mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:39:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS v letu 2013
Anketa
Vprašanje: Koga bi volili za predsednika KZS, če bi imeli možnost na volitvah oddati svoj glas?  (Anketa je zaprta: sobota, 16.03.2013 : 00:54:56)
mag. Blaž Kavčič - 5 (19.2%)
Lidija Okleščen - 17 (65.4%)
Boštjan Penko - 3 (11.5%)
Dušan Travnikar - 1 (3.8%)
Vseh glasov: 26

Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS v letu 2013  (Prebrano 72196 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : četrtek, 29.11.2012 : 11:30:55 »

Pravila za pisanje v temo KZS - volitve 2013
- Razen člani mojpes.neta morajo vsi ostali pisci v sporočilu objaviti svoje pravo ime in priimek, ali le-tega sporočiti z osebnega maila na jana@mojpes.net (v tem primeru objava ni potrebna).
- Sporočila, ki bodo objavljena pod lažnimi podatki, psevdonimom ali kakorkoli drugače s skrito identiteto pisca, bodo izbrisana, ne glede na to, kaj bodo vsebovala.

Ob tem vas moram opozoriti, da za vse, kar boste napisali, kazensko in odškodninsko odgovarjate.


Odpiram temo, v kateri bomo poskušali spremljati KZS volitve 2013.

Na spletni strani http://www.kinoloska.si/domov/item/139-razpis-volitev so razpis objavili včeraj:


RAZPIS VOLITEV

KINOLOŠKA ZVEZA SLOVENIJE
Zapoge 3D
1217 Vodice
Volilna Komisija

Na podlagi  80. in 82. člena Statuta Kinološke zveze Slovenije volilna komisija Kinološke zveze Slovenije

                                                           R  A  Z  P  I  S  U  J  E

I.

Volitve;
•    Predsednika Kinološke zveze Slovenije,
•    članov Nadzornega odbora  Kinološke zveze Slovenije,
•    članov Disciplinske komisije  Kinološke zveze Slovenije in
•    članov Statutarne komisije Kinološke zveze Slovenije

II.

Postopek za volitve predsednika Kinološke zveze Slovenije in ostalih članov prične teči z dnem 28.11.2012.

III.

Kandidati za mandatarja morajo na podlagi določil  3. alineje  82. člena Statuta Kinološke zveze Slovenije, v 60 dneh od dneva razpisa volitev (28.11.2012) poslati volilni komisiji pisne programe dela za naslednje mandatno obdobje. Pisne programe kandidati za mandatarja v zapečateni ovojnici  skupaj z  elektronskim nosilcem  programa dela (CD ali USB ključ) pošljejo na naslov : Kinološka zveza Slovenije, Zapoge 3D, 1217 Vodice s pripisom na vidnem mestu na ovojnici »NE ODPIRAJ – KANDIDATURA«.

Članice Kinološke zveze Slovenije predlagajo svoje člane za članstvo v Nadzornem odboru KZS, Disciplinski komisiji  KZS, in statutarni komisiji  KZS. Pisne predloge  s soglasjem kandidatov članice pošljejo v zaprti ovojnici na naslov Kinološke zveza Slovenije, Zapoge 3D, 1217 Vodice, s pripisom »NE ODPIRAJ – VOLITVE«.

IV.

Postopek kandidiranja se zaključi dne 27.1.2013. Volilna komisija bo za pravočasno vložene kandidature upoštevala  tiste, ki bodo oddane na pošto tega dne do 24.00 ure.

V.

Volilna komisija  bo  po izteku roka navedenega v IV. poglavju, v roku navedenem v 4. odstavku  82. člena poročala o pravočasnih in popolnih kandidaturah predsedniku Kinološke zveze Slovenije.

predsednik volilne komisije,
Miloš Kovač

Ljubljana, 22.11.2012



Spomnimo: Prejšnja volilna skupščina je bila 28. 3. 2009 v Ljubljani.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 29.11.2012 : 14:07:35 »

Teme, ki smo jih poleg raznovrstnih uspehov posameznih kinologov in različnih kinoloških prireditev (tudi EDS 2010) tudi tukaj spremljali v času od zadnjih volitev naprej:

portal
- KZS maha nadzornikoma s Kazenskim zakonikom
- KZS je praznovala 90. obletnico kinologije
- Sodelovanje KZS z drugimi nevladnimi organizacijami
- Obvestilo Nadzornega odbora KZS članicam KZS
- Na Kinološki zvezi Slovenije vre - odziv na sklepe KSV in UO
- Skupščina KZS - Odprta pisma - Šterman - Vavpotič
- Sklic redne in izredne skupščine KZS, 21.10.2011 - sklicatelj predsednik KZS
- Sklic izredne skupščine KZS, 21.10.2011 - sklicatelj NO KZS
- Obvestilo za javnost predsednika NO KZS
- Poročilo Nadzornega odbora KZS za leto 2010
- LZS in KZS podpisali naravovarstveni sporazum
- Zadnji dogodki v Kinološki zvezi Slovenije
- Odprto pismo predsedniku Kinološke zveze Slovenije
- Prva komisija za presojo vedenja bullmastifov
- Bulmastif bumerang - vsega je enostavno preveč
- Stališče VURS-a o kupiranju uhljev

forum
- Zadnji dogodki v Kinološki zvezi Slovenije
- Tetoviranje
- Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
- KZS ne mara novih članov?
- Kje je strokovno mnenje KZS?
- Se predsednik KZS in DS zavzema za uvedbo takse na pse?
- NUJNO - Poziv za resno takojšnjo akcijo!
- URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
- Ena lahkotna poletna - kinolog ali kuzkolog ali pesolog :-))
- Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
- Predlogi za spremembe v organizaciji in delovanju KZS
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 02.12.2012 : 10:50:41 »

Včeraj je bil v Logatcu zaključek KZS in sedanji predsednik mag. Blaž Kavčič je napovedal ponovno kandidaturo.

Obenem hvala organizatorjem, predvsem pa kuharjem iz vrst 'delovne kinologije', za prijeten večer in izvrstno hrano. Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 06.12.2012 : 20:47:33 »

Verjetno tole spada sem Smiley

Moje pismo kinološkemu božičku
Logiran

SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #4 : petek, 07.12.2012 : 09:24:44 »

Močno upam, da te Božiček usliši objem. 13-ka je taka fajn številka za to ...
Logiran
hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #5 : sobota, 08.12.2012 : 08:46:46 »

...in potem bo svizec zavil čokoladko  Grin !
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : sobota, 08.12.2012 : 09:36:33 »

Upanje umre zadnje predaja pevka Afro
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #7 : torek, 08.01.2013 : 19:19:21 »

Ja upanje res umre zadnje...

Poleg tvojih želja pa še tako KZS ki bi na želje s strani 'raje' kdaj pa kdaj odgovorila... Argumentirano zakaj ja ali ne in v primeru ja ne bi rabila opomina vsake pol leta... In v dobi 3 let že kaj naredila mar ne!?!

Pa tudi tako KzS ki bi se enkrat za spremembo pogledala v ogledalo in se zamislila nad videno podobo... Zakaj je vedno več slabih besed o njenem delovanju, vedno manj prijavljenih psov na razstavah, kaj sploh še nudijo slovenskim vzrediteljem, pa ne mislim na tiste, ki so pri koritu, o ne za njih je super poskrbljeno... V bistvu je že ta tema povod za globog razmislek... Seveda nekomu, ki mu je mar..

Moja iskrena želja je, da se vsi odpravijo na volišča in ne sledijo kot ovce nadrejenim ali pa zunanjim pritiskom ampak se v DOBROBIT vseh kinologov odločijo za 'pravega' kandidata.

A sem preveč optimistična...? Se bojim, da...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : torek, 08.01.2013 : 19:43:47 »

Kako to mislis volisca?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #9 : torek, 08.01.2013 : 19:57:12 »

No Nanook bilo je karikirano, mislila sem da izkažejo podporo kandidatu, ki se jim zdi najbolj primeren.. Se opravičujem za nerodno napisan stavek.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : torek, 08.01.2013 : 20:27:26 »

Saj, če malo pomislimo, ima na nek način nezzek prav Smiley

Če bi bilo tako, kot naj bi bilo, bi se naj najprej zbralo članstvo (ali vsaj širše vodstvo) po društvih in klubih in se izreklo za enega od kandidatov ter pooblastilo društvenega/klubskega delegata, da prenese njihov glas na volilni listek na skupščini.

Žal pa vemo, da potekajo zadeve večinoma čisto drugače. Lobiranja ... najbrž je izbira novega predsednika zelo malo odvisna od tega, kaj si želi baza v članicah KZS. Tudi tukaj se verjetno ne da izogniti politiki.

Jaz sem večni optimist in upam, da bodo delegati izbrali tako, kot jih bo pooblastila baza, torej tisti, ki dejansko živijo in delajo s psi ter 'plačujejo' članarino in storitve. To je tudi eden od razlogov, da spremljam in bom še naprej spremljala dogajanje, da bom pripravila vprašanja za kandidate in morebitne odgovore objavila ...
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #11 : torek, 08.01.2013 : 22:07:10 »

To je tudi eden od razlogov, da spremljam in bom še naprej spremljala dogajanje, da bom pripravila vprašanja za kandidate in morebitne odgovore objavila ...

Bravo! Pa objavi tudi neodgovore (se pravi tiste, ki ne bodo odgovorili).
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #12 : četrtek, 10.01.2013 : 18:44:25 »

Jana to pa se popolnoma strinjam. Vrjamem sicer, da bi zahtevalo veliko več časa ampak rezultati bi pa mogoče bili malenkost drugačni... Čeprav če imajo namen goljufat bodo goljufali ne..  Angry . Ker trenutno poteka le med določenim procentom kinologov, večinsko rajo pa se sploh ne vpraša za mnenje.. Vsaj kolikor jaz razumem.
Mogoče bi morali imet anketo med vsemi kinologi ki se malo brigajo za te volitve, koga bi glasovali in zakaj.. Bi bilo zanimivo videt koliko bi oz. ne bi odstopalo od dejanskega rezultata. Smiley

Kar se spremljanja tiče je pa super ideja in komaj čakam, da vidim, kaj nam bodo natrosili za odgovore. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 10.01.2013 : 19:07:35 »

Nezzek, saj razumem, meni bi bilo zelo vsec, ce bi bila volisca-torej da bi glasoval vsak clan KZS, brez delegatov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
s.holms
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 27.01.2013 : 13:48:56 »

Danes je dan D!!!! Je že kaj novega o kandidatih za predsednika KZS?  Cool Roll Eyes
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS v letu 2013
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines