mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:25:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Cavachon
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cavachon  (Prebrano 6380 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bskrbi
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 07.11.2012 : 08:28:08 »

Živjo,

mene zanima ali kdo pozna kakšnega vzreditelja pasme Cavachon, saj sem se odločila za nakup te pasme. Pri pregledu spleta je večina kužkov v Veliki Britaniji ali v ZDA, v naši neposredni bližini pa nisem našel nobenega vzreditelja.

hvala za vse morebitne informacije

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #1 : sreda, 07.11.2012 : 08:54:19 »



za SLO bo najbolje, da prašaš na kinološki. za HRV pa na njihovi zvezi.


za vzreditelja, ki ni član mojpes.net-a ti ne bo nihče svetoval. preberi si pravila foruma.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 07.11.2012 : 09:02:54 »

To ni priznana pasma, temveč gre za križance med pasmama cavalier king charles španjelom in kodrastim bišonom. So brez rodovnikov. V tem primeru o pasmi v smislu, kot ga poznamo tukaj, pač ni mogoče govorit. Gre za klasično komercialno rejo, torej za nekaj, kar prinaša prodajalcem predvsem denar. Upam, da pri nas ni prav nobenega šteparja, ki bi se lotil reje takih psov.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3 : sreda, 07.11.2012 : 09:23:13 »

UPS ... no lepa reč  .... se posipam s pepelom, ker nisem niti preverila "pasme". ampak je bila moja prva misel ... jasno ... zveza.

torej nekaj kao labradoodle in podobne oslarije ... faaaajn  Angry  hojladrija šteparija
Logiran
bskrbi
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 07.11.2012 : 10:19:57 »

Hvala za odgovore. Vem, da je mešanec, ampak sem vseeno mislil Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #5 : sreda, 07.11.2012 : 10:21:56 »


mislil kaj??? podpirat šteparijo??? na napačnem mestu si se znašel, če tako razmišljaš.
Logiran
bskrbi
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 07.11.2012 : 10:33:06 »

Ne,ne. nisem mislil, da je tako negativno mnenje o teh mešancih Wink sem pa hvaležen za iskren odgovor, sem v bistvu začel tudi drugače razmišljati po odgovoru Wink

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 07.11.2012 : 10:34:43 »

Ni problema, ampak napisal si tole:

... vzreditelja pasme, ... pasme. ... nisem našel nobenega vzreditelja.

Zgornje ne gre nikakor skupaj s tistim, kar iščeš. Vzreditelji ne prodajajo mešancev, šteparji ne redijo pasemskih psov.

Moj predlog je, da se najprej pozanimaš o zdravstvenih posebnostih obeh pasem, predvsem kavalirjev, potem pa še vse, kar je povezano z nenadzorovano rejo. Zavedati se moraš, da ob morebitnem nakupu ne boš nikoli vedel, ali je to res to, kar boš plačal, še manj, ali sta res 'zmešani' ti dve pasmi. Moral bi odpreti oči in krepko stopiti na zavoro pred nepremišljenim nakupom (celo iskanjem) take kombinacije.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #8 : sreda, 07.11.2012 : 11:36:15 »

Ne gre za mešance ampak za križance, za katere seveda ni nujno, da so brez rodovnikov (so organizacije, kjer se take paritve lahko registrira, FCI jih seveda ne prizna). Seveda pasma to ni in nikoli ne bo, ker se vedno vzreja samo prva generacija. večinoma gre res samo za modno muho in komercialne hite, so se pa nekateri od teh križancev tudi že uveljavili in so cenjeni tudi zaradi drugih lastnosti, ne samo videza.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Cavachon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines