mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:45:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 62   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zgodba o Vii  (Prebrano 150223 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #90 : nedelja, 16.12.2012 : 12:19:31 »

Bravo Via in šefica  Cheesy  ljubezen
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #91 : sobota, 22.12.2012 : 17:36:23 »

Za nami je precej pester teden, oz. bi morala reči neprespan. Naša kuža se vsako noč zbudi okoli 3 zjutraj in začne hoditi po stanovanju sem in tja, toliko časa, da ponavadi moj priden mož (vsaj nekdo je lepo vzgojen Grin) vstane in jo spravi nazaj v kletko. Danes ponoči sem dežurstvo prevzela jaz in morala vsaj 5 x vstati, da sem jo spravila nazaj. Sama se namreč še vedno boji prestopiti prag, gre do kletke in se potem vsede pred njo, noter gre ponavadi le če ji ukažeš, včasih še to ne pomaga in jo je treba kar malo porinit, da gre noter. ima pa tudi že cel teden vključene fermone, pa nimam občutka, da bi kaj pomagali, moje zavese so namreč dobile 3 velike luknje, izpulila je en del zaščite-jaška za internet, včeraj sem našla možev leptop sredi dnevne sobe, ker je  bil na nekih papirjih in je očitno vse potegnila dol z mize in seveda kar se je dalo raztrgala Angry. Moram pa pohvalit vsaj to, da sem danes  ne glede na vse kletko parkrat zaprla za pa sekund. Ni bilo neke hude panike, le gledala je tako prestrašeno. Potem popoldan po kar dolgem sprehodu pa je bila kletka zaprta sigurno 15 min, sicer sva bila oba zraven, ampak je bilo kar ok, ker se je vlegla nazaj in zaspala.  bravo Po eni strani imam občutek, da naju malo nateg.... s to kletko, češ da se jo boji, po drugi strani pa nisem čisto prepričana, ker tudi že cel teden zavrača hrano in imam cele borbe da kaj poje. Ampak priboljškov se ne brani, tako da mislim, da se malo zmišluje. Huh Ni nam dolgčas. Cheesy
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #92 : sobota, 22.12.2012 : 17:57:08 »

Kako pa je, če je celo noč zaprta v kletki? A tako protestira, da je zato odprta?
Kje pa sicer spi, v drugi sobi kot vidva?

Jaz sem svojo zaprla v kletko že prvo noč, ker imam dva mačka in bi bil sicer ponoči cel žur.. Preprosto ni bilo druge variante, razen če bi zaprla vrata sobe, ampak to ni bila rešitev, ker so se itak morali spoznati, pač prve dni čez rešetke. Tudi moja ni hotela it v kletko, sem jo morala poriniti in se je zato kletke čez dan izogibala.. Tako je ostalo mesec dni in je bogica postala tako disciplinirana, da se po tem mesecu dni celo nič ni premaknila s kavča, dokler ji nisem zjutraj rekla tako. 
Verjetno je Via precej bolj občutljiva, ampak poskusita jo imeti zaprto celo noč.

A veš, da moja tudi že cel teden štrajka, kar se njenega glavnega obroka tiče. Pojedla bi mačjo hrano in vse priboljške, pa tudi kar pade z mize (čeprav je to le npr. skuhan grah), svojega obroka pa ne.. tudi običajnih briketov za zajtrk ne, je pa z veseljem pojedla ene, ki so mi še ostali, zakopani v omari. Obrok potem le poje v naslednjih nekaj urah (ker je le postala malo požrešna), ni pa isto kot prej.. kot da bi se ji upiral. Skoraj vsak dan išče za travo, sicer pa drugih težav nima, tudi energije ima popolnoma dovolj. Mogoče pa res kaj razsaja..
Logiran
jackinmi
odvisnež
*****
Sporočil: 790


WWW
« Odgovor #93 : sobota, 22.12.2012 : 18:04:26 »

Mogoče pa imata Via in Jacko kake skupne korenine  Lips Sealed ... Sočustvujem, ti pa svetujem, da dokler ji ne zaupaš, zaščitiš vse tisto, kar je vredno, ker nikoli ne moreš predvideti česa se bo lotila naslednjič. Vsaj tako je bilo pri nas. ... Feromone imamo tudi mi že več kot teden dni non stop vklopljene, pa nimam občutka, da bi bilo kaj drugače  Undecided.
Aja, glede kletke:
Jacko se je je bal, če je rožljala. Podložila sem jo s tepihom, da, ko je vstopil, ni rožljala in potem ni bilo več problema.  Smiley
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #94 : sobota, 22.12.2012 : 18:16:36 »

V bistvu sem danes prvič poskusila zapreti vratca, grem raje malo počasneje in sigurno. Via je res strašno občutljiva, ampak vse bolj pogumna. Kletko pa ima v dnevni sobi, na mestu, kjer je prej stala postelja, Potem pa ponoči puščam vrat do spalnice odprta, da se počuti bolj varno. Dokler je imela posteljo ni nikoli hodila okrog, mogoče prvi teden ko sva jo dobila, sedaj pa že cel teden bluzi ponoči okoli. In ne mislit, da je nisem probala ignoritat, to hodi in hodi sem in tja in cvili, da niti ne veš kaj hoče, pa pride do tebe in te gleda direkt v obraz dokler se ne zbudiš Grin- Potem pa vstanem, jo spravim v kletko, dam priboljšek, malo pobožam, pokrijem z dekco, par nežnih besed in samo upam, da bo mir do jutra. Me izigrava??? Zdaj ko to pišem, se mi zdi da sem spet padala na njene fore Angry

Drugače pa tudi meni poje vse kar pada na tla, pri kuhanju, pa tudi če je to čebula. Svoje brikete pa veselo zavrača. Sad

jackinmi hvala da idejo, bom tudi jaz poslusila podložiti kletko, ker res se najbolj boji zvoka.  Grin Grin Grin korenine so pa vse ciganske, sam ene prekmurske druge pa dolenske Grin
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #95 : sobota, 22.12.2012 : 18:19:49 »

To rožljanje pleha je bilo tudi pri nas kar moteče (za psa), zato sem med kovinsko dno in spodnje "rešetke" položila navaden karton, da kovinska plošča ni več udarjala ob mrežo, pa je bilo boljše Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #96 : sobota, 22.12.2012 : 18:44:09 »

Mi smo psa že drugo noč po tem, ko smo ga pripeljali domov, dali spat v spalnico in smo imeli takoj mir Smiley
Ampak seveda nimamo nobenih ostalih takih težav kot vi... se mi zdi, da samo to, da je ponoči v istem prostoru psu ful pomaga, čeprav ima izrecno prepoved dostopa na posteljo Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #97 : sobota, 22.12.2012 : 20:01:59 »

Mi smo psa že drugo noč po tem, ko smo ga pripeljali domov, dali spat v spalnico posteljo in smo imeli takoj mir Smiley
Ampak seveda nimamo nobenih ostalih takih težav kot vi... se mi zdi, da samo to, da je ponoči v istem prostoru psu ful pomaga, čeprav ima izrecno prepoved dostopa na posteljo tla . Smiley
  sram  predaja
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #98 : sobota, 22.12.2012 : 20:06:03 »

 Grin Grin Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #99 : sobota, 22.12.2012 : 20:41:53 »

Jao, Žužka....  Grin Grin Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #100 : sobota, 22.12.2012 : 20:44:53 »

 
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #101 : sobota, 22.12.2012 : 23:52:45 »

Pod Žužko..podpis Grin
Čeprav res sočustvujem z vsemi, ki imate pse s tako težavo.
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #102 : nedelja, 23.12.2012 : 09:12:22 »

Tudi pri nas je bilo glede spanja enako - spalnica ruels  Wink. Se mi pa zdi, da so cigančki taka bitja, ki se zelo radi "gužvajo" z nami.  Grin Pri nas je prvi cigan mesece ponoči spal po posteljo, kjer je bilo ravno toliko prostora, da se zrinil tja in se od tam ni premaknil, zdaj pa, ko je dobil družbo, pa se prvi namontira v posteljico, ki je ob nogah, strateško, da naju ima "na oku", drugi se pa zvije v klobčič na tabure ob postelji in predrnjoha celo noč. In se še uči, da skakati po postelji pa ne.  Wink  Wink
Logiran
viamia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #103 : nedelja, 23.12.2012 : 09:33:25 »

Naša pesjanarka je imel spet nočne pohode. Potem po jutranjem sprehodu sem se načrtno odločila, da jo ignoriram in je sigurno pol ure hodila sem in tja, na koncu pa obsededlaa sredi dnevne sobe in kinkala.  Sad Ampak, da bi šla pa v kletko pa ne. Ne razumem, gre do kletke, se steguje noter, vse povoha, noter pa ne gre. Potem sem se je le usmilila in jo poterala noter in je bila tako srečna, prav videla sem v očeh hvaležnost. Ali je mogoče, da misli da gre lahko noter le če ji rečem? Undecided Kje sem spet zašuštala? Zajtrka tudi spet ni hotela jesti, lepo se vsede, ko pa rečem dober tek pobegne stran, namesto da bi začela jesti.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #104 : nedelja, 23.12.2012 : 09:47:40 »

A ji noter nastaviš kaj slastnega, pa vseeno ne gre?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 62   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Zgodba o Vii
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines