mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:54:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Kuža
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža  (Prebrano 19276 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #45 : sreda, 07.11.2012 : 09:37:56 »

Poleg tega kar je omenila _lori, je mene zbodlo v oči še njeno razlaganje, kako je (nesterilizirana) psica na žici in kako so jim izginili mački.
Oprosti, ampak meni to ni ok odnos do psa oz. živali. Zato takšne reakcije.

Pozabila si še na "rešenega" mačjega mladiča, ki so ga dali v kurilnico in je baje poginil, ker je jedel golaž.
Predvsem bi pa meticehovin, v kolikor piše dejstva svetovala, da takoj zamenja veterinarja. Osebno k vetu, ki bi resnično trosil take nebuloze, kot jih opisuje, svoje živali ne bi peljala niti pod razno.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 07.11.2012 : 11:02:33 »

Vsi delamo napake, vsi smo bili kdaj prepričani, da je za nas in naše pse najboljše nekaj, kar se je čez čas pokazalo za slabo ali celo zelo slabo. Večinoma imamo odprt um za nova spoznanja. Zagotovo so le-ta v smeri dobrobiti živali. Kaj je novega in dobrega pri živem čuvaju na 'dratu'? Pri mladi psici, ki na zajli leta sem in tja po dvorišču, se dere in s tem moti sosede (je nekaj o tem pisala sama metacehovin), obenem pa sem prepričana, da ne doseže vseh točk, ki naj bi jih varovala? V čem je potem njena vloga varnostnika? Lastnica pravi, da jih je gonitev prehitela, sicer bi jo že sterilizirali. Je tudi na zajli ponoči zavarovana pred pasjimi snubci ali računajo, da se bo sama pred njimi skrila v hlev? Ko je bilo (meticehovin) svetovano branje literature (našteli so ji najosnovnejšo splošno literaturo o psih), je povedala, da to pač ni zanjo, ker ima mešanca. Torej, po njeno, če imaš mešanca, izobraževanje o oskrbi in vzgoji psov ni potrebno?

Vsi, ki prihajate sem, se morate zavedati, da lahko komuniciramo večinoma samo o tem, o čemer pišete. Če ima vaše izražanje omejitve in ne znate ubesediti tistega, kar želite povedati, nismo krivi tisti, ki beremo. Komentiramo lahko samo tisto, kar imamo možnost prebrat. Da nismo od včeraj in da poskušamo dan za dnem slediti in se truditi za boljše sobivanje psov in ljudi, nam bo težko kdo oporekal. Tudi težit ne hodimo nikamor, kako mora kdo živet in kje lahko spi njegov pes. Vi prihajate sem.

Vedno mi je zelo fascinanto, ko preberem, kako dolgo nam že nekdo sledi in kaj vse prebere, potem pa nas v isti sapi okrca, da vsakega napademo. Vsak lahko poskusi sam, na način, ki se mu zdi najboljši. Dejstvo je, da skozi čuvajstvo, 'dratarstvo', šteparstvo in podobne preživele trende skrbništva nihče ne bo tukaj prišel zlahka. Za konstruktivno in konkretno debato o tem je potrebno imeti trdne argumente. To nikakor niso zapisi, kako mi ne beremo, kako ne razumemo, kako smo nesramni ...

Torej, prosim za argumente, ki nas bodo prepričali:
- da je ok imeti mlado (po možnosti gonečo se) psico kot čuvajko premoženja na dvorišču na zajli,
- da je za lastnika mešanca nesmiselno branje knjig o psih,
- da so eni psi ustvarjeni za zunaj (zaradi dlak, vonja ...), drugi za v hišo.

Ko se boste lotili argumentiranja zgornjih točk, bodite pripravljeni brati in se soočiti z našimi protiargumenti. Vpitje, kako vas nihče ne razume, ker vam morda ne bomo pritrjevali v vaši miselnosti, ne bo pomagalo prav nič k razumevanju obeh strani.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Kuža
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines