mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:31:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PAN je naš novi otroček
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PAN je naš novi otroček  (Prebrano 18731 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« : torek, 19.02.2013 : 08:02:34 »

Pozdrav vsem, ki ste spremljali (in še spremljate) zgodbo 4 P-jev... No, od včeraj je oddan tudi Pan, črno-beli kosmatinček, ki ga je Ewa tako lepo že vzgojila, da mislim, da mi ne bomo imeli pretiranega dela... Ewa, hvala za vse.
Pa dajmo od začetka...

Od decembra, ko smo se odločili, da je pravi čas za kužka, smo si ogledali kar nekaj kosmatincev, nazadnje, v februarju kar 8 mladičev: Pixla, Perota in Pana ter 5 mladičev iz obalnega zavetišča. Nazadnje ravno Pana, včeraj popoldan... In to je bila ljubezen na prvi pogled. Ker smo vedeli, da bo ta teden eden od "dojenčkov" prišel v novi dom, smo seveda imeli že vso opremo doma (nekaj še od prej), Ewa pa nam je dobrosrčno posodila kletko, če bi Pan hotel biti v "utici".

Ko smo prišli domov, se je Pan razgledal po okolici, takoj začutil kje bo njegovo mesto in tudi plenično podlogo je takoj našel... tako da je za čistočo super poskrbljeno. Zvečer je šel na sprehod (Ewa nam je zaupala, da bo boljše in lepše spal, če bo utrujen...  Wink ), potem je dobil svojo večerjo (briketke), ki jo je zmazal v minuti... nato je legel zraven hčerke na rob kavča (tam ima svojo deko, na kateri mu je dovoljeno počivat in se crkljat) in zaspal.
Okrog 23h smo ga še peljali lulat (in kakat), potem je v hčerini sobi spal do jutra (vmes sem ga slišala, da je šel pit in enkrat je na plenično podlogo lulal). Ob 6h sem ga nesla ven, kjer spet lulal in kakal... Zanimivo je, da mi je nakazal, da ga tišči, ker je zalajal in počepnil in ko sem ga prinesla ven, je takoj tekel na izbrano mesto - svoj WC (he he)...

Moram reči, da je prva noč minila super mirno; Pan ni ne jokal, ne lajal, spal je ob hčerini postelji na svojem ležišču. Res je Ewa naredila super delo, ko ga je že vse naučila.

Moram pa še povedat eno zadevo, ki nam je samo še potrdila, da je Pan pravi za nas. Ko smo zagledali njegov rojstni datum (5.12.2012), smo si rekli, da je to usoda... Na ta datum je namreč naš prejšnji kuža preminil... Ne vem ali da kdo kaj na to, ampak to je res znak, da smo se odločili za pravega kužka.

No, slikce pridejo, samo da jih uredim... se bom pa seveda še javljala... za vse, ki vas bo Panova zgoodba še zanimala.

Hvala Ewi in hvala društvu, ki ga je rešilo in vzelo v svojo oskrbo. Obljubim, da bomo dobri skrbniki in da Panu res nič ne bo manjkalo... še posebno ne LJUBEZNI.  Kiss

Vanja
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #1 : torek, 19.02.2013 : 08:11:21 »

Super je tole brat! Moram pa povedat, da velik del zaslug za njegovo vzgojo (predvsem sobno čistočo) gre njegovi prejšnji"začasni mami", ki jih je že čisto od začetka učila, kje se lula.  Wink

Kar tako naprej in veliko užitkov z njim vam želim!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2 : torek, 19.02.2013 : 08:16:26 »

Pozdrav vsem, ki ste spremljali (in še spremljate) zgodbo 4 P-jev... No, od včeraj je oddan tudi Pan, črno-beli kosmatinček, ki ga je Ewa tako lepo že vzgojila, da mislim, da mi ne bomo imeli pretiranega dela... Ewa, hvala za vse.

Naj na tem mestu dodam, da je levji delež, od kotitve pa vse do 10. tedna, opravila skrbnica malčkov in njihove mame na Goričkem (za mamo še vedno skrbi). Nikakor ne omalovažujem Ewinega truda zadnjih dveh tednov, pa vendar. Hvala obema!!! Kiss objem

Ko smo zagledali njegov rojstni datum (5.12.2012), smo si rekli, da je to usoda... Na ta datum je namreč naš prejšnji kuža preminil...

Ne vem sicer, zakaj je prišlo do napake pri vpisu datuma, ampak kužki so koteni 24. 11. 2012.

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #3 : torek, 19.02.2013 : 08:18:36 »

Kar tako naprej in veliko užitkov z njim vam želim!

 Cheesy Afro

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : torek, 19.02.2013 : 08:47:00 »

Veliko lepih trenutkov in zabave s Panom vam želim! Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #5 : torek, 19.02.2013 : 08:52:15 »

Jeeeee! Super!  Kiss Kiss Kiss Pan, pa priden bodi!  Wink
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #6 : torek, 19.02.2013 : 09:43:18 »

Čestitke in veliko sreečnih skupnih let vsej družini Cheesy Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #7 : torek, 19.02.2013 : 10:16:03 »

Čestitke za novega člana. Komaj čakamo fotke  Cheesy Smiley
Logiran
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #8 : torek, 19.02.2013 : 10:16:34 »

Super je tole brat! Moram pa povedat, da velik del zaslug za njegovo vzgojo (predvsem sobno čistočo) gre njegovi prejšnji"začasni mami", ki jih je že čisto od začetka učila, kje se lula.  Wink

Kar tako naprej in veliko užitkov z njim vam želim!

Potem pa vse čestitke tudi tej mamici... in seveda zahvala.
Logiran
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #9 : torek, 19.02.2013 : 10:19:36 »

Naj na tem mestu dodam, da je levji delež, od kotitve pa vse do 10. tedna, opravila skrbnica malčkov in njihove mame na Goričkem (za mamo še vedno skrbi). Nikakor ne omalovažujem Ewinega truda zadnjih dveh tednov, pa vendar. Hvala obema!!! Kiss objem

Ne vem sicer, zakaj je prišlo do napake pri vpisu datuma, ampak kužki so koteni 24. 11. 2012.



Ja, sem izvedela, da so se kužki že prej veliko naučili, je pa tudi res, da Pixl in Pero še zdaleč ne dosegata "discipline", ki jo ima Pan... ampak saj je vseeno. Jaz se res od srca zahvaljujem VSEM, ki ste sodelovali pri rasti in napredku teh zlatkov, ker vsaj je nekaj posebnega in vsak si zasluži topel in ljubeč dom.

Glede datuma pa se je tudi meni zdelo čudno: v pogodbi je en datum, v potnem listu drugi.
Ali je kaj narobe, če pustimo kar 5.12., saj nam res veliko pomeni... da spomin na našega prejšnjega kužka?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #10 : torek, 19.02.2013 : 10:34:20 »

Ja, sem izvedela, da so se kužki že prej veliko naučili, je pa tudi res, da Pixl in Pero še zdaleč ne dosegata "discipline", ki jo ima Pan...

Ja, najbolj vodljiv od vseh štirih, zato se seveda izkaže kot najbolj priden. Relativna oznaka ... tako kot pri otrocih, eni so brihtni, drugi pa pridni. Grin (Malo za hec, malo zares.) Precej verjetno sta bila tudi očeta tega legla dva. Disciplina je bila pa pri vseh popolnoma enaka, tako da je še bolj očitno, kako različni so potem lahko karakterji ... Mimogrede, z mano je na obisku, ko so bili še vsi skupaj, najlepše sodeloval Pero, z mojim dragim pa Pixl. Pan pa z nobenim oz. samo s svojo skrbnico. Grin

Ali je kaj narobe, če pustimo kar 5.12., saj nam res veliko pomeni... da spomin na našega prejšnjega kužka?

Čisto vseeno je, praznujte, kadarkoli želite Wink. Sta pa nekajtedenskih mladičih 2 tedna kar pomembna razlika, potem pa nič več Smiley.
Logiran
Casperjanc
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 333


WWW
« Odgovor #11 : torek, 19.02.2013 : 17:18:06 »

Panček, banček, welcome to the club......bodi "manj" cigojnarski, kot naš črnuhec, pa bo super  Wink  Kiss
Uživajte in res vam je bil namenjen, datumi gor ali dol......
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #12 : torek, 19.02.2013 : 19:56:05 »

Ja, sem izvedela, da so se kužki že prej veliko naučili, je pa tudi res, da Pixl in Pero še zdaleč ne dosegata "discipline", ki jo ima Pan... ampak saj je vseeno. Jaz se res od srca zahvaljujem VSEM, ki ste sodelovali pri rasti in napredku teh zlatkov, ker vsaj je nekaj posebnega in vsak si zasluži topel in ljubeč dom.

Glede datuma pa se je tudi meni zdelo čudno: v pogodbi je en datum, v potnem listu drugi.
Ali je kaj narobe, če pustimo kar 5.12., saj nam res veliko pomeni... da spomin na našega prejšnjega kužka?


Pan, ki je bil med bratci najmanj samostojen, je nujno moral iti sam v začasni dom, kar se mu je, kot je bilo
tudi pričakovati, obrestovalo  Kiss. Ostala dva pa, kot je običajno, najbolj in najrajši zabavata drug drugega, zato je
tudi vzgoja dveh veliko zahtevnejša in kompleksnejša  Wink.
Najpomembneje pa je, da so takoj po rojstvu našli nekoga, ki jih je bil pripravljen vzeti pod streho in se z njimi ukvarjati
na vse možne načine do odhoda v belo Ljubljano.

Za razlike v datumih rojstva pa sem najverjetneje kriva jaz  sram. Pri veterinarju smo bili dogovorjeni, da vpišejo
datum tik pred odhodom iz klinike, ko pa sem prišla tja, pa so povedali, da so datume vpisovali sproti, ko so bili
mulci še v narkozi, da slučajno ne bi pomešali številk čipov. In tako so datum določili glede na njihove zobke  Smiley
in ta datum je tudi v centralnem registru zabeležen kot njihov rojstni dan Azn

Zato kar veselo praznujte, lahko tudi na oba datuma  Grin
Logiran
vančka pomarančka
novinec
*
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 20.02.2013 : 07:24:20 »

No, tako sem se predstavil še ostalim družinskim članom in prijateljem...






Tu pa je še nekaj slikic:

Vem kdo pripravlja večerjo...


Moja skrbnica me že daje na facebook


Tako pa imam pripravljeno za počivat, spat,... počivam kar v dnevni sobi ob kaminu, spim pri moji skrbnici ib postelji... ko a sem sam, imam rad tudi začasno utico v predsobi





Po sprehodu sem taaaaaaaaaaako utrujen... en del kavča je tudi zame...


Tako pridno pa čakam, da se moja skrbnica obuje in me pelje ven




Tako... Pan je vesel, priden kuža, mi pa z njim neizmerno uživamo.

Končno spet nekdo, ki nas vsak dan spravi ven... če se nam da ali ne  Tongue

LP... se še oglasim.
Vanja
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 20.02.2013 : 08:38:45 »

Kako lepo je prebrati vse to.  Smiley Čestitke in obilico užitkov s Panom! Cheesy Kmalu boste (če niste že) ugotovili, da so cigančki nekaj posebnega.  ljubezen
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: PAN je naš novi otroček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines