mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 14:28:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI  (Prebrano 29941 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #30 : sreda, 07.09.2005 : 09:21:38 »

Lesy, mogoče provociraš?
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #31 : sreda, 07.09.2005 : 09:25:26 »


A to je zate provokacija, če poudarjam, da je pes velika odgovornost, ki potrebuje veliko gibanja in časa?

Logiran
sanch
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #32 : sreda, 07.09.2005 : 09:32:51 »

Strinjam se s klovnom in Tejo, poleg vsega pa me je zbodlo se nekaj.

Glede potepanja psov. Naš prvi je bil izredno potepuski.
Razlogov je bilo več. Zato sem sklenila, da ta ne bo. Tako sem se na zacetku z njim veliko vec in bolj intenzivno ukvarjala in mu dopovedala, kje je meja nase parcele in kje je njegov dom. Zdaj je star 4, 5 let. Je vedno spuščen, ne gre od doma, niti kadar je čas gonitev.
Verjetno tudi zaradi tega, ker mu gre pri nas preveč dober, da bi šel kam drugam Smiley

Pravis da ste (si?) navsezadnje imeli celo vi izredno potepuskega psa? kako je to mogoce ko pa si sama tako prepricana v to da se psi potepajo ker se z njimi nihce ne ukvarja, ker jim je tam kjer so doma tako grozno da bezijo stran, na gospodarja sploh niso navezani itd. je potemtakem vas prvi kuza moral tako zelo "trpet" zato, da ste zdaj lahko svojemu sedanjemu kuzku dobra lastnica? eh, namerno pretiravam Tongue  ampak dejstvo je, da vsi ki imamo svoje kuzke radi, se trudimo zanje skrbet po svojih najboljsih moceh ter glede na dane moznosti. vsakemu se zgodi, da kdaj naredi kaksno napako vendar to se ne pomeni da je slab gospodar in ga je treba obsojat. mislim da nimas pravice da se postavis za merilo "dobrega gospodarja" in potem tolces po vsem kar odstopa. Nihce ni popoln in vsakemu se lahko zgodi da kdaj ravna narobe. In ja, ocitno tudi tebi. Roll Eyes

pa lp, Smiley
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #33 : sreda, 07.09.2005 : 09:39:03 »

Strinjam se s klovnom in Tejo, poleg vsega pa me je zbodlo se nekaj.

Pravis da ste (si?) navsezadnje imeli celo vi izredno potepuskega psa? kako je to mogoce ko pa si sama tako prepricana v to da se psi potepajo ker se z njimi nihce ne ukvarja,

Tako je.
Bila sem veliko premlada, s premalo znanja o psih, zato pa zdaj vem, zakaj psi uhajajo.
Na napakah se ucimo. Žal oz. na srečo.

 
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #34 : sreda, 07.09.2005 : 09:43:00 »

lesy, kot si sama napisala, si imela potepuškega psa .... torej, si se iz napake nekaj naučila. Si naredila napako in je zdaj ne ponavljaš, ne?
Prav tako je metka naredila napako, žal, in se sigurno iz nje veliko naučila.Tako kot si se ti, jaz tudi, pa še kdo bi se našel. Vsak je 1x naredil napako
Zdaj obsojati je prepozno. Kuža je bil napaden in mu tole naše "lajanje" čisto nič ne pomaga
lp
Logiran
lesy
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #35 : sreda, 07.09.2005 : 09:49:32 »


Obsojala sem zato, ker je ona zacela prvo obsojati sosede, namesto, da bi prvo obsodila sebe.
Seveda obsojam tudi sosede!
Nase "lajanje" tukile po forumu ji lahko samo koristi, zato sem vesela, da je taksen odziv.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #36 : sreda, 07.09.2005 : 10:01:35 »

lesy,
vsi ti poskusajo dopovedati, da tvoje obsojanje ni na mestu, ti pa se kar gonis svoje.
Zacni s tem, da nihce ni popoln in da bos z dobronamernim nasvetom dosegla veliko vec, kot pa z obsojanjem, katerega posledica je ponavadi le kreg in cisto nic drugega.
V tej temi si dosegla le to, da se zdaj vsi ukvarjajo s teboj in tvojimi obsojanji, namesto, da bi Metki podali odgovor, ki bi ji bil v pomoč. Da ni postopala pravilno ve že sama in ji ni potrebno tega nabiti na nos v vsakem postu.
Verjemi, da taksno "lajanje" po forumu ni nikomur v pomoč.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #37 : sreda, 07.09.2005 : 10:23:53 »

Citat
A to je zate provokacija, če poudarjam, da je pes velika odgovornost, ki potrebuje veliko gibanja in časa?


Jap.  ker ni glavno,da je pes pobegnil. Pač je. Se naredi.  Tragično je, da je prišel nazaj "zaštihan".
Oprosti ampak tvoji posti zvenijo nekako podobno kot primer posiljene ženske v mini krilu. 
Zato nehaj napadat Metko. Pes ji je pobegnil zato še ni slab lastnik. važi?

Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #38 : sreda, 07.09.2005 : 10:53:14 »

Vprašanje kakšno koist imamo ljudje od lajanja. Ne vem, če so ti povedali, samo ljudje se pogovarjamo, medtem, kot ti res lajaš.

Tvoja domnevanja so totalno neupravičena, ko sem prebral tvoje poste, mi je šlo pošteno na smeh. Jaz sem imel pse v stanovanju, zdaj sem jih preselil v pesjak. Povej mi, zakaj se ne bi smel tako odločit? Si prepričana, da sta rajši v bajti, kakor v pesjaku, kjer imata senco in sonce?

Prav tako se mi zdi, da o uhajanju veš premalo, ali pa si res tako popolna. Praviš torej, da metkin pes, v kolikor bi živel pri tebi, 100% ne bi uhajal?

Še najbolj smešno pa se mi zdi tole obsojanje glede posvečanja prostega časa psu...Nekateri imajo pač drugačne službe, drugačne prioritete, drugačen način življenja kot ti...Nekaterim se na vsake toliko časa zgodi, da psa nimajo časa peljati na sprehod niti za eno uro. Vpašanje je samo, ali si sposobna to razumeti...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : sreda, 07.09.2005 : 10:55:51 »

Ne vem kaj se je dogajalo in zakaj je bil pes zaboden. Kar tako iz ljubega miru-ne, to se mi ne zdi prav. Prav tako pa se mi ne zdi prav, da se je sel sam naokrog sprehajat oz. potepat. Kazen, ki jo je placal za svojo svobodo, je visoka (a ne najvisja). Zal je tako, da se nekateri psi potepajo po veckrat na teden, pa jim nic ni, pri drugih pa je "prvic, zadnjic, nikoli vec".
Odziv policije me po pravici povedano nic ne preseneca. Konec koncev, kaj pa naj storijo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #40 : sreda, 07.09.2005 : 11:43:01 »

Lesy, obsojat Metko, da se premalo ukvarja s psom se mi zdi neumno, saj je niti ne poznaš.
Da pa pes kdaj uide k sosedom, ne pomeni, da ni navezan na dom, da se noben z njim ne ukvarja......

Sama imam novofundlandko, z mano je cel dan (razen če kam skočim za kako urico), vozim jo večkrat na dan na sprehod, zelo je navezana name in na družino, ampak še vedno rada obišče sosede....na srečo jo imajo radi in ji ne bi storili žalega. Drugi sosedje imajo spuščene živali, kokoši, pave, psa, ...in tudi te rada obišče. Ampak, čeprav jo vsi obožujejo, grem vedno za njo in jo pripeljem domov. Ima že tri leta in pol, obnaša pa se kot da bi imela eno in je še precej otročja in razigrana.

Pa ne toliko napadat Metke, ker mislim, da si tega ne zasluži.

Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #41 : sreda, 07.09.2005 : 11:53:20 »

Odziv policije me po pravici povedano nic ne preseneca. Konec koncev, kaj pa naj storijo?

Beležko v roke in malo povprašat sosede, če je kdo kaj videl.  Tongue
Glede na to, da se najdejo pacienti, ki kličejo policijo za "krajo vrtnega palčka" ali v stilu "nekdo je dal oglas v ženitno posredovalnico v mojem imenu" (in to na št. 113, policisti so morali klicati celo varuha človekovih pravic...), bi človek pričakoval, da bodo tudi tu odreagirali malo bolj "strokovno".

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 07.09.2005 : 12:00:33 »

To lahko stori tudi lastnik sam. V teoriji se vse lepo slisi, v praksi pa je zadeva zal zelo drugacna, vsaj na nasem koncu (vem iz izkusenj). Clovek marsikaj pricakuje, zato je razocaranje najveckrat se toliko vecje.

Kast, pes nima kaj uhajat k sosedom. Ce si sosedje zelijo psa, si ga bodo ze nabavili. Sama nikoli ne bom pustila, da bo moj pes tezil ostalim. Ker je moj. Ce jaz ne dovolim, da se folk vtika vanj, ste lahko prepricani, da ne bom pustila, da moj rine na tujo posest.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #43 : sreda, 07.09.2005 : 12:31:10 »

Joj, joj Teja, Teja

Malo bolj pazljivo branje ti priporocam.

P.s. ce imas 3 pse, se ne pomeni, da znas skrbeti za pse


Pardon, da se vmešavam, ampak jaz pa priporočam malo bolj pazljivo pisanje.
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #44 : sreda, 07.09.2005 : 12:35:05 »

Kast, pes nima kaj uhajat k sosedom. Ce si sosedje zelijo psa, si ga bodo ze nabavili. Sama nikoli ne bom pustila, da bo moj pes tezil ostalim. Ker je moj. Ce jaz ne dovolim, da se folk vtika vanj, ste lahko prepricani, da ne bom pustila, da moj rine na tujo posest.

Se strinjam, da se pes mora držat doma in da nima kaj uhajat, sploh če "teži". Na žalost je soseda bolna in kljub temu, da ima zelo rada živali, ne more za njih skrbet. Grem pa vsak dan tudi s psičko k njej, ker vem, da jo ima zelo rada in psička njo, kot vemo vsi družba psa zelo pozitivno vpliva na psiho in počutje človeka. Včasih si pa privošči samostojen obisk, ampak kot sem že omenila, jo takoj pripeljem domov.

Naj pa omenim, da živimo v majhni vasi s par hišami, tako, da če že uide ne gre 50m od doma. Če bi pa živela v kakem gostem naselju, kjer se sosedje še pozdravijo ne, bi prvo ogradila hišo in si šele nato nabavila psa.

Saj morda tudi za lesy ne velja, da zna skrbeti za psa, če pač njen nikoli nikamor ne uide. Grin
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines