mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 18:54:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?  (Prebrano 32039 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« : sreda, 23.04.2003 : 18:59:09 »

Hoj!
Zanima me kdaj začeti pri mladiču s hrano za odrasle pse? Imam 2,5 meseca staro psičko in ji dam med njene brikete že zdaj mičkeno briketov hrane za odrasle pesjane (ene 5-10 briketov). Opis vaših izkušenj, nasvetov dobrodošel  Wink!! LP
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #1 : sreda, 23.04.2003 : 20:19:31 »

Drzi se navodil, ki so napisani na vsaki vreci briketov in v brosurah. Zakaj pa ji dodajas brikete za odrasle pse? Po mojem to ni ravno dobro - tudi odrasli psi tezko menjajo brikete, sploh pa ima vsaj moj non-stop drisko, ce mu menjavam hrano. S tem sem mislila prehod na drugo hrano in ne konstantno mesanje razlicnih briketov.
Sicer pa bi ti o hrani moral svetovat vzreditelj in ce imas kaksno vprasanje se obrni na njega, ker ti bo znal najbolje svetovat.

LP, Miska
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #2 : četrtek, 24.04.2003 : 13:23:10 »

Moj je začel dobivat hrano za odrasle pse pri starosti 8ih mesecev-po nasvetu vzreditelja. Mislim, da je tvoj kuža še zelo mlad in bi bilo morda bolje, da ga hraniš le z hrano za mladičke,saj ta vsebuje večje količine vseh pomembnih sestavin za rast, ki jo potrebujejo mladički. In tako kot je napisala miška ima tudi moj drisko, če mu menjavam hrano. Zato ti priporočam, da ga hrani samo s hrano za mlade pse.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #3 : četrtek, 24.04.2003 : 20:57:12 »

Hvala za nasvete. Brikete za odrasle ji mešam med hrano, ker sem mislila, da se bo tko navadila na določeno hrano (da ne bi potem delala problemov, ko bi ji kar naenkrat spremenila jedilnik :-/). Sicer pa ji dam tko malo teh briketkov, da ni omembe vredno (resnično le cca. 5 briketov). Sicer pa je moja psička nerodovniška in mi bo zato "rejec" težko kako konkretno pomagal z nasveti  :-/. Se pa zaenkrat držim kar navodil, ki so napisane na vrečkah pasje hrane. V glavnem pa hrana za odrasle pse PO pol leta (oz. še malo kasneje)!? LP
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #4 : četrtek, 24.04.2003 : 21:39:54 »

Tosa!

Pri 6 mesecih starosti je se prezgodaj, da bi ji dajala hrano za odrasle pse. Obicajno se menjava naredi pri 8-12 mesecih odvisno od velikosti psa in vrste (znamke) briketov.
Prehod iz enih briketov na druge se nikoli ne naredi "cez noc", ampak se postopoma daje vedno vec novih briketov in vedno manj prejsnjih, dokler pes ne je samo novih. Tak prehod naj bi trajal minimalno 5 dni, lahko pa tudi vec. Obicajno imajo kuzki v tem casu drisko, ni pa nujno. Po priblizno 1 mesecu pa se kuza in njegov organizem cisto navadita na novo hrano in ne bi smelo biti vec tezav z prebavo.

LP, Miska
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #5 : sobota, 26.04.2003 : 13:38:50 »

Sploh večje in težje pasme se dlje razvijajo in zato v mladosti potrebujejo več beljakovin, itd. za rast, kar nudi kvalitetna hrana za mladičke. Sama bi na tvojem mestu še kar nekaj časa hranila s temi briketi. Ti imaš landseerko, če se ne motim?  Huh V tem primeru kontaktiraj koga s foruma, ki ima npr. novofundlance, ker sta si pasmi podobni po konstrukciji in ti bo svetoval. Marsikaj najdeš tudi na internetu. Je pa tako, da eni zagovarjajo, da se mladim kužkom že precej zgodaj da jesti hrano za odrasle pse (recimo 6 mes), eni pa ravno obratno. Vsekakor je to obdobje daljše pri večjih in težjih pasmah, kar se tiče konstrukcije.
Lp
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #6 : ponedeljek, 28.04.2003 : 16:45:41 »

Tara, hvala za nasvet Kiss. Ja, imam landseerko in tudi sem povprašala na strani novofundlancev... In tudi dobila odgovor Smiley. Ja, večje pasme rabijo dlje imet "otroško" hrano, da se res popolnoma razvijejo. Sem pa tudi jaz opazila, da ima folk zelo različno mnenje o tem... Mislim, da bom ubrala neko "srednjo mejo", ki bo deloma bazirala na podatkih, ki sem jih dobila tu in deloma na opazovanju moje pesike Wink. Pa bomo preživeli "otroštvo" moje Toše Grin. LP
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #7 : torek, 29.04.2003 : 12:31:55 »

ojla!

jaz mislim da s briketi za mladice prenehajte hraniti pri kakih 12-15 meseci in postopoma zacnite hraniti hrano za odrasle!!! Cheesy Cheesy
meni se od briketov se najboljsa hrana zdi nutro in najsladsa pa pedigre pa kaksne chapi in itd...
po nutro imajo se najboljso prebavo mladici in odrasli!!!

lp pon-danaja
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #8 : torek, 29.04.2003 : 12:33:50 »

mislim da do kaksnih 12 mesecov ne dodajaj nic briketov za odrasle to je sicer moje mnenje!!!katere brikete pa hranite psom?Huh

lp pon-danaja
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #9 : torek, 29.04.2003 : 15:30:19 »

Psičkama (tako mladi, kot starejši) dajem Pedigree pomešan s Friskies, včasih Ecopet in včasih Frolic. Seveda dobiva mala psička le brikete za mladiče. Prav tako pomešam brikete z nekaj hrane iz konzerve (prav tako Friskies, Pedigree). Včasih dodam pasje testenine. Vse to "mešanje", da malce popestrim jedilnik pasjima damama Wink (popestritev so včasih tudi ribe, zelenjava, itd. itd.)Spet dodajam, da mlada psička dobiva le hrano za mladičke (tako brikete kot konzervo). S to vrsto hrane imam dobre izkušnje (ta mlajša psička je že moj četrti pes)-tako z lepo dlako, kot z zdravjem, itd. Tako, da ni razlog cena hrane ali kaj podobnega. Pač se zaenkrat še nisem "odrekla" preizkušeni stvari. LP
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #10 : torek, 29.04.2003 : 19:04:03 »

tasa:imata tvoji psicki slucano kaj izpuscajev ali hrast oz kozne tezave???
ker vse te nastete hrane so samo iz slabih sestavin in so primeri da imajo psicki kozne tezave(alergije,izpuscaje,hraste,da se praskajo,itd...)!!!ce nimata si lahko zelo zelo zadovolna!!! lp pon-danaja
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #11 : sreda, 30.04.2003 : 10:00:52 »

Nobena od psičk nima omenjenih težav (hvala bogu). Jaz sem vedno mislila, da je Pedigree kao fajna hrana, pa kot vidim ni točno tako. Starejša psička je sicer imela nekaj časa zelo suho kožo ("lasišče" Grin), samo ta problem sem rešila z nekim ful dobrim šamponom-je imela kot prhljaj. Samo se ji ni potem več pojavilo. Zdaj si me pa prestrašla :-/. Saj pravim-drugače že celo življenje hranim peseke s tako hrano in ni problemov... Bomo videli. Če pa bom opazila kakšne "čudne" reči na psičkah pa verjemi, da bom najprej pomislila na vrsto hrane in jo bom zamenjala, če je res tko "slaba" kot praviš... Upam pa, da ne bo treba! LP
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #12 : sreda, 30.04.2003 : 10:45:47 »

Tosa, ti dve hrani ne slovita ravno kot kvalitetni, zato bi jaz na tvojem mestu izbrala kvalitetnejšo hrano. Sama sem tudi od začetka hranila s Pedigreejem, misleč, da je to v redu hrana, vendar sem potem ugotovila, da temu ni tako. Od takrat hranim le s kvalitetnejšimi hranami, ki pa so praviloma tudi dražje. Saj ne, da bi imela psička kakšne probleme pri Pedigreeju (mogoče sem ena od srečnješih, kar se tega tiče), vendar imam boljši občutek, če vem, da neka hrana nudi psu tiste snovi, ki jih potrebuje za zdravo rast in razvoj. Sploh tvoja mlajša psička je v obdobju, ko potrebuje kvalitetno in uravnoteženo prehrano, da se razvije v zdravega psa. To je samo nasvet, odločitev je tvoja. Važno je, da sta tvoja psa in ti zadovoljni. Wink
Logiran
PoN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 119


« Odgovor #13 : sreda, 30.04.2003 : 19:58:12 »

tara je tako se strinjam stabo!kot najkvalitetnejsa hrana je seveda nutro in sicer bi ti priporocala kako tako hrano da se ti nebo pojavila kaka kozna tezava potem imas sigurno malo denarja da bi se igrala s takimi kao dobrimi hranami ker veterinar je zelo zelo drag!!kot pravijo pri veterinarju samo dober dan reces pa je ze 5000 potem pa racunaj kaj se ti bol splaca a enkrat ali dvakrat na mesec malo drazjo hrano al toliko in toliko denarja za veterinarje ampak odloci se sama ti najbolj ves kako in kaj samo pazi ker se ti pojavjo lahko tako hude tezave da lahko psicki dobita kozenga raka pa ne da bi te strasila samo tako pac je nazalost!! vem kar nekaj primerov!!!!res svetujem ti da pazis!!tebi dobro namerno ti to pisem in seveda tudi tvojima psickama!!! Smiley sej gotovo poznas ta pregovor mal dnarja mal muske!!!tako je tudi pri hrani res ce hoces podaljsat zivljenje psickama zameni hrano res!!!saj hvala bogu da ni nic do zdaj samo mlajso psicko imas se v razvojuin lahko se ti zgudi bognedaj da se ti psicka nebo razvijala in razvila tako kot je pac treba sploh pa ce imas se kako vecjo pasmo psa!!!pazi!!

lp pon-danaja porocaj pa vseeno kako si se ali kako se bos odlocila!!!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #14 : petek, 02.05.2003 : 19:28:06 »

Pri Lizi se je zgodilo zelo podobno,kot je napisala PoN.Je jedla Eucanubo (ki ni slaba),ampak je vseeno dobila alergijo in to ne samo na Eucanubo,ampak na vso hrano.Zdaj prenasa samo se Hill's.Vednar se mi zdi,da za to ni bila kriva Eucanuba,ampak je moralo biti nekaj drugega (verjetno kuhana hrana),ker ima moja prijateljica svicarsko belo ovcarko,ki pa je Eucanubo,pa je nekaj casa imela tudi tezave s kozo.Se pa strinjam,da je veliko boljse ze od zacetka psa hraniti s kvalitetno hrano,pa ceprav nima tezav s kozo.Nikoli se ne ve,kdaj jih lahko dobi Shocked Sad
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kdaj hrano za odrasle pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines