mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:15:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako zrediti psa?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako zrediti psa?  (Prebrano 37064 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #15 : sreda, 26.02.2003 : 11:26:33 »

Alien, zaenkrat mi raje prinesi samo testerčke. Ne bi še kupila 3 kg vrečke, ker je čist verjetno, da bi ostala cela  Sad. Dej, če se ti slučajno ljubi mi prosim poglej še kakšne sestavine so, pa analizo. Prosim, prosim. Sem že malo tečna, ane? Grin Grin

Tale Bewi dog tudi mene zanima, kolikor sem brala mi zgleda čist v redu hrana, kaj bi pa moja mala rekla pa ne vem.
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #16 : sreda, 26.02.2003 : 15:44:19 »

Jah testerčke sm dobila, samo žal nimajo za aktivne pse, sm pa vzela vse ostale variante. Tko da ti jih prnesem.
Bewi dog bom kupovala naslednji mesec in sicer za aktivne pse in ti lahko potem prinesem nekaj hrane za probat.

LP,
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #17 : sreda, 26.02.2003 : 20:15:10 »

UH tud Bewi dog ti prnesem za probat v soboto in sicer za aktivne pse sport croc, oh upam da ji bo všeč vsaj nekaj...
Jest ga bom pa tudi že naslednji teden najbrž naročila Grin,
pa da probamo.

LP,
Logiran
bezi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #18 : nedelja, 13.04.2003 : 15:52:05 »

Halo!Tudi jaz imam problem zrediti psa.Briketi so ta zadnja stvar ki bi jo jedel.V slast mu grejo smo makaroni in meso.Poskusila sem,da bi en obrok jedel kuhano,enega pa brikete,ampak ce dobi kuhano,ne je briketov(RC za velike pasme).Ali je narobe,ce je smo kuhano hrano,saj v briketih so  
vitamini in vse potrebne snovi?
lp
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #19 : petek, 18.04.2003 : 06:18:39 »

Tudi jaz imam doma zelo ekstremen primerek anoreksicke psicke!

Ze pri kaksnih 6 mesecih starosti je veterinarja skoraj kap, ko jo je zagledal! Seveda mi ni verjel, da skoraj stojim na glavi, samo da mi poje kaksen koscek hrane in je poskusal z vsemi mogocimi priboljski,... Psicka pa je naredila podoben obraz, kot ga naredim jaz, ce mi kdo ponudi vampe in odkorakala stran! Vzroka seveda niso nasli!

Stvar je sla celo tako dalec, da ni jedla tudi po 4 dni skupaj!

Kaksno leto je bila edina moznost da je pojedla vsaj nekaj hrane to, da sem jo hranila po zlici in ji z njo mahala pred nosom toliko casa, da ji je postalo zanimivo je poskusila jesti! Kasneje sem ugotovila, da je najpomembnejse to, da ji vzbudim okus v ustih! Takrat so stvari postale bistveno lazje! Najin sistem sedaj izgleda nekako takole: 2 x na dan Technicalove brikete, na katere pa posujem le nekaj mocno disecih priboljskov. (meso, ribe, salama, ...) Se pred tem ji poskusam dati nekaj teh stvari iz roke in ko enkrat okusi hrano bo pojedla tudi brikete! Zanimivo pa je, da ce ji npr. ponudim celo skledo samega mesa ali rib, tega ne bo pojedla!  Huh  Ne morem si pojasniti tudi njenega vedenja ko ji postavim hrano pred njo. Najprej se sklede izogiba na vec metrov in ko povoha hrano se umakne nazaj, kot da bi ji grozno smrdela! Ko pa enkrat poje vsaj koscek hrane, pa se mi zdi kot da bi "zalaufala"! Od takrat ko sva iznasli tole finto se je psicka zelo popravila po izgledu (vsaj rebra se ji vec ne vidijo!), si pa sama od sebe kljub temu privosci enodnevni post vsaj 1 x na 14 dni, kar pa mislim da sploh ni tako slabo!

zelim ti debelega psa  Grin, pa ceprav sama menim da je lazje nositi naokrog manj kil kot vec in sem se zaradi njene suhosti prenehala sikirati ze nekaj let nazaj!
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #20 : petek, 18.04.2003 : 06:32:41 »

Se to sem se spomnila!
Ob dnevih, ko noce jesti nic drugega pa mi vcasih uspe z cloveskimi piskoti v obliki crk! Mislim, da se jim rece abc piskoti! Takrat mi iz roke zacne jesti enega po enega in bi tako lahko pojedla tudi pol vrece! Glede na to pa, da so piskoti sladki pa ji je treba seveda takoj umiti zobe! Vcasih razmisljam celo, da ji je pomembnejsi ritual hranjenja oziroma igre pri tem, kot pa hrana sama?

Obstaja pa tudi energetska pasta za pse. Namenjena je dojecim psicam, okrevajocim psom, suhcem,,, Je pa zelo beljakovinsko mocna in psi jo imajo kar radi, saj ima zelo mocen vonj! Vprasaj pri veterinarju, jaz pa bom poskusila najti kaksno staro embalazo in ti sporocim ime!

lp
Logiran
bezi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #21 : petek, 18.04.2003 : 17:24:04 »

Pri mojem je problem to,da ce dam med brikete meso ali ribe,
to poje ven,briketi pa ostanejo.V tem ima ful prakso.Sploh ne
morem verjet kako to spretno izvede.Ce mu dam en dan makarone in meso,naslednji dan pa brikete,jih sploh ne dotakne.Drugi dan pa ker ne dobi druga se jih loti.Sedaj ze ves
teden je brikete.Probala sem mu dati konjsko meso in skleda
je bila v momentu prazna.Potem pa je spet rabil en dan,da so
prisli v postev briketi.Ce bi mu jaz dala te kekse,jih poje vse
samo potem bi se manj jedel brikete.Se mi zdi,da ko smo mu
vse sorte dajali za jest,je postl prav zbircen,saj si je mislil,ce ne bom to mi bodo dali nekaj druga.
Meni tudi vsi pravijo,da je bolje da je taksen,kot predebeli.
lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : petek, 18.04.2003 : 20:23:46 »

Res se mi smilite, ker vaši kužki nočejo jesti. Moja je namreč tako požrešna, da je tudi kislo zelje in pomaranče Grin. Pred pol leta sem ji prvič dala barf in se ji je skoraj zmešalo od veselja. Skledo ponavadi obliže okrog in okrog, potem pa čaka in čaka dokler se je ne usmilim in dam še malo. Prisežem, golta meso! Mogoče bi morali poskusiti, link je dal že Multipla... lp

p.s. vseeno lepši presuhi kot predebeli Cool
Logiran

pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #23 : nedelja, 20.04.2003 : 09:38:36 »

živio!
Tudi moj pes najprej ni hotel jesti oziroma jedel je samo,če je imel skledo cel dan in se me je zvečer usmilil in pojedel par briketov.Pozneje pa sem začela delati takole:
Dala sem mu brikete(Royal Canin) in mu jih postila 15minut in ,ker jih ni pojedel sem mu jih umaknila.Naslednji dan sem isto ponovila in še zmeraj ni hotel jesti,čez tri dni je pojedel malo...čez štiri dni malo več.....peti dan pa celo skledo.In tako zdaj brez problema normalno je,hrano pa mu dajem 2-krat dnevno.Poskusite,deluje Smiley
lp,pia
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #24 : nedelja, 20.04.2003 : 10:18:29 »

Hmmmm!

Grem se tudi sama prebijat skozi BARF temo!   :-/

Predvidevam namrec, da ce vas je toliko poskusilo in ste zadovoljni, mora na tem ze biti nekaj dobrega!  Grin

Pa ne se potem za glavo drzat, ko bom zacela sprasevat in otezavljat!  Grin Grin Grin Grin Grin

lp
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #25 : nedelja, 20.04.2003 : 15:06:04 »

Kakšna energetska pasta je to? Kako se ji reče, kje se dobi in kaj je v njej?
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #26 : nedelja, 20.04.2003 : 16:13:21 »

Floki!

Vceraj sem po celi hisi iskala kaksno staro embalazo od te paste - trenutno se brez uspeha!   Angry
Ce se prav spomnim jo dobis pri veterinarju, videla pa sem jo tudi v enem izmed katalogov pasje hrane!

Bom se malo pobrskala!
lp
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #27 : torek, 22.04.2003 : 06:18:54 »

Floki:
Evo mene z mojo pasto! V nemscini!  Shocked Shocked Shocked

Rece se ji PET VITAL, proizvajalec je Canina pharma in Hamma (Nemcija).
energy paste Fur Hunden und Katzen
Erganzungsfuttermittel
Energiekonzentrat zum schnellen Ausgleich von Nahrstoffdefiziten

Zusammensetzung: Pflanzliche Nebenerzeugnisse, Ole und Fette

Inhaltsstoffe: Rohprotein 5,1 %, Rohfett 44,0 %, Rohfaser 0,14 %, Rohasche 3,3 %, Calcium 0,5 %, Phospor 1.5 %, Natrium 0,06 %

Zusatzstoffe je kg: vitamin A 50.000 I.E., Jod 20 mg, Eisen 85 mg, Kupfer 0 mg, Mangan 180 mg, Vitamin D3 3.000 I.E., Vitamin E 500 mg, Vitamin B1 80 mg, Vitamin B2 8 mg, Vitamin B6 40 mg, Vitamin B12 0,8 mg, Nicotinsaure 80 mg, Folsaure 0,008 mg, Calciumpantothenat 76 mg.

Druga pasta, ki pa se je spomnim je od Pfizerja (proizvajalec). Rada pa bi te opozorila na to, da sem jaz to pasto po nasvetu veterinarja dodajala mucam in NE PSOM! Ceprav je ista pasta za vse in je po navodilih namenjena tudi brejim psicam, okrevajocim psom in mladickom!
SE VEDNO PA MISLIM, DA BREZ POSVETOVANJA Z VETERINARJEM LAHKO NAREDIS MLADEMU PSU (V FAZI RASTI) Z NJO VEC SKODE KOT KORISTI! (Poglej si tudi temo o kolkih in BARF prehrani!)

Ce se ne bos znajdla iz nemskega teksta, ti lahko jaz prevedem "za silo"!  :-/

lp
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #28 : sreda, 29.10.2003 : 20:51:44 »

Ojla


Ponovno bom oživila to temo.
Imam dogo, staro 8 mesecev in je presuha. Rahlo se ji vidijo rebra in hrbtna vretenca, kar se ne bi smelo.
Težava je v tem, da kljub močni hrani (Eukanuba) in dodajanju makaronov s pljučki ali jetri ali vranico ali srčki, se punca ne zredi niti za gram. Dodajam ji polento, skuto...vse, za kar mislim da bi jo poredilo...Rezultatov pa ni. Tudi hrano dobiva skoraj 50% nad svojo dnevno dozo + makaroni z mesom, tako da se esnično trudim. Razglistala sem jo tudi, tako da zajedalcev nima. Hrane se ne brani....
KAJ MI JE ŠE STORITI?
Včasih se zasačim ob misli, kaj si mislijo mimoidoči, ko me vidijo da sprehajam tako suho psičko....da jo stradam....... Cry Cry
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #29 : četrtek, 30.10.2003 : 10:18:03 »

Hojla
Kdaj pa je dobila nazadnje tablete proti parazitom mogoče ji pa moraš apet dati. Pogovori se z vzrediteljem mogoče pa ji daješ premalo hrane, poiskusi povečati obrok.
       lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako zrediti psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines