mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:21:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Addisonova bolezen
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Addisonova bolezen  (Prebrano 22841 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tika
midi
***
Sporočil: 182



« : torek, 11.12.2012 : 10:53:33 »

potrjena diagnoza, kužica trenutno na infuziji........kakšne izkušnje, nasveti???
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #1 : torek, 11.12.2012 : 12:10:21 »

Od kolegice labradorka jo ima. Po neki logiki so težave izzvenele s predlagano in izpeljano strrilizacijo. Več žal ne vem.

Držim pesti, da bo tvoja kmalu bp!  Kiss
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #2 : torek, 11.12.2012 : 20:13:19 »

evo kiri je doma, po infuzijah je veliko bolje čeprav je še zmeraj švoh. dobili smo recept za Astonin-H tablete ki pa se jih menda dobi v avstriji in na madžarskem.....kdo kaj pozna??imamo namen iti to v petek iskat.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #3 : torek, 11.12.2012 : 20:22:29 »

Jaz vam lahko samo priporočim lekarno iz Avstrije (Ferlach), ki vam tablete lahko pošilja tudi po pošti (saj jih je verjetno več, ampak tu so res prijazni in imajo že prakso).
Kamorkoli pa boste šli, priporočam, da prej telefonirate/pošljete e-mail, če so tablete redke in jih nimajo na zalogi. Vsaj pri nas je tako, da jih morajo naročati vsakič znova iz Nemčije.
Pa držimo pesti, da pomagajo. Smiley
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #4 : torek, 11.12.2012 : 20:27:37 »

Prosim za kontakt te lekarne, hvala!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : torek, 11.12.2012 : 20:33:47 »

Spletna stran:

http://www.apothekeferlach.at/  -tukaj pod "Kontakt" najdeš tudi telefon.

mail:

adler@apothekeferlach.at

LP
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #6 : torek, 11.12.2012 : 20:36:05 »

Mail poslan Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #7 : torek, 11.12.2012 : 20:39:44 »

Hvala Pepsi.  Smiley

Jaz sem do sedaj vedno šla tja, zdaj pa prvič pričakujem pošiljko po pošti.  veselje Mislim, da je 14 eur za poštnino. Toliko pa že ponucamo za bencin (+ veliko časa). Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #8 : torek, 11.12.2012 : 20:43:02 »

Se opravičujem za dvojni post, ampak pozabila napisat.  sram
Po mailu potem pošlješ skeniran recept in nakažeš denar (točno ti povejo ceno za zdravila+poštnino+ovoj). Govorijo tudi slovensko. Smiley
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #9 : torek, 11.12.2012 : 21:08:30 »

superca
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #10 : sreda, 20.02.2013 : 17:43:47 »

Pozdravljeni,

na žalost se lahko zdaj tudi jaz javim v temi Zdravje Sad

Moja psička, petletna francoska buldoginja, je že par mesecev začela šepati, najprej na sprednjo, potem pa na zadnjo tačko. Šepala je samo občasno. Veterinar je povedal, da je to zaradi tega, ker si liže tačke, in so zato blazinice vnete. Pred nekaj dnevi je postala zelooo počasna na sprehodih, potem je nehala jesti, ušeska in tačke je imela hladne, nekajkrat je tudi bruhala, ... Sama sem s pomočjo interneta pomislila na klopne bolezni, zato sem jo takoj peljala k veterinarju.

Ko sem prišla tja, sem doživela šok. Veterinarka mi je rekla, da je pes resno bolan. Takoj so jo priklopili na infuzijo, tam je morala ostati dve uri. Ko sem prišla po njo, je bila malo bolje. Veterinarka mi je rekla, da ji zvečer ponudim rižolino z žličko sladkorja, saj naj bi baje imela zelo nizek sladkor. Prav tako je bila podhlajena (37 stopinj). Ko sva prišli domov, je pojedla celo porcijo, predpisano od veterinarke. Spala je celo noč in se ni tresla. Zjutraj sva odšli ponovno do veta, tam je že cel dan, na infuzijah in zdravilih. Naredili so ji 3 krvne teste, vendar nobeden od njih zaradi zdravil ne pokaže kalija. Pravijo, da je to zelo pomembno, da določijo, kaj ji je. Kolebajo med akutno boleznijo ledvic ali Addisonovo boleznijo. Veterinarka, ki jo je najprej oskrbela in jo imela v oskrbi do danes popoldne, je rekla, da je možno tudi to, da so "pomešani" hormoni, in da lahko tudi ni nič od teh dveh opcij (na kar močno računam!!!).

Danes zvečer jo poberem, jutri zjutraj pa spet na odvzem krvi, kjer bodo tudi ocenili, ali bo lahko šla z mano domov, ali bo morala spet cel dan prevedriti na veterinarski postaji...

Vaša mnenja so zelo dobrodošla.

Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #11 : sreda, 20.02.2013 : 17:48:55 »

joj težko sem tukaj pametna...pri nas je bilo tudi nekaj zmede na začetku....sedaj je kužica super in upam da bo tudi tvoja...poročaj in držim pesti da se ugotovi kaj ji je in kako jo pozdraviti
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #12 : sreda, 20.02.2013 : 17:51:38 »

hvala Smiley vaša ima Addisonovo, ane? Sem malo brskala po spletu, pa tudi vprašalo veterinarko po telefonu, in je rekla, da ne bi šla v detajle o tej bolezni, dokler nismo prepričani, da jo ima, sicer bom imela "oči kot krožnike", pa mogoče za brezveze. Torej, ne sliši se dobro. Čeprav se tudi okvara ledvic ne sliši niti pribložno dobro.

Mi lahko zaupaš kako zdravite Addisonovo bolezen?
Logiran
tika
midi
***
Sporočil: 182



« Odgovor #13 : sreda, 20.02.2013 : 17:55:49 »

No dokler nismo vedeli kaj je kužici je bilo res grozno, zdaj ko dobiva zgoraj omenjene tablete in se je uspešno poredila nazaj živimo brez kakršnihkoli problemov tako kot prej. Edino vode spije nekaj več.
Logiran
AN[ch]Y
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 144


« Odgovor #14 : sreda, 20.02.2013 : 18:02:31 »

Aha... a te tablete so doživljenske? Kako pogosto pa jih jemlje?
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Addisonova bolezen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines