mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 08:30:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pomoč mucki
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč mucki  (Prebrano 6265 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nellchy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 113


« : petek, 23.11.2012 : 22:59:41 »

Živjo,
Prosim za kakšen nasvet glede moje mucke. Muca je stara 1 leto in pol, tehta cca. 5kg in zadnje 4 dni ima drisko, in njene oči se mi zdijo otekle in steklene. Opazila sem da veliko pije. Probala sem z piščancem in rižem, ampak ga ne je, kupila sem tudi brikete za prebavo, teh poje veliko ampak ji ne pomaga. Drugače je zelo aktivna, se igra normalno, je pa malo bolj napihnjena, spušča tudi pline...
V stiku je tudi z zunanjim mucem, ki pride na obisk, naša je notranja muca in ne hodi ven.
Ima kdo kakšen predlog kaj bi to lahko bilo? Naj še malo počakam in probam še z dieto, ali peljem k veterinarju?
Če bi morala takoj peljati k veterinarju, ve kdo mogoče če je jutri kakšen odprt dalje kot do 13h? (zaradi službe)

Hvala za odgovore Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : petek, 23.11.2012 : 23:12:58 »

Če driska traja že 4 dni, bi šla jaz k veterinarju.  Undecided Če si opazila, da precej več pije, prav tako.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #2 : petek, 23.11.2012 : 23:17:24 »

S katerega konca pa si? Na Veterinarski fakulteti delajo dlje kot do 13-ih. Kolikor se spomnim pa se po 14.00 prične dežurstvo, ki se kot dežurstvo tudi obračunava.

Pelji jo k veterinarju, steklen pogled večinoma pomeni, da ima žival vročino.
Logiran
nellchy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 113


« Odgovor #3 : sreda, 28.11.2012 : 16:40:00 »

hvala za odgovore (hitre Smiley ) smo poklicali na veterino in smo se skupaj odločili da počakamo čez vikend kako bo,odhitela sem še kupit brikete in hrano izključno za prebavo in stvari se so takoj izboljšale Smiley zgleda smo ga polomili pri izbiri priboljškov in s tem muci povzročili prebavne težave Sad
hvala še enkrat Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4 : torek, 10.09.2013 : 20:12:43 »

Bom kar tuki vprašala. Pri eni znanki od moje mami imajo zunaj živečo mucko ki je zelo v slabem stanju. Je zelo suha kot kožuh na drobnih koščicah,.razmrščena, slabotna danes pa sem vidla da tudi nima glasu za mijavkat in nič glasu ne pride iz nje ko mijavka. Zanima me a je to znak kakšne bolezni? Muca se mi zelo smili lastnikom sem že rekla naj jo peljejo k veterinarju ali pa naj on presodi če se muca matra in jo je bolj humano evtanazirati. Po njej hodijo muhe, pije in je iz posodic v katerih je vovk danes sem jim rekla naj ji vsaj posodice kupijo nove pa so bili seveda užaljeni ampak sem rekla direkt ker se mi muca zelo smili. Danes sem vidla da imajo še dve novi mladički muci ki jih bo verjetno doletela ista usoda da bosta zanemarjeni in bolani sploh vtakih pogojih.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #5 : sreda, 11.09.2013 : 08:17:32 »

Zelo mozno, da je muca polna parazitov ali okuzena s FIV ali FeLV. Ce je lastniska (nisem dobro razumela tistega dela zapisa), so jo dolzni peljati k veterinarju in ji nuditi primerno oskrbo. Ce je res v tako slabem stanju kot jaz zastopim, potem vsaj evtanazijo.

Vsekakor tudi zunanja mačka (lastniska ali prostoziveca) lahko izgleda zdravo in "lepo" ob primerni oskrbi.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6 : sreda, 11.09.2013 : 10:42:02 »

Ja muca je lastniška in sem lastnike že opozorila pa do sedaj niso še nič naredili. Izgleda pa čist uvelo že kar malo grozljivo za pogledat. In če je ne bodo peljali, prijavim lastnike na vurs?
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 11.09.2013 : 10:52:36 »

Lynn - poslikat iz javne površine in prijavit vurs-u, ja.
Na pristojni območni urad, pa v vednost na centralo.
Imaš podatke na net-u.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #8 : sreda, 11.09.2013 : 10:59:45 »

Ampak ne pričakuj normalnega razpleta. Če je človeku mačje življenje odveč, vsekakor pa ne vredno dodatnega evra, potem se jih pač znebijo. Tudi zdravih. Usluge seseda-lovca v vasi so običajno zastonj. Pa še dokazati ne moreš, da mačka pač ni odlutala, kot to mačke počnejo.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #9 : sreda, 11.09.2013 : 13:58:17 »

Aha. Bom ja. Sam a to oni izvejo kdo jih je prijavil da ne bom imela kakšnih težav? Ma da bi jaz imela tako muco bi jo peljala evtanazirat bolje kot pa da se matra in da se muhe na njej pasejo kot da je mrtva.. Žalostno. Sad
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #10 : četrtek, 12.09.2013 : 14:52:49 »

To me še zanima če nekoga prijaviš na Vurs a on to izve da sem ga jaz prijavila ali ne izve?
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #11 : četrtek, 12.09.2013 : 16:10:26 »

Ne, lahko anonimno. Ampak če daš ime in priimek, lahko zahtevaš, da te obveščajo o postopkih. Itak naj podatkov o tem, kdo je prijavitelj,  ne bi izdajali po zakonu.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #12 : četrtek, 12.09.2013 : 16:37:46 »

Aha no ker ti ljudje me poznajo. Zadnjič sm jim rekla naj ji vsej posodice kupijo nove ker je notri vovk. Mislim eni ljudje sploh nimajo obcutkov za zivali. Najraj bi jih jaz tozla za zanemarjanje. Tud drugi dve mucki sta suhi in drobni. Zato raj anonimno. Vem da je ne bodo peljali k veterinarju ceprav sem jim veckrat rekla. Tud nasploh opazam da so muce na kmetih ful suhe in slabo prehranjene.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Pomoč mucki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines