mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:10:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS v letu 2013
Anketa
Vprašanje: Koga bi volili za predsednika KZS, če bi imeli možnost na volitvah oddati svoj glas?  (Anketa je zaprta: sobota, 16.03.2013 : 00:54:56)
mag. Blaž Kavčič - 5 (19.2%)
Lidija Okleščen - 17 (65.4%)
Boštjan Penko - 3 (11.5%)
Dušan Travnikar - 1 (3.8%)
Vseh glasov: 26

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: KZS v letu 2013  (Prebrano 72216 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #120 : torek, 15.10.2013 : 16:07:12 »

Norostim mag. Blaža Kavčiča ni konca. Ena od izjemno vročih zadev čaka 'na lagerju' in bo širši javnosti znana v kratkem, oz. najkasneje na izredni skupščini, z drugo pa nam strežejo mediji. Najprej siol.net - klik in klik, potem še parodija na te Kavčičeve cvetke na klik in danes še Slovenske novice (klik).

Iz današnjega članka je razvidno, da naj bi imel Kavčič jutri novinarsko konferenco, na kateri bo menda predstavil te svoje veleume. Butastih, predvsem pa za registrirane lastnike psov skrajno škodljivih idej ne hodim poslušat, si pa želim, da bi slovenski kinologi (predvsem vzreditelji) končno sprevideli, kaj dela ta oseba vam in psom. To so uradni organi že sprevideli (beri izjavo UVHVVR v članku) in žalostno je, da so kot najbolj popljuvan vladni organ oni še edini, ki branijo dobrobit nas, registriranih lastnikov psov. Branijo pred norimi idejami našega lastnega predsednika. Noro, res. Čas je, da sprevidite tudi sami, sicer se vam lepega dne res lahko zgodijo še davki na prodajo psov (v članku beri izjavo lastnika zavetišča), ki vam jih bo za vrat obesil osebek, ki ste ga izvolili za svojega vodjo.  butnglavc
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #121 : torek, 15.10.2013 : 19:21:12 »

Ena od izjav g. Kavčiča:

...."Ljudje, ki imajo psa bolj skromnih dimenzij, bi se lahko soočili s skromnejšim usposabljanjem."

- Mislim, WTF? Shocked   butnglavc butnglavc
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #122 : sreda, 16.10.2013 : 08:23:30 »

Danes tudi v Dnevniku...

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/s-pasjim-davkom-do-manjsih-stroskov

Hudo, res hudo - kot vzrediteljica sem deležna res enormne podpore našega super vodstva, na vseh nivojih...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #123 : sreda, 16.10.2013 : 18:09:03 »

Srčno upam, da bo temu tipu hitro nekdo onemogočil delovanje v imenu KZS. Javno izjavljam, da ne želim imeti s tole Kinološko zvezo Slovenije prav ničesar, dokler jo predstavlja človek, ki takole izrablja svojo funkcijo za prezentacijo idej, zaradi katerih se nam že cela Slovenija smeji.

Hvala bogu, da je na drugi strani še nekaj zdrave pameti, ker na KZS smo čisto vso izgubili z novim predsedniškim mandatom mag. Blaža Kavčiča. Nikoli si nisem mislila, da se bom lahko kdaj za zdravo pamet javno zahvalila Vidi Čadonič Špelič. Tokrat to moram storiti.

Predsednik Veterinarske zbornice Slovenije dr. Borut Zemljič oceno kinologov, da bi ceno cepiv lahko bistveno znižali označuje kot populizem in elitizem. "Teh deset evrov, ki bi jih lastniki vseh psov plačali, bi oni namenili za upravljanje kinološke zveze. Populacija, ki jo zveza zastopa, pa predstavlja deset odstotkov populacije psov, to je 25.000 rodovniških psov."

Vida Čadonič Špelič z Uprave za varno hrano, veterino in varstvo rastlin, nam je dejala, da kinološka zveza "meša jabolka in hruške."

Ministrstvo za kmetijstvo in okolje po njenem sicer niti ni pristojno za odločanje o kateremkoli davku in zato kinologom svetuje, da se obrnejo na finančno ministrstvo. Kar se tiče vsebine, pa se ne strinjajo s tovrstnim predlogom, ker menijo, da bi s tem naložili breme odgovornim lastnikom psov in bi to lahko delovalo odvračilno od registracije psov, ta pa da je namenjena predvsem varovanju ljudi in živali. Cene cepiv sicer ocenjujejo kot realne. "Kinološka zveza je ljubiteljska dejavnost. Mi podpiramo, kar delajo na področju osveščanja ljudi in si želimo, da bi to delali še naprej. Vendar za to ne potrebujejo nobenih javnih pooblastil. Ta imajo strokovne službe," je Čadonič Špeličeva jasna.


http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=3&id=2013101605966398

http://www.24ur.com/bomo-kmalu-placevali-davek-na-pse.html

Na veterinarski upravi menijo, da davek ne bi ugodno vplival na registracijo psov, saj bi z njim bremenili tiste lastnike, ki so svoje pse registrirali in torej ravnali v skladu z zakonodajo.

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/s-pasjim-davkom-do-manjsih-stroskov


Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : sreda, 16.10.2013 : 18:16:27 »

Uf, sta pa oštra.  Evil Všeč mi je.  Cool
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
s.holms
novinec
*
Sporočil: 28


WWW
« Odgovor #125 : sreda, 16.10.2013 : 18:56:40 »

V dnevniku je g. mag. predsednik KZS dejal, da bi s tem davkom discipliniral ljudi - kinologe  Huh Kdo bo discipliniral njega Angry Jana mislim, da ni kriv vsega g. Kavčič, saj brez UO KZS nima pravice odločat in sprovest tako pomembnih stvari. Odlično  je napisal ta naš predsednik v kinologu; do danes so na 33 sejah glasovali in sprejemali njegove ideje vedno soglasno Roll Eyes Torej?Huh Je kriv samo on ali ves UO KZS HuhCool Ja, ja, denar je sveta vladar in nekateri še ga vedno nimajo dovolj  sram Bo potrebno še kakšno EDS naredit, da si bodo nekateri malo opomogli, potema pa bodo morali držat  Lips Sealed
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #126 : sreda, 16.10.2013 : 19:02:16 »


KZS na FB ....
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #127 : sreda, 16.10.2013 : 19:10:28 »

Moje mnenje je bilo in bo, da odgovorni vzreditelji ne bomo nikoli dovolili, da pes iz naše vzreje pristane v zavetišču, ker ga bomo, ob spremenjenih pogojih skrbnika, vedno vzeli nazaj in zanj poiskali novega skrbnika.
Če bi torej država, VURS, etc. stopila na prste vsem šteparjem "rodovniških psov brez rodovnika", ilegalnim uvoznikom takih psov, KZS pa nikoli ne bi dovoljevala, da vzreditelji producirajo rodovniška in nerodovniška legla (kot zelo pogosto slišim), bi se po moje hitro nehal ta problem z zavetišči.
Ne predstavlajm si, niti v najbolj morastih sanjah, da kakšen kužek, ki je zrastel pri meni, konča kot najbolj klavrno zavrženo bitje... in ob misli na to mi postane slabo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #128 : sreda, 16.10.2013 : 19:19:35 »

Poslušajte video ''Iz SVETA: Davek na pse" - KLIK - od 1:09 naprej in na vprašanje novinarke "Kaj pa tisti brez čipa? Takšne lastnike psov ta davek ne bi doletel, ker ne bi bili v nobeni evidenci." boste slišali enega najbolj neverjetnih odgovorov, ki ga v našem imenu Kavčič trosi okrog.

s.holms, se strinjam, vendar ne pozabi tegale:

17. člen Satuta KZS - klik
(1)    Predsednik Kinološke zveze Slovenije je zakoniti zastopnik Kinološke zveze Slovenije, ki Kinološko zvezo Slovenije zastopa in predstavlja v Republiki Sloveniji ter v tujini.

Ne vem sicer, kje piše kaj o tem, kaj lahko govori, ko predstavlja KZS, oz. ali lahko govori prav vse, kar mu pade na pamet. Žal nam člani Upravnega odbora ne povedo prav ničesar o tem, ali se strinjajo s takimle zastopanjem KZS, torej tudi nas in njih. Se strinjajo z njim? Se strinjajo z idejami iz člankov in poročil? Imena članov UO poznamo. Upam, da si jih bomo vsi dobro zapomnili, ko bo treba verjetno že kmalu izbirat novo vodstvo KZS.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #129 : sreda, 16.10.2013 : 19:30:44 »

Hehehe, pa med dajatve odgovornih lastnikov psov fliknejo slikanje kolkov za vzrejni pregled. Ker to ful obremeni lastnike mesancev in sploh vse lastnike "nevzrejnih" pesjanckov, ane...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #130 : sreda, 16.10.2013 : 19:44:37 »

Nanook, kaj pa pričakuješ od oseb, ki očitno vedo o psih le to, da imajo štiri tace, dva uhlja in en rep? Jaz dajem te podatke v isti kontekst, kot prepisovanje številk o zavetiščih - tam so bile, fajn bo v prezentaciji izgledala tabelca, zato naj gredo zraven ... z njihovim pomenom se pa itak nihče ne ukvarja Smiley
Logiran

PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #131 : sreda, 16.10.2013 : 20:12:29 »

Že ko se je pojavila besedna zveza "pasji davek + kz" sem vedela, da je v tole vpleten vaš predsednik..........Edino člani KZ lahko zadevo spremenite, mi lastniki psov, ki nismo člani, lahko samo nemo spremljamo tole štalo.....
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #132 : sreda, 16.10.2013 : 20:23:26 »

Bi me pa vseeno zanimajo Jana, ker si kuhana in pečena v tem statutu ali bi množično vpisovanje posameznih članov, ki se s tem kar tale pajac počne, ne strinjalo sploh spremenilo zadevo?

Bi nas dodatnih rečmo 300 članov sploh imelo vpliv na to?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #133 : sreda, 16.10.2013 : 20:28:00 »


ti si lahko samo član članice KZS, ne moreš bit član KZS.
Logiran
PravaBiBa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 236


WWW
« Odgovor #134 : sreda, 16.10.2013 : 20:37:10 »

ti si lahko samo član članice KZS, ne moreš bit član KZS.
torej lastniki psov na tele ideje predsednika KZ nimamo nikakršnega vpliva? ok jasno....upam, da ga vsaj ministrvo ustavi, če ga že vi, ki vas zastopa ne morete.....đizs, pa dobro a so članice KZS (oz šefi) podkupljene da člani nimate nikakršnega vpliva al kako?
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: KZS v letu 2013
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines