mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 18:43:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Še en potepuški pes
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Še en potepuški pes  (Prebrano 16369 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« : četrtek, 11.10.2012 : 16:29:37 »


Že med poletjem sem pred trgovino, kjer sem delala, več dnevov zapored opazila psa, ki se je prosto šetal naokoli. Bil je plašen, zato ga nisem uspela prijeti, sem pa supela narediti tole fotko. Če je slučajno kdo iz Slovenj Gradca in bi ga utegnil prepoznat - klati se po Legnu.



Sem spraševala po fb-ju, nobeden mi ni znal povedati, čigav bi pes naj bil.

Nato me je danes klicala prijateljica, da je peljala njihovo psičko (9 let, nesterilizirana) na sprehod, privezano, ko je do njiju pritekel ta pes in jo naskočil. Ni ju mogla spravit narazen, tako da sta bila skupaj kar nekaj časa.
Po tem je pes pobegnil, psička je bila prestrašena in je cvilila.

Na veterini so jim rekli, da naj pridejo čez tri tedne na ultrazvok. A je pametno počakat, ali se je bolje kar takoj odločiti za sterilizacijo?

Psica se je menda gonila samo enkrat, ko je bila še mlajša, po tem pa nikoli več.

Upam, da bomo našli lastnika tega psa in da se ga ustrezno kaznuje.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #1 : četrtek, 11.10.2012 : 17:47:29 »

Sem spet govorila s to družino - psička ni bila na sprehodu, ampak je bila na domačem dvorišču, privezana (ker ji delajo novo uto, ima psička boks na prostem in je privezana) in pes je prišel na njihovo dvorišče ter psičko naskočil.

Ko so poklicali policijo, jim je policaj rekel, da narava dela svoje  butnglavc butnglavc

Sosedom se je enkrat zgodilo enako, psička je bila na ograjenem dvorišču, pes je preskočil visoko ograjo.. Psičko so dali nato sterilizirati.
Sedaj so že izvedeli, kdo bi naj bil lastnik - ko so šli do njih, psa seveda ni bilo doma.

Kaj lahko sedaj? Prijava vet. inšpektorju oz. na VURS?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : četrtek, 11.10.2012 : 18:46:47 »

Naj prijavijo sami sebe - goneča psica nima kaj delati privezana zunaj brez nadzora. Tudi na ograjenem je ne gre puščati, sploh, če je ograja zanič. Navsezadnje, če je lahko prišel notri tuj pes, bi lahko šla ven tudi psica.
Pravljico, da je pes naskočil psico, ko jo je imela lastnica pri sebi na povodcu in je pazila nanjo mi bo bolj težko kdo prodal.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #3 : četrtek, 11.10.2012 : 18:56:33 »

Nene, psica je bila na ograjenem dvorišču privezana. Prvo sem narobe razumela, da je bila lastnica z njo na sprehodu.
Pa še to - psica se je menda gonila samo enkrat. Ne vem, a se lahko psica goni tako, da se čisto nič ne opazi?

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 11.10.2012 : 19:56:34 »

Se strinjam, da so si čisto sami krivi. Gonečo psico se ne pušča tako Lips Sealed
Čeprav je res, da se tudi pes nebi smel kar tako potepat. Ne glede na to, je dejstvo da nagon dela čuda stvari pri obeh spolih. Takim je res edina rešitev kastracija in če nočejo mladičkov se to naredi takoj in to pri dobrem vetu. ČE ne pa mladičke kvalitetno gor spravit in kastrirat po tem, če ne mislijo spremeniti svojega ravnanja...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : četrtek, 11.10.2012 : 20:05:16 »

Ne takoj, čez 3-4 tedne. Kot je že veterinar rekel
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 11.10.2012 : 20:10:50 »

Tako pozno? No pa pol  Tongue Na srečo nimam izkušenj s tem. Ampak zanje bi bila kastracija še najboljša rešitev v vsakem primeru... sram
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #7 : četrtek, 11.10.2012 : 20:12:25 »

Pravijo, da ni neumnih vprašanj, zato bom kar vprašala. Ni mi najbolj jasno - če se psica ne bi gonila, bi jo pes sploh naskočil? Ker mi ni jasno, s psico na sprehodih niso imeli nobenih težav z drugimi samci, jaz sem jo še v nedeljo sprehajala in božala in nisem opazila nobenih znakov gonjenja..
Sterilizirat je niso dali zato, ker se je menda gonila samo enkrat v 9ih letih - sem sklepala, da ima nekakšne težave s plodnostjo. Vsekakor jim bom svetovala sterilizaicjo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 11.10.2012 : 20:37:56 »

Jaz sem te razumela, da sta se sprijela... Roll Eyes A sem zarila tudi to ? Tongue
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #9 : četrtek, 11.10.2012 : 20:38:58 »

Ne, mi je bilo rečeno, da sta se sprijela. Morem priznat, da imam bolj ubogo znanje na tem področju, zato mogoče sprašujem neumnosti  sram  Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #10 : petek, 12.10.2012 : 08:25:00 »

Skok traja kar nekaj časa - v spominu imam 10 minut. In, najslabše je, da se ju vleče narazen. Takrat se lahko zgodijo tudi poškodbe obeh.
Mislim, da bi bila sterilizacija čimprej najboljša rešitev. Očitno ne daje znakov, ampak je lahko kljub temu godna.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #11 : petek, 12.10.2012 : 08:39:09 »

skok traja dalj od 10 min ... ostalih komentarjev se bo pa vzdržala, ker se bo potem zopet po meni zlila gnojnica namesto po krivcih ...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #12 : petek, 12.10.2012 : 08:46:36 »

OK, si sicer res ne predstavljam, da ni opazno, da se psica goni, ampak ... no, recimo, da je možno, če ima težave s plodnostjo.  Undecided Vsekakor pa je bila ta psica doma, na ograjenem dvorišču, pa še privezana, pes pa spuščen brez vsakega nadzora. Kdo je tu ("bolj") kriv, je menda jasno in nenazadnje tule niti ne gre za vprašanje krivde, pač pa rešitve posledic. In če policija nima razčiščenih pojmov, kaj pravi zakon, jim je treba to pač razložiti in se ne pustiti odpraviti z "narava dela svoje" Roll Eyes.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #13 : petek, 12.10.2012 : 09:51:04 »

Jaz sem s psico precej pogosto,in nikoli nisem opazila znakov,da bi se gonila. Zato se mi zdi precej možno,da ma neke plodnostne motnje (ni pa veterinarsko dokazano ) :/ In kot je SD napisala,psica je bila privezana + na ograjenem. Sem jim že rekla,da naj še enkrat pokličejo policijo,ker bi definitivno mogli ukrepat. Lastnikom bom predlagala sterilizacijo v vsakem primeru. Nekaj mi še ni jasno - a bi pes naskočil psico, če se ne bi gonila?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #14 : petek, 12.10.2012 : 09:52:40 »

Lahko jo naskoči, vprašanje pa je, če mu ona dovoli.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : petek, 12.10.2012 : 11:21:40 »

Naskočil, tako da bi se sprijela nikakor ne. Lahko pa se psi zelo prepričljivo naskakujejo kar tako, samci naskakujejo tudi sterilizirane samice, pa take, ki imajo kakšna vnetja samice naskakujejo druge samice, ko se gonijo ali pa kar tako za zabavo, da se vidi, katera je glavna. Sicer je res, da ponavadi ostanejo skupaj dlje (20 min recimo) a če sta bila skupaj 10 minut povsem zadošča.
Očitno je tudi, da se psica ni gonila samo enkrat, ampak se goni, samo da znaki niso tako izraziti, da bi lastniki opazili (tisti, ki imajo psice na ketnah ali v pesjakih, gonitve pogosto spregledajo, če psica vse poliže za seboj).
Če sta ostala skupaj 10 minut in je psica plodna, potem bo zelo verjetno ostala breja. S sterilizacijo je potrebno počakati 3 -4 tedne (da se preneha goniti)
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #16 : petek, 12.10.2012 : 14:55:52 »

Hvala za razlago Smiley

Sta bila sprijeta cca. 10min, lastnica je slišala, kako je psička cvilila in je šla pogledat ven, pa sta bila že skupaj.
Pes je bil danes spet pri njih, tako da so ga uspeli ulovit in odpeljali na veterinarsko. Sem jim pa rekla, naj še enkrat pokličejo policijo. Pa upam, da bodo tokrat policaji drugače odreagirali.

Ja, na veterini so jim rekli, da naj pridejo na ultrazvok čez 3 tedne.

Možno, da se je psica večkrat gonila in tega niso opazili, ker spi zunaj v pesjaku. Mi je pa čudno, da niso nikoli imeli problemov z drugimi samci, da bi ''vasovali'' okrog njihove hiše med gonitvijo. Niti na sprehodih.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : petek, 12.10.2012 : 15:34:58 »

Pri nas jih tudi večinoma nimamo. Ene psice naredijo vse, da bi se to, da se gonijo razvedelo čim dlje naokrog, druge se gonijo skoraj neopazno - pa so vseeno še kako plodne.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #18 : ponedeljek, 12.11.2012 : 16:34:58 »

Da malo poročam: Psica je bila danes na ultrazvoku in je breja. V četrtek bo sterilizirana in upam, da bo vse potekalo brez zapletov, ker je stara že 9 let. Lahko pošljete kakšno pozitivno misel Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : ponedeljek, 12.11.2012 : 16:45:51 »

Bomo stiskali pesti, da bo vse v redu  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #20 : ponedeljek, 12.11.2012 : 16:49:51 »

Tudi tukaj bomo mislili nanjo.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #21 : ponedeljek, 12.11.2012 : 19:50:54 »

Zakaj so pa psa odpeljali na veterino, če so vedeli čigav je, kakor sem razumela? In ne v zavetišče?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #22 : ponedeljek, 12.11.2012 : 19:55:04 »

Na veterino so ga odpeljali, da bi odčitali čip. Zavetišče je pri nas precej oddaljeno, spadamo pod Zonzani, zato ga verjetno niso tja odpeljali. Je pa napaka ja, da se ni obvestilo zavetišča.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #23 : ponedeljek, 12.11.2012 : 20:00:25 »

Aja zaradi odčitanja čipa. Razumela sem, da so že pred tem ugotovili čigav je. Sem vesela, da bo psička sterilizirana  Smiley.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #24 : ponedeljek, 12.11.2012 : 20:06:22 »

Sumili so, čigav je. Moram se pozanimati, če je bil pes sploh čipiran  Undecided
Ja, sem tudi sama vesela. So imeli veliko srečo, da se je to zgodilo prvič v devetih letih..

Eh ja. na Koroškem še OGROMNO manjka, da bi se ljudje pričeli zavedati, da imeti žival pomeni odgovornost.  Lips Sealed
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #25 : četrtek, 15.11.2012 : 21:57:19 »

Psička je bila danes sterilizirana, vse je potekalo brez problemov. Sedaj je že precej živahna, je pa dvakrat bruhala  Huh Malo sem jo peljala ven, da bi lulala, pa ni hotela. Upam, da bo v miru prespala noč  Smiley
Hvala za držanje pesti  Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #26 : četrtek, 15.11.2012 : 21:58:29 »

Bruha zaradi narkoze, jaz sem svoji dala ranital in je bilo takoj ok.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #27 : petek, 16.11.2012 : 15:03:34 »

Hvala, sem jim povedala.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #28 : četrtek, 17.01.2013 : 20:05:55 »

No, pes iz te zgodbe je bil takrat predan v Zonzani, kjer sem ga opazila kakšen mesec nazaj. Zavetišče mi ne rabi odgovorit, kaj se je z določenim psom zgodilo? Sem jim že dvakrat pisala, pa odgovora ni bilo..  Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 17.01.2013 : 20:24:49 »

uraa, zavetišče ti kot najditelju ne rabi odgovorit. Nobeno, ne samo Zonzani.
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #30 : četrtek, 17.01.2013 : 20:30:46 »

Hvala, se mi je zdelo. Seveda, v mislih sem imela Zonzani kot vsako zavetišče Smiley
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #31 : petek, 18.01.2013 : 10:04:12 »

Če se sama imela kakšna vprašanja po oddaji živali v zavetišče Zonzani sem tja kar poklicala inse predstavila kot najditeljica tega pa tega pa so mi še vedno vljudno odgovorili, vsekakor pa je tudi opcija da greš psa osebno pogledat.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Še en potepuški pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines