mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:42:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje  (Prebrano 42420 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #120 : četrtek, 12.06.2008 : 15:39:21 »

Samo s sladkorjem pazi, naj ga bo res malo, samo za okus. Me veseli, da je ok.
Logiran

arončka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 615


« Odgovor #121 : torek, 17.06.2008 : 20:55:08 »

A katera ve, kako ima za prostoživeče mačke urejeno občina Mengeš?
Logiran
josephine
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 61


« Odgovor #122 : sobota, 21.06.2008 : 00:35:15 »

Moji tri tedne stari so danes prvič dobili Zantel, čez 14 dni moramo vajo ponoviti. Mi pa ni padlo na pamet, da bi veterinarko vprašala, če je treba potem še nadaljevati, in če je, v kakšnih presledkih. Ima kdo mogoče izkušnje s tem? Dva meseca stara mačkona sta bila pa danes razglistena tretjič. Morata tudi onadva nadaljevati s kuro? Hvala!
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #123 : sobota, 21.06.2008 : 08:43:51 »

Pred prvim cepljenjem obvezno še enkrat.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #124 : sobota, 21.06.2008 : 10:24:57 »

Ok imam vprašanje... Našemu leglu iz Tobačne se je poslabšalo.. Po navodilih veterinarke smo eno iz legla dali stran od mame že prej, ker je začela pridno sama jest. Drugi dve mladički, ki sta še ostali sta pa zdaj tudi ločeni od mame, ker ju je treba pogosto hraniti in jima dajati infuzijo. Zdaj pa nastaja problem.. Mamici zastaja mleko v seskih in se bojim, da se ne bi razvilo v kakšen mastitis  Undecided Kaj lahko naredim? Hvala že vnaprej.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #125 : sobota, 21.06.2008 : 12:04:41 »

Antibiotik,obkladki(topli ali kisovi-vsak vet pravi drugače),obstaja pa še eno zdravilo za prenehanje laktacije.
(če nič več ne sesajo).
Ne vem ti nič drugega povedat,ker sem imela do sedaj samo eno tako krizo-dali smo antibiotike,tople(kar z vodo iz pipe)obkladke,pa je bilo v dveh dneh čisto ok.Antibiotike(synulox) sem dajala en teden.
Če katera še kaj več ali drugače ve,mogoče?Huh
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #126 : sobota, 21.06.2008 : 15:47:33 »

Daj mladički zraven, naj pijeta, kolikor želita. Razumem, da ju je potrebno večkrat hraniti, ampak to ju lahko tudi, če sta pri mami? Al je kak drug razlog, zakaj stran od mame?
Ko so bolni, ni boljšega od mame.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #127 : sobota, 21.06.2008 : 15:57:12 »

Tudi jaz ne razumem najbolj zakaj bi bili loceni, saj ce so imeli kaj za pokasirat, so ze pokasirali, dohranjujes in dajes infuzije pa jima tudi lahko, ce so skupaj. Sploh, ker, kakor pravite, mama ni pod stresom, ce je v stiku z ljudmi.
Jih pa, jasno, loci od vseh ostalih mack.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #128 : sobota, 21.06.2008 : 17:28:37 »

Problem je v tem, ker tamali dve nočeta pit pri mami. Ločila sem jih, da bi imela večji pregled nad tem kdo bruha in driska, ter kdo ne. Za hrano ju že tako težko prepričaš, čeprav nazadnje sta že kar probavali jest konzervice. Večino se pa vseeno hranimo na brizgo, na nekaj ur pa dajem še infuzijo. Jih bom dala nazaj, čeprav to mami ne bo pomagalo pri njenem problemu. Zaenkrat ji dajemo kisove obkladke pa je malo bolje, ni nič vneto. V ponedeljek zjutraj smo pa itak naročeni pri Knezovi. Hvala za odgovore.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #129 : sobota, 21.06.2008 : 21:03:59 »

Če ti ni nadzor preveč otežen, je za tamali vseeno bolje, če sta pri mami. Razumem, da njej to nič ne pomaga, če nočeta jest, zagotovo pa pomaga tamalima.
A so boljše?
Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #130 : sobota, 21.06.2008 : 21:17:15 »

A so boljše?
Ena je malo bolje, druga pa niti ne.. Za ta vikend sta z antibiotiki pokrite, ker delujejo dva dni, infuzijo jima dam pa parkrat na dan. Jesta večkrat po malo, dva-tri mililitre naenkrat, več ne, ker drugače bruhata. A lahko z mamo še kaj naredim? Ker ko je imela moja Brina hudo navidezno brejost in se ji je delalo ogromno mleka so mi svetovali tudi spremembo prehrane - manj ogljikovih hidratov v hrani. Kaj ji lahko dam za jest? Trenutno ima kvalitetne brikete na voljo. Hvala za vsak nasvet, res... Tole je že prava nočna mora...  Undecided
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #131 : sobota, 21.06.2008 : 21:41:50 »

Če ne "rabiš" več njenega mleka, potem ji daj čim manj za jest. Jaz pri psicah naredim post, pri mačkah pa zmanjšam količino hrane za nekaj dni. Obkladki so fajn, pa antibiotik bo rabila, ker bo mleko "delala" tudi, če bodo tamali samo zraven, če je zares vzela svojo vlogo mame. Ampak jaz tamalih vseeno ne bi dajala stran, ker bo lažje ona preživela tole. Saj ne bo dolgo hudo, ene dva dni, potem bo pa bolje ali pa bo dobila vročino in bo treba dat antibiotik.
Saj bo, par dni muke, pol bo pa vse ok.
Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #132 : sobota, 21.06.2008 : 21:47:15 »

Ja tudi zmanjšanje količine hrane pomaga, vem kako je bilo pri Brini. Se ji je toliko mleka delalo, da je kar "puščala" - je vstala iz ležišča pa so bili na prevleki rumeni fleki. Ok torej bo dobila manj pa še to samo meso nekaj dni. V ponedeljek bo dobila še antibiotike, to nedvomno. Zaenkrat ni nič vneto ali rdeče, obkladki kar lepo pomagajo. Je res dobra in skrbna mamica tako, da ja, bo mleko verjetno vseeno delala... Bomo že preživeli teh nekaj dni. Me bolj za tamale skrbi.  Undecided
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #133 : sobota, 21.06.2008 : 21:51:01 »

A če pomalem hraniš, ne bruhata? Dajaj hrano, kolikor sploh lahko, pa infuzijo, pa pazi, da ju ne zebe. To je itak vse, kar lahko narediš. Bogi malčki, upam, da bo. Ta siva je ok?

Logiran

saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #134 : sobota, 21.06.2008 : 22:19:38 »

A če pomalem hraniš, ne bruhata? Dajaj hrano, kolikor sploh lahko, pa infuzijo, pa pazi, da ju ne zebe. To je itak vse, kar lahko narediš. Bogi malčki, upam, da bo. Ta siva je ok?
Ja, če hranim po malo ne bruhata. Na koliko časa je pa fajn dat infuzijo? Ker jo dajem pod kožo pa še v mleko. Pod kožo dobijo po navodilih Knezove na 3-4 ure po 10ml vsaka. Siva je dosti boljša, ja. Je ločena od ostalih, ker je preživahna in bi težila sestricam pa še nočem, da se spet kaj naleze tako, da se razkužujemo tudi, ko njo hendlamo. Hvala.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  o mačkah - razno  |  Tema: (zavržene) MAČKE - napotki za posvojitelje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines