mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:55:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Dolgodlaki psi na morju
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dolgodlaki psi na morju  (Prebrano 11671 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« : ponedeljek, 20.08.2012 : 10:09:56 »

Imam vprašanje za vse lastnike dolgodlakih psov: kako zaščitite dlako na morju? Ali je sploh potrebna zaščita dlake? Imam kitajskega golega psa pasme powderpuff, ki ima mehko puhasto dlako in si želim, da se ne bi uničila:

klik
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1 : ponedeljek, 20.08.2012 : 10:13:09 »


glede na to, da se malček tudi razstavlja ....

1. ne greš s psom v morje
2. ČE že greš ga TAKOJ, ampak takoj spereš s sladko vodo in posušiš
3. imaš razčesanega vedno
4. ne hodiš po soncu


 Grin Grin Grin beri ... najbolj, da si doma  Grin Grin Grin Grin
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : ponedeljek, 20.08.2012 : 10:16:30 »

Še bolje: nehaš razstavljat in uživaš življenje. Nobena dlaka ne bi smela biti taka, da ob normalni uporabi (kamor sodi tudi tekanje po gozdu, valjanje po blatu in kopanje v morju) postane neuporabna za razstave.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #3 : ponedeljek, 20.08.2012 : 10:16:43 »

Hahahahaha... ja ja ja... misija nemogoče.

Okej, stalno ga bom spirala, to itak! Ampak povej mi natis, kaj pa, če ga fejst naoljim? Recimo s Pure Paws Light oil-om? Ali s tem več škode naredim kot koristi?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #4 : ponedeljek, 20.08.2012 : 10:20:17 »

Lanabela, midva itak ne dava dosti na to... pes ne sme  manj uživat v življenju zaradi razstav (sicer se slednje ukinejo)... pomembno je, da je pes, ne pa lutka v stanovanju in na razstavah. Midva sva na razstavah na povodcu non-stop in se sprehajava ter občudujeva "prijateljčke", nama je to v užitek - nisva pa bila že eno leto, moram priznat...

Mi je pa všeč, da ima lepo in sijočo dlako. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #5 : ponedeljek, 20.08.2012 : 11:05:12 »

Še bolje: nehaš razstavljat in uživaš življenje. Nobena dlaka ne bi smela biti taka, da ob normalni uporabi (kamor sodi tudi tekanje po gozdu, valjanje po blatu in kopanje v morju) postane neuporabna za razstave.
Neuporabna ne, zagotovo pa močno ocufana, tudi če je naravno izjemno močna in lepa, razen če ne hodiš po gozdu s krtačo v roki. Vejevje v podrasti, ki se zaplete vanjo,  jo pri dolgodlakih in skodranih močno uniči, obarvanost od sonca gre s striženjem stran, voda ji pa ne bi smela prav škoditi. Ne moreš verjet, kaj vse sva midva s Sančotom privlekla iz gozda domov v dlaki, ampak sva se odločila za uživanje.  Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #6 : ponedeljek, 20.08.2012 : 11:59:54 »

lanabela, če ti je vseeno za dlako psov v življenju brez razstav, potem jih spustiš povsod. dejstvo je, da so dlake pri različnih pasmah različne kvalitete in ni nujno, da kar eni pasmi ne naredi škode, da jo ne bo tudi drugi.

meni ni vseeno tudi pri psički, ki se ne razstavlja, da ima uničeno dlako ... smo si pač različni. in glede na to, da so moje popapirčkane, ni problemov drugje kot v vodi.

odvisno od dlake. mojim olje naredi premehko dlako in ga ne uporabljam. si pa ne predstavljam, da bi šla z naoljenim  v vodo. jaz bi raje pustila takega kot je in potem takoj sprala in posušila.

ej sančotova ... pri nas privlečemo vsako jutro en tovornjak iglic in čičkov ... so bejbe navajene, da se pred teraso vsedejo in počakajo, da vsako posebej razčesem predno gre na teraso ... pa mam vseeno metlo v roki po terasi ene 5x na dan, ker še vedno kaj leti od njih  Grin Grin Grin

pač kakor komu paše, meni gre nepotrebna svinjarija na živce  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 20.08.2012 : 12:38:58 »

Zakaj pa tega vprašanja reje ne postavi vzreditelju oz. nekomu s to pasmo ki obiskuje morje? Vprašanje je, če res tako uniči dlako. Naši psi nikoli niso imeli problemov z morjem in nikoli jih ne spiramo. Edino ta rjavi je malo barvo spremenil pa še ta zaradi sonca. Druge barve niso tako občutljive na sonce v splošnem.

Naša skodranka pa tudi nima nobenih problemov z morjem.

To da se psa spuca, če pride iz gozda s polovico podrasti je edino nomrlano, da pa se zaradi tega ne gre na sprehod ali celo na dopust pa nekaj čisto drugega  Huh
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #8 : ponedeljek, 20.08.2012 : 17:36:15 »

AngSeter, od kod ti pa ideja, da tega ni storila?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 20.08.2012 : 21:01:05 »

Ker ni nikjer napisano, ne morem vedet kaj kdo počne in kaj ne. Očitno nekateri znajo brati misli... jaz pač ne  Huh

missysb, od kje pa tebi ideja, da moram vedet vse kar kdo počne, če tega ne napiše?  Lips Sealed
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #10 : ponedeljek, 20.08.2012 : 21:09:14 »

"Zakaj pa tega vprašanja reje ne postavi vzreditelju oz. nekomu s to pasmo ki obiskuje morje?" - ta izjava nakazuje na to, da si prepričana, da tega nisem storila.

En majcen nasvet: če si mislila svetovat, si ubrala napačno pot, ki deluje "obtoževalno", ima negativno konotacijo in ta ni simpatična.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 20.08.2012 : 21:27:03 »

Se bom vzdržala komentarja, ker bi bil tokrat bilo verjetno še manj simpatično. Svašta ej...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #12 : ponedeljek, 20.08.2012 : 21:29:35 »

Bom še jaz povedala svoje mnenje, za kitajčke sicer ne vem, ampak meni se ne zdi da bi morje uničevalo dlako, sem bila na morju s kavalirjema in samojedom, pa se nobenemu ni nič dlaka uničila ker bi se kopal v morju oz. jaz nisem nobene spremembe na dlaki opazila, mal sem jih sam sprala v banji po kopanju čist na hitro in to je vse. Wink Smiley
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #13 : torek, 21.08.2012 : 09:46:59 »

Hvala Lynn... Smiley

Okej, spiranje + mazilo na tačke, zaradi soli in to je to...
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #14 : torek, 21.08.2012 : 12:23:23 »

...+ mazilo na tačke, zaradi soli ...

Kaj to je tud treba Shocked glede dolge dlake nimam kaj rečt, ker nimam pojma, pa svojih kratkodlakih tudi spirala nisem, dokler niso nazaj doma v kako jezero skočili... ampak za tačke pa zdaj prvič slišim, da bi lahko morska sol škodovala  sram  pa se mi ni zdelo, da bi se jima kaj poznalo, pa sta bila velik v vodi in velik na terenu.
Logiran

Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Dolgodlaki psi na morju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines