mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:26:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: muc po sečnih kamnih pred 19 dnevi- danes lezije okrog oči (?)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: muc po sečnih kamnih pred 19 dnevi- danes lezije okrog oči (?)  (Prebrano 4891 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« : petek, 26.10.2012 : 22:55:26 »

Pozdravljeni,

Eden od najinih 3 notranjih mačkov je pred 3 tedni utrpel napad sečnih kamnov. Najprej je krvavo lulal, nato smo šli k veterinarju, na UZ je bilo vidno nekaj sedimenta v mehurju, nato smo mehur izpirali, imel je kateter 4 dni ter 10 dni antibiotika Amoksiklava. Mikroskopsko je šlo za struvitne kamne, zato je dobil primerno dieto Eukanuba - struvite (nekaj).

Danes je 19. dan, odkar ima tole hrano, muc je normalno živahen in vse super. Danes zvečer sem pa opazila lezije okrog oči, ena je brez dlake, ena lezija pa je tudi malo okrvavljena (mogoče se je praskal, čeprav ga nikoli ne vidim).

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/644564_10151139776128952_1718181286_n.jpg
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/579111_10151139776228952_1327928072_n.jpg
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/223653_10151139776048952_491631770_n.jpg
Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #1 : petek, 26.10.2012 : 22:58:00 »

aja... druga dva notranja muca sta popolnoma v redu.

Glede na čas, ko smo bili pri veterinarju (pred 19 dnevi) se bojim, da bi tam lahko dobil mikrosporijo - inkubacijska doba je prava. (je izključno notranji maček!)
Ali pa je to alergija na novo hrano (bistveno boljši scenarij).

Skratka jutri zjutraj gremo k veterinarju, sporočim izvide. Do takrat pa.. ali ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

LPa

Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 27.10.2012 : 11:36:56 »

Torej,
Včeraj zvečer sva mačku dala 1mg clemastina (antihistaminik) v podkožje. Danes zjutraj novih lezij ni bilo.

Pri veterinarju smo pogledali z woodovo svetilko (negativno), potem vzeli bris kože in ga mikroskopirali, kjer ni bilo znakov za infekcijo ampak bolj za alergijo. Zaenkrat ne vemo, na kaj. Glede na tri tedne trajajoče hranjenje z novo hrano Eukanuba proti struvitnim kamnom, da je maček pred 1 tednom prvič dobil Stronghold (prej je bil na Pratelu in Frontline-u) in da torej ne bo alergija na kakšne zajedalce, ker jih ne more imet, je to njabrž alergija.

Dobil je novo hranom, dipro Genta kremo in naprej antihistaminik za teden dni.

Zdaj gre z nama na morje čez vikend, da ga bova tam redno mazala Smiley) pa morski zrak Wink)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : petek, 02.11.2012 : 13:52:12 »

 Cheesy Cheesy Cheesy SUper, da gre na boljše.  Kiss
Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 08.11.2012 : 09:57:23 »

Sivko je že popolnoma zdrav!

Tudi na nekem HR spletnem forumu sem našla podatek o mačku, ki je ravno tako (z eozinofilnim granulomom) odreagiral na " hrano znanega proizvajalca" (tako je navedeno) za sečila. Najbrž je podoben mehanizem nastanka, na slikah je popolnoma enako! Njabrž  je kakšen aditiv v prehrani ali sredstvo za uravnavanje kislosti (to je pri kamnih glavna fora).

Sivko zdaj je Royal Canin hrano in pa Hill's (ker je zbirčen maček, rabi dve različni) in težav ni.

Smiley) No, samo da je vse v redu (že skače pred računalnik) Smiley)
Logiran
ancksha
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 08.11.2012 : 10:00:13 »

http://foursoftpaws.yuku.com/topic/8969/t/eozinofilni-granulom-na-usnama.html#.UJt0GcXQd9w - tukaj je še link na tistega drugega mačka, ki je imel enake težave (samo še malo hujše izgleda, kot je bilo pri Sivkotu)

LP vsem in upam, da se to nikomur več ne zgodi!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: muc po sečnih kamnih pred 19 dnevi- danes lezije okrog oči (?)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines