mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:57:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različni pristopi v šolanju psov  (Prebrano 54895 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #75 : nedelja, 05.09.2004 : 16:14:48 »

Citat
... še enkrat pa povdarjam (šole se začenjajo) inštruktor nima kaj početi z vašim psom v roki, če je konflikt med vami in psom!

Simi, tole pa takoj podpišem z obema rokama!

...gre za odnos "vodnik - pes" in nikakor "inštruktor - pes"...

Lp, B.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #76 : ponedeljek, 06.09.2004 : 14:24:45 »

mene pa zanima drugačen način  šolanja in sicer , šolanje lovskih pasem  predvsem ptičarjev.
Veliko sem že prebrskala in preiskala pa vendar nikjer nisem zasledila  šole za ptičarje. Zanima me ali kje obstaja ( Lj- gorenjska....). Veliko nas ima lovske pse  pa nismo lovci, zavedamo se ( nekateri) da je napačna vzgoja  takšnega psa lahko precej nevarna, sploh če živimo na vasi oz. izven mesta. Ti psi imajo sicer(vsaj naš  seter) zelo močan nagon na ptice in večji ko so bolj so korajžni, skratka na koncu so lahko ogrožene sosedove kokoši ali pa račke , pa tudi na pava bi se spravil (perjad v glavnem). Vse lovske šole na gorenjskem vsaj za enkrat preklicane pa trenirajo  jamarje . Torej  ali kdo ve  kje obstaja lovska šola za ptičarje?
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #77 : ponedeljek, 06.09.2004 : 16:00:58 »

damayanti ... prav posebne šole za ptičarje pač ni, kajti vaje poslušnosti so za vse pse vsaj približno enake. Obstajajo pa tečaji, s katerimi psa  - ptičarja pripraviš na določeno vzrejno preizkušnjo. Vendar je pogoj za udeležbo na tečaju, da ima pes tečaj poslušnosti (pri lovskem ali športnem kinološkem društvu) že za sabo.

Spomladi smo imeli tečaj za pripravo na pomladansko vzrejno preizkušnjo ptičarjev, ki je enkrat tedensko potekal VZPOREDNO s tečaji poslušnosti, zdaj pa se je že začel pripravljalni tečaj za jesensko vzrejno preizkušnjo ptičarjev, kjer bodo psi seznanjeni s celotnim delom na polju in v vodi.

Tečaji se "dogajajo" v Ljubljani, v  kolikor pa se bo pokazalo zadostno zanimanje za tak tečaj še kod drugod, bomo pač v Društvu ljubiteljev ptičarjev razmišljali tudi o tem.

V glavnem.....najprej s kužkom v TEČAJ POSLUŠNOSTI.... če so preklcani tečaji za lovske pse, pojdi pač h kakem drugem KD. In šele ko bosta s kužkom že obvladala osnovne vaje poslušnjosti se lahko priključiš dodatnim tečajem za ptičarje.

Lp, B.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #78 : ponedeljek, 06.09.2004 : 19:03:35 »

Prav lepa hvala za tale odgovor , očitno  bom morala  malo preklicati lovska društva.  Upam , da bom tokrat malo bolj uspešna. Nazadnje ko sem klicala in vprašala za šolo so mi odgovorili , da moram biti član njihovega društva torej lovec ali pripravnik drugače ne, in še aroganten dodaten odgovor " kaj pa kupujete lovske pse če niste lovec".   Poizkusila bom še v LD Jošt baje  so v Bitnjah pri Kranju začeli prejšnji teden. upam da nisem prepozna in , da me bodo še sprejeli.
 Pa vseeno hvala. L.P   K.
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #79 : ponedeljek, 06.09.2004 : 19:43:45 »

damayanti ...saj ni nujno, da greš za poslušnost ravno k lovcem...  Grin .... če pri jagrih ne bo nič, pojdi pač k športnikom in se potem spomladi priključi lovcem.  Wink

Mi je pa čudno, da so te odpravili s tem odgovorom....
Citat
Nazadnje ko sem klicala in vprašala za šolo so mi odgovorili , da moram biti član njihovega društva torej lovec ali pripravnik drugače ne, in še aroganten dodaten odgovor " kaj pa kupujete lovske pse če niste lovec".  
...kajti - kolikor mi je znano in kolikor sem videla s fotografij, posnetih na tečajih LKD Gorenjske - sprejemajo v tečaj poleg lovcev tudi nelovce in celo z nelovskimi psi (zadnjič sem videla, da so imeli na tečaju tudi ovčarje in mešance). V LKD Zasavje je enako (letos so imeli celo bernardinca!). V LKD Ljubljana sicer vključujejo samo vodnike z lovskimi psi, vendar jih je bila  letos skoraj polovica nelovcev.

V glavnem....kar pogumno in ne daj se odpraviti tako zlahka!   Wink  Včasih ženska trma zaleže bolj kot kar koli drugega .... preverjeno!   Cool

Lp, B.
Logiran
danaja
gost
« Odgovor #80 : ponedeljek, 06.09.2004 : 21:51:24 »

Brez zamere - vračam se na temo zatezne ovratnice.
Navajanje uporabe zatezne ovratnice kot vzroka poškodbe hrbtenice se mi zdi, milo rečeno, prehudo zavajanje bralcev foruma. Ali se zavedate, kaj lahko takšna izjava potegne za sabo....?

Še dobro, da so psi kot vrsta uspeli preživeti v Darwinovem boju za obstanek, dokler jih je še šolal človek s prisilo zatezne ovratnice. Hvala bogu, da imamo zdaj humanejše metode dela.

Simi, srečo imava - tudi moj pes bi bil lahko že zdavnaj hrom, ampak nemški ovčarji so izgleda dovolj trdoživi.

LP.
Logiran
dona
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #81 : torek, 07.09.2004 : 11:34:29 »

ODGOVOR DANAJI!
To ni nobeno zavajanje, mojemu psu se je pač to zgodilo, ni rečeno, da se bo tudi vašemu. Vsak si pač za šolanje psa izbere metodo, ki se mu zdi ustrezna. Jaz sem se napačno odločila iz nevednosti.
Če bi lahko naši ljubljenčki izbirali sami si sigurno ne bi želeli, da jim njihov gospodar, katerega imajo tako brezpogojno radi in mu zaupajo, povzroča bolečino.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #82 : torek, 07.09.2004 : 11:41:58 »

Če bi lahko naši ljubljenčki izbirali sami si sigurno ne bi želeli, da jim njihov gospodar, katerega imajo tako brezpogojno radi in mu zaupajo, povzroča bolečino.

O oni nam pa lahko povzročajo bolečino Huh Pa imam tudi jaz Bino brezpogojno rada, pa mi še vedno povzroča bolečine.....A to je pa OK?

Imaš prav-vsak izbere svojo metodo šolanja. Eni zatezno ovratnico, eni pa navadno. Jaz sem sprva delala na hrano, potem se mi je malo uprla, dobila je zatezno ovratnico, sedaj mi pa dela na igračo in šolanje je spet užitek.

Vsekakor se mi zdi kaznovanje z zatezno (kratek in hitek poteg) boljši način kot pretepanje psa in vlečenje za ušesa....

LP jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #83 : torek, 07.09.2004 : 12:14:45 »





Vsekakor se mi zdi kaznovanje z zatezno (kratek in hitek poteg) boljši način kot pretepanje psa in vlečenje za ušesa....

LP jana

Jaz vsakega, ki je v dvomih glede bolečine pri cuku prepričam z naslednjim. Na roko si dan zatezno ovratnico in mu rečem naj me cukne. Pri tem naj me gleda v oči, saj oči ne lažejo.
Pri pravilnem cuku ni bolečine, sploh pa če je ovratnica na vratu. Ja boli pa, če je za ušesi.

Razlika med vlečenjem in cukom je in to tudi pokažem na lastniku in ne psu, da pri cuku psa vrže iz ravnotežja, pri vlečenju mu pa samo pomagaš saj nastane elastika, ki kmalu psa katapultira....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #84 : torek, 07.09.2004 : 12:31:29 »

O oni nam pa lahko povzročajo bolečino Huh Pa imam tudi jaz Bino brezpogojno rada, pa mi še vedno povzroča bolečine.....A to je pa OK?

Aha, torej se gremo "zob za zob" in "oko za oko"? An eye for an eye makes the whole world blind je menda nekoc rekel stric Mahatma. Wink

Bina, jaz bi se pa najprej vprasala, kaj zaboga delam narobe, da mi pes povzroca bolecino. Huh To namrec ves cas dopovedujem mami, pa me nekak ne poslusa. Roll Eyes

Citat
Vsekakor se mi zdi kaznovanje z zatezno (kratek in hitek poteg) boljši način kot pretepanje psa in vlečenje za ušesa....

Eh, kot da so to edine opcije... Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #85 : torek, 07.09.2004 : 12:42:32 »

Nuki, ne, poteg in pretepanje še zdaleč nista edini opciji.... Oko za oko...hmmm...ne, jaz se ne grem tako.... Samo rada bi povedala, da se ljudem ponavadi smilijo psi, na lastnika (vodnika) pa nobeden ne pomisli.

To, da je Bina začela skakat v druge pse, nisem jaz kriva. Ko se je naenkrat zagnala v drugega psa, sem jo komaj zadržala (če sem jo sploh lahko). Me je tudi že križ bolel, ker me je Bina naenkrat potegnila. Dobila je zatezno ovratnico, 14 dni malo bolj ostre šole in sedaj je lahko v družbi drugih psov brez da skače v njih, brez da me vleče....

Evo, Bero je bil šolan brez zatezne, brez sile....In rezultat Huh Na sprehod v mesto gremo lahko samo s haltijem.... In komu je sedaj bolje? Bini ali Berotu? Jaz še vedno mislim, da Bini Wink

Aja, Bina ima zatezno samo za šolanje, na sprehodih ima navadno ovratnico.

Lp jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #86 : torek, 07.09.2004 : 12:53:27 »

Jaz vedno pomislim na vodnika, ko vidim kakega "vlecnega" psa. Grin Grin Grin

Citat
Evo, Bero je bil šolan brez zatezne, brez sile....In rezultat  Na sprehod v mesto gremo lahko samo s haltijem.... In komu je sedaj bolje? Bini ali Berotu? Jaz še vedno mislim, da Bini  

Jaz se se vedno sprasujem ali je razlog za(ne)uboganje zatezna oz. pomanjkanje le te. Z drugimi besedami-ja, komot lahko verjamete, da je zatezna tista, ki je "unicila" vlecenje, ma mene ne prepricate. In komot lahko verjamete, da je pomanjkanje zatezne krivo, da pes ne zna hodit, pa me spet ne prepricate. Opcij je veliko, vsak si izbere svojo. Jaz sem si jo ze, ce pa precitam kaksno pametnejso, se pa morda premislim. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #87 : torek, 07.09.2004 : 13:09:06 »

V razmislek vsem, kateri šolajo svoje pse z zategom ovratnice!!
Moj pes je na takšnem šolanju dobil poškodbe vratnih vretenc in ima zaradi tega velike teževe. Vsake toliko časa mu cvikne živec in je nekaj časa nesposoben za gibanje, da ne govorimo o bolečinah.
Če bi mi kdaj še kdo rekel naj zategnem psa, bi njemu nataknila ovratnico na zateg in ga nacukala. Cry

Ma kaj ste se šli vsakodnevni ringelšpil s psom na zatezni ovratnici???
Kar težko verjamem, da ima poškodbo zaradi ovratnice. Če si povprečen smrtnik (tako kot večina nas) in ne "Superbejba", potem niti nimaš te moči, da bi mu s cukom naredila takšno poškodbo.  Cheesy Dopuščam možnost, da je bila to samo pika na i, zaradi neke druge poškodbe ali prirojene napake. Da bi na takšen način uničil popolnoma zdravega psa, hja, potem ste pa to počeli zelo dolgo in zelo dosledno.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Leon
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #88 : torek, 07.09.2004 : 13:16:03 »

Kar je napisala Simi drži.Važna je tehnika potega
ali če hočete cuka.Drži,da se na veliko propagira
tehnika šolanja brez prisile.Sprašujem pa se,kako
in kdaj?Veliko bolj humano je uporabiti zatezno
ovratnico,kot pa se igrati z psom rangirne igrice
z pomočjo hrane.Vodja krdela odloča kdaj in koliko
bodo ostali člani jedli.Če ujamejo ostali člani plen,mora vodja na osnovi njihovega dobrikanja
odločiti in deliti hrano,ki ostane po njegovi požrtiji.
Kaj kažemo psu z hrano?Strinjam se,da je hrana kot
nagrada in ne kot motiv.Osnovni motiv naj bo še vedno želja ugajati vodji tropa.Res je,da se propagirajo različne metode dela.Vsak si naj izbere
takšno,kot je njemu bliže.Lep primer sprehajanja psa z haltijem,kot je napisala Jana.Prav je,da poveste svoje mnenje.Še bolje bi pa bilo,da to mnenje bazira na izkušnjah.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #89 : torek, 07.09.2004 : 13:21:40 »

Jaz se se vedno sprasujem ali je razlog za(ne)uboganje zatezna oz. pomanjkanje le te. Z drugimi besedami-ja, komot lahko verjamete, da je zatezna tista, ki je "unicila" vlecenje, ma mene ne prepricate. In komot lahko verjamete, da je pomanjkanje zatezne krivo, da pes ne zna hodit, pa me spet ne prepricate.
Nuki, v bistu je bilo tako: ko smo prišli v šolo z Berotom, je bil agresiven do drugih psov. in drugo uro je dobil halti. Za instruktorja je problem rešen, za nas pa tudi (smo takrat mislili)  Roll Eyes Roll Eyes Pa smo se zmotili.... Ker mora pes sedaj imeti halti, da ga sploh lahko zadržiš (sploh moja mami).

Se pravi, da s(m)o krivci za njegovo vlečenje: mi, ker smo bili takrat brez izkušenj in ker smo izbrali napačno pasjo šolo, ter instruktor v šoli, ker nam je dal halti.

Saj Bina je tudi bila agresivna, pa je instruktor drugače odreagiral, jaz sem ga ubogala in sedaj je brez problemov v druzbi drugih psov, tudi ce jih slučajno ne mara Angry

Lp jana
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines