mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:19:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Povečan tek
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Povečan tek  (Prebrano 4991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Natawe
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : torek, 11.12.2012 : 09:27:57 »

Imam enajstletnega mešanca med nemškim ovčarjem in beaglom, ki je že vsa ta leta zdrav, živahen in zelo igriv. Vsa ta leta do sedaj je bil izredno zbirčen pes, če mu kaj v hrani ni bilo všeč je pustil npr pri konzervi je gospod Smiley pojedel samo meso, pustil pa obvezno korenje, makarone ali riž. Briketov ni hotel jesti prav nobenih, mogoče prvi dan še, drugi dan pa je bilo konec.
V glavnem ni jedel veliko, kar je mogoče dobro, ker je zelo zdrav pes, a zdaj v enajstem letu pa se mu je tek obrnil v kontra, poje čisto vse od korenja, kaše, makaronov in tud večjo količino. Redno mu dajem tudi tablete proti zajedalcem.
Njegov trenutni tek kar naenkrat me preseneča in v skrbeh da gre za kako bolezen sem ga opazovala, ampak nobenih drugih znakov bolezni ni videti, je živahen, igriv, prebava je normalna, pije ne nič več vode kot običajno, tako da sem pomislila da je z leti očitno prišel čas za spremembo prehrane mu zdaj med konzervo ali kuhano meso, dodajam, ajdovo kašo, testenine in kuhano zelenjavo in vse kar je prej trmasto puščal, zdaj poje z veseljem. 
Ali ima še kdo podoben primer in zanima me še mogoče kak nasvet, kaj mu še lahko dodajam v prehrano.

Še jesenska slika, čuvaj gob  Smiley

Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #1 : torek, 11.12.2012 : 09:31:00 »

Pri starejših psih je izrazito povečan tek lahko znak težav s ščitnico, vsaj pri našem je bilo.
Logiran
Natawe
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2 : torek, 11.12.2012 : 20:02:33 »

Pri starejših psih je izrazito povečan tek lahko znak težav s ščitnico, vsaj pri našem je bilo.

Hvala za informacijo, sem pogledala po netu še za ostale bolezenske znake pri težavah s ščitnico in bom pozorna nanje. Zaenkrat mu bom postopoma malo spremenila prehrano, saj zdaj veselo je vse, tudi kuhano korenje ( kar je bila prej misija nemogoče )  in videla ali gre samo za spremembo prehrane ali kako bolezensko težavo.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3 : torek, 11.12.2012 : 21:17:37 »

Morda je vzrok samo zima in mraz.
Ceprav moji psi zivijo v hisi, se jim tek poveca takoj, ko zacne zunanja temperatura padati. Zdaj, ko je zunaj konkreten minus pa se mi zdi, da prav nabirajo za zimsko zalogo Smiley
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #4 : torek, 11.12.2012 : 22:10:42 »

Tudi jaz upam, da je zgolj kombinacija obojega - starosti in letnega časa. Mogoče gre le za kompenzacijo  Smiley Moja prejšnja psička je bila tudi precej neješča, pa se je potem to povsem spreobrnilo, ko je postala starejša - enako pri tvojem, so naenkrat tudi skuhano korenje in makaroni postali slastni (le da se je pri moji to zgodilo že pri osmem letu). Opazuj ga. Smiley
Logiran
Natawe
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 12.12.2012 : 01:41:55 »

Tudi jaz upam, da je zgolj kombinacija obojega - starosti in letnega časa. Mogoče gre le za kompenzacijo  Smiley Moja prejšnja psička je bila tudi precej neješča, pa se je potem to povsem spreobrnilo, ko je postala starejša - enako pri tvojem, so naenkrat tudi skuhano korenje in makaroni postali slastni (le da se je pri moji to zgodilo že pri osmem letu). Opazuj ga. Smiley

Potem si imela podoben primer, super  Smiley

Verjetno vpliva tudi mraz, ker začelo se je res na zimo, ko so bile ohladitve in starost, ker korenja prej ni pojedel tud če je bil res lačen. očitno se s starostjo okus spreminja, mene je sicer presenetilo, ker smo imeli doma dva psa, ko sem bila otrok in je bilo pri njih ravno obratno, mlada sta jedla vse živo, starejša pa vedno manj.
Vseeno pa ga bom kot praviš opazovala, gospoda psa  Smiley   
Moram pa reči, da ga je pravo veselje zdaj hraniti, ko končno in povsem nepričakovano, vse tako pridno poje, brez prebiranja  Smiley Danes je pojedel dva kuhana korenčka z ajdovo kašo zmešano s konzervo, vse do zadnjega koščka.  Še moj partner ga je gledal in se čudil, saj ve kake zbirčne sorte je bil.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Povečan tek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines