mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:41:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako zrediti psa?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako zrediti psa?  (Prebrano 37088 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kemist
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #30 : četrtek, 30.10.2003 : 10:48:00 »

Hallo!

Roti ne prehitevat casa. Pes je mlad in tudi zrediti se ne more cez noc. Pot, ki si jo ubrala je obicajno prava, vendar moras pazit, da ne bo slo vse v tolsco.


obilo veselja!!!!!!!!

k.eeper of the seven keys
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #31 : četrtek, 30.10.2003 : 11:17:10 »

Nisi napisala, katero vrsto Eukanube uporabljaš. Oglej si sestavine na embalažah in poišči tisto, ki ima več beljakovin in maščob, ali pa izberi hrano za zelo aktivne pse.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #32 : četrtek, 30.10.2003 : 13:55:29 »

Roti!

Koliko pa tehta tvoja dogica in koliko je visoka?
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #33 : četrtek, 30.10.2003 : 21:02:47 »

Ja hvala za vse nasvete, res...
S, razglistala sem jo že 2x odkar jo imamo (pa jo imamo od konca junija), ravno zaradi tega, ker sem mislila, da ima gliste.
Hranim jo z Eukanubo za mladiče velikih pasem ravno zato, ker pravijo, da je Eukanuba zelo močna...

Erika, visoka je 75 cm in težka 43-45 kg (ni šlo bolj natančno stehtat...). Ker vem da imaš tudi ti dogice, mi proooosim pomagaj ali svetuj, ker se mi resnično tdi preveč kostkasta...Saj mišice ima, ampak vseeno...meni se zdi presuha...Pa tudi na pikniku ki smo ga imeli, je bilo samo ene par dogic tako suhih, ostale so bile pa vse lepo zalite, no ja, rebra se jim niso videla.... Sad
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #34 : sobota, 01.11.2003 : 19:55:29 »

Se bom oglasila kar tukaj.

Zanima me koliko naj bi bila povprečna teža Zlatega prinašalca ( ima 16 mesecev )? Meni se zdi, da je Kin kar suh napram drugim.

lp M.
Logiran
Rubens
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


« Odgovor #35 : sobota, 06.08.2005 : 11:18:47 »

Roti, kaj si mogoče že poskusila hrano Brit?
 Ta hrana je v rangu Royal Canina, vendar je dosti cenejša. Imajo hrano za mladiče, za aktivne pse, za starejše.......
Je zelo ješča in po njej je zelo malo iztrebkov. Kot zanimivost ti lahko povem, da ima precej več sušenega mesa, kot recimo Eucanuba in Royal Canin.
Jaz svoja dva hiperaktivca, ki dnevno pretekata kilometre, hranim s to hrano in sem zelo zadovoljna, glede nato, da smo poiskusili že kar neka hran.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #36 : sobota, 06.08.2005 : 12:07:35 »

Rubens, od Roti post je iz leta 2003 Wink Grin Grin Grin Grin In ona te psice sploh nima več....

Lp Jana
Logiran
Rubens
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


« Odgovor #37 : sobota, 06.08.2005 : 12:27:56 »

Bina, hvala nisem vedela!  Wink
Mogoče pa pride ta post komu drugemu v poštev!  Cheesy
Logiran
roti
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #38 : četrtek, 18.08.2005 : 20:08:09 »

He he Rubens....Sem se prav nasmehnila ob tem postu in branju...

Sedaj ko punce res ni več, se sprašujem, ali morda niso bili tole vse skupaj kakšni znaki....No ja...

Pa vseeno hvala za pomoč...

lp
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #39 : sobota, 20.08.2005 : 09:25:19 »

Sem prebral celo temo, pa vseeno nisem našel nič zame.
Naša ta mala je stara 3 mesece in pol in je presuha. Hrana (briketirana), ki ste jo omenjali pride v poštev predvsem za odrasle pse.
Mala poje vse, problem pa je, ker je preveč aktivna, saj se cel dan igra. Poskusili smo tudi tako, da je imela hrano cel dan na voljo in je jedla kolikor je hotela, ampak potem je pa bruhala, ker je bilo preveč. Undecided
Odgovori v stilu, da je bolje, da je malo suha kot predebela ne pridejo v poštev-je kdo že videl suhega buldoga??? Če se sedaj ne bo primerno redila, ko še raste, potem bo, ko odraste kot kakšen whippet, jaz bi pa rad buldoga.
Poskusili smo z makaroni s sladkorjem in maslom, potem z gresom (pšenični zdrob), rižolino...pa je edino makarone, ostalo je jedla le 1. dan, potem pa ne več.  Huh

Katera hrana še vsebuje veliko OH in je primerna za pse? Krompirja psu ne dajem, riž pa baje preveč zapira in je primeren le vsake toliko časa...

LP
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #40 : sobota, 20.08.2005 : 09:32:49 »

Pomoje je bi ji moral dat visoko kalorične brikete (kar puppy večinoma so), ki jih poje manjso kolicino, pa vseeno dobi dovolj energije za svoje igranje, pa se problema z bruhanjem zaradi prevelikih kolicin se bos znebil.

S čim jo hranis sedaj? Mogoce zamenjaj hrano, ce pa hranis z doma pripravljeno, pa mogoce primanjkuje kaksne sestavine? Preizkusi kak nov recept iz pasjih kuharic.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #41 : sobota, 20.08.2005 : 09:36:29 »

Sedaj jo hranim z RC maxi junior. Brikete ima zelo rada in jih ne izbruha, ampak problem je, da se od samih briketov ne bo pretirano zredila... Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #42 : sobota, 20.08.2005 : 09:42:30 »

Mogoce pa moras kaksno drugo znamko preizkusit, tezko je to rect. Nekateri dodajajo npr. kaksno zlicko olivnega olja psom zraven.

Če pa se psička kljub ustreznim količinam hrane ne redi ali redi samo minimalno, pa je lahko razlog kje drugje kot v celodnevnem igranju, ker taksni so skoraj vsi mladici, kdaj si jo nazadnje razglistil? Kaksni pa so iztrebki? Mogoce ima slabo prebavo?
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #43 : sobota, 20.08.2005 : 09:50:35 »

S psičko je vse v redu. Razglistena je bila, blato je v redu... Tudi, ko smo bili pri vzreditelju, je rekel, da se ji vidi, da je zelo aktivna, saj je zelo mišičasta in da naj jo zredim. Problem je v tem, da se igra s starejšim psom, ko se on naveliča gre težit mački, ki je tudi še mlada in potem divjata...ko pa ima mačka dovolj igre, poišče naša mala še mešanko z NO in se še z njo podi...  Shocked

Zakaj pa bi menjal vrsto briketov, če so ji všeč in če smo zadovoljni z njimi? Tudi starejši pes (ki je star 1 leto in 15 dni) je to hrano in mu ustreza.

Rad bi samo vedel, če obstaja mogoče kakšna hrana za mladiče, ki so zelo aktivni in s kakšnimi ogljikovimi hidrati naj kombiniram, da pes ne bo imel prebavnih težav.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #44 : sobota, 20.08.2005 : 11:10:34 »

Ne pac predlagala sem, ker mogoce je hrana sicer vredu, samo ni pa dovolj kalorična zanjo in razlicne puppy hrane imajo tudi razlicno sestavo. Mislim da posebna hrana za bolj aktivne mladice ne obstaja, ker je ta hrana ze sama po sebi bolj kaloricna od adut hrane, zato se daje puppy hrana tudi brejim psicam.

Tudi sama imam namrec probleme s presuho psicko, samo nasa ni pojedla ustrezne dnevne kolicine briketov in ko smo zdaj dosegli to, se normalno redi, pa je prav tako zelo aktivna, stara pa je 10 mesecev mimogrede.

Kolikor jaz vem je hranam, ki naj bi bile bolj kalorične dodana lahko prebavljiva maščoba in ne ogljikovi hidrati, tako so mi vsaj razlozili na Boshevi stojnici v Tullnu, kjer so imeli tri razlicne stonje hrane glede na aktivnost: vse sestavine enake, le kolicina mascobe se veca. Poskusi s tem, dodaj malo mascobe k hrani.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kako zrediti psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines