mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:12:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Otrok se boji psov
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Otrok se boji psov  (Prebrano 12394 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« : ponedeljek, 13.08.2012 : 14:15:00 »

Sem v dokaj nehvaležni situaciji. Napovedani so obiski, kjer se 8 in 3 leta stari punčki bojita psov. Ko ga opazita brezglavo zbežita.
Ker imamo psa in je v bistvu zelo miren bi želela da del obiskov preživimo skupaj s psom.
Najbrž mu bom nadela telovnik, ki je rumene barve, kot prvošolčki. Seveda bo na povodcu. Pokazati bo moral vse trike, tačas bi pa razlagala vse, kar je važno vedeti o psu. Ne bom jih tiščala skupaj, bom vesela, če bodo lahko na istem dvorišču.

Glede na vaše izkušnje vam bom res hvaležna, če me opozorite na stvari, ki sem jih sama pozabila. Hvaležna bom za vsa mnenja, naj to sploh poiskusim ali naj misel v štartu opustim in gledam, da psa tudi videle ne bosta.
Kaj gre lahko narobe. A bi mogoče katera od vas drugače ravnala?
                                 Hvala
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #1 : ponedeljek, 13.08.2012 : 14:24:14 »

Morda le ideja, ne vem če sploh koristi: kaj pa če deklicama pošlješ/pokažeš najprej fotografije in videe, po možnosti take, kjer je kuža nežen do ljudi in drugih živali. Mačje-pasja prijateljstva vedno zaležejo, se mi zdi. Pa posnetek teh trikcev recimo. Da se psihološko lahko pripravita nanj?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : ponedeljek, 13.08.2012 : 14:56:51 »

Ko sem pred časom obiskovala šolo za otroke s posebnimi potrebami z Bitom, je bil tam tudi en fant, ki se je na smrt bal psov. Na šolskih sprehodih mimo hiš s psi je doživljal prave napade panike. Na naše aktivnosti je prišel ravno zato, da bi se postopoma sprostil. No, najprej ga je samo opazoval ful od daleč, medtem ko smo se ukvarjali z ostalimi otroki. Pa potem postopoma prihajal bliže. Na koncu ga je pobožal Cheesy Cry Smiley. Govorim v tednih, midva sva bila tam 1x tedensko.

Skratka, skozi moje oči je bilo bistveno to, da je videl, kako ostali otroci reagirajo na psa in pes nanje. Kako se igramo, kako brcamo skupaj žogo, preskakujemo ovire, kako Bitko dela trikce, kako ga otroci različnih starosti in sposobnosti/prizadetosti peljejo na povodcu skupaj z mano ... (vse se je odvijalo v šolski telovadnici ali na ograjenem šolskem igrišču). Začelo ga je mikati, da bi poskusil tudi sam, želja je postajala počasi večja od strahu.

Ksantipina ideja o fotkah/posnetkih se mi sploh ne zdi slaba. Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : ponedeljek, 13.08.2012 : 14:58:03 »

Aja, pa še to - svetel telovnik ful "razoroži" psa, podobno tudi kaka rutka okrog vratu. Tudi meni so to svetovali, sploh zato, ker je pes velik in črn.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #4 : ponedeljek, 13.08.2012 : 15:35:17 »

če imaš opcijo, da so (je) zraven še otroci (otrok), ki se ne bojijo (boji) psa bi bilo še bolje. da bosta te dva videla, da drugi otroci se pa normalno igrajo ... ampak pazi. igra naj bo nežna, saj bi jih s kakšnim norenjem še bolj prestrašila, pa čeprav bi vsi uživali (neboječi otroci in pes).
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 13.08.2012 : 16:06:46 »

Se strinjam s predlogi predhodnikov, še posebej trikci so super  Wink

In priporočam interakcijo s psom na daljavo - otroke s strahom pred psom nekam na višje posedim, če smo z ostalimi na tleh, namesto da mu nič ne dajo, ker jih je strah priboljška dat, jih zmotiviram, da jih mečejo pa naj pes lovi, namesto prinašanja žogice se igramo odbojko z balonom, kjer mu ga pes z nosom nazaj odbije...
Najbolj zanimivo je, da se recimo ful ustrašijo ko zalaja, če pa pred tem povem, da bo zdaj zalajal, ker jih želi pozdravit, potem so pa celi navdušeni Cheesy

Če je strah res velik, je super tudi vaja na suho, torej da s plišastim psom vadimo pravilno pozdravljanje, ravnanje, se spoznamo s telesnimi deli, da rep maha in lahko tolče, da ne vlečemo za ušesa,... potem ko se že malo opogumijo ponovimo s pravim psom z zadostno varnostno razdaljo...

Če sodelujejo pa še otroci, kateri se psa ne bojijo, potem gre to veliko hitreje.

Ko pridemo do božanja se mi je najbolje obneslo, da so ga prvo po zadnjem delu božali - tam nima zobe Tongue - ampak je fajn da ga spredaj tolk zamotimo da slučajno ne pogleda nazaj ali se obrne, če tega ni vajen Wink
99% primerov na koncu urice so vsaj pobožali Maja/Neliko, če že ne dali priboljšek Smiley

Enkrat smo tudi z vodenimi barvicami risali dodatne pisane pike po Maju, v vašem primeru se da to prenesti na eno obično prazno rutico ali pa riskiraš en takle jopič in jima daš da mu porišejo da bo lep in bo tako nosil nekaj njunega Smiley

V vsakem primeru, bi ga prvo skrila in šele po prvotnem navdušenju, pozdravljanu in uvodnem spoznavanju pravil pokazala, tako da ga vidijo od daleč pa da ne more do njih in potem postoma približala...


....Možnosti je res veliko, sigurno sem še kakšno zadevo pozabila Tongue

Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 13.08.2012 : 18:10:24 »


Enkrat smo tudi z vodenimi barvicami risali dodatne pisane pike po Maju, v vašem primeru se da to prenesti na eno obično prazno rutico ali pa riskiraš en takle jopič in jima daš da mu porišejo da bo lep in bo tako nosil nekaj njunega Smiley

Tole bi pa jaz tudi sprobala na Maju Cheesy ljubezen

Sicer pa so že fajn predloge povedale predhodnice Smiley Srečanje "na daljavo" - torej iz kletke, sem sama sprobala na dveh majhnih otrokih na obisku, za katera sem vedela, da nimata stikov z živalmi in ju je psov baje strah. Glede na Rokove glasne "alarme" in možno renčanje na Neprijatelje, sem ga še pred njihovim prihodom pustila v kletki, od koder je seveda lajal, ko jih je slišal pred vrati - sem jim razložila, da je Roko pač malo čudaški, da takole opozarja na tujce, pa tudi sprejema jih ne prav  veselo - ampak da je zdaj zaprt v "varni hiši" in razen lajanja ne more nič (otroka sta namreč povezovala lajanje s tem "da je pes hud". Sta bila radovedna in smo ga šli skupaj pogledat, jaz sem ga utišala, potem pa sem jima obljubila, da ga pripeljem ven "na kavo", ko bo prav priden.
Potem pa sem ga čez čas pripeljala ven na povodcu, ko so vsi mirno sedeli za mizo, da jih je povohal in večji otrok si ga je tudi upal pobožati. Pa en priboljšek mu je dal. Tamali pa je psa pobožal, ko sem psa prijela tako, kot mi je pokazala ena vodnica od Tačk Pomagačk:
poklekmeš ali počepneš ob psu na tla, pes je bočno obrnjen proti tebi. Psa z eno roko objameš okoli vratu in narahlo pritegneš njegovo glavo proti sebi (da se na hitro ne obrne nazaj in preplaši otroka), z drugo roko pa ga objameš čez hrbet.
Otroka povabiš, da se psu približa od spredaj, da ga pes vidi (ne od zadaj - vsaj pri preplašenih psih nikakor!), naj ga nežno ogovarja, potem pa naj ga začne božati najprej po boku, po plečki, na zadnje po glavi.
Pes se bo zaradi tvojega prijema počutil varno, otrok pa tudi, saj je pes pri miru in ve, da ga ti "čuvaš".

Tudi v tvojem primeru po mojem ne bo težav, sploh ko praviš, da je Fred miroljuben gostitelj. Če boš otrokoma zagotovola, da boš imela Freda ves čas lepo pod nadzorom na vrvici in da boš pazila, da ju ne bi preplašil, bosta po mojem bolj sproščena. Pazi le, da se Fred ne bi preveč razveselil in po nesreči skočil proti otrokom, zato raje za tisti dan umaknite razne "leteče" in cvileče igrače. Pa ideja, da kateri od tvojih otrok s Fredom naredi kak trikec, je tudi odlična Smiley

Pri mojem Roku vidim namreč, da se otrokom kar nekako umika, če preveč lezejo proti njemu, zato sem pozorna in ga raje umaknem, preden rata živčen. Tako smo naredili tudi takrat, otroka sta psa pebožala, potem pa sem ju prosila, če lahko pazita, da mu ne bosta skakala tavno "za ritjo", ko je ležal ob mojem stolu, ker se lahko prestraši in zalaja proti njima. Sta upoštevala in mi ga potem tudi pomagala spraviti "spat" v kletko Smiley
V nasprotju s katerimi drugimi obiski, ki se jim zdi pes v kletki "boooogiiii", se je zdela tema otrokoma zanimiva ideja in tavečji je rekel, da tole je pa super stvar, ker lahko kuža mirno spi, pa še copatov ti ne raznaša po hiši Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : ponedeljek, 13.08.2012 : 19:16:58 »

Kaj pa o psih pravijo njuni starši? Če je vsaj enega od njiju strah psov, potem najprej omehčaj starše, ker bo sicer z otroci uspeh bolj slab. Vsi nasveti od prej so pa itak od punc z izkušnjami Kiss
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : ponedeljek, 13.08.2012 : 19:45:58 »

Vedno uberem obratno taktiko in do sedaj je se vedno vzgala na celi crti.
Panicarjem, preden pridejo v stik z nasimi psi, razlozim, naj ne vrescijo, ne krilijo s svojimi kraki in naj jim na misel ne pride, da bi panicno in brezglavo bezljali po stanovanju/hisi/vrtu, ker bodo s tem prestrasili moje pse, ki se na smrt bojijo taksnega obnasanja. Povem jim tudi, da se psi izredno radi crkljajo, ce pa bodo vrescali, se bodo revezi poskrili v najtemnejsi kot in ne bodo hoteli na plano do naslednjega dne. In potem zacnejo "panicarji" skilasto gledat, ker nekako ne morejo dojet, da bi se lahko objekt panike bal njih  Grin Grin Grin
In tako skoraj vedno zelo hitro, pod mojim budni ocescem, pridemo do bozanja. Najbolj zanimivo pa je, da "panicar" skoraj po pravilu zacne psu sepetat, da naj se ne boji, ker mu ne bo nic naredil.  Grin
No, pri tem je seveda potrebno napisat, da moji psi radi vidijo kdo je prisel na obisk, potem se gredo malo "pokazi kaj znas", vendar se zelo hitro umaknejo na svoje prostore in nimajo potrebe, da bi bili v srediscu pozornosti. Se je pa ze zgodilo, da sem morala na koncu "panicarja" nadzirat, da ni tezil psom in mu razlagat, da kuzki zdaj pocivajo in jih mora pustit na miru.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #9 : ponedeljek, 13.08.2012 : 20:18:07 »

Drejči - DOBRA Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : torek, 14.08.2012 : 00:11:10 »

In potem zacnejo "panicarji" skilasto gledat, ker nekako ne morejo dojet, da bi se lahko objekt panike bal njih  Grin Grin Grin

Ja, ma saj tako v resnici tudi je (vsaj pri nas). Objekt panike deluje grozljivo strašljivo prav zaradi nastopa paničnih subjektov Tongue
Logiran

Unikatne tablice in portretki
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : torek, 14.08.2012 : 13:10:56 »

To Drejči varianto si lahko privoščiš, če imaš psa bolj mirne sorte. Pri Maju tega res ne bi mogla natvezit otrokom, ker jih je uiber vesel/komaj čaka/navdušeno priteče četudi jih je cela horda kričočih in otroci niso butasti, da bi jih nasrala Grin
Logiran

bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #12 : torek, 14.08.2012 : 13:48:52 »

Hvala vam za vse nasvete. Tudi starši teh deklic so navdušeni nad postopkom. Poslala sem jim slike, z otroki in z mački in ob kravah in konjih in kar tako. Doma bodo preštudirali in se kolikor toliko pripravili.

Se pa starša ne bojita psov. Strah je posledica enega vaškega psa, ki je na starejšo skočil in jo vso prelizal. Takrat je bila stara 3 leta, pes pa ogromen (nekaj v stilu bernca). Ker se mlajši učijo od starejših, se mora strah prenesti še na mlajšo sram.

Starša sta se strinjala, da v primeru uspešne sobote nadaljujemo s srečanji.  Sem pa na lastne oči videla reakcijo, ko smo bili skupaj na obisku pri enih, ki imajo psa. Sploh mala je tako brezglavo tekla, da se je na polno zaletela v mizo. K sreči ni bilo potrebno k zdravniku.

Ful me je strah, da sem se lotila prevelikega zalogaja. Je pa to dobro, ker se bom res temeljito pripravila. Majčke bomo barvali. Že drugi dan Fred nosi majčke da ne bi slučajno dobil idejo, da bo hotel tisto dol strgati.
 Zaželite mi veliko sreče.  Če bo ta podvig uspešen sva namreč še en korak bližje terapevtom. Moja želja je bila taka, vendar se morajo s tem strinjati vsi v družini. Tudi mož, ki bo kdaj pa kdaj več za varuha otrok, ko bova midva v šoli. Sicer pa korak za korakom. Pozimi naju čaka še BB-H.

Še to: glede lajanja se sploh ne bojim, ker Fred še ni tolikokrat zalajal, da bi ga lahko naučila ukaz glas. V pasji šoli se je oglasil šele zadnjo uro in vsi so bili šokirani, ker pes zna lajati.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : torek, 14.08.2012 : 13:51:22 »

Vse bo vredu Smiley Slabše potemtakem skoraj ne more biti Wink

Majčke bomo barvali. 

Slikeee Cheesy
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #14 : torek, 14.08.2012 : 14:07:19 »

Uuuu, super načrt! In, obvezno slike! Misija bo zagotovo uspešna! Sploh, ker sodelujeta starša!  Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Otrok se boji psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines