mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:09:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različni pristopi v šolanju psov  (Prebrano 54903 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #90 : torek, 07.09.2004 : 13:24:46 »

Nuki, verjamem, da je v tvojem primeru delovala ta tehnika, vendar si jo preizkusila le na svojemu psu.
Pri Brinu brez zatezne žal ne gre,  imam preveč rada svoje kosti in mišice, zaupam pa mu le ne toliko da sem 100 % da ne bo skočil za mačko.
Pri Bejbi je druga pesem. Ona ima sicer polzatezno, vendar jo malokrat uporabim, ker je psica prilimana na moje noge in se premika tako kot jaz.
Razlika je v 50 kg psu, v Janinem primeru krepko čez to kilažo, ali pri 15 kilogramskemu. Tudi če te preseneti ti ne odtrga roke, potrga tetive, tako kot je Brin storil moji mami.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #91 : torek, 07.09.2004 : 13:48:31 »

Andi, katera tehnika? A kje omenjam kaksno specificno tehniko (v tej temi mislim, nisem sla namrec brat za nazaj)?

Bina, jp, kriv je lastnik. Mene pa argumentacija za zatezno se vedno ne preprica.

Moj 13kg akumulatorcek je mami skoraj prezgal mezinec (s fleksijem), skoraj zlomil roko in zvil glezenj, ima pa tudi tezave z misicami, sklepi in hrbtenico (predvsem zaradi starosti in se nekaterih drugih stvari). Moje mnenje ostaja nespremenjeno.

Leon, zame je ze samo solanje prisila (ce smo pedantni), je pa res, da sila ni vedno nujno potrebna. Pac, nekateri bodo vedno uporabljali pri solanju oz. bolj strogo receno-cukanje; na bazi tega ali onega. Prav. Ampak mene ne prepricajo/te. Z osnovnim motivom (zelja ugajati vodji tropa) se pa ne strinjam cisto, prav tako ne z obrazlozitvijo glede hrane in tropa. Ne eno ne drugo mi ni ravno najbolj logicno in smiselno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #92 : torek, 07.09.2004 : 14:15:36 »

He he tvoja tehnika, brez zatezne ovratnice. Verjamem, da je lahko tudi taka mrcinica nevarna če nisi pripravljen, vendar ne moreš primerjat z 50 kg težkim psom.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #93 : torek, 07.09.2004 : 14:19:31 »

Ja, teh je kar precej. Saj nista samo dve-brez ali z zatezno. Grin Saj nikjer ne primerjam kilaze, samo komentiram.  Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #94 : torek, 07.09.2004 : 15:21:41 »

Kakšno tehniko si ti ubrala?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #95 : torek, 07.09.2004 : 19:54:19 »

Prirejeno kombinacijo ti. "be a tree" in pa "penalty yards".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #96 : torek, 07.09.2004 : 19:55:45 »

Noo malo bolj obširno obrazložitev teh izrazov prosim Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #97 : torek, 07.09.2004 : 20:07:19 »

Uh, predolgo za pisat. A ti nisem tega ze enkrat razlagala?
Na kratko-se ustavis, ko potegne in zacnes hodit, ko je vrvica spet ohlapna;se ustavis, ko potegne, in naredis par korakov nazaj ter se ustavis in spet zacnes hodit. Jaz, kot prava baraba, sem to pocela (med drugim) ob priblizevanju ograji, za katero sta pesjana cakali dve micni skotinji in en zatreskan skot.

Bolj podrobno pa tule, le da je tam pac se klik zraven.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #98 : torek, 07.09.2004 : 20:32:15 »

Hehehe, Nuki, "be a tree" Grin
Luna je se "na uvajanju" oz. "na utrjevanju", ker se ji se vedno dogaja, da zeli bit kje 5 minut pred mano. Vem, da sva na dobri poti brez zatezne in brez kakrsnegakoli cukanja. Enostavno smo jo najprej naucili "sedi" za vsak drek Wink. Zdaj ze, ko jaz pomislim, ona sede Grin.
Ok, brez heca. Od "sedi" smo presli na "cakaj". Ko se odpirajo vrata (katerakoli), pomeni ukaz "cakaj" sedenje vsaj 1 m od vrat in cakanje, da grem cez vrata prva in recem "gremo". Na spancirju se, podobno kot Nuki, ustavim takoj, ko se vrvica napne in obenem recem "sedi" Grin. Na zacetku me je debelo gledala, saj sva bili vendar na sprehodu Undecided. No, zakapirala je zelo hitro, da pomeni vlecenje sedenje na mestu, kjer se popolnoma nic ne dogaja. Zdaj sva v fazi, ko tu in tam se potegne, vendar se vecinoma ze sama spomni, da sedenje sredi ceste res ni najboljsa opcija, me pogleda in upocasni. Ce drzim v rokah njeno zogico, je med hojo (in tudi sicer) s pogledom tako fokusirana nanjo, da najbrz sploh ne bi rabili povodca Smiley. Okrog nje je lahko kup psov, pa je ne zanimajo.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #99 : torek, 07.09.2004 : 20:52:40 »

Jana, pa vcasih pes to »be a tree«  prevec dobesedno vzame in me hoce polulat! Grin
Aja, je pa en problem pri tej metodi (ce si bolj obcutljive sorte)-izpades namrec totalni debil, ko se bodisi ustavis vsake par korakov bodisi setkas gor in dol in dejansko nikamor ne prides. Na koncu so se skoti utihnili in le buljili, kaj zaboga pocneva. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #100 : torek, 07.09.2004 : 20:55:13 »

Nuki, jaz sem to počela z Bino; pa še celo brez zatezne ovratnice.... In se je navadila lepo hodit pred mano.

Ampak jaz sem bolj mislila poteg kot način kaznovanja: npr. pes skoči v drugega psa. Kaj boš naredil? Bero je dobil halti in še vedno skače v druge pse. Bina je bila kaznovana s potegom in ne skače več v druge pse. To jaz želim poudarit.

LP Jana
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #101 : sreda, 08.09.2004 : 07:51:34 »

Jaz imam krasno pridno super in oh in sploh nad 40kg mrcino. Sama pri njej nikoli ne uporabljam zatezne ovratnice. Pravzaprav razen v naselju niti vrvice ne rabim prav dosti uporabljati - no še v naselju bi šlo brez nje, pa jo imamo zaradi ostalih.
Ampak, ko jo je neko ščene dovolj dolgo izzivalo (beri - par let vedno, ko se nismo uspeli izogniti srečanju) se je v Miši nabrala jeza in sedaj želi to psico napasti. Ko sem pri njej jaz jo že lahko umirim. Ko je pa enkrat našo mami vlekla za seboj po pločniku - ležečke, je bilo pa konec zajebancije - dobila je zatezno in sedaj ne gre mami nikoli z njo na sprehod brez nje.
In ja, je razlika kar se tiče kilaže.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #102 : sreda, 08.09.2004 : 08:08:57 »

Moja psica ima trenutno nekaj čez 30 kg, imela pa jih bo še več. Močna pa je tako, da če bi hotela bi jaz samo poletela za njo. Ampak se tudi jaz nekako ne morem odločiti za zatezno, tako da večinoma delama vajo "be a tree". Moram pa reči, da se na splošno zelo obnese. Takoj je namreč pokapirala, da mora upočasnit, ko se jaz ustavim. Celo brez mojega ukaza ali spodbujanja se je sama začela usedat takoj ko se zaustavim. Tako normalno zdaj že kar lepo počasi hodi poleg mene. Problem pa je nekje drugje. Moja psica je prava bojazljivka (kljub nevarnemu videzu, kot pravijo nekateri), še posebej pa se boji pasjega laježa. Ko zasliši kakšnega psa zalajati, se takoj požene v beg, kolikor je noge nesejo. Jaz pa skoraj poletim za njo. In v takih primerih mi nobeno klikanje ne pomaga. Ima kdo kakšen predlog, kako to rešiti?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #103 : sreda, 08.09.2004 : 08:17:48 »

Moja psica je prava bojazljivka (kljub nevarnemu videzu, kot pravijo nekateri), še posebej pa se boji pasjega laježa. Ko zasliši kakšnega psa zalajati, se takoj požene v beg, kolikor je noge nesejo. Jaz pa skoraj poletim za njo.

Še en primer, kjer je zatezna ovratnica pametna. Pa ne zato da jo ustaviš, ampak čisto nekaj drugega mislim.
Tebi pica zbezlja naprej, če pa jo bi poskušala umiriti bi se začela izmikat, skakati rikverc in ne vem kaj še vse.
Verjetno se je že mnogim zgodilo, da se jim je pes staknil z ovratnice in zbezljal. Pri zatezni ovratnici se ti to ne more zgoditi, ker ni pogojov, razen da se strga, da se ti pes sname z ovratnice.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #104 : sreda, 08.09.2004 : 08:25:07 »


meni se zdi zatezna uporabna samo za pse ,ki se znajo snet z vsake druge ovratnice , predvsem ob napadih strahu in potem pobegnit in ogrožat svoje življenje z beganjem okrog, p aše v tem primeru je morda oprsnica boljša.
Za skakanje v pse se mi zdi najbolši halti , za vlečenje močnih psov pa halti v kombinaciji z "drevesi", za morebitne "posebne efekte" pri šolanju, pa bi dala prednost "bodečki", če že kdo ravno misli , da brez tega ne more shajat. Zatezna se mi zdi v 90 % primerov škodljiva in neuporabna in nepraktična. Pa še psi v igri si zataknejo zobe vanjo, če je ohlapna binglja psu okrog vratu, ko skloni glavo mu pade za ušesa,če je kratkodlak, če je dolgodlak pa cufa dlako..... res ne vem zakaj so tako popularne.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Tema: Različni pristopi v šolanju psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines