mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:53:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: No, dajte še v rikverc...  (Prebrano 18296 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #30 : sobota, 07.02.2009 : 12:02:48 »

Jaz se bom pa malce vrnila k osnovnemu vzroku, ki je botroval odpiranju tele pereče teme:

Če se že tožila, kako mi je hudo ob tem neljubem dogodku, bom to naredila še enkrat, saj, kot izgleda tale črnuhcova zgodba noče biti končana. Eh...

Bila se malo prej v trgovini in srečala človeka, ki ga imam sicer rada, zelo rada, a me skoraj pripravil do solz. Je dejal, da so se mi ljudje posmehovali, ko se me srečali tam na cesti, kako sem , pazi to ..........grozno jokala......, se neumno obnašala, da naj se drugič malo drugače obnašam... Huh, da saj, on je pa to itak na smeh obrnil, ko se je pogovarjal z njimi in zdaj z mano. In na moj odgovor, da so ljudje nori, nesramni, je rekel..........pa niso, ane....... opremljeno s takim "pomenljivim" pogledom.

Slabo mi je!
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #31 : sobota, 07.02.2009 : 13:04:04 »

Dokaz,da so ljudje res primitivci...Naj te ne boli MaksiMaša,prezri in ignoriraj,ni vredno,da se sekiraš,res ni.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #32 : sobota, 07.02.2009 : 13:28:27 »

MaksiMaša, skozi eno uho noter, skozi drugo ven! Te besede niso vredne ne tega človeka, kaj šele tvoje pozornosti. Ljudje ne razmišljajo preden zinejo. Stisni k sebi svoje kosmatince, pojdite skupaj nekam na izlet, naredite si žur doma. V mucev spomin in zato, ker ste pri vas doma drugačni, ker ste fejst.

Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #33 : sobota, 07.02.2009 : 15:35:05 »

Kalsang, zelo lepo rečeno, se popolnoma strinjam!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #34 : sobota, 07.02.2009 : 18:22:58 »

Oh, MaksiMaša, kako dobro vem... Kako je, če ustaviš sredi ceste in med avti drviš do poškodovanega psa, katerega nihče ne opazi... Če znoriš ko pred teboj idiot nacilja mačko in jo povozi, ti pa ne veš a bi sledil kretena do doma in ga zlomil ali bi pobral trupelce. Če najdeš... Ne bom več. Vem kako je. In ob vsem tem te ima velika večina ljudi za ubrisano. Za to zadnje se mi je.. Zaradi ostalega pa trpim in sovražim folk. Vedno bolj.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #35 : sobota, 07.02.2009 : 19:42:40 »

Je tole dejansko velika problematika, vendar nisem s tistim "clovekom" zgoraj zelela spodbuditi splosne debate o odnosu do ljudi, ki rabijo pomoc, temvec na to, da se vecina ne zaveda, kaj lahko njihov spuscen pes (lahko tudi macek) povzroci drugim ljudem - poskodbe, invalidnost ..., celo smrt. Vedno, ko je v porocilih navedeno "iz neznanega razloga zapeljal v graben ...", se vprasam, ali je izgubil zavest, ali je saril po predalu, ali je saltal postaje na radiu ..., ali pa mu je preprosto cez cesto svignil pes, macek ... (lahko tudi kaksna druga zival). Niso tako redki primeri, pomisli pa ne na njih nihce od tistih, ki tako vehementno zatrjujejo, da njihov pes med pohajanjem ne dela skode. Oz. tudi tega ne zatrjujejo, dokler jih ne opozoris na moznost, temvec samo zatrjujejo, da se njihovemu psu ali macku ne more prav nic zgoditi. Se lahko, kot lahko povzroci nesreco s smrtnim izidom ali hudimi poskodbami.

Zato pa obstaja zakon:

Citat
Živali v prometu

109. člen

(2) Domače živali (psi, mačke, drobnica in večje živali), ki lahko ogrozijo varnost cestnega prometa, so lahko na cestah, namenjenih prometu motornih vozil, le v spremstvu osebe, ki jih varno vodi. Živali je prepovedano voditi iz vozila ali z vozilom.

Me pa zanima, koliko ljudi ga pozna (sem prepričana, da tudi velika večina lastnikov živali ne).
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #36 : sreda, 11.02.2009 : 00:27:24 »

MaksiMaša,

edini nasvet, ki ti ga lahko dam na to temo, je da ne poskusaj prevec analizirati zakaj/kako/itd. Jaz se s tem mucim vsakic, po glavi mi hodi "ce bi", "ko bi"...pa zadeva ostane enaka - zival se vedno mrtva, ti z psiho na dnu in nekaj ljudi, ki mislijo, da si usekan.

Se tudi strijam s teboj, da branje taksnih zapisov mocno odstopa od dozivetega...ker ko enkrat nekaj spestanega vleces iz ceste in hrope, se slini, pod do veta se ti zdi dolga sto let...tega ne pozabis. Spomnis se vsakic na novo, ko vidis ob cesti mrtvo zival in se ti odvije playback v glavi kaj vse je dala reva/revez cez. Ali pa prides do zivali nekj minut prepozno in se do onemoglosti sekiras, kaj te ni bilo prej tam in kaj bi lahko spremenil...

Jst sem cisti paranoik, preden se vsedem v avto gledam v podvozje, da kaj ni not splezalo, na cesti sem konstantno pozorna kdaj bo kaj skocilo pred avto, v glavi si racunam pot do najblizjega vet-a, ce slucajno res kaj skoci pred avto, v prtljazniku imam plenicne in bohsigavedi kaj se vse za vsak primer, laufam iz bloka, ko se mi zdi, da zunaj slisim cviljenje in sem v sekundi prepricana, da je bilo nekaj povozeno...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : nedelja, 07.06.2009 : 09:55:32 »

Ravnokar sem videla smrt mlade muce  Cry se je še premikala po tleh, skakala...moj fant jo je pokopal... Cry toliko o moji lepi nedelji...počivaj v miru, mala  Cry
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #38 : nedelja, 07.06.2009 : 14:09:25 »

 Cry
branka, drži se. Kiss
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #39 : nedelja, 07.06.2009 : 19:40:53 »

Ahjej, veliko preveč jih je, da se jim ne bi dogajale prerane smrti in veliko premalo nas je, da bi jih tega obvarovali.

Drži se, Branka
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #40 : četrtek, 01.04.2010 : 14:19:13 »

 Cry Cry Cry veliki sivi maček, počivaj v miru. Kako je meni ta trenutek hudo... nisi imel imena, nisi imel svojega mesta za počivat, nisi imel svojega človeka, ki bi te božal, poslušal, kako predeš, kako uživaš, bil si nikogaršnji....večkrat sem te hotela pobožati, pa se nisi pustil, res sem te imela rada.  Kiss Naj ti bo drugje lepše... Cry
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #41 : sreda, 07.07.2010 : 21:18:59 »

Prekleta reč, da se moram vračat na tole stran:(

Temu zapisu bi lahko rekla kar mesarija, nič drugače.

Danes sem videla kar tri povožene mačke. Če povem po njihovi starosti, bi rekla, da je bila prva med 6 do 9 mesecev, druga največ 2-3 mesece in tretja odrasla. Imajo pa skupni imenovalec, kar več njih. Vsem je skupno, da so naše, nezaželene in (upam) mrtve. Oh, lahko si tudi oči kdaj spraskam, zares zabolijo, ko pogled uzre prizor, ki se ga morda oko nikdar ne bo navadilo. In znova se folk vozi mimo, kod da ni nič narobe, celo več, kot da je to vsakodnevna praksa.

Peljala sem se v službo, ko me je za ovinkom pričakala muca, malo črna in malo bela, sedela, bolje rečeno, na pol ležala, je ob robu ceste. Nič prisiljenega ni bilo v njeni drži, le sumljivo dolgo je tam tako ždela. Peljala sem mimo in zazdelo se mi je, da tole ne bo OK. Pogledala me je, skozi zapacano steklo avta. Naravnost v oči. Pa kdaj se srečaš s tistim globokim pogledom z živaljo v gibanju, v avtu, v neki naglici? Zmrazilo me je, da povedat ne  morem. Revše! Nemudoma sem obrnila, pustila avto ob robu, pograbila majčko, ki se v avtu ostala od včeraj, stopila do nje in ob glasnem prigovarjanju:" muuuuci, muuucka, kaaaj je blooo? MUc, Muc, ...", me je pogledala in vse je postalo jasno. Udarec v glavo, minimalno to, kaj je s telesom, pa sem ugotovila že samo trenutek kasneje, ko jo je ucvrl/la, kot pobesnela malo levo, malo desno, obstala sredi ceste in tistega neumnega ovinka, vsa majava, da sem vpila, pa jo šibala proti njej, da jo še dodatno kdo ne povozi. Stekla je proti koruzi, prekleti koruzi, jaz za njo, eno japonko sem pustila kar na asvaltu, na pol obuta sem šibala za njo, a mi je postalo jasno, da bo tole kar zalogaj. Majava, brez prave orientacije, me je počakala, zamjavkala,malce zadihala, pa jo spet ucvrla, to pot še globlje. Do danes nisem vedela, da je koruza posajena tako zelo na gosto, prav nemogoče se je premikati med njo, če imaš vsaj malo več, kot 20 kg in še pomislila nisem, da bi morda bil kmet hud, da rovarim po njegovi njivi in poldrugi meter visoki koruzi.

Nisem je našla. Niti popoldne, ko sem se vračala. Srčno upam, da je sirota umrla hitreje, kot si nažalost lahko predstavljam. Levo zenico je imela popolnoma razširjeno, desno pa svetlobi primerno. V nosnici kri, topo sklonjene glave je nakazovala na silen šok, predvsem pa možganske krvavitve in niti ne rabim biti prav velik doktor, da seštejem dva plus dva. Telo, želja po preživetju in tačke pa so jo odnesle, če tudi majavo, pregloboko v pragozd neumne koruze, da bi ji lahko pomagala. Vse, kar mi je na koncu ostalo, je lužica, ki jo je ob robu ceste pustila in neskončno polje koruze.





Ostali dve, ki jima že ob samem spočetju ni bilo namenjeno živeti, sta, kot je bilo videti, umrli takoj, v trenutku. A to je danes bolj slamnata tolažba.

      .....  She's not cryin' anymore
             She ain't lonely any longer
             There's a smile upon her face
             A new love takes my place
             She's not cryin' anymore  .....

Sovražim jih! Saj veste koga, ane?


Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #42 : četrtek, 08.07.2010 : 07:56:26 »

Maša, tole bi morali povsod objavit. V srce segajoče si napisala...  Cry
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: No, dajte še v rikverc...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines