mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 07:57:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Epidemiološka raziskava
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Epidemiološka raziskava  (Prebrano 2535 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« : sobota, 06.10.2012 : 14:02:56 »

Citiram profesorja M. Vengušta iz Veterinarske fakultete, ki prosi za pomoč pri epidemiološki raziskave:

''Kolegi,

Spet se oglašam s prošnjo za vašo pomoč pri epidemiološkem projektu. Izvajam ga že nekaj časa s pomočjo pediatrov zasebnih klinik in Zdravstvenega doma Ljubljana. Raziskujemo prenos bakterije (streptokok skupine A), ki povzroča angino pri ljudeh (otrocih), na domače živali.  Še posebno me zanimajo tisti primeri, ko se pri otroku (ali odraslemu) angina ponavlja. Kandidati so predvsem psi, vendar vzorčimo tudi mucke. Ti morajo biti hišne živali in v kontaktu z ljudmi v gospodinjstvu. Poglejte pripet dokument, ki dokumentira vsak odvzem brisa. Vzorčke lahko vzamete sami in mi jih dostavite na fakulteto; vatenke za odvzem brisov vam tudi priskrbim jaz.


Torej, če poznate nekoga, ki boleha za angino in je pri tem v stiku z domačo živalco, se priporočam za odvzem brisa. Vsak vzorec je dragocen. ''

Za njegov email naslov mi pišite pod ZS ali na urska.pete at gmail.com

Hvala!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Epidemiološka raziskava
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines