mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 09:14:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 151634 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #795 : petek, 02.05.2014 : 08:48:30 »

Vse najboljše!  Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #796 : petek, 02.05.2014 : 08:59:38 »

Vse najnaj miška mala  Kiss
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #797 : petek, 02.05.2014 : 09:16:11 »

Bravo, naši! Kiss
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #798 : petek, 02.05.2014 : 09:41:49 »

Z Vio se zahvaljujeva za čestitke, zlate ste  objem

Lynn podlogo sem pa kupila tu http://www.zoohit.si/shop/psi/pasje_sklede_in_hranilnice/podloge/381052 Tudi meni je bila tako kjut Cheesy
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #799 : petek, 02.05.2014 : 13:08:06 »

Malo zamudo, toda iz srca- čestitke tudi od nas! Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #800 : petek, 02.05.2014 : 18:03:26 »

Aha, hvala za informacijo. Wink
Logiran
Jasmina&Tara
rad pišem
****
Sporočil: 393


« Odgovor #801 : petek, 02.05.2014 : 18:05:37 »

Vijica, s Taro ti želiva vse najlepše in najboljše. Naj vsi strahovi počasi izginejo. Si prava mala surikata Wink Kiss
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #802 : sobota, 03.05.2014 : 04:48:32 »

Še na mnogo praznovanj, skupnih dogodivščin in uspehov želimo tudi iz našega brloga.  Kiss
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #803 : sobota, 03.05.2014 : 12:32:21 »

Malček z zamudo, pa vseeno...vse najboljše Kiss! Na še veliko takih praznovanj Cheesy!
Logiran
Mižonny
midi
**
Sporočil: 2.389



WWW
« Odgovor #804 : nedelja, 04.05.2014 : 09:33:06 »

Draga Via, še eni zamudniki čestitajo k obletnici praznovanje in ploskajo bravo vašim dvoletnim dosežkom Afro
 objem
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #805 : sreda, 21.05.2014 : 21:25:59 »

Potopis: Via in Toskana

Letos sva se končno odločila obiskati Toskano, kar sem si že dolgo želela. Kaj pa Via? ja seveda gre z nama, brez nje ni dopusta. In smo se odpravili na precej dolgo pot. Večkrat sem morala pogledati na zadnji sedež, ker je Via v avtu tako pridna, da me večkrat zgrabi panika, če je sploh še tam.  huh
Pot je bila dolga, Via nič kaj navdušena


Ampak ko se zjutraj zbudiš v to lepoto je tudi dolga pot zanemarljiva


Plan kaj obiskati sem seveda že zdavnaj pripravila. Najprej so bile na vrsti Firence. Središče Toskane.Najprej smo porabili več kot  uro da smo našli parkirišče. ker je gužva neznanska in parkirnih mest premalo, so se domačini očitno odločili, da se tretji pas lahko uporablja kot parkirišče, če si ti kam mudi. Saj vem, to je pač promet v večjih mestih. Še dobro da nisem jaz vozila, ker ne bi prišli nikamor.

Pasja ovratnica na vratu + oprsnica za vsak slučaj, povodec z dvojnim zapenjanjem ter rumen trakec za primer če Italijani vedo kaj je projekt "malo prostora prosim" in smo šli. To je moja oprema za "nevarne" situacije.
Mesto je fantastično in ti jemlje dih na skoraj vsakem koraku. Katedrala Santa Maria del Fiore (Duomo) navduši vsakega, še tako velikega laika umetnosti in zgodovine.





Starodavni most Ponte Vecchio.

Via se je v tej gužvi kar dobro obnesla, ampak malo se je sprostila šele ko smo se odpočili v bližnjem parku.




Naslednji dan smo se navsezgodaj zjutraj odpravili proti Pisi, da vidimo svetovno znani stolp.


Polje čudežev


Lucca, nadvse simpatično mesto. Stari mestni del obdaja široko  4 km dolgo obzidje, ki danes služi kot široka sprehajalna pot oz. kot en dolg ozek park. Tu sem prvič videla psa brez povodca. Glede na to kako me je skrbelo glede potepuških psov, moram reči da nisem videla niti enega, vsi imajo svoje kuže na povodcih, drekcov na cestah ni, in kar je še bolj zanimivo mislim da sem v vseh mestih videla le 2 prostoživeči muci. Nima pojma kaj so naredili z vsemi mački, ampak preprosto jih ni. V primerjavi z dalmatinskimi mesti, kjer se mačke kar gnetejo okoli lokalov z hrano. Lucca, s svojim trgom polnim lokalčkov in sprehajalno potjo me je tako navdušila da sem si rekla, tu bi se pa dalo živeti.





Volterra - še eno starodavno mesto, ki stoji na visokem gričku. Opisi po internetu ga opisujejo kot temačno mesto, brez turistov. Ker sem brala knjige o vampirjih pisateljice Stephenie Meyer sem ga morala videti. No, jaz sem ga doživela vse prej kot temačno. Že pot do tja me je navdušila, dejansko začutiš pravo Toskano, z polji, grički, majhnimmi mesteci. Potem sva imela pa še neverjetno srečo/nesrečo, da je ravno na tisti dan potekla dirka starodobnikov 1000Miglia. Malo preveč za našo Vio. Ozke ulice so se trle turistov, stari avtomobili so hupali in pokali. reva se mi je prav smilila. Čez največjo gužvo sem jo nosila, potem pa smo zatočišče našli v parku, ki se na nahaja prav na vrhu mesta.









San Geminiano, kjer so bogataši gradili stople, danes jih je ostalo le nekaj





Via je zopet dokazala, da nama neglede na njene nerešene težave, lahko dela družbo kjerkoli. Šli smo na kavo, je ležala pod mizo, šli smo na kosilo, je ležala pod mizo, vsepovsod naju je spremljala, pridna, res da na trenutke znervirana, ampak sva se vedno potrudila, da sva našla kakšen miren kotiček, da se je malo odpočila.
najbolj pozitivno me je presenetil pozitiven odnos do psov. Kamorkoli greva, vedno prej vprašava če lahko vstopiva v lokal, teraso,.. z psom. vsi smo naju čudno gledali, češ kaj sprašujeta, seveda pes je dobrodošel. ne rečem, da bi vsi psi lahko hodili po lokalih, ampak načeloma mora vsak lastnik vedeti česar je pes sposoben in česar ne in ne vidim nobene težave, če kuža umirjeno spi pod mizo, medtem ko poješ-popiješ nekaj.

The end... Wink


Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #806 : sreda, 21.05.2014 : 21:44:54 »

IIIII, kako ste se imeli fajn  Smiley Smiley Ampak saj vam privoščim  objem
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #807 : sreda, 21.05.2014 : 21:50:03 »

Wow, čudovit izlet Afro in super, da se je Via lepo obnašala, brez panike Smiley. Pridna punca! Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #808 : sreda, 21.05.2014 : 21:53:20 »

Wow, super izlet ste imeli! Cheesy Cheesy Krasne slikce Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #809 : sreda, 21.05.2014 : 21:54:42 »

Bravo, Via! Svetovna popotnica, ki se vzorno obnaša.  Cheesy

In bravo tudi šefoma za idejo!  Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines