mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:58:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: pravilna sestava pasje kletke
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pravilna sestava pasje kletke  (Prebrano 11510 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PinaPina
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : nedelja, 09.09.2012 : 17:24:50 »

Pozdravljeni!

Med sestavo kletke sem naletela na problem. Kupila sem rabljeno kletko (v bistvu novo, rabljeno 1 noč) in zraven ni bilo navodil za sestavo. Prejšnja lastnica je kletko sestavila bolj improvizirano (dokupila je hakeljčke za zašraufat), originalne pa je sicer dodala poleg. Zdaj pa stranice niso čisto usklajene in migajo, kar se mi zdi problem.

Vprašanje, ki se mi poraja: a se dajo originalni hakelčki namestiti tako, da potem kljub namestitvi kletko brez problemov zložiš? Kako? Ker če bi jih zdaj pritrdila (stisnila skupaj), se mi zdi, da bi kletka bila postavljena fiksno. Jaz bi pa želela, da jo kdaj tudi zložim in vzamem s sabo.

Hvala za vsako priporočilo, odgovor.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 09.09.2012 : 20:11:15 »

Ja se da razstavljat in sestavljat. Samo malo prakse rabiš. Wink
Je pa res, da se ene dajo lažje kot druge...
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 09.09.2012 : 20:39:25 »

Kakšno kletko pa imaš, da je potrebno sestavne dele sešraufati?  Roll Eyes

Mi uporabljamo klasične kovinske sobne bokse,

pa se zadeva čisto enostavno in zelo stabilno sestavi  Wink

Logiran
PinaPina
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 09.09.2012 : 20:49:54 »

 Točno tako kletko imam, kupljeno v Mr. Petu.

Mogoče sem se nerodno izrazila, original ni potrebno nič šraufati (dokupljeni so bili taki kaveljčki na navoj, da jih sam skupaj zašraufaš-zaviješ med sabo in potem nazaj odviješ po potrebi), ampak priložene kaveljčke je pa potrebno stisniti skupaj (najbrž?). Zdaj me pa zanima kako in na katerih stranicah, da se bo kletka lahko še vedno normalno zložila.

Mogoče pa res potrebujem zgolj prakso. Čeprav mi še zdaj ni čisto jasno, kaj naj naredim.

 Hvala za odgovore!

Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 09.09.2012 : 21:20:40 »

Ne vem, če ti bom znala razložiti, pa vseeno.

Ko kletko zlagaš, najprej v notranjost  podreš krajši/ožji stranici, potem pa lepo poležeš ostali obod na desno ali levo in
preklopiš del, ki ostane nazaj  Grin, če si razumela  Wink

Ko jo sestavljaš, pa obratno:
- najprej dvigneš obod, fajn je, če ti kdo pomaga
- sežeš v notranjost po eno ožjo stranico
- to stranico s hakeljčki, ki so že originalno pritrjeni zatakneš (ne stiskaš!) za obod in obratno, obod za stranico
- ponoviš še z drugo, ožjo stranico (ja, malo mišic za to rabiš, ampak ne preveč  Tongue)

In to je vsa "znanost"  Wink Verjemi, da ne rabiš nobenih dodatnih šraufov. Če pa imaš ornk mrcino, ki
mu kletka ne bo všeč, pa si bo tako in tako našel pot ven, preverjeno  Evil

Upam pa, da si v kakšni drugi temi prebrala kako je potrebno psa navajati na kletko, da jo bo sprejel  Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 09.09.2012 : 21:35:20 »

Si predstavljam, kaj matra PinoPino Wink Deset minut, pa pofotkam in naložim fotke, da bo videla, v čem je "štos" pri teh "hakeljčkih". Fora je, da je pri postavljanju stranskih stranic treba zgornjo stran malo s prsti "našponat", da prideta "Zankici", ki sta na vrhi stranske stranice ČEZ zgornjo stranico (strop) in ne pod njo. Samo tako je kletka stabilna, če sta sredinski "zankici" namreč pod "stropom" se vedno podirata nazaj! Takoj zdaj bodo fotke Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 09.09.2012 : 21:39:10 »

MamaF, ja, tako se reče in napiše  Kiss, ti si pravi action woman  objem
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #7 : nedelja, 09.09.2012 : 22:00:52 »

Lejte zdaj:

Takole izgleda tazgornji kot kletke. Tista kljukica, ki je na vrhnji stranici "stropu" mora it ČEZ stransko stranico.


Stranski stranici imata na vrhu na sredi dva bolj široka "hakeljčka". Ko stransko stranico dvigneš iz notranjosti kletke (pri sestavljanju), moraš paziti, da jo vsi ožji "hakeljčki", ki so na sprednji, zadnji in stropni strani oklepajo, torej, da gredo ČEZ njo (tretja slika). Edino ta dva sredinska široka hakeljčka moraš s prsti našponati, da skočita ČEZ strop.






PinaPina, upam, da si razumela - v resnici je čisto preprosto. Sestavljanje in razstavljanje take kletke traja res samo dve minuti. Le pri tistih hakeljčkih, ki morajo skočiti na stropno stranico moraš biti pazljiva - pa malo te bodo prsti boleli od napenjanja Wink
Sicer pa se tu nič ne zvija ali "šraufa" - niti ne moreš, ker je jeklo tako trdno, da s prostimi rokami to sploh ni mogoče.
Tisti, ki ti je kletko prodal, je imel po mojem enak problem, pa si je zato poskušal nekaj zimprovizirati po svoje - ampak nima smisla.
Pravilno sestavljena kletka je tako stabilna, da jo brez problema prestavljaš kakorkoli, pa stoji vse na mestu .
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 09.09.2012 : 22:52:53 »



Logiran

Unikatne tablice in portretki
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9 : ponedeljek, 10.09.2012 : 13:21:03 »

   Mater ste face!
Tale razlaga je bila za mene pravo razsvetljenje. Jaz imam namreč dve levi roki in bi najbrž tudi sedela pred kletko z vprašajem na glavo, če bi jo morala sestavit... Cool Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 10.09.2012 : 13:54:48 »

Hehe, ja, upam, da bo zdaj bolj lahko Smiley Sicer pa - za kak radler ali pivo - pridemo tudi na dom, a ne, Čarka Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #11 : ponedeljek, 10.09.2012 : 14:16:14 »

haha, tole je d best prebrat, res. MamaF bo kmal kot potujoča knjižnica - bo prišla v kak kraj in pohupala (valda bo hupa zvok pasjega laježa Grin) in potem se bodo iz hiš zgrnili vsi, ki imajo kakršnekoli težave s pasjo opremo.... pa kakor se meni zdi, obvlada mamaF še marsikaj drugega. Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 10.09.2012 : 14:35:46 »

 Xena - z vlakom "hodim" jaz naokoli, valjda Grin Bi kar cel vagon opremili s kletkami, doma narejenimi cufami, "NaGlasi" itd

Kako profi bi šele Fifi1 navodila naredil, si predstavljate? Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
PinaPina
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 10.09.2012 : 17:52:12 »

Saj ne morem verjet! Kaka super nazorna razlaga, celo s fotkami ... mamaF, res hvala za tvoj trud! Imaš tudi pri meni pir (ali kavo) v dobrem, častna pasja!

Zdaj pa res ne bo več problemov. :-) Pa sigurno bo kdo še kdaj rabil in iskal kaj podobnega. Jaz sem včeraj strica Googla vprašala, ampak mi nekak ni znal razložit. No, danes pa že zna Cheesy

Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 10.09.2012 : 23:05:27 »

Sem vesela, da ti je koristilo Cheesy Afro
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #15 : torek, 11.09.2012 : 11:17:39 »

Xena - z vlakom "hodim" jaz naokoli, valjda Grin Bi kar cel vagon opremili s kletkami, doma narejenimi cufami, "NaGlasi" itd

Kako profi bi šele Fifi1 navodila naredil, si predstavljate? Afro

Jaz bi kletko najprej zrisal, zračunal statiko, izdelal, poslikal in naredil navodila... Komplikator pač.  predaja
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #16 : torek, 11.09.2012 : 12:49:36 »

Ja, saj, manj nisem niti pričakovala od tebe Wink 
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 25.10.2012 : 21:44:03 »

Ima mogoče kdo iz LJ možnost posoditi tak kovinski boks? Raje večji kot manjši.  Smiley Da preizkusimo in vidimo, če bi ga kupili (glede na to, da so finance omejene  Roll Eyes )

Za uporabnino lahko horjulčkom nakažem kakšen euro.  Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #18 : četrtek, 25.10.2012 : 21:46:56 »

Kosovir. Poklici me jutri na 040 395 995.
m.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: pravilna sestava pasje kletke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines