mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:48:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Glivice okoli gobčka?
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Glivice okoli gobčka?  (Prebrano 15652 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #15 : torek, 14.01.2014 : 18:32:55 »

Testov za vrsto gliv nismo delali, ker sicer antibiotik in krema pomagata - dokler se ne preseli drugam. Pregled z Woodovo je bil negativen. Veterinarka vsakič vzame vzorec za pregled pod mikroskopom in pravi, da se še vedno vidijo bakterije in glivice, to je vse. Sporanox je dobila danes in ga bo danes (in jutri) tudi prvič dobila, naslednjo dozo pa naslednji teden (zaenkrat je dobila kapsul za tri tedne).
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : torek, 14.01.2014 : 22:22:01 »

Sporanox je dobila danes in ga bo danes (in jutri) tudi prvič dobila, naslednjo dozo pa naslednji teden.
Kako to mislis? Kaj pa vmes med jutri in naslednjim tednom?

Sicer pa ... cim bolj pobrit podrocje. Nam se je pri zadnjem Fantinem hotspotu fantasticno obnesel medicinski med. Pri prvem pa nekaj tedensko redno ciscenje (plivasept, klorheksidin, peroksid) + sistemski antibiotiki (3 tedne +) + lokalno mazanje.
Ker je danes dala kri za transfuzijo, nam grozi, da bomo cez par dni spet zdravili in definitvno bo prva izbira med.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #17 : torek, 14.01.2014 : 23:07:59 »

Kako to mislis? Kaj pa vmes med jutri in naslednjim tednom?

Zaenkrat je predpisala 1,5 kapsule Sporanoxa 2x na teden. Možno, da zaradi vpliva že tako antibiotikov, potem pa še Sporanoxa na jetra? Kontrolo ima čez en teden, če do takrat ne bo nobenega učinka, bo verjetno jemanje tudi povečala.

Sem tudi sama pomislila na to, da bi bilo dobro gobec kar obriti, če ne zaradi drugega zato, da bi lažje vtrla kremo v kožo, ampak so obolela mesta tudi med brki, kjer bi bilo verjetno težko kaj obriti.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #18 : četrtek, 16.01.2014 : 16:12:05 »

Hecna terapija.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Glivice okoli gobčka?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines