mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:13:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Kuža
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža  (Prebrano 19320 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
primko
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : nedelja, 07.10.2012 : 22:01:51 »

Pozdravljeni vsi skupaj.
Sem nov na forumu in prosim, če mi lahko malo pomagate.
K hiši smo dobili zelo ljubkega mešančka, starega 2 meseca. Ker sem pred kar zahtevno nalogo, da mu naredim pesjak in pasjo uto, me zanima, koliko bo ta pes zrasel oz. kateri pasmi bi bil najbolj podoben.
Hvala za vašo pomoč.

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.10.2012 : 02:14:43 »

Od kod si ga pa dobil? To koliko bo zrastel ti bodo najbolj znali razložiti ljudje od katerih si ga dobil... Drugače je pa srčkan. Imej ga notri pa ti ne bo treba ute delati pa še on bo vesel da bo živel ob tebi... Smiley Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.10.2012 : 06:53:01 »

Po slikci sledeče (sicer te tudi varajo) predvidevam, da prav mali ne bo. Kakšne velikosti pa sta bila njegova starša? Glede pesjaka velikosti prav malega ne, glede utice težko reči.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.10.2012 : 08:19:44 »

A imena pa še nima?  Smiley Zelo je lep  Kiss, tudi moje laično mnenje je, da ne bo prav majhen glede na debelino njegovih tačk. Lahko pa da se motim. Ampak res, notri ga pa ne bi imeli?  Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.10.2012 : 08:39:23 »

Koliko zdaj tehta?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.10.2012 : 11:39:14 »

Joj, kak cuker  Kiss.
Logiran
primko
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #6 : ponedeljek, 08.10.2012 : 14:48:01 »

Ime mu je Bučko in trnutno tehta slabih 7 kg.
Tudi mi smo se spraševali ali noter ali zunaj in na koncu smo "sicer s težkim srcem" odločili, da je bolje, če bo zunaj. Smo v službah in bi bil do 15 ure sam v hiši. Edino kar nas skrbi, je zima. Smo s Primorske in seveda je problem burja in tudi sneg. 
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : ponedeljek, 08.10.2012 : 14:52:35 »

V čem pa je razlika, če bo "sam v hiši" ali pa "sam zunaj"?    Undecided V vsakem primeru bo sam...pa primorska burja res ni nič kaj prijazna.

Kaj pa notranja bivalna kletka - dovolj velika seveda tudi za takrat, ko bo do konca zrasel? Večina psov jo sprejme kot svoj prostor, kjer pač preživijo oz. v glavnem prespijo čas, ko ljudi ni doma.  Ste kaj razmišljali v tej smeri?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 08.10.2012 : 15:24:20 »

Če imaš hišo lahko tako narediš kot mi. Ko je sam in ponoči, ko spi, biva v kurilnici. Je dokaj velika. K sreči ni uničil ničesar. Sploh smo pa vse cevi in podobno pošteno zaščitili.
Ostali čas je pa tam, kot mi. V hiši ali zunaj.
Ta kurilnica je tudi zelo priročna, ko imaš npr. obiske, ki imajo s seboj psa ali pa obiski, ki jih ne marajo. Naš pes je še mlad. Obiski s psom so prišli v dežju in smo šli za nekaj časa notri, v stanovanje. Če bi bila oba psa v stanovanju, bi nam naš pesjan najbrž polomil še kuhinjo, tako bi se igral. Tako je pa počakal dol, ko pa smo šli ven se nam je pa pridružil. Ker ima malo več prostora, tudi nimam tako slabe vesti, če je kdaj zbujen in ločen od nas. Ampak to je le redkokdaj.
En prostor, ki ga lahko odstopiš psu ti bo zelo olajšal zadevo. Boks bomo mi kupili, ko bomo videli, koliko bo zrastel. Ko je zima, sem brez skrbi, da ga ne zebe. Ko je dež, pride v stanovanje čeden, torej mi je privarčevano malo čičenja. Predvsem je težava, ko je moker cel, tudi po hrbtu.
Skratka, nam tudi na kraj pameti ne pade več, da bi ga dali kam ven.

Aja, še to pozabila. Ko ga odvajaš lulati notri, je veliko lažje, ko sredi noči prideš ves zaliman k njemu, se oblečeš in ga spustiš na vrt. Veliko lažje, kot hoditi v pesjak. Tudi glede lajanja je veliko lažje, če je pes notri...
Pa še bi lahko naštevala.

Uživajta v skupnih uricah Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.10.2012 : 17:04:30 »

Ime mu je Bučko in trnutno tehta slabih 7 kg.


Iii, Bučko, tako kot moj, prav paše mu to ime  Cheesy Kiss Najdete nas v tej temi  Smiley:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,25642.0.html
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #10 : torek, 09.10.2012 : 22:00:34 »

če tehta že pri 2 mescih slabih 7kg, definitivno nebo mali Smiley in tudi šapice kažejo na malenkost večjega psa..kot tudi košatega Smiley
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #11 : četrtek, 18.10.2012 : 08:42:25 »

svetujem da naredite tako kot pravi bamfel, v hiši se bo sigurno našel primeren kotiček zanj, definitivno pa mora biti čim več z vami.......sploh pa ne razumem zakaj bi moral biti takrat ko ste v službi sam zunaj, saj so naši mestni kužati tudi sami med tem ko smo v službi in medtem pridno grejejo kavč Wink
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.11.2012 : 22:40:29 »

Ne vem v čem je problem, da je pes zunaj na svežem zraku. Zame bolje kot v hiši. Se čisto strinjam z njegovo odločitvijo. Vseeno pa naredi malo večji pesjak. Ali pa počakaj še kak mesec in sedaj naredi samo kučo za večje pse, ki jo kasneje lahko preprosto dodaš pesjaku in ustvariš malo hišico za psa. Kljub burji verjemi, da ga v takem kožuhcu ne bo zeblo. Sem s primorske in moji psički so najraje po burji tekali in se igrali. Ima in so imeli pa izolirano kučo, prekrito in dvignjeno nekaj cm od tal, da je bil še zrak dodaten izolator. Tako, da je pozimi lepo toplo. V hudem mrazu sem dodala še dekico, spodaj časopis a je bilo zjutraj vse raztrgano in po dvorišču. Vsi psi do sedaj so najraje bili v snegu in vsi so imeli kožuh kot tvoj mali. Seveda pa taka mala kepica ne more še biti sama v mrazu. Še vedno raje vidim psa zunaj kot v hiši, ki se mi ne zdi naraven prostor zanj. Je pa vse odvisno od pasme seveda. Pes s tankim kožuhom ne more živet na -15. Tako kot tudi hišni psi ne. Ampak s tem ne boš imel problema. Poleg tega bo hiša polna dlak pri taki kepici. Je pa lep za POJEST....
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #13 : ponedeljek, 05.11.2012 : 22:44:11 »

Ne vem v čem je problem, da je pes zunaj na svežem zraku. Zame bolje kot v hiši. 

Pes potrebuje predvsem družbo in ukvarjanje z njim.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.11.2012 : 22:48:35 »

Metacehovin, priporočam ti branje teme: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,45427.0.html
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Kuža
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines