mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:34:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: tekanje za kolesarji in motoristi
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: tekanje za kolesarji in motoristi  (Prebrano 2543 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« : ponedeljek, 03.09.2012 : 21:51:38 »

Pozdravjeni
Zanima me,zakaj psi tekajo za kolesarji,motoristi in tekači?Namreč naš Lump je začel ravno s tem.Naj povem,da se ne zaganja za vsakim ampak samo ko ga prime.Psa imam na povodcu in ko se kak "hitri" osebek približuje kar otrpnem...večinoma se naredi,da ga ne vidi,ko pa moja pozornost popusti,pa potegne,da me kar prestavi...Prvič se je to naredilo ko smo se sprehajali daleč od civilizacije(priznam,pes ni bil privezan)mimo sta pripeljala dva kroserja on pa v dir,gluh za vso moje vpitje.Ker nikakor ni popustil sta se motorista ustavila,pes pa se je vsedel zraven in ga sploh ni več zanimalo,dokler ga nista spet prižgala.Takrat sem pomislila,da psu ne odgovarja zvok,pa je moje mišljenje demantiral,ko je vajo ponovil na kolesarju.Gledala sem nekaj oddaj šepetalca psom,kjer je takšno vedenje odpravil s tem,da so se psu vozili pred nosom,pa se je pes s tem počasi sprijaznil...seveda sem poskusila tudi z našim,pa me ima za norca...mimo njega se lahko vozijo vsi,pa jih še pogleda ne,ko pa ga nekaj pikne in ponavadi ko najmanj pričakujem pa že dirka..najbolj se bojim,da bi se nastavil kakšnemu kolesarju,da bi padel...psa sprehajam na fleksiju(7m),ki ga obvezno zabremzam,ko se kaj mimo pelje in popustim,ko je nevarnost mimo.
Letos smo šli na morje na otok,kjer nimajo niti ceste(2km samo ozka steza)pomislim;pasja nebesa,jaz pa tudi nimam straha,da bi skakal komu pod kolesa...pa smo lepo furali skoraj cel dopust..pes se ne oddaljuje od nas pa je bil spuščen..itak nikogar v bližini...
pa se en dan najde nekdo s kolesom...naš pes iz vode pa v dir za njim... spet gluh za vso dretje itd...po kakšnih 100 metrih zasledovanja(tekel je kar precej za njim,ker je v štartu zamudil),zalaja,se obrne in kot narodni heroj pride nazaj.
Enostavno ne razumem...ali ga moti vrtenje koles ali je samo posesiven in si lasti neko območje in naganja "vsiljivce"?
Star je 10 mesecev,kastriran...pri srečanju z drugim psom se vedno poči na hrbet in se pokori(tudi tukaj ne razumem njegove politike)
Kako ga odvaditi te nadležne navade,da ne bom vedno v strahu ali bo tekel ali ne?
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: tekanje za kolesarji in motoristi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines