mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 08:45:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI  (Prebrano 29879 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
METKA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #15 : torek, 06.09.2005 : 19:15:35 »

Najprej hvala vsem za vspodbudne besede.

Lesy naj ti še enkrat povem kako lahko človek spregleda kri v potokih.To se lahko zgodi, če človek zvečer koplje otroke,jim skuha večerjo,kot sem že povedala,mlajši bratec pa pogleda kuža in ga po njegovem mnenju normalnem stanju zapre v pesjak.Rano je prekrivala dlaka,kajti pes je bil zaboden in rez potegnen navpično dol.
Tudi jaz psa češem in pregledujem vsak dan,pa še vedno se mi izmuzne kakšen klop,kljub frontline ampulam. Hm kako čudno, da me ko sem pripeljala psa ni ozmerjala veterinarka,ampak je bila čisto paf,in mi začela pripovedovati, kaj je sosed naredil njihovim mačkam...

To temo pa sem načela samo zaradi tega,ker človek enostavno ne pričakuje,da se bo zgodilo kaj takega,če se mu pes izmuzne, ponavadi pričakuješ kakšno grajo s strani lastnika parcele,ane.

lp,Špela
Logiran
METKA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #16 : torek, 06.09.2005 : 20:04:27 »

No evo imam še eno zanimivo štorijo glede mojega soseda.

Večkrat grem s kužom in hčerko na spehod do pašnika, kjer se pasejo krave.Tam čez poteka tudi sprehajalna pot,čez katero gre vsak dan ogromno lastnikov s kuži.Mi sicer v to ograjo ne hodimo, ker se moj bernardinec boji krav  Wink
Tako me za ograjo vidi sosed gospod J. ,ki tudi pase krave tam in pridirja do ter mi zatrjuje, da sta nedavno "crknili" 2 kravi, zaradi mojega psa.Namreč pojedli naj bi kakec ravno mojega psa.Naj do večera pripravim 2 krat po 150.000,tolika naj bi bila vrednost 1 krave.
Ko smo sredi debate gre mino nas gospa z škotskim ovčarjem,ki jo samo lepo pozdravi, čeprav gre s psom vsak dan čez pašnik,hehe.
Poči mi film,ampak totalno.Očitno so alergični samo na velike pse.Gospod J. mi pove v kateri klavnici so bile krave prisilno zaklane.Ravno sreča,ker tam dela gospod,ki pregleduje meso,s katerim se poznava.

Ga pokličem, mu omenim težavo,ter koliko moram dati gospodu J. S druge strani slušalke pa smeh. Smiley Povem za katerega rejca krav se gre in gre pregledat papirje in mi reče:Povej lastniku, naj drugič raje "futra " njegove krave.Groza, in potem bi on od mene še denar.

Jaz pa sem hotela poslati pasji drekec v analizo hehe.

Ko sem omenila gospodu J.kakšne informacije so s stani klavnice, je stvar v rekordnem času potihnila.

lp
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #17 : torek, 06.09.2005 : 20:17:11 »

Zdaj pa ti gospodu J. izstavi račun iz veterine. Saj te je tudi on obdolžil po krivem in brez dokazov, pa daj še ti njega. Samo po moje je vseeno boljše, da daš mir. Da ne bo še kaj narobe.
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #18 : torek, 06.09.2005 : 20:17:47 »

Če bi pes bil skupaj z vami in ne v boksu, ne verjamem, da bi lahko kaj takega spregledala. Če že ne krvi, pa vsaj počutje psa.
Da se pes "izmuzne" je veliko razlogov, eden najpogostejših je, da mu je preprosto dolgčas in premalo navezan na družino ali skrbnika.

Ja, tudi jaz sem zgrožena nad ljudmi, da so kaj takega naredili s psom, te tudi razumem, da imaš veliko opravil.
Verjemi, nisi edina in to zame mimogrede ni nobeno opravicilo.

Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #19 : torek, 06.09.2005 : 20:27:21 »

Joj lesy! Po mojem vsaj malček pretiravaš. Saj ne rečem, tudi jaz imam svoje živali rada ob sebi, ampak nekateri jih imajo  pač zunaj, ali na vrtu, ali v pesjaku. In to je njihova odločitev, tako da res ne rabiš obsojati na tak način...
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #20 : torek, 06.09.2005 : 20:40:19 »

Ja na žalost je to res njihova odločitev, škoda da ne živimo na Nizozemskem, kjer imajo z zakonom določeno, da morajo biti psi skupaj z lastniki v hišah ali stanovanjih.
Seveda je to za slovensko mentaliteto čisto pretiravanje, ki meji verjetno za večino že malo na čudaštvo.
Aja pa še neki.
Metka, vsak dan bi se morala takole ukvarjat s svojim psom in ne sam takrat, ko je na robu smrti.
En pošten sprehod za 2-3 ure na dan pa bos imela resen problem potepanja pri svojem psu.
Logiran
METKA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #21 : torek, 06.09.2005 : 20:57:56 »

Ajoj, meniš, da se ukvarjam s psom samo takrat ko je bil na robu svoje smrti.

Po tvojem sklepam, da si ti 24 ur na dan doma,skrbiš za svojega kuža in ne počenjaš ni drugega kot to.Nadvse pohvalno.Ampak od česa pa potem živita vidva s kužom?

lp
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #22 : torek, 06.09.2005 : 21:13:25 »


Ja očitno se res bolj redko ukvarjaš z njim, če beži od doma.
Ja skoraj 24 ur je z enim od nas in to je pohvalno, se strinjam.
Jaz živim od svoje plače, zakaj?

Če te pa zanima bolj podrobno moj delavnik ti ga pa lahko tudi na kratko opišem:
8 ur spanja, 8 ur sluzbe, 5 ur z druzino in 3 ure s psom.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #23 : torek, 06.09.2005 : 21:23:37 »

Lesy potepanje psov je prirojeno ... res da niso vsi psi potepači , sam mislim , da ni nič narobe če se pes potepa če je seveda prijazen do drugih ljudi in živali... v našem kraju je tudi velik potepačev pa jih jaz in moji sosedi vedno lepo pozdravimo in jih pocrkljamo... Nekateri psi so pač bolj nagnjeni k temu drugi ne... Lahk si 23 ur na dan z psi kot so Husky pa ti bo tisto zadnjo uro sigurno ušel če ne že vmes  Grin . Zelo mi je žal za tovjga bernija METKA , ker vem kok so nesramni ... Probaj si ograditi dvoršče tako da ne bo uhajal ...
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #24 : torek, 06.09.2005 : 21:35:27 »


Ja kje si pa to slisala, da je potepanje psov prirojeno? Lepo te prosim!

Ja, sej mene tudi cisto nic ne moti, ce pride kaksen vandrovec  k nam, po navadi se mi taksni precej smilijo, ker vem, da bezijo od doma z razlogom.

Tudi skotski ovcarji so znani vandrovci, vendar se moj NE POTEPA!
Zakaj? Sem ze odgovorila v enem od prejsnjih sporocil.

Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #25 : torek, 06.09.2005 : 21:44:27 »


Psu je prirojeno GIBANJE!!!
In to mu moras tudi omogociti. Pa ne tako, da ga spustis in malo tava okoli bajte pol pa gre.
Pol pa se pritozujes, kako je pes nagnjen vandranju. Seveda je, ce se pa premalo ukvarjas z njim.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #26 : torek, 06.09.2005 : 22:01:39 »

Ja Lesy, ne sodiš med nas, si preveč popolna. Malce si se postavila tudi v vlogo sodnika in razsodnika. Tisti očitek ali nasvet - saj ne vem natanko kaj je bilo - verjetno oboje - ja, tisti očitek je pa skrajno zloben in neutemeljen.
In očitek, da beži od doma, ker se nihče ne ukvarja z njim - ta je pa glede na okoliščine in prebrano ne samo zlonameren ampak celo bedast. Bojim se takih moralistov, bojim se takih sladkobesednih hvalisavcev - pri njih vse štima 100 na uro, samo prej ali slej poči.

No, zdaj je zaradi tega, ker ji je nekdo skoraj ubil psa na zatožni klopi lastnica, ne pa tisti idiot. Prav, porota bo rekla svoje, obsodba bo izrečena, pritožbenega postopka ne bo. Tako kot ga ne bo na Nizozemskem za kršitelja zakona, da mora imeti psa pri sebi v hiši ali v stanovanju. Pa madona, kje si to prebrala in s čim lahko to argumentiraš. Veš, tako govorjenje na pamet  me v bistvu bolj razjezi, kot to, da nekdo prostodušno prizna, da mu je kuža pač ušel.


In prosim te, ne "tupi" več o tem, kako je pes nagnjen k vandranju, ker se nekdo premalo ukvarja z njim.

Seveda pričkujem tvoj oster odgovor - samo, prosim te, pri svojem odgovoru uporabi malce več pameti, manj instinkta, več argumentov in manj nakladanja o svoji popolnosti.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #27 : sreda, 07.09.2005 : 00:04:28 »

Metka, vsak dan bi se morala takole ukvarjat s svojim psom in ne sam takrat, ko je na robu smrti.

Mislil sem na ta očitek, da ne bo kakega dvoma.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #28 : sreda, 07.09.2005 : 00:47:29 »

joj, lesy, lesy...

Citat
Aja pa še neki.
Metka, vsak dan bi se morala takole ukvarjat s svojim psom in ne sam takrat, ko je na robu smrti.
Torej predlagaš, da bi se METKA ukvarjala s svojim psom tako, da bi vsak mesec vzela 10 dni dopusta ter vsako noč ležala ob njem na tleh? Ojej!

Citat
Če te pa zanima bolj podrobno moj delavnik ti ga pa lahko tudi na kratko opišem:
8 ur spanja, 8 ur sluzbe, 5 ur z druzino in 3 ure s psom.
Blagor nekaterim, ki imajo tako ustaljen življenjski ritem. Sama imam toliko nepričakovanih zadev, da je kar groza. Sem že ne vem kolikokrat delala razne urnike, to+ono+tretje=24 ur, pa se mi ne izide niti v sanjah!!
Kar se tiče gibanja- moji psi niso deležni sprehodov npr. ob istem času ter vsak dan toliko in toliko. (Napadi sedaj mene!!! Grin )
Imam preveč neustaljen ritem, kateremu so se moje mrcine prilagodile in moram priznati- ob tem prav uživajo!!!!!
Psa nikoli ne vesta ali gremo divjat na kolesu, rolerjih ali pa gremo vsi skupaj v gozd; na sprehod ali pa jogging.
Ko gresta v avto nikoli ne vesta kaj ju čaka; ali obisk koga,ali  sprehod, ali trening, ali obisk kavarne itd... Se pa temu primerno jaz vedem- če gremo zvečer na kavo, se tekom dneva seveda zdivjamo... Če imamo trening, pač do treninga ne kasirata 10 km...
Mogoče ni prav, ker nimamo nikakršnega urnika (enkrat gremo ven ob 7h, drugič ob poldne Shocked, seveda tudi odvisno kdaj smo šli zvečer na zandji WC, enkrat dobita hrano 18:00, drugič ob polnoči ali pa še kasneje), vendar je meni tak način všeč, psom pa očitno tudi.

Zakaj sem to napisala?
Ker misliš, da bi se vsi mogli ukvarjati s psom tako kot se ti.
Ko že govoriš o gibanju-a ne, kako so moji psi revčki, ker pride kakšen dan, ko so manj, pa naj bo po tvoje, manj kot 3 ure fizično aktivni?
Res jim ogromno fali, zelo trpijo, ko jih stalno tlačim v avto, ko jih vlečem vsepovsod, imam frizerja in gre revica Oxa z mano, imam opravek v knjižnici pa čakata v odprtem prtlažniku, revčkaaaa!
To, da sta revčka, ker nista aktivna vsak dan 3 ure pa mi pokažeta s tem, da me gledata kot boga (no, vsaj psička Grin Grin), da me poslušata in upoštevata tudi brez povodca, da počakata v odprtem prtljažniku, da se skoraj ubijeta drug čez drugega, kadar se odpre avto...

Toliko postov, a v vseh eno in isto...
Ter mnogo neutemeljenih očitkov Shocked
Pač nimajo vsi svojih psov v stanovanju, kar se mi ne zdi nič slabega, v kolikor se z njim ukvarjajo. Je kar nekaj pasem, ki so zunaj veliko bolj srečne, kot zaprte v stanovanju Tongue
Ne veš niti kakšen pesjak ima pes (dimenzije), niti to koliko se skrbnica z njim ukvarja, pa vseeno neutemeljeno napadaš.

Ko pa že imaš toliko znanja mi prosim odgovori na tole:
Citat
Psu je prirojeno GIBANJE!!!
In to mu moras tudi omogociti. Pa ne tako, da ga spustis in malo tava okoli bajte pol pa gre.
Torej... Kadar me ni, mojih psov nihče ne sprehaja tako, da se pošteno razlaufajo. Kadar sem, sem včasih lena
Včasih me boli glava. Kdaj pa kdaj pridejo stvari, ki mi onemogočijo, da bi se tisti dan psi POŠTENO pregibali...
Ampak, na terasi je Oxa VEDNO (Tayos se še uvaja Wink ) spuščena. Pa se ne potepa.
Torej, če moj pes kakšne dni nima dovolj gibanja, a se vseeno ne potepa... Sem spodvrgla tvojo teorijo, da se psi s premalo gibanja potepajo? Ali pa je samo moja Oxa tak posebnež?

zaspan pozdravček, Teja in moja revčka
P.S. nekje sem glede psov pisala v množini, ker sem še vedno tako navajena (stari dobri časi s 3 psi Roll Eyes Wink )
 
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #29 : sreda, 07.09.2005 : 09:15:02 »

Joj, joj Teja, Teja

Malo bolj pazljivo branje ti priporocam.
Prvic: predlagam Metki, da se malo vec ukvarja z njim oz. bi se morala ze na samem zacetku, da ji pes ne bi zdaj uhajal.
Teorijo, da pes uhaja, ker nima dovolj gibanja, si napacno razumela. Pes uhaja tudi zaradi tega, v prvi vrsti pa zaradi dologocasja ali pa ne cuti navezanosti na dom ali druzino oz. skrbnika! (ocitno sem se še premalo ponavljala v postih).
Tudi moj pes ne ve, kaj ga caka, ko bo skocil v avto. S kolesom po Pohorju, sprehod do prvega gozda, do jezera, ali pa samo do nakupovalnega centra.
Ja tudi mene caka ob odprtih oknih, revcek  Wink
S tem ne vem, kaj si hotla povedat?

Drugic: sem ti kar mal zavistna, ker imas pse tako navajene, da gredo na sprehod, ko imas cas. Jaz sem ga pač navadla tako, da gre ob priblizno vedno istem casu in dobi hrano priblizno ob istem casu. Tudi s tem ne vem, kaj si hotla poudarit?
S tem ni nic narobe, sem vesela, da se toliko ukvarjas s svojimi psi in je res cisto vseeno kdaj ob katerem casu. Pomembno je le, da se!!!
To hocem v svojih postih ves cas poudarit, ocitno premalo jasno.

Kdo je reku, da je moj pes zaprt v stanovanju oz. da podpiram, da so psi zaprti v stanovanju?
To je isto kot zaprt v boksu! A tam je pa srecen, al kaj?
Gre se za to, da dovolj casa prezivi na prostem s skrbnikom.
Tisti psi, ki naj bi bili tako srecni vzunaj, so verjetno tako navajeni ze od zacetka in zagotovo ne silijo v stanovanja in hise.
Na primer moj pes ima izbiro in je lahko vzunaj ali notri, vendar vedno pride v dnevno.

Ja lej ti govoris, da si lena oz. da pride kdaj cas, da nimas casa za psa in psi ne grejo na sprehod.
Tudi meni se to dogaja, vendar smo se pred nakupom psa zmenili, da v takšnih primerih pelje psa nekdo drug iz druzine. Tako da se v 4 letih in pol se enkrat ni zgodilo, da ne bi imel pes postenega sprehoda.

P.s. ce imas 3 pse, se ne pomeni, da znas skrbeti za pse
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines