mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 16:47:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: čudno obnašanje ?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: čudno obnašanje ?  (Prebrano 4476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
denisn
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : sobota, 13.10.2012 : 18:59:45 »

Lp

Imam eno vprašanje, pa me zanima če mam razlog za skrb ali sem preveč paničen..

Približno pred 10 dnevi sma z punco dobila psičko, mešanko med čivavo in pekinezerjem. Imela je dosti bolh in GLISTE. Takoj drug dan je dobila ampulo proti bolham in tablete za razglistit tak da smo jo "očistili" vsega tega sranja. Psička je res ZELO ZELO živahna, nonstop nori za žogami, smo kar velika družina tak da jo čez dan tud vedno nekdo carta, tak da ji res ni nikoli dolgčas. Zdaj pa to kaj me žre; zvečer je najraje pri meni in punci. Gledama TV ona pa hoče obvezno bit zraven naju na postelji. Čez dan je bilo še vedno vse normalno, zadnje 3-4dni ob večerih pa se malo čudno obnaša.. Čez dan ma normalno moker smrček, potem zvečer pa ko zaspi pri najinih nogah pa sma opazila da dobi čisto suh smrček, dosti se premetava,zbuja, spreminja položaje. Bral sem že tudi glede dihanja, že 2-3x sma opazla da med spanjem hitro diha. Prebral sem da naj bi mel mladiček nekje 20-30 "vdihov" na minuto, pri njej pa sem takrat naštel celo cca. 100 vdihov. Ker sem taki paničar sem že klical veterinarja, ki je svetoval naj prvo zmerimo temperaturo, ki pa je bla normalna.

Zdaj pa tud glede hrane, na začetku prve 3-4dni je jedla konzerve, riž.. Pred 3dnevi smo kupili brikete ki pa jih NIKAKOR noče jesti. Prvo smo probali suhe brikete-NOČE, potem smo jim zraven primešali kuhano meso in je naredla par "grižljajev" potem pa spet nič.. Danes smo probali tud zmešati z konzervo pa ji tud to ne ugaja. Prvo je mela hrano na voljo ves čas, od včeraj pa ko dobi hrano ji jo pustim 15-20min potem pa odstranim. Ko je nima na voljo vidim da jo išče pa voha vse okoli, smo ko jo spet dobi pa spet samo povoha , poje 2-3 pa gre stran..


Uff, napisal sem ogromno, tak da se res zahvaljujem za vse odgovore ob vsem tem branju.. Pa upam da si malo spočijem živčke.. )

Najlepša hvala pa lahko noč .)

Denis
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 13.10.2012 : 20:48:53 »

Mali aktivni psi imajo vsekakor večjo frkvenco srčnega utripa in posledično tudi vdihov. Ne vem sicer
kakšne vrednosti so "normalne", a če je s psičko drugače vse OK verjetno to ni kakšna večja posebnost,
ki bi morala zbujati strah. Enako velja za suh smrček in spanje v postelji. Kakorkoli je verjetno prijetno
za vse, pa se eni in drugi nehote motite in zaradi tega tudi psička bolj nemirno spi kot bi na svojem ležišču.

Koliko pa je sicer stara in kje sta jo dobila, da je bila ob prihodu tako zanemarjena?  Undecided

Kar se hrane tiče, pa veliko psov, ki okusi mehko ali kuhano hrano, briketov noče jesti. Praviloma je vse stvar
vztrajnosti, tako z ene kot druge strani  Roll Eyes
Predvsem male pasme pa pogosto trpijo za pogostejšimi zobnimi težavami, zato je briketirana hrana za njih bolj zdrava,
sigurno pa tudi ne bo šlo brez čiščenja zob, kar toplo priporočam  Wink
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 14.10.2012 : 18:14:25 »

kot je nekdo ze enkrat napisal..da pes nebo nikoli lačen pri polni skledi..zato za neješčost pomoje ni potrebna skrb..
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: čudno obnašanje ?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines