mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 09:29:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pomoč-mladi mucki
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč-mladi mucki  (Prebrano 27732 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« : četrtek, 01.11.2012 : 20:26:29 »

Bili smo dva dni od doma ..danes zvečer smo se vrnili in pred stanovanjskim blokom slišim jokanje mladih muc..
gred dol pred stanovanje in v temi pod drvesom najdem škatlo..na škatli dva mucija(jokata tak da je i meni šlo na jok) v škatli zaprt pa še en mucek ..poberem vse tri v roke in potem vidim da je še en ležal not(že mrtev),,ne vem kakšen človek lahk to naredi..
muciji podhlajeni in lačni..za zdaj smo jih vzeli domov v stanovanje in dali na toplo in z eno pumpico nahranili z mlekom..
kaj naj dam tako mladim mačkam za jest in kako..čaka nas dolga in svetla noč..
doma imamo 12 let mladega mačka in je zelo radoveden..sploh ne ve kaj se dogaja..upam da jim ne bo kaj naredo čez noč..
lp
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #1 : četrtek, 01.11.2012 : 20:54:36 »

Huh, tole je pa bolj zrelo za zavetišče oz. za nekoga, ki se spozna na take mladiče. Kje pa ste jih našli - v katerem kraju?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2 : četrtek, 01.11.2012 : 21:06:16 »

Nuno prebrati tole:
http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=190
in poklicati v zavetišče. Namreč, za tako mlade mucke, kot predvidevam, da so, čeprav ni podatka, je potrebno skrbeti na nekaj ur in jih tudi masirati po hranjenju in vse to...  Undecided
Več pa o tem ne znam povedat.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3 : četrtek, 01.11.2012 : 21:20:09 »

Jaz bi tudi poklicala v pristojno zavetišče. Če nič drugega, boste dobili vsaj čisto pravilne nasvete, kaj z mucki početi - samo hranjenje najbrž res ni dovolj. Jaz z mucki nimam nobenih izkušenj, razen kolikor sem se naučila na tem forumu, in si ne bi upala prevzeti odgovornosti zanje. Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 01.11.2012 : 21:25:48 »

Hvala za odgovore,,boljše bilo kakšna njega kot pa jih pustit zunaj da umrejo, ker so res čisto mahjni in pa nebogljeni..lahk samo čakajo na našo pomoč..sem iz slovenj gradca
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #5 : četrtek, 01.11.2012 : 21:43:55 »

Navadno mleko večinoma naredi več škode, kot koristi. Če imaš na razpolago kozje, jim lahko daš, če so dovolj veliki - koliko so pa stari? Če že lahko jejo trdo hrano, jutri nabavi kitten briketke, treba jih je tudi razparazititi. Tako na pamet je težko svetovati. Naj jim bo toplo, lahko zraven položiš plastenko s toplo vodo, zavito v brisačo ali star pulover.

A mamice ni nikjer v bližini, ste pogledali?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #6 : četrtek, 01.11.2012 : 21:46:32 »

Prehitro oddala: vsekakor čimprej preberi tole http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=190#3 in pokliči veterinarja, naj ti pomaga.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #7 : četrtek, 01.11.2012 : 22:00:38 »

Za SG je prisotno zavetišče Zonzani - telefon: 03/749-06-00, 03/749-06-03, 041/725-123 (dežurni). Takoj jih pokliči. Druga opcija je tudi dežurni veterinar, kot ti je napisala Cats.

Če bodo mucki prenočili pri tebi, jim moraš zagotoviti vir toplote čez noč. Če nimaš kakšne grelne odeje ali termoforja, jim daj plastenko tople vode (ali še bolje več njih) ovito v brisačo. Boš moral ponoči vsaj enkrat vstati in zamenjati vodo, ker se bo shladila. Zaradi morebitnih bolezni ti priporočam, da jih ločiš od svojega mačka.
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 01.11.2012 : 22:27:34 »

mucki bodo ziher prenočili pri nam..starost pa ne vem točno..gledajo že(okice so malo motne še)
zobe imajo že ful oštre..so mene in ženo ful pogrizli..bili pa so zelo lačni in premraženi..
če bo pa kje mamca?težko bo ker je že cel dan ni..bom jutri videl če bo prišla katera muca iskat mladiče..žal mi je da nisem mogel onega rešiti..
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #9 : četrtek, 01.11.2012 : 22:56:53 »

Glede na okoliščine (škatla, en mrtev) skoraj gotovo ni mama mačka tista, ki bi jih prinesla, ampak jih je človek zavrgel.

Zagotovite da jim bo toplo. V odejico/brisačko zavijte plastenko s toplo vodo ali jim dajte pod del odeje termofor, če ga imate. Če so oči komaj dobro odprli, potem so stari okoli 10 dni, kar pomeni da še ne morejo jesti prave hrane. Imate kozje mleko? Skušajte priti jutri čimprej do kozjega mleka, ker kravje lahko povzroči hudo drisko. Še boljše bo če pridete do veterinarja in kupite mleko za mladiče v prahu.

Če potrebujete nadaljnje nasvete za pomoč pri oskrbi, se obrnite npr. na Mačjo hišo (ali katero izmed društev), kjer imajo veliko izkušenj s takšnimi malimi in vam bodo znali svetovati in pomagati.

Nujno jih je potrebno "polulati/pokakati", saj mali mucki ne izločajo sami, brez stimulacije. Imate vatirane blazinice? Z njimi nežno krožite po genitalnem predelu oz. anusu mucka, da prične izločati.

Predvsem pa pazite da jim bo ponoči dovolj toplo, da se ne podhladijo.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #10 : petek, 02.11.2012 : 06:19:25 »

Kako ste? Kaj so rekli v zavetišču?

Glede na to, da so mucki še pri vas in če so ravnokar odprli oči, jih je potrebno hraniti na 2-3h, tudi ponoči. Po vsakem hranjenju pa masiranje trebuščka in z rahlo vlažno vatno blazinco stimuliranje odvajanja urina in blata. S sesnimi mladiči je ogromno dela in skrbi in če sta oba z ženo v službi, vam v dobro mladičev toplo priporočam, da mucke prepustite v oskrbo ljudem, ki imajo znanje, izkušnje in čas.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #11 : petek, 02.11.2012 : 07:15:16 »

Mi smo imeli samo enega dudlarja. Pa ne bi več. Cca dva meseca smo hranili na dve uri. K sreči sem bila na porodniški. Potem je težava kakanje. Tudi to nastane cela znanost. Dobiti moraš občutek koliko in kako mucke gnjaviti in masirati, da končno kaka. Poleg tega ne veste zakaj točno je poginil tisti v škatli. Lahko so polni parazitov. Ko si enkrat iz najhujšega se začne uničevanje doma. Trije zagotovo naredijo več škode....
Res pokličite zavetišče. Pa tudi enega ne bi obdržala. Saj res da so luštni. Naša je odraščala brez mačje družbe. Uporaba krempljev ji še sedaj ni jasna. Občasno te spraska, kot nora.
Saj so luštni, pa vendar. Naj zanje poskrbijo usposobljeni. Lahko pa posvojite kakšnega, ki je že iz najhujšega.
Srečno
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #12 : petek, 02.11.2012 : 10:02:40 »

jas jih zagotovo ne bom obdržal,ker imam doma že 12 let staro muco..rad bi jim pa rešil življenje..muciji so bili celi dan zunaj brez hrane in mamce..nisem jih mogel enostavno ignorirati in tam pustit kot je to počel celi stanovanjski blok..pa celi dan so se jokali in nihče ni bil tak da bi poklical ali jih nesel k vetetrinarju ali zavetišče..dandanes ljudje nimajo niti malo sočutja za živali več
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : petek, 02.11.2012 : 10:03:49 »

Tukaj imaš osnovne napotke:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4495.0.html
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #14 : petek, 02.11.2012 : 10:07:41 »

rad bi jim pa rešil življenje..muciji so bili celi dan zunaj brez hrane in mamce..nisem jih mogel enostavno ignorirati in tam pustit kot je to počel celi stanovanjski blok..
Definitivno ste ravnali tako, kot bi moral vsak mimoidoči. Zdaj pa "po protokolu" dalje ... Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pomoč-mladi mucki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines