mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:24:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: kako navaditi na povodec
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako navaditi na povodec  (Prebrano 21378 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« : sreda, 21.05.2003 : 20:01:51 »

Torej kako najlažje mlado psičko navadim na povodec?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #1 : sreda, 21.05.2003 : 20:08:10 »

Najlažje jo navdiš tako,da najprej vadita na vrtu ali kakšni zelenici.Pripni jo in najprej nekaj časa hodi za njo tako,da se bo navadila na občutek na vrvici.Če na vrvici ne bo hotela hoditi(se bo ulegla na tla in podobno) ji vrzi njeno najljubšo igračo malo stran in ko naredi nekaj korakov jo pohvali.potem jo navajaj na to,da bo hodila tam kjer boš ti hotel da hodi zato jo moraš že malo potegniti(narahlo) in če gre za tabo,bravo ti zmaga je tvoja Grin Cheesy Winkče pa ne pa bo potrebno še malo vaje Wink
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #2 : sreda, 21.05.2003 : 21:09:37 »

Psički nadeni lahko ovratnico in nanjo pripni tanko vrvico, ki jo neopazno primes ali pa pustis, da jo psicka vlece za sabo. Medtem pa psicko vabis k sebi, jo zamotis z igracko ali pa jo zvabis s priboljskom.
Najprej naj vajin "sprehod" z vrvico traja le nekaj minut, nakar ji vrvico snames in cez nekaj casa gres spet na "sprehod".

Nikar ne vleci za vrvico, niti narahlo, ker je vsakršno vlecenje popolnoma nepotrebno in škodljivo. Psicko enostavno z igračko ali piškotkom zvabi v željeno smer. Če se zgodi, da psička kaj zanimivega zavoha in se ustavi, je nikar ne povleci temveč pritegni njeno pozornost s ploskanjem ali žvižganjem, in ko se obrne proti tebi, obilno pohvali. Ko je na vrvici, naj doživi čim več pozitivnih izkušenj (igra, pohvala, piškotki, božanje,..), tako bo že v kratkem času prav vesela, ko bo zagledala vrvico. Postopoma vrvico zamenjaš s primernim, dovolj dolgim povodcem.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #3 : sreda, 21.05.2003 : 21:12:57 »

Najina psička je stara 3,5 meseca. Na povodec sva jo s fantom navajala tako, da sva jo najprej pripela in povodec spustila iz rok, da ga je dama prosto vlekla za sabo.Tako je bila še vedno "prosta" je pa imela nek občutek o povodcu. V bistvu nisva imela nobenih težav na navajanje, saj po cca. treh dneh tega početja sploh ni reagirala na povodec. Tako, da zdaj lepo hodimo s povodcem okrog. Ga pa seveda malce ogloda, če ima šanso Grin. Tudi jaz priporočam finto z ljubo igračo ali s kakim priboljškom. Ko so v igri te reči (priboljški, igrače, ...) pes hitro pozabi na morebitne "težave", ki ga mučijo. Veliko uspeha. LP
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #4 : sreda, 19.11.2003 : 13:37:50 »

Obračam se na vas po pomoč. Imam mlado samojedko in me zanima kako naj jo navadim na povodec? Poskusila sem jo privezati a ji to ni všeč. Rada bi jo na lep način naučila na povodec, saj hodiva zelo veliko na sprehode in zaenkrat uporabljava bližnji travnik a v prihodnosti bi jo rada odpeljala še kam. Hvala za pomoč.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #5 : sreda, 19.11.2003 : 13:56:54 »

Kati, najprej jo navadi na ovratnico, povodec nato dokaj hitro zataknes, in pusti da ga v zacetku vlece po tleh. Pri tem moras biti vseskozi zraven, da s povodcem kje ne obtici. Tako je meni uspelo pri Gali dokaj hitro. Res pa je, da je bila Gala na ovratnico ze navajena, ko sem jo dobila.

LP, maj
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #6 : sreda, 19.11.2003 : 14:02:34 »

Kati, preberi si: www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=294

Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #7 : sreda, 19.11.2003 : 14:06:31 »

Kati; www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=326


Tudi tukaj bos nasla koristne nasvete!

LP
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #8 : sreda, 19.11.2003 : 14:58:12 »

Kati,

tudi moj Berni je imel probleme s povodcem. Kar naprej ga je namreč grizel. V pasji šoli so mi svetovali, da povodec skrivam pred njegovimi očmi, torej ko ga pripnem za ovranico preostanek hitro skrijem, da ga ne moti. Sedaj po dveh mesecih se je že popolnoma navadil, takoda nimava več tega problema.

Lep dan!
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #9 : sreda, 19.11.2003 : 16:52:36 »

Mene pa zanima kako navaditi psa, da ne bo vlekel. Nikakor ga ne morem navaditi, da bi hodil poleg, lepo počasi. Takoj ko mu dam povodec, začne vohati in vleče sto na uro. Grin sej ni tako močen, ker je kokeršpanjel in ga lahko obvladam, ampak vseeno je moteče. Vlečem ga nazaj, mu govorim poleg, ampak nič ne zaleže.  ???ali je to mogoče zaradi tega, ker je še mlad in divji  (8 mesecev) ter se bo, ko bo malo starejši to umirilo ali bo še naprej vlekel?
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #10 : sreda, 19.11.2003 : 20:55:09 »

Georg!
Poleg sam od sebe ne bo hodil tudi ko bo starejši, če ga tega sedaj ne boš naučil. Torej vzemi v roke njegovo najljubšo igračo in imej psička na levi strani, na začetku je lahko tudi na desni, ko te psiček gleda ker držiš igračo v rokah reci poleg in ga pohvali. Lahko probaš namesto igrače tudi s koščkom sira, salame, dišečih pasjih piškotov... Skratka nečem kar mu bo dišalo, ko te pogleda zopet povelje poleg in nagrada. Aja če uporabljaš igračo potem se po pohvali z njim poigrajo, cufajta se za igračo, ali mu vrzi žogico...
Nama je pomagalo upam da bo tudi vama.
Sicer pa moraš pustiti, tudi da kuža čim več voh. Skratka moraš določiti pravo razmerje vohanja in hoje poleg. Ne smeš na začetku s poleg preveč siliti vanj, ga vleči ... lepo počasi saj bo! Smiley
Logiran
georg
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #11 : torek, 02.12.2003 : 11:15:29 »

no nama še vedno ni ratal, da bi na sprehodu hodila zraven drug drugega. Sem probala z njegovimi najljubšimi igračami, s hrenovkami celo s pasjo čokolado, ki jo ima najrajš, pa nama ni uspel. Ko grema na sprehod mu igrače nič ne pomenijo. Čokolado sem v roki držala, pa je ni registriru. Jest ne vem več kaj nej naredim. Pomagajte! Sad
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #12 : torek, 02.12.2003 : 11:45:32 »

Živjo!

Poizkusi s haltijem. Simpel zadeva pa ful učinkovita. Zgleda kot trakec za čez psičkov gobec, dobi se v različnih velikostih.

LP,
Tina
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #13 : torek, 02.12.2003 : 12:25:25 »

Mene pa zanima, pri kateri starosti se začne psa navajati na povodec?

LP, jessy
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #14 : torek, 02.12.2003 : 12:26:37 »

hehe ja halti je dobra zadeva, če ga pes sprejme. Mojemu ga lahko dam gor on pa se uleže na tla in se tudi pol ure iz prostesta ne pobere. Skratka moraš imeti kar močne živce za tako stvar:))
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: kako navaditi na povodec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines