mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 21:36:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Krampanje po vratih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krampanje po vratih  (Prebrano 4919 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« : sreda, 17.10.2012 : 21:24:12 »

Pozdravljeni, zanima me kako ste vi odpravili to tezavo..moja Nola, ko se zaprem v sobo nekaj časa sedi pred sobo, kot sma se to učila..nato pa začne krampat in javkat..maleenkost so ze vrata uničena..barva no Smiley

ali naj samo ignoriram vedenje? ali odprem vrata in preusmerim pozornost drugam nato se zaprem?
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 18.10.2012 : 06:38:44 »

Pozdravljena! Smiley

Predvidevam, da Nola praska po vratih samo, če jo ločujejo od tebe?  Undecided
Če je tako, ti predlagam, da vrata odpreš in jo nagradiš s priboljškom vsakič, ko pridno čaka in ne praska ali joka. S tem vedenjem enostavno ne sme doseči tvoje pozornosti - nikakršne. Seveda pa moramo misliti tudi na vrata  Grin ... to pomeni, da boš odprla vrata in jo pohvalila prvič mogoče že po dveh minutah ... in potem čas podaljševala postopoma.
Kako pa sicer Nola prenaša samoto?

Srečno! Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : četrtek, 18.10.2012 : 06:53:15 »

S tem vedenjem enostavno ne sme doseči tvoje pozornosti - nikakršne. Seveda pa moramo misliti tudi na vrata  Grin ... to pomeni, da boš odprla vrata in jo pohvalila prvič mogoče že po dveh minutah ... in potem čas podaljševala postopoma.
Afro Točno to. Ne čakat, da začne "klicat".
Logiran
D.Roze
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 95


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 18.10.2012 : 19:40:47 »

Nola prenaša vredu samoto, je dlje časa tut sama..4,5 ur..in ali prespi ali se preigra..ampak večinoma prespi..Smiley čez dan recimo, ko zaprem vrata se nič ne dogaja..pridno čaka tam ko ji je prostor Smiley ko pa pride večer, pa se začne..tak da bom poskusal z vašim načinom..in poročal kako napredujemo..Smiley
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #4 : ponedeljek, 04.03.2013 : 21:28:23 »

Moje mnenje je, da je dobro, da ima pes nek prostor, kamor ga navadiš iti, ko ga nočeš v sobi. To, da sedi in te čaka pred vrati, je nesmiselno (razen če lepo mirno leži in te čuva Smiley ) Tega problema se lahko mogoče še malce hitreje rešiš tako, da če joka, greš do njega, ga mirno primeš za ovratnico in odpelješ do nekega ležišča, ga daš v prostor ter počakaš, da se umiri. Ga pohvališ, mu daš kost ali igračo in greš stran. Lahko ga pa pač daš v prostor pred vrati. Cheesy
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Krampanje po vratih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines