mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 01:43:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: crknjena miš
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: crknjena miš  (Prebrano 6729 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« : četrtek, 25.08.2005 : 19:06:40 »


Pozdrav vsem!

Moj pes je na sprehodu ravnokar požrl crknjeno miš -ali nekaj takega, pogoltnil jo je, še preden sem uspela kaj storiti. Zdaj sem pa čisto preč od skrbi, kako lahko zboli. Cepljen je bil drugič ravnokar (dva dni nazaj) zato še ni zaščiten...Jao, kaj naj storim??

Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #1 : četrtek, 25.08.2005 : 19:15:06 »

Počakaj nekaj  časa Wink , ko  bo  pa  začel" pumpat", in jo bo  izbruhal si pa lahko oddahneš.  Tudi moj je  že to naredil Tongue.  In potem jo je  slavnostno  nasredi  hodnika  izbruhal.Od  takrat naprej mu ne pade več na pamet  , da bi  še  kdaj  kaj  požru.
Upam.... Undecided..... če  je pa ne bo......  potem pa ne vem
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2 : četrtek, 25.08.2005 : 20:11:21 »

Lahko mu das par tablet zivalskega oglja. Skoditi ne more, ce mu ima pa mis kakorkoli za skoditi, bo pa ublazilo posledice.  Wink

Sicer ga pa opazuj, morda tudi sredi noci malo preveri, ce mirno spi... Ce jo bo izbruhal, si (tako kot pravi Damayanti) lahko oddahnes, ce ne pa bodi pozorna na iztrebke in mu daj zivalsko oglje tudi jutri.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3 : petek, 26.08.2005 : 08:36:35 »

Ne pozabi mu odračunat dodatnega energijskega vnosa, ko boš dozirala večerjo Grin
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #4 : petek, 26.08.2005 : 08:41:26 »

moj je enkrat našel podgano sredi parka Undecided .. sicer je ni pojedel, jo je pa imel v gobcku.. pa na koncu ni bilo nic.. tako , da ce ne bo vidnih nekih sprememb v obnasanju, .. ne skrbi!, upaj samo da bo mis ali pobruhal ali pa pokakal ven  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : petek, 26.08.2005 : 14:20:22 »

Če miš ni bila ravno zastrupljena (zdajle so dela na poljih pa veliko padavin in zato tudi crknjenih miši, zato se mi tisto s strupom ne zdi prav verjetno) mu ne bo čisto nič. mogoče bo bruhal ali pa še to ne.
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #6 : petek, 26.08.2005 : 20:54:40 »


Čau!

Hvala za tolažbo, izgleda da bo vse ok, čeprav bruhal ni. Me je pa razjezilo, da je tako poreden, da jo je zanalašč tako hitro pogoltnil, ko je videl, da grem proti njemu. Pa še vprašanje koliko časa je že bila crknjena, ker je smrdela, zato me je precej skrbelo. Jao, ti naši psi:)

Pozdravček
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #7 : sobota, 27.08.2005 : 12:07:10 »

Nič se ne sekiraj, še veliko jih bo pojedel, če bo le imel možnost. se boš že navadil.
Logiran
smrcek
rad pišem
****
Sporočil: 263


« Odgovor #8 : ponedeljek, 29.08.2005 : 00:12:53 »

Za vsak slučaj ga še razglistaj.
Saj nikoli ne veš koliko časa je bla miš crknjena in ali se ni že morebiti kaj zaredilo v njej.
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 29.08.2005 : 11:29:10 »

..ves kako to nasim kosmatincem disi...bolj razkrojeno, boljse je...tako, da se ne smes jeziti... Smiley ..smrtno nevarni so dikumarinski preparati iz katerih so strupi za glodalce...ce poje kaj takega nujno takoj k veterinarju...na mis pa menda deluje ze taka kolicina strupa, ki za psa ni smrtno nevarna..

Lp.
Logiran
Franka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 187


« Odgovor #10 : nedelja, 04.09.2005 : 10:17:53 »

Moj je tudi čisto nor na miške. Ampak on je ne poje. Če jo dobi ko je odvezan jo bo metal po travniku in jo lovil, potem jo oa s prvimi zobki stisne toliko da miš umre in potem mu ni več zanimiva. Če je pa na povodcu jo pa samo stisne in miš umre in on gre naprej. Ne razumem zakaj to počne ampak počne pa. Do sedaj mu sicer ni bilo še nič in upam da bo tudi s tvojim vse vredu, pa da bo čim manj mišk pojedel.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 04.09.2005 : 10:27:24 »

In zakaj mu tega ne preprecis?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #12 : sobota, 23.09.2006 : 19:57:03 »

 Angry  Evo, tudi nas malcek je ravnokar na nocnem sprehodu nasel crknjeno miš. Ker ga imam vedno na vidu sem takoj zagledala kaj drzi med zobki in mu jo tudi zbezala iz ust.

Zdaj pa me skrbi. Kaj ce je bila mis zastrupljena?  Kaj ce zboli?  Ravno danes sem ji tudi dala pratel ker gre v ponedeljek na cepljenje.. je se res mladicek, 3 mesece.

Kak nasvet?  Undecided
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: crknjena miš
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines