mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:48:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Casper in Akela - radosti in izzivi
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Casper in Akela - radosti in izzivi  (Prebrano 37347 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« : ponedeljek, 03.12.2012 : 11:41:47 »

Casper ex-ciganček pomurski je v najino življenje prišel avgusta 2010, v obdobju največje vročine.
Bil je / in še ostaja naspidiran dobrovoljček, ki veselo maha z repkom, neumorno lovi frizbi in se neizmerno veseli vsake aktivnosti, ki je vsaj malo povezana z vodo. Če ni frizbi, je pa voda.  Grin Casperček je a dream come true pes, v smislu, da je z njim mogoče preživljati aktivne dneve, lahko greš z njim na kavo in v hribe. Prav tako je prvi pes v moji pasji kilometrini, ki v stanovanju ni ničesar uničil, namočil,.......Skratka, kot bi z nami živel že leta....... Wink
Zna pa biti Casperček ekstremno trmast in odločen pri svojih "odločitvah" in vse njegovo stremi k temu, da je njemu fajn.  Lips Sealed Če sva na začetku mislila, da je pravi hepi kemper, je kmalu pokazal, da mu diši kokošja pečenka in vse, kar diši po gozdu in hitro premikajočih živalcah. In bilo je treba kar nekaj prilagajanja in premikov v glavi, da smo našli skupen modus vivendi. Tudi tiste mučne ure, ko se je izgubil na Golovcu in smo vsi premraženi, celotna ekspedicija iskali, klicali in se bali najhujšega, pa je potem mulc sam našel domov..... Lips Sealed hvala bogu, od takrat naprej pa se veselo šlihtamo na povodcu, da se nam kaj takega ne pripeti več. Pravijo, da je vse za nekaj dobro in tako smo se naučili nekaj novega.
In takrat, ko smo začeli hoditi v pasjo šolo za azilaše, sem se pridružila tudi forumu in seveda skrbno prebirala različne teme, še bolj skrbno pa gledala vse pasje duše, ki iščejo nove lastnike in so recimo temu preživeli podobno usodo kot Casper.
Tako sem "videla" tudi Akelo, malega volkca. In v meni je nekaj reklo, da je tole majhno bitje za našo družino. In sem premišljevala, premišljevala in še več premišljevala in potem je padla odločitev. Zadnji dan novembra je k nam prišel Akela.
Prvo srečanje oz. dan, ko sva šla po njega ni bil niti malo romantičen  Lips Sealed  Huh Najprej sta se malo renčeče pozdravila, potem je bilo še bolj glasno in....meni je srce padlo v hlače.....in razmišljala sem, kaj pa če???....... In hvala bogu, da imam Uroša, ki na stvari gleda veliko bolj praktično in predvsem stoično.  Kiss Pa smo začeli lepo po vrsti in tako bomo tudi nadaljevali in upam, da boste spremljali našo zgodbo radosti in izzivov. Kako sobivata naša ex-cigana, sedaj na Fužinama  Grin in kako se vsak dan kaj naučimo......
Trenutno si izmenjujemo pasje postelje in krademo igrače, trenutno se mu Casper rajši umakne, kot pa sooči z njim in mu prepusti prostor. Igro je treba kontrolirati, ker postane glasna in eskalira, o naskakovanju se odločno zmenimo, da to pa NO GO, trenutno sva vsakič na trnih, ko se Akelca sprehodi po stanovanju, da slučajno kje ne markira ali odnese kaj, kar ni pasjega......je pa Akelca razen tega, da pred večernim sprehodom folklorno namoči hodnik, spoznal to, da je sedi magic word in da je treba na hrano lepo počakati v sedi položaju......zunaj, na travniku, pa si Casper vzame čas zase in se mu spretno (tudi hitro) izogiba.
Hja, vendar ne bomo vrgli puške v koruzo.....najprej bomo Akelco malce "umirili" in mu pokazali, da tako on kot tudi drugi sostanovalci potrebujejo počitek in čas zase  Wink  Wink in se bomo dan za dnem poskušali imeti čim lepše.
Mi je pa prav po človeško težko pri srcu vsakič, ko me Casper z migajočim repkom pogleda in se vprašam, če bo res vse ok. Saj vem, da je šele začetek in da si bo kdo mislil, da pretiravam, ampak takšna pač sem, premlevam & se sprašujem ob vsakem pasjem koraku.
Bomo hvaležni za vsak nasvet, dobre misli in komentarje, slikce pa sledijo v kratkem. Trenutno je nemogoče 2x povodec, frizbi in fotoaparat  Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : ponedeljek, 03.12.2012 : 14:35:00 »

En malček me tole spominja na prihode novih začasnih ciganov Wink. Ko se je treba še zmenit, kdo je kdo, čigavo je kaj, kje bo kdo spal ali jedel ipd.. Doslednost, odločnost in jasna pravila igre, pa gre. Če ne v par dneh (kar je utopično pričakovati), pa v enem tednu ali mesecu. Wink To, da se fanta že igrata, je vsekakor dober znak. Kiss

Z veseljem bomo brali vaše dogodivščine in gledali fotke ali posnetke! Cheesy veselje

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.12.2012 : 14:52:29 »

Sploh ne dvomim, da vam ne bi uspelo. Super kombinacija sta ta dva modela! Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 03.12.2012 : 15:06:37 »

Držimo pesti, da bo šlo čim bolj gladko in se veselimo poročanja in fotk  objem Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4 : ponedeljek, 03.12.2012 : 20:18:13 »

Casper je sigurno najbolj šokiran, da je dobil brata, za katerega se ne spomni, da bi pisal Miklavžu  Grin Tongue

Kot pravi SD, v začetku bo pač treba malo red delat levo in desno, potem pa bo šlo samo naprej  Wink, ampak
eno budno oko bosta ziher vedno rabila, glede na to, da sta oba pobalinčka z viškom energije  Grin
Če ti bo kaj v tolažbo, še ni bilo začasnika, ki se ne bi vklopil v naše krdelo in se prilagodil, je pa bilo treba
vedno malo počakati, da se je on navadil na nas in mi nanj  Smiley Takrat pa lahko vsak začasnik "komot" postane
tudi "stalnik"  Evil 
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 13.12.2012 : 14:15:24 »

Helou evribodi.....po 14-dneh se javljamo z novicami in fotomaterialom.  Cheesy
Naš Casper in Akelca se učita sobivati, vsak dan po malem. Pride dober in pride slab dan,....ki ga skušam vedno znova vzeti tako, kakor pride  Wink
Tamau in tamau imata dobre in slabe momente. Casper fino pili tehniko izogibanja, Akela pa tudi napol utrujen vedno najde trenutek in zadnje atome moči, da se prihuli do Casperjevega ušesa ali noge in jo skuša malo "pikniti"  Huh, tako da se trudimo po najboljših močeh, da ju damo na time-out, ko je to potrebno. Njuna notranja igra je pa svojevrstno pogovarjanje  Grin Grin Grin (Akelca bolj zavija in tuli z visokim C-jem, Casper ga pa samo malo čudno gleda, ker ima on bolj "skoraj nikoli" basovsko izražanje  Tongue)
Zunaj je Casper fiksiran na frizbi in izogibanje v loku pred Akelo, Akela pa rad poseda po snegu in čaka na to, da se mali "tankec" dovolj približa, da mu lahko skoči na..... (dopolni po želji)  sram In hvala za vse nasvete, smo sedaj začeli prakticirati Akelo s povodcem tudi na travniku, da fanta naučimo, da se mora drugače sobivati z ostalimi psi.....  Roll Eyes
Sicer pa se Akelca boji skoraj vsega, tudi svoje sence. Vsak nov šum in glas mu je tuj, vse mu je STRAŠNO  Wink vsekakor pa abolutno ne mara komada Don't worry be happy (ob njem je tako zavijal, da smo samo ugasnili TV), ker ga je tako vrglo iz tira, da je zavijal, bevskal, poskakoval proti TVju in dosegel to, da je tudi Casper uporabil svoj lep basovski ton. Umirilo ga ni niti preumerjanje pozornosti, priboljšek, itd, zgolj to, da smo skenslali komad  Grin  Cool Še večja drama pa je sesalec, ki bi jo skoraj ne odnesel brez fatalnih poškodb,........zato že aktivno delamo na temo, da ne bomo živeli v umazaniji  predaja predaja
Z lulanjem se uspešno borimo, do sedaj smo imeli 4 nesreče, ki pa sumimo, da so bile posledica trmoglavljenja in dolgočasja oz. ekstatičnega veselja, ko se je ata vrnil domov in je bilo treba to primerno nadgraditi  Evil, ker mamo itak gleda 24/7, ker je na bolniški, pa lahko oba pedena  Evil Evil

In ja, Casper se verjetno res sprašuje, kdo za vraga je to naročil pri Miklavžu  Grin

Za konec pripenjam še malo slikovnega materiala in do naslednjič vas pozdravlja 8 tačk.



[attachment deleted by admin]
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 13.12.2012 : 14:16:27 »

Moji trije desci  Kiss


[attachment deleted by admin]
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 13.12.2012 : 14:17:57 »

Takole nas je zmatral prvi sneg



[attachment deleted by admin]
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 13.12.2012 : 14:19:25 »

Takole se "pomotoma" gužvamo na Casperjevem prostoru  Tongue

[attachment deleted by admin]
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 13.12.2012 : 14:22:46 »

Tukajle pa še malce pasje lepote



[attachment deleted by admin]
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 13.12.2012 : 14:27:29 »

Kako fino!  Cheesy Vedno bolje jima gre.  Afro Jaz sicer kakšnih hudih nasvetov nimam, ker sta se naša od 1. dne kar poštekala. Ampak Bine naprimer ni bil nekaj nežen do Zarje, za igrat je bila dobra, sicer pa odveč. Zdaj pa nastaja vedno več takih "nesreč" kot je vaša na posteljici. Ne moti ga več, da sta skupaj na povštru, včasih imata napade ljubčkanja, skratka neke malenkosti, ko počasi vidiš kako se plete neka globja navezanost. Gre pa res počasi. In se prepričana, da se bosta vaša fanta tudi počasi zbližala.  Kiss

Cigančki are the best! Cool
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 13.12.2012 : 16:01:08 »

Po fotkah sodeč vam gre dobro, sicer ne bi niti pomotoma ležala skupaj  Wink
Super poročilo in fotke  Cheesy Kiss ljubezen
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 13.12.2012 : 16:11:44 »

Lepa ciganska fanta  ljubezen
Akela, ne ga no s*at in pokaži, da si bolj pogumen in da so edine strašne stvari torbe na kolesih in fitnes roler (pri nas čisto znorel, ko sem ga uporabljala, tudi, če je bil v drugi sobi in ga je samo slišal).  Grin
Sej bo, pri nas se je tudi na začetku praktično vsega bal, čez čas pa je bil vedno bolj pogumen. Razen teženje drugim psom, to smo pa reševali s kletko/povodcem. Pa Winnie ga tudi ni imela preveč rada, oz. ji je šel zelo na živce in se mu je, če se je le dalo, izognila, čez čas pa sta se valjala po postelji in se nežno grizljala po bradi/ušesih/....
Sej veš, pač traja nekaj časa, pri tem zmešancu pa mogoče še malo več kot pri kakšnem "normalnem" psu.  Evil Vam pa gre super in sem res vesela, da je pri vas!  Smiley
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 13.12.2012 : 16:27:20 »

In kakor, da bi mi naša cigančna rada povedala, da jest tuki same traparije pišem, sta se takole namontirala.
Že kar preveč kičasto  Grin
Casper, Akela in pujs, obvezno ne sme manjkati  Tongue
Hvala vsem za vaše komentarje.
Ja, tudi mi smo hepi, da mamo cigojnarje.

[attachment deleted by admin]
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #14 : četrtek, 13.12.2012 : 18:56:13 »

Super vam gre!
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Casper in Akela - radosti in izzivi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines