mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:06:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: alergija na mačke?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: alergija na mačke?  (Prebrano 5297 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jinjo
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : petek, 17.08.2012 : 08:30:47 »

pozdrav!
zanima me, če je možno da ima pes alergijo na mačke?(dlako, iztrebke...)

namreč, pes je ves rdeč, bulast in v krasticah pa tavamo v temi, saj mi 3 veterinarji ne znajo povedat kaj je narobe....
na hrano pa ne more biti, ker je to prvič v 15 mesecih, da se je kaj takega naredilo.
hvala, lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : petek, 17.08.2012 : 08:54:58 »

Ja, je mozno.
Lahko pa je alergija na karkoli, tudi na hrano, ker alergija lahko izbruhne kadarkoli. Sploh, ce je v resnici vec reci na katero je zival alergicna, vendar ne toliko, da bi se to pokazalo v res opazni obliki. Ko pa je hkrati prisotnih vec alergenov, pa izbruhne v vidni obliki.
Sicer je z alergeni tako kot pri ljudeh - lahko je alergen karkoli, najpogostejsi so prsice (hisne in prehranske), lahko je pelod (od katerekoli rastline), lahko je zdravilo, lahko je bolsja slina, lahko je epitelij/dlaka/slina druge zivali, lahko je dolocena hrana/zivilo, lahko je prasek/milo/ampula/ ...
Logiran
jinjo
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #2 : petek, 17.08.2012 : 11:10:05 »

Hvala za odgovor:) res mi je hudo, ker ji ne znamo pomagat. Jaz sem jo namrec sele pred kratkim posvojila,in ko sem prejsnje lastnike vprasala glede tega,so rekli da pri njih tega ni imela. Veterinarji govori vsak po svoje, zdaj je na dietni hrani,ampak je stanje katastrofalno vsak dan bolj. Sicer se ne praska pretirano ali grize,zato me to se bolj bega.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : petek, 17.08.2012 : 11:58:27 »

Kaj pa, če bi eliminirali vsako stvar posebej, in tako prišli do ugotovitve na kaj je pes alergičen?

... pa srečno!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #4 : petek, 17.08.2012 : 12:03:00 »

pozdrav!
zanima me, če je možno da ima pes alergijo na mačke?(dlako, iztrebke...)
Na to sem tudi pri naši Boni sumila... ampak so bile hišne pršice in seveda, trave. Stestirala sem na bioresonanci in ni bla mačja dlaka problem, ampak hišne pršice (notranji vir), zunaj pa določene vrste trav (ki zdaj očitno ne cvetijo več, saj nimamo več problemov). Priporočam bioresonanco, mi smo bili z njo zelo zelo uspešni in resnično deluje! Pokukaj na to stran:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,42020.315.html

Tukaj smo se mi zelo dobro pozdravili!  Cheesy Cheesy
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : petek, 17.08.2012 : 12:06:34 »

Hvala za odgovor:) res mi je hudo, ker ji ne znamo pomagat. Jaz sem jo namrec sele pred kratkim posvojila,in ko sem prejsnje lastnike vprasala glede tega,so rekli da pri njih tega ni imela. Veterinarji govori vsak po svoje, zdaj je na dietni hrani,ampak je stanje katastrofalno vsak dan bolj. Sicer se ne praska pretirano ali grize,zato me to se bolj bega.
Mi je pa zelo poznana situacija.... Tudi dietna hrana ima lahko en kup alergenih stvari. Mi smo ugotovili, da smo alergični na riž, ki naj bi bil eno od manj alergenih zadev.... v bistvu smo psico "polnili" s samimi zanjo neugodnimi stvarmi in nikakor ni bilo boljše. Zdaj smo po dvomesečni terapiji z bioresonanco odlično. In Boni je posvojenka iz Horjula...  Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : petek, 17.08.2012 : 12:28:39 »

Jaz bi sigurno naredila v tem primeru teste, mislim, da kompleten nabor alergenov ne pride grozno veliko.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #7 : petek, 17.08.2012 : 12:59:49 »

Vrstni red je obicajno tak:
- terapija proti zunanjim parazitom, predvsem bolham
- pregled pri dobrem veterinarju, ki izkljuci druga obolenja, med ostalim polne paranalne zleze
- ce je res hudo, terapija za umiritev srbeza in hkrati uvedba dietne prehrane (jaz bi ti toplo priporocila doma pripravljeno hrano za izlocevalno dieto)
- ko ni vec klinicnih znakov in ko ni vec na terapiji s kortikosteroidi testiranje na alergene.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: alergija na mačke?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines