mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 21:40:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samojed samček ali samička?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samojed samček ali samička?  (Prebrano 13287 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Luckaaa
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« : ponedeljek, 22.10.2012 : 16:45:04 »

Živjo!
naslednje leto imam namen kupiti samojeda. Zanima me, če res drži, da so samičke bolj ubogljive od samčkov?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : sobota, 27.10.2012 : 13:12:44 »

Pri samojedih sami niso ubogljivi niti samci niti samice. Se je treba fejst potruditi, da mladiča pripraviš do tega, da sodeluje s teboj. So pa samice manjše in imajo manjšo potreba po uveljavljanu pred drugimi psi.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:07:55 »

Samojedi so tudi smatrani kot ne najbolj inteligentne živali. Sicer sama izkušenj z njimi nisem imela ampak se spomnim, ko je samojeda kupil prijatelj in se pritoževal, da ima probleme z njim. Brez discipline tudi če se je z nim intenzivno ukvarjal, poleg dlake po celem dvorišču pa je rad ''pohajal''.  Na koncu je zbolel star niti 4 leta in so ga morali uspavati. Za nakup ti absolutno priporočam samičko. Seveda je odvisno od karakterja psa ampak v sosednji vasi so imeli s psičko veliko manj težav. 
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 05.11.2012 : 13:24:37 »

Oprosti, metacehovin, ampak tale tvoj komentar je pa...  Angry
Samojedi so - kot vsi polarci in ostale prvinske pasme - zelo inteligentni.
Kar med drugim pomeni, da morajo imeti skrbnika še bolj inteligentnega, kot so sami...   Roll Eyes

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : ponedeljek, 05.11.2012 : 15:00:53 »

Če je pa lažje in manj boleče rečt, da je pes neumen...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.11.2012 : 15:35:36 »

metacehovin, si pa strokovnjakinja za samojede vidim  Tongue
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.11.2012 : 16:45:13 »

Saj natančno taki, kot jih je opisala tudi so - kadar dobijo zanič lastnike. Samice niso dosti boljše od samcev, tudi od njih gre dlaka, če se jih ne češe (samo je je občutno manj), tudi one silno rade pohajajo, če jim je dolgčas (samo ne bivakirajo pri gonečkah), tudi one ne ubogajo popolnoma nič, če jih lastnik ne zna pripraviti do tega, da sodelujejo. In bolj ko se z njimi "intenzivno ukvarja" (beri se jim vsiljuje kakšna šola po CM vzoru) manj ubogajo. In ja, če nimajo dovolj gibanja in če se že kot mladi psi zredijo, ne živijo dolgo.
So pa ti psi tako drugače, kadar se z lastnikom ujamejo in jih lastnik zna pripraviti do sodelovanja (načeloma jim je treba vse kar od njih želiš predstaviti tako, da jim je delo v zabavo) zelo vsestranski in zanesljivi v skoraj vseh pasjih športih in dejavnostih.

Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.11.2012 : 16:48:11 »

Lanabela super napisano. bravo
Sem prav čakala, da se ti oglasiš!
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #8 : torek, 06.11.2012 : 09:56:42 »

 Povedala sem le izkušnoo, ki sta jo imela 2 prijatelja. O takih primerih se govori tudi po forumih. Ljudje niso potrpežljivi in se udajo ker pes ni lahko učljiv. To je pač dejstvo. In samojedi niso lahko učljivi kar je pravtako dejstvo. Lp
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #9 : torek, 06.11.2012 : 10:07:38 »

To, kar je napisala Lanabela, je pa tudi dejstvo - ki temelji na lastnih dolgoletnih in številnih izkušnjah iz prve roke. Če kdo tu gor pozna samojede, je to ona. Sicer pa ima samo "ene par samojedk" doma, pa samo "ene par let" živi z njimi.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #10 : torek, 06.11.2012 : 10:33:11 »

No in hvala bogu, da se strinjamo. :-)
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : torek, 06.11.2012 : 11:51:43 »

Samojedi so v bistvu zelo lahko učljivi psi, samo tapravo taktiko moraš imeti. Delam s številnimi pasmami in mešanci, pa moram reči tole: Sama bi se težko odločila za drugo pasmo, ne glede na to, za kakšno delo bi psa rabila. Ker mi prav z nobeno pasmo ni tako prijetno delat (moraš sicer malo premisliti, kako boš pristopil k učenju določene zadeve, a potem je potrebnega zelo malo ponavljanja in drilanja, delaš pa lahko z njimi prav vse razen obrambe). Po drugi strani pa ni bolj zoprnega kot dobiti v tečaj samojeda z vodnikom, s katerim se ne razumeta. Ker ju ponavadi ni mogoče premakniti niti za cm, psu se ne da a ma prav nič če je na povodcu, če povodec za trenutek ni v lastnikovih rokah, pa psa ni več na vadbišču. Ponavadi lastnik in pes ne počneta drugega kot tekmujeta kdo od njiju je bolj trmast. In pri takem pristopu bolj trmastega psa od samojeda verjetno ni.
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #12 : torek, 06.11.2012 : 13:02:14 »

Če pes ni "lahko učljiv" še ne pomeni, da je neumen. Prej kontra...
Logiran

metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #13 : torek, 06.11.2012 : 15:00:43 »

Kot sem že rekla nimam izkušnjem z njimi, povem samo kar so mi rekli in pripovedovali. Verjetno si s tem ''obratno''mislila na inteligentnega psa in neumnega lastnika... se popolnoma strinjam. V okoliščinah v katerih sta ta dva psa živela ne poznam tako, da več ne morem reči kot to, da nista bila ubogljiva. Razlogov ne vem. Sploh pa je Lanabela povedala dovolj. In z njo se popolnoma strinjam.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #14 : torek, 06.11.2012 : 15:12:59 »

Samo potem delaš psom krivico. Ker so v bistvu zelo inteligentni (tak tip inteligence, kot ga imajo terierji npr), niso pa po naravi "wish to please" psi, kot so recimo ovčarji in se je treba za to, da začno sodelovati z vodnikom potruditi (ali bolje rečeno, sodelovanje samojeda si je treba zaslužiti). Recimo  tako: samojed ni pes za vsakogar. Bodoči lastnik mora imeti smisel za humor, biti mora iznajdljiv, tako da psu zoprne vaje predstavi na zanimiv način, imeti mora smisel za delo s psom po principih pozitivne motivacije,  ne sme biti obseden s svojim alfa položajem v krdelu in nikakor ne sme priti v skušnjavo, da bi trmo s trmo zbijal, ker bo potegnil krajšo.
Logiran
metacehovin
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #15 : torek, 06.11.2012 : 15:29:04 »

Zato pa povdarjam, da sama nimam izkušenj z njimi on povemkaj so mi povedali drugi. :-)
Lep pozdrav
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : torek, 06.11.2012 : 15:46:19 »

Tole je trditev, iz katere lahko povprečen uporabnik interneta sklepa, da je to to:

Samojedi so tudi smatrani kot ne najbolj inteligentne živali.

V nadaljevanju je sicer razlaga, da si videla dva samojeda, v resnici pa ne veš prav ničesar o pasmi, kar ne spremeni dejstva, da si najprej napisala trdilni stavek o tem, da so samojedi pač 'butasti'.

Nekoliko se boš morala kontrolirat, kako napišeš trditve.

Če izhajam iz tvojega načina, potem je tvoja psica tudi butasta (oz. bolj sofisticirano 'ne najbolj inteligentna'), ker ne zna ločit trave od maminih rož. Moj način pa bi bil, da ti nimaš pojma o dojemanju psov, s čimer inteligenca tvoje psice nima veliko opraviti. Žal ne ločiš niti tega, da sta mešanec in pasemski pes oba v resnici psa in nič drugega.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #17 : torek, 06.11.2012 : 15:47:57 »

da ne bo kdo preveč goreče trdil, da s samojedi ni mogoče delati:

http://www.youtube.com/watch?v=PCbLhAPyVv4&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?list=UUuP2cdnU0ALqivhZXVTNMkg&v=tcVjPVTxiQM&feature=player_detailpage#t=278s

http://www.youtube.com/watch?list=UUuP2cdnU0ALqivhZXVTNMkg&v=XV4zadZIyCE&feature=player_detailpage

http://www.youtube.com/watch?list=UUuP2cdnU0ALqivhZXVTNMkg&v=-StrrByX-oU&feature=player_detailpage
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 07.11.2012 : 07:23:36 »

Laki je carica.  ljubezen
Kot pač vsak samojed ali katerikoli drug pes (mešanec/pasemski - vstavi poljubno), ki je v rokah primernega skrbnika... 
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #19 : sreda, 07.11.2012 : 08:30:28 »

Bravo, samojedka  bravo
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #20 : sreda, 07.11.2012 : 11:37:50 »

Z vsakim psom je moč delati in nekaj narediti, vendar ne z vsakim na enak način.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #21 : sreda, 07.11.2012 : 13:54:26 »

Ko smo ravno pri uporabnosti samojedov ... Pasji terapevt v zavodu Dornava (snemal se je prispevek za TV-oddajo O živalih in ljudeh).
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #22 : sreda, 07.11.2012 : 17:05:04 »

Delajo lahko prav vse razen obrambe. Taki, ki so obdržali še nekaj prvotnega smisla za gibanje z živalmi, delajo tudi pašne teste, čeprav jim bolj ležijo konji kot ovce. V tujini je tudi nekaj vodnikov slepih in za pomoč invalidov, ampak to so psi, ki so si jih izbrali in dali šolat invalidi sami - ovira je njihova dlaka.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #23 : sreda, 07.11.2012 : 17:12:52 »

Lanabela, zakaj ne morejo delat obrambe?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #24 : sreda, 07.11.2012 : 18:33:02 »

Predvsem zato, ker pri tem izgledajo povsem neprepričljivi in smešni. Lahko se ga nauči revirat,  oblajat,  rokav bi tudi prijel, če bi ga na to naklikal, ampak zraven se smejčkajo in otresajo z repom....ni glih. S sledjo in poslušnostjo po IPO programu pa ne bi smelo biti problema.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : sreda, 07.11.2012 : 19:05:48 »

Skratka zadevo vzamejo za naučeno igrico in natančno tako tudi delujejo. Za kaj več in boljši vtis jim zmanjka pravega nagona.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #26 : četrtek, 08.11.2012 : 09:52:56 »

Hvala za odgovor, se mi je zdelo, da bo kaj takega, samo zanimalo me pa je Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samojed samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines