mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:13:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Posvojitev psa od znancev
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Posvojitev psa od znancev  (Prebrano 10046 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MadameAiko
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : sreda, 14.11.2012 : 23:11:11 »

Pozdravljeni vsi,

od znancev bi dobili v skrbnistvo odraslo zlato prenasalko, ki je ne morejo vec imeti (sluzba od jutra do vecera). Ker bomo se vnaprej v stiku, pricakujem, da bomo tezave, ce se bodo pojavile, znali resiti skupaj.
Po drugi strani pa me je kar malo strah, kako se bo obneslo in ce moramo na kaj se posebej paziti (recimo, ali pustimo, da pridejo in ga peljejo na sprehod? Ali ap recimo - ali ji zamenjamo ime (ceprav nas je ze nekajkrat videla)? ipd.)
Ima kdo podobne izkusnje?

Hvala za odgovor.
Polona
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : četrtek, 15.11.2012 : 06:36:01 »

Prvo kot prvo, boste morali psa prepisati nase, najboljše kar s pogodbo. Kar se obiskov tiče, bi jih jaz vsaj na začetku omejila, saj se bo moral navaditi na vas, novo okolje, nov dom. Obiski bi ga lahko zmedli, sploh če je na trenutne skrbnike navezan. Kar se imena tiče, ga seveda lahko spreminjate, ampak zakaj? Jaz ga ne bi, ker bo imel že tako dovolj dela s šprilagajanjem na novo življenje  Wink.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2 : petek, 16.11.2012 : 08:39:06 »

Jst bi rekla: Čisti posli, dolgo prijateljstvo.  Cool
Pes naj bo čisto vaš. S tem si boste prihranili marsikatero morebitno nestrinjanje z bivšimi lastniki. V situacijah, ki niso prijetne, se šele pokažejo tisti pravi odnosi in razmišljanja. 
Na obiskih pri vas se naj z njo ukvarjajo kolikor jim srce poželi. Vse ostalo naj bo vaše.
Zamislite si npr. situacijo, ko pridejo z njo s sprehoda, psička je ok. Potem pa čez pol ure začne bruhat (zaradi morda banalnega vzroka...), pa je vse živo narobe in podobno.... Zagotovo se ne bo prijetno pogovarjat z njimi, kaj so počeli oni na sprehodu z njo. Pa so jo zelo verjetno se samo sprehodili, nesrečen slučaj pa se je zgodil ravno za njimi... Ne vem...
Pes rabi enega vodnika, da lahko imate normalno življenje v krdelu.
Ime pa le naj bo isto, kot pravi takoda, zakaj bi ji še to oteževali.  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : petek, 16.11.2012 : 10:41:28 »

Zamenjava imena je na mestu takrat,  kadar so na staro ime vezani neprijetni spomini (pri psih, ki so jih pretepali ali kaj podobnega), sicer pa samo, če vas njeno staro ime zelo moti.
Kot so že predhodniki napisali: urediti je treba prepis in se zmeniti tudi o tem, če in v kakšni obliki bi bili dovoljeni stiki s starim lastnikom. Jaz osebno stikov ne bi dovolila ali samo izjemoma, je pa to stvar dogovora.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : petek, 16.11.2012 : 11:08:11 »

Tudi jaz se pridružujem zgornjim mnenjem. Torej obvezno prepis in dogovor o morebitnih stikih s psom. Se strinjam z Lanabelo - izjemoma, sicer pa čisto običajni stiki med obiski itd. Nobenih izletov, sprehodov in podobno. Bo bolje za vaše medsebojne odnose, pa tudi za psa.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #5 : petek, 16.11.2012 : 11:20:28 »

Moja izkušnja je bila pa taka. Več kot pol leta sem imela v varstvu psa, katerega lastnik je bil bolan. Psa sem prevzela, ga hranila, skrbela zanj, kot bi bil moj. Lastnik je prišel redkokdaj na obisk. S psom sva imela red in to je bilo to. Ko se je pes vrnil k staremu lastniku je tisti dan preklopil na stari red. Meni je že ob 5 zjutraj jokal, ker je moral lulat, pri lastniku pa ob osmih.
Čez eno leto se je situacija ponovila. Prvo jutro sem lahko vstala ob petih.
 Pes se prilagodi. Vi ga najbrž ne boste vračali, tako da se bo hitro navadil. Je pa res, da bo po prvih obiskih bivših lastnikov pes lahko jokal. Tako da bi jih vabila čimkasneje. Ko bo videl, da mu ni hudega, bo obiske bolje sprejel.
Logiran
MadameAiko
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #6 : petek, 23.11.2012 : 20:55:03 »

Hvala vsem za odgovore. Nedelja se bliza (ko jo pripeljejo) in vedno bolj me skrbi, kaj bo. Se jo pa tudi izjemno veselimo. Ko pride, bo dobila eno zogico na vrvici in kosti iz koze. Skrbi me v toliko, ker je sedajsnja lastnica enostavno mora oddat, ker je lajala vec ur skupaj, ko je bila sama v stanovanju. In pred kratkim se je preselila iz hise v stanovanje. Nekako imam obcutek, da je prestrasena, ker je sama v stanovanju po cel dan. Upam, da se bo pri nas vneslo.  Smiley Tega si vsi mocno zelimo.  Wink
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #7 : petek, 23.11.2012 : 21:11:48 »

Koliko časa bo pa pri vas sama? Ste imeli že prej kakšnega psa?
Logiran
MadameAiko
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #8 : petek, 23.11.2012 : 21:32:18 »

kot majhna sva ba z mozem imela psa, tudi sedaj imajo najine ozje druzine, mi kot druzina pa se ne. Jaz sem zaradi otrok doma oz. gospodinja in tako bo se vsaj nekaj let ostalo. Prav tako nimamo nekih obveznosti, ko bi morali biti dlje casa odsotni.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #9 : petek, 23.11.2012 : 21:34:01 »

Psička ima veliko srečo! Vi pa veliko srce Smiley A z otroki se razume?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #10 : petek, 23.11.2012 : 21:36:59 »

kot majhna sva ba z mozem imela psa, tudi sedaj imajo najine ozje druzine, mi kot druzina pa se ne. Jaz sem zaradi otrok doma oz. gospodinja in tako bo se vsaj nekaj let ostalo. Prav tako nimamo nekih obveznosti, ko bi morali biti dlje casa odsotni.
Afro
Logiran
MadameAiko
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #11 : petek, 23.11.2012 : 21:42:19 »

Kuzka je bila ze od rojstva vzgajana z otroki. Nase otroke pa vsaj na videz pozna. Sta se ze prej veliko smukala okol nje, ko smo jo videli. Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #12 : sobota, 24.11.2012 : 13:54:29 »

Držim pesti, da se boste dobro ujeli Smiley To, da ne bo sama doma, je pa en velik plus ob posvojitvi Afro Veliko sreče skupaj vam želim objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
MadameAiko
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 26.11.2012 : 11:05:24 »

Imamo jo princesko. Je pa precej umirjena. Zaenkrat nam gre dobro.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.11.2012 : 11:11:06 »

 Afro
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Posvojitev psa od znancev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines