mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:33:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Poplave 2012 - pomoč živalim v Mariboru in okolici
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Poplave 2012 - pomoč živalim v Mariboru in okolici  (Prebrano 12446 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 06.11.2012 : 17:49:19 »

Društvo za zaščito živali Maribor je 6. 11. 2012 na svojem FB profilu objavilo sledeči poziv:

Našo kontaktno številko smo sporočili tudi Centru za obveščanje, zato ponoči oz. jutri pričakujemo povečano število klicev za pomoč živalim, tudi prošnje za kratkoročne namestitve živali. In tukaj potrebujemo vašo pomoč. Če ste pripravljeni ponuditi varno zavetje katerikoli živali, nas prosim pokličite (040/211-881), da si shranimo vaš kontakt in se pogovorimo, katero vrsto živali ste zmožni namestiti.
Ker so najhujše posledice pustile poplave na območjih, kjer je socialna stiska ljudi že tako prevelika, bomo veseli tudi hrane za vse živali. Hvala, ker ste!


Nanj se odzivamo tudi tukaj in vas vabimo, da skupaj pomagamo mariborskim živalim (in njihovim skrbnikom), ki so bile tako ali drugače prizadete v tokratni vodni ujmi. Da jih ni malo, ki potrebujejo pomoč, nam je najbrž vsem jasno. Cry

Če lahko kdo ponudi namestitev za kakšno žival, je zgoraj kontaktna številka, za zbiranje hrane pa velja sledeče:

Hrana za pomoč mariborskim živalim se zbira v trgovini Gali, Linhartova 66, Ljubljana.

Pri njih je pripravljena škatla za DZZŽ Maribor.
Hrano se bo zbiralo predvidoma do sobote, 10. novembra 2012, do 13h.
Prevoz na Štajersko je potem zagotovljen. Za naprej bomo sproti tukaj javili.

Če želi kdo v trgovini Gali kupiti hrano za živali, prizadete v poplavah, nudijo 15 % popust, pa še kak žakelj bodo zraven dodali Smiley.

Že v naprej hvala vsem, ki se boste odzvali prošnji za pomoč.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 06.11.2012 : 21:58:44 »

DZZŽ Maribor obvešča, da imajo zaenkrat dovolj začasnih namestitev za živali (pse, muce, krave ...), v kolikor pa jih bodo še potrebovali, bodo o tem obvestili.

Po FB kroži poziv mariborske aktivistke o izrednem stanju v MB zavetišču, ki pa ne odraža resničnega stanja, zato ga ni korektno širiti dalje:
V Mariborskem azilu je totalna štala; telefoni ves čas zvonijo! NUJNO POTREBUJEJO LJUDI, KI BI LAHKO VZELI KAKŠNO MUCO ALI KUŽKA V ZAČASNI DOM! Ne obrnimo jim hrbta zdaj, ko nas najbolj potrebujejo in jih rešimo pred injekcijo!
Kontakt: 040733801!


DZZŽ Maribor na te pozive odgovarja takole:
Društvo za zaščito živali Maribor: Mi nismo zavetišče in po naših informacijah danes proti pričakovanjem ni bistveno večjega števila sprejetih živali v zavetišče. Za vsak slučaj pa smo jim tudi mi ponudili pomoč z začasnimi skrbništvi. Lahko pa jih kontaktirate na (02)480-16-60.

Torej, histerija ni potrebna, evtanazij ne bo, v MB zavetišču potrebujejo začasne skrbnike, predvsem za mačke, kot običajno. Mačk ne sprejemajo od 26. 10. 2012, ker imajo kapacitete polne, sicer pa ni ne na spletni strani zavetišča - KLIK, ne na njihovem FB profilu - KLIK nič takega, kar bi potrebovalo širjenje takih obvestil.

Prepričana sem, da je že stanje po poplavah dovolj dramatično in ga ni treba še poglabljati ter večati s takimi (lažnimi) pozivi za pomoč. Na koncu se bo zgodilo, da nihče več ne bo verjel nikomur, posledično pa bo ogrožena pomoč živalim.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : sreda, 07.11.2012 : 10:03:18 »

bemti tole se še kar pase po net-u  Sad

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3 : sreda, 07.11.2012 : 12:24:06 »

Grem brisat...
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #4 : sreda, 07.11.2012 : 16:47:32 »

V Galiju je danes luna7 nafilala škatlo za DZZŽ Maribor, luna7 hvala Kiss.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : sreda, 07.11.2012 : 16:53:12 »

V Galiju je danes luna

- sem na hitro prebrala samo do tukaj in se vprašala, če to pomeni, da so shujševalni briketi pod "ugodno"  Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #6 : sreda, 07.11.2012 : 18:14:22 »

Pa zatožili Wink so mi tudi Mižonny in Kate, da sta filali škatlo, hvala, hvala vsem, ful ste zlati ljubezen.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #7 : sreda, 07.11.2012 : 18:14:55 »

Eh, moralo bi pisati Kejt namesto Kate Roll Eyes.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #8 : sreda, 07.11.2012 : 18:15:17 »

Pepsi Grin
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #9 : četrtek, 08.11.2012 : 13:15:48 »

Tudi an-ja je poskrbela, da je škatla pri nas še malo bolj polna, hvala Kiss.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #10 : četrtek, 08.11.2012 : 15:22:45 »



Royalty jutri ti še jaz pripeljem donirano hrano iz Kopra. Veza: Kaja

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #11 : četrtek, 08.11.2012 : 17:57:48 »

natis, super Smiley.

Pa še mail, ki sem ga dobila od DZZŽ Maribor Smiley:

Pozdravljeni,

res smo veseli, da ste se iz vseh koncev Slovenije tako odzvali in ste pripravljeni priskočiti na pomoč. Hvala! Smiley

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #12 : petek, 09.11.2012 : 13:28:50 »


hrana je v Galiju Smiley
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #13 : sobota, 10.11.2012 : 13:05:10 »

Akcija zbiranja pri nas je zaključena, zbrali smo 23 kg pasje in 16 kg mačje hrane Smiley, ki bo šla v najkrajšem možnem času proti Štajerski.

Hvala vsem, ki ste se odzvali Kiss!



[attachment deleted by admin]
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #14 : četrtek, 15.11.2012 : 18:31:34 »

Dostavljeno (iz te in še ene zbiralne akcije) v MB v torek Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Poplave 2012 - pomoč živalim v Mariboru in okolici
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines