mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:00:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Paritev
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Paritev  (Prebrano 32801 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cavalier
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #60 : nedelja, 04.09.2005 : 11:56:44 »

Zdravo

Imamo psa pasme cavalier king charles spaniela, starega dve leti in pol. Včeraj oziroma danes smo prvič poiskusili s paritvijo. Psička se je "gonila " dvanajsti, trianjsti dan in je bila zelo zainteresirana za paritev.  Ves čas se je nastavljala psu in ga ovohavala. Pes se jo je prav izogibal, niti povohati jo ni hotel, ne danes, ne včeraj. Zanima me, kako je to mogoče  pri živalskem nagonu, da se pes brani psičke, ki ima v vrhuncu ovlacijo (to so  potrdili strokovnjaki).
  Pes zelo rad "seksa" svojo oblazinjeno blazino in to do svojega vrhunca.  Ko pa smo na sprehodu, normalno, morda malo plaho, ovohava druge pse in psičke, ki so bolj mirne narave, živahnih se namreč boji. Je to zato, ker je pes zelo plahe narave, ali pa je morda kaj narobe z vzgojo?Kaj lahko storim v takem primeru?
                                                                                                LP
                                                                                             Jože
Logiran
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #61 : četrtek, 13.09.2007 : 11:18:32 »

No, naj dodam svoje še jaz, kot lastnica samca, katermu so pripeljali godno psico. Pri prvem srečanju sta se psa takoj razumela se igrala - pes jo je ovohaval, ji povsod sledil, vendar, ko sta obhodila in pomarkirala celo parcelo, sta se utrujena zgrudila in počivala - NIČ  Undecided. Smo rekli, OK, danes sta se spoznala, morda še ni optimalni dan...Drugič pridejo, psa si takoj stečeta nasproti, pes se ji takoj (z gobcem) zalima zadaj, hodi za njo, jo liže, psica počaka, se mu nastavlja, odmika rep - oba zgledata zainteresirana, vendar pes ni hotel skočiti. In so šli lepo domov "praznih rok" Cry.

Kaj mi svetujete?


maja
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #62 : četrtek, 13.09.2007 : 15:02:06 »

Ne vem ali ste to prvoc parili, psa je treba namrec naucit kako naj pari, mu dajat spodbudo, mogoce psico malo primit, itd. Predlagam, da prosis nekoga, ki je izkusen pri parjenju, da pomaga. V kolikor ne gre drugace, pa paris umetno!
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #63 : ponedeljek, 17.09.2007 : 11:32:08 »

tudi mene zanima par stvari o parjenju, pa bom kar tukaj vprašala da ne bom odpirala nove teme. Imam maltežana starega 4 leta in soseda želi, da bi ga sparila z njeno maltežanko prav tako staro 4 leta. Sedaj pa ker jaz o tem nimam pojma ali je kaj takšnega kar bi se morala jaz pred paritvijo pozanimat. Ce je psicka bolana,... karkoli? Ali jih pač spustimo skupaj in poskusimo srečo Wink Moj kuža je dokaj natreniran, saj skoraj vsak dan (že več let) trenira na plišasti igrački, upam da mu bo to kaj pomagalo. Kaj pa mladički, nekaj sem slišala o tem, da samčku pripada en mladiček (oziroma denar, če ga prodajo)? Ali je to ustaljena praksa ali stvar dogovora? Hvala za odgovore, lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : ponedeljek, 17.09.2007 : 11:49:46 »

Lizika, ima tvoj samcek rodovnik in vzrejno dovoljenje?
Ima sosedova psica rodovnik in vzrejno dovoljenje?
Logiran

Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #65 : ponedeljek, 17.09.2007 : 11:52:41 »

Moj nima vzrejnega dovoljenja niti rodovnika, je pa čistokrven, za njo ne vem (najbrz nima nič od tega). No še dobro da sem vprašala, na to pa še pomislila nisem. Očitno je želela (želi) hiter zaslužek. Pol že ne bo nič iz tega, pa se bo moral zadovoljiti kar s plišasto igračko Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #66 : ponedeljek, 17.09.2007 : 11:56:23 »

Torej, Lizika, tukaj ne bomo vec govorili in pisali o parjenju tvojega psa.

Zakaj tako, si preberi v rubriki Rodovniški ali nerodovniški? in v temi Opozorilo vsem kupcem psov!
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #67 : ponedeljek, 17.09.2007 : 11:56:40 »

Prvo kot prvo je vprašanje ali imasta pes in psička vzrejno dovoljenje, če ga nimata za dobro psov in njihovih bodočih potomcev raje na parjenje pozabi. Poleg tega se mi zdi prvo parjenje pri 4ih letih zelo pozno, zaradi česar tudi sklepam, da psica sploh nima vzrejnega dovoljenja.

Postavi si torej naslednja vprašanja:
Ali si prepričana da psa nista v sorodu?
Ali si prepričana, da psica ali tvoj pes nista nosilca kakšnih dednih napak ali motenj?
Ali sta pes in psica sploh "kompatibilna" v smislu standarda pasma?
Ali je lastnica psice dovolj usposobljena za vzrejo psice?
Kako bo poskrbljeno za mladiče in njihovo oddajo?
In še in še takšnih vprašanj bi lahko napisala, pa nimam časa, ker imam delo...

Če podvomiš v katerokoli od teh stvari samo malenkost, raje vseskupaj pozabi. Če je neodgovorna lastnica psice, to še ne pomeni, da moraš biti tudi ti. Pa še nekaj, Če samec že do sedaj precej "vadi" bo po parjenju še bolj.
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #68 : ponedeljek, 17.09.2007 : 12:01:20 »

Sem že ugotovila da to ni prav! Tako da z moje in Kimijeve strani ne bo nič iz tega, nikoli.
Zato sem pa vprašala, ker sama sem zelo neuka glede tega. Hvala za nasvete in odgovore.
lp
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #69 : ponedeljek, 17.09.2007 : 12:03:11 »

Torej, Lizika, tukaj ne bomo vec govorili in pisali o parjenju tvojega psa.

Zakaj tako, si preberi v rubriki Rodovniški ali nerodovniški? in v temi Opozorilo vsem kupcem psov!

Se opravičujem in sem že tiho.
Logiran
eros
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #70 : sreda, 26.12.2007 : 12:15:14 »

oj

Imam vprašanje - zanima me, kako je mogoče, da pes noče naskočit psičke, ki je godna? Nastavlja se mu, on pa jo le liže, dajeta si poljubčke in skupaj veselo parodirata. Poskusili smo na njenem teritoriju, kot tudi na našem. Naj povem, da sta se z to psičko 1x že prarila (pred pribl. 1 letom)in je šlo vse kot po maslu, če se lahko tako izrazim. Prosim, svetujte mi kaj naj naredim, saj mi je lastnica psice predlagala, da bi odšli do veta in to opravili umetno? Nad tem pa nisem prav preveč navdušena, saj se pes že tako preveč boji vetov.

Hvala vam,
Urša
Logiran
lily00
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 13.06.2010 : 12:28:46 »

Zivijo,
imam vprasanje,imam psicko shih-tzu staro eno leto pa 2 mes. po prvi menstruaciji so se zacele tezave imela je navidezno brejost in otecene seske na ultrazvoku je veterinarka ugotovila da ima povecano maternicu potem se je stanje umirilo zdej bo dobila drugo menstruacijo na kar je veterinarka rekla da je treba parit ali pa sterilizirati,meni se to zdi mal prezgodi za parjenje ceprav jo hocem enkrat parit ampak sem mislila pozneje,kaj mi vi svetujete?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #72 : nedelja, 13.06.2010 : 12:34:12 »

Po paritvi problemi zelo verjetno ne bodo izginili. Brez vzrejnega dovoljenja in zdravstvenih testov se pa moralno ne sme parit.

Navidezne brejosti so pa dolgoročno lahko nevarne. Jaz bi sterilizirala razen, če je psica sicer dobrega rodovnika, po standardu in zdrava glede na teste in ostalega. Je pa res, da hormonske motnje niso ravno normalne, ampak ne vem kako to vpliva, če sploh na mladiče. Se nikoli nisem toliko poglobila v te zadeve, ker nisem vzreditelj.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #73 : nedelja, 13.06.2010 : 12:42:11 »

Za majhno psico ni nič prezgodaj. Če si mladičke res zelo želite in imate za njih primerne pogoje in čas, potem naredite vzrejnega čimprej (bojim se, da ste pomladanske že zamudili) in parite, ker se vam sicer lahko ob kakšni od naslednjih gonitvev zgodi piometra in z mladiči ne bo nič. Po mladičih se lahko psica hormonsko stabilizira in nima več težav, lahko pa se težave ponavljajo in v tem primeru jo je treba sterilizirati.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #74 : nedelja, 13.06.2010 : 13:08:49 »

No, ampak pred odločitvijo za leglo bi bilo fajn kaj literature prebrat glede na to, da ste mnenja, da ima psička menstruacijo...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Paritev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines