mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 08:55:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Vnetje mehurja
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje mehurja  (Prebrano 9470 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« : sreda, 02.01.2013 : 18:26:49 »

Doma imamo 12 let mladega mačkona-steriliziran. V ponedeljek sem ga peljal k veterinarju, ker sem opazil da pogosti hodi na wc, ko pa sem šel spucat ni bilo nč not. Pri veterinarju so opravili ultrazvok in ni bilo polnega mehurja, pa tudi sečnih kamnov ali kakšnih drugih problemov. Diagnoza - vnetje mehurja in pa prva injekcija antibiotikov ostale antibiotke pa dobiva doma v tabletkah. Zdaj so že minuli trije dnevi od jemanja ntibiotikov in ni nč boljše. Ko ga prime samo mijavka in gre vsako minuto na wc pa se ne more polulat. Danes sem sicer najdo eno srednjo kepico ko se je polulal in več manjših kepic.
A ima kdo kakšne izkušnje z tem. Kdaj naj bi antibiotiki zagrabili (če sploh). Kaj naj bi mu dajal (kakšno posebno hrano, brikete?). Čaja mu ne morem dat, vode pa še kr spije, je pa bolj malo.
A bi moral pri veterinarju še kaj drugega dobit razen anribiotikov.
Ta noč je bila od 4h naprej svetla, upajmo da bo danes kaj boljše.. Zdaj je zaspal in ga grejem z termoforom

lp
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 02.01.2013 : 20:41:47 »

Tudi naš muc je imel vnetje mehurja, znaki so bili isti kot pri tebi. Mi smo mu poleg tablet dajali tudi dietno hrano (znamk mislim da se ne sme pisati), nam je rekel veterinar da lahko je samo tisto, tudi konzerve samo takšne. In se je hitro popravilo. Smiley
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 02.01.2013 : 20:43:01 »

Je pa res, da je bil on star približno 1 leto, mogoče pri tvojem zaradi starosti traja dlje. Sad
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3 : sreda, 02.01.2013 : 20:44:59 »

Vodo mu probaj dajat malo po malo z brizgo v gobček, če ne pije dovolj.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #4 : sreda, 02.01.2013 : 21:45:55 »

Ne vem, ampak po treh dneh antibiotikov bi se pa moralo že kaj poznati. Počakaj še kakšen dan, če ne pojdi v petek nazaj (pred sobotno dežurno) ali vsaj pokliči.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : sreda, 02.01.2013 : 22:02:18 »

Včasih antibiotik ni pravi oziroma enostavno ne deluje tako, kot bi moral in ga je treba zamenjati. Saj je pri ljudeh enako. Jaz bi šla nazaj v ambulanto.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #6 : sreda, 02.01.2013 : 22:04:28 »

Včasih antibiotik ni pravi oziroma enostavno ne deluje tako, kot bi moral in ga je treba zamenjati. Saj je pri ljudeh enako. Jaz bi šla nazaj v ambulanto.

Res je, lahko da so bakterije rezistente na ta antibiotik. (Če so bakterije?) Bi bilo dobro, da gresta nazaj k veterinarju ali pa da vsaj pokličeta.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #7 : četrtek, 03.01.2013 : 00:21:44 »

Tudi jaz sem za ponovni obisk veterinarja.

Moja mačja seniorka (9 let) je imela pred kratkim vnetje mehurja in je bilo po injekciji antibiotika zelo hitro ok. Dobila je sicer tistega, ki drži 14 dni, ker gospa ne blagovolijo jemati tablet. Bi rekla, da je bila 48 ur po aplikaciji zdravila občutno boljša, jokala sploh ni, tudi jedla je normalno (drugi dan).
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #8 : petek, 04.01.2013 : 08:31:42 »

Našemu mačkonu se je včeraj (četrtek) izboljšalo za 100%..Začel je normalno lulati in apetit se mu je vrnil. Danes zjutraj, ko sem čistil pesek je bila velika kepica not. Ob cca. 6h zjutraj pa se je začelo spet znova. Jokanje in obisk wc- ja vsake pol minute. Nnon stop je na stranišču in koplje, ter se joka. Lula kr po kapljicah.Pesek imam po celem stanovanju.Na sreču urin ni krvav. Veterinar je reko da bi rad pregledal urin in ko bo se polulal  naj prinesem zraven. Pa kak naj dobim urin od muce, ki ne more lulati.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : petek, 04.01.2013 : 12:16:36 »

a ne morajo zadržat mačko par ur in ji tam vzet urin??  če jo pripelješ s polnim mehurjem ji  lahko pa kar takoj vzamejo Wink
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #10 : petek, 04.01.2013 : 13:19:47 »

Našemu so tam vzeli. Sicer so mu stiskali, on je jokal in poskušal zbežati, zgledalo je grozno, ampak važno da so ugotovili, da je v redu. Cheesy
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #11 : petek, 04.01.2013 : 13:20:12 »

Kako pa so ugotavljali prisotnost/odsotnost kamnov?
Namreč, iz izkušenj pri lastnem psu vem, da nekatere vrste kamnov niso vidne s pomočjo RTG.

Meni, glede na opisano (bolečina, včasih curek, drugič po kapljicah), to nekako izgleda precej podobno  sram
Kakšni so pa bili prvi rezultati analize urina? Je bilo kaj kristalčkov, vnetje, sediment .... ?

Vsekakor nazaj k dobremu vetu, saj lahko vzame urin tudi s katetrom  Roll Eyes
Logiran
darkot43
novinec
*
Sporočil: 45


WWW
« Odgovor #12 : petek, 04.01.2013 : 17:07:31 »

Pri veterinarju mu niso vzeli urina. So rekli da bi ga mogli pustit pri njim kakšen dan, dva da mu vzamejo urin.
Tako da sploh nimajo diagnoze in so dali pač antibiotike, jas pa sem od hilsa brikete kupil c/d.
Mimogrede, mačkon je zdaj spet ok(zjutraj pa 3 ure nonstop letal na wc). Prej se je normalno populal.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #13 : petek, 04.01.2013 : 19:08:00 »

Urin se da vzeti tudi z iglo, če pripeljete mačka s polnim mehurjem. V tem primeru ga ni treba nič tam puščati - če ima seveda klinika kaj prakse s tem.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #14 : sobota, 05.01.2013 : 13:17:59 »

Jaz bi se obrnila na kakega dobrega veta za macke, ker so te stvari pri mackih lahko zelo nevarne.
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Vnetje mehurja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines