mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 10:15:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI  (Prebrano 29957 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #45 : sreda, 07.09.2005 : 12:38:50 »

Kast, pes nima kaj uhajat k sosedom. Ce si sosedje zelijo psa, si ga bodo ze nabavili.
To si zelo dobro napisala. Tudi meni ne bi bilo všeč, če bi sosedov pes skakal po mojem vrtu. Sploh pa če je tako velik. Moj je majhen, pa bi mi bilo zelo nerodno, da bi mi ušel k sosedom. Saj verjetno ne bi nihče nič rekel, ampak vseeno....
Meni je 1x ušel pod ograjo (ko je bil star 6.mesecev, pekinezer), ker so imeli sosedje neko punčko na obisku in se je nadejal crtlanja, pa smo pod ograjo še en ploh zabili, da ne bi še kdaj skliznil. Pa ni šel zato, ker ga zanemarjam, ampak zato, ker ga moja 5-letna nečakinja na veliko razvaja in ko je slišal mali glasek, je postal neverjetno gibčen Smiley Švrk, pa gremo. Ampak, smo pa tudi zadolženi psa naučiti kakšno stvar, med drugim ukaz "sem ali poleg ali karkoli že" in če se že zgodi, da ti uide, bi moral na tvoj klic prit nazaj
lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 07.09.2005 : 12:58:51 »

Hja, pri nas je tako, da je kar nekaj pesjanov takih, ki se sami sprehajajo naokrog... Potem pa koga avto zbije in berem v casopisu "prijazno psicko, ki nikoli ni nikomur nicesar hotela, je brezvestni voznik, ki ni uposteval omejitve hitrosti, nesramno zbil do smrti...uboga psicka, jokat jokat jokat".

Kaj bi moralo pisat? "Histericno psico, ki se je zaganjala v vse, kar se je premikalo, pa tudi zadeve, ki se niso, ce je bila ravno dovolj napsihirana tisti dan, je povozil avto, ker se je Ona ravno v tistem trenutko odlocila, da bo zdivjala in poskusala kolesarja ugriznit v nogo."

Ja, seveda imas tudi pse, ki so cisto in oh in sploh prijazni do vsega zivega in to BAJE opravicuje njihovo potepanje. A potem, ko kakega takega povozi avto (ki je cist tko bajdvej fural manj kot pa je omejitev), je pa "ogenj v strehi". Le v napacni, ponavadi (beri: kriv je voznik avtomobila)...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #47 : sreda, 07.09.2005 : 13:03:09 »

kaj pa potem majhen otrok, ki je izkoristil nepozornost staršev in v tistem skočil na cesto pod avto? boš tudi potem starše krivil, da so slabi (in za vrat socialno in...) ali boš najprej zavil vrat vozniku, ki ni pošteval omejitev. omejitve so zato, da imaš čas reagirati pred nepredvidenimi dogodki.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #48 : sreda, 07.09.2005 : 13:11:50 »

Kaj bi lahko že nehali moralizirati o tem, kako neodgovorno je uhajanje psa. Sem prepričana, da se tega tako Metka kot večina tukaj zaveda. Pa uhajanje psa je predvsem odvisno od psa do psa, ne pa od premalo gibanja, kot je lesy trdila. Še tako vestnim lastnikom, ki imajo pač psa, nagnjenega k potepanju, se pač to lahko zgodi. Seveda to ni opravičljivo, ampak se zgodi. Pa ne mi zdaj očitati, da imam tudi jaz psa, ki uhaja. Moja se ne premakne iz dvorišča, četudi imam ograjo odprto... Še opozoriti me pride, da so vrata ograje odprta... Pa je tega nisem nič posebej učila, pa tudi cele dneve ni na sprehodih.
Pri tej zgodbi izstopa predvsem ravnanje soseda. Naj reče kdorkoli karkoli, meni ni normalno, da nekdo (še posebej če psa pozna), pobeglega psa preprosto zaštiha! Pa naj dvigne telefon, pokliče Metko,  se zdere na njo, pokliče policijo ali pa se zdere na psa, mu da kakšno brco, karkoli... Normalen človek ne zaštiha psa, ker hodi po njegovi zemlji... Primerjava z tem, da psa zbije avto, ni niti slučajno na mestu. Sicer pa je takih sosedov, ki sicer ne zaštihajo, pač pa zastrupijo sosedove pse še in še... Pa ne vem niti za en primer, kjer bi policija ukrepala... Pa ne mi zdaj reči, da lahko na svojem dvorišču delaš kar hočeš. So neke meje. Če npr. tvoj pes ugrizne otroka, ki rabuta sadje na tvojem dvorišču, ti tudi nič ne pomaga, da se je to zgodilo na tvojem dvorišču...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #49 : sreda, 07.09.2005 : 13:16:19 »

Pes se nima kaj za potepat brez nadzora. Vendar se zgodi, psi so iznajdljivi, novofundlandci so pa itak največji stručkoti v potepanju. Sosedje psa lahko spodijo, ne smejo ga pa poškodovati. Še najbolje je, če lastnika pokličejo, da pride po psa. Splača se jih malo povprašati, če je takrat kdo kaj videl. Samo še pripomba, take poškodbe, kot si jih opisala prav lahko nastanejo, če pes pride pod kmetijski stroj, recimo obračalnik za seno.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #50 : sreda, 07.09.2005 : 13:19:22 »

no pa je lesy dosegla, da se pričkamo med sabo.
če naredim kratek povzetek: vsak naj pazi psa.Če pa pes že uide ga pa nihče nima pravice  zabost, zbrcat itd....

p.s. Še otrok si ne bom več upala spustit na cesto. Si predstavljate,da pride otrok zvečer od krožka  domov z nožem v hrbtu! enostavno zato, ker je šel nekomu na živce.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : sreda, 07.09.2005 : 13:22:51 »

kaj pa potem majhen otrok, ki je izkoristil nepozornost staršev in v tistem skočil na cesto pod avto? boš tudi potem starše krivil, da so slabi (in za vrat socialno in...) ali boš najprej zavil vrat vozniku, ki ni pošteval omejitev. omejitve so zato, da imaš čas reagirati pred nepredvidenimi dogodki.

V zgornjem primeru, ki ga opisuje babyjazz jaz osebno menim, da se bi starsi ze tako ali tako po glavi tolkli zaradi svoje nepozornosti. Ne razumem pa, babyjazz, kaksno povezavo ima tvoj primer z otrokom z mojim primerom s psicko oz. ce ima sploh kaksno. Razen avtomobila namrec jaz podobnosti niti ne vidim.

Aja, ne me za besedo drzat, ampak menda je formula glede ustavljanja nekako taka: hitrost x 3/10. Kar pomeni, da pri hitrosti 50km/h potrebujes 15m, da ustavis avtomobil. Meni se zdi to kar veliko, zato nisem ziher, ce imam pravo formulo (trenutno imam kar nekaj formul v glavi in je popolnoma dopustno, da sem kaj zamustrala). sram
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 07.09.2005 : 13:27:08 »

Naj reèe kdorkoli karkoli, meni ni normalno, da nekdo (še posebej èe psa pozna), pobeglega psa preprosto zaštiha! Pa naj dvigne telefon, poklièe Metko,  se zdere na njo, poklièe policijo ali pa se zdere na psa, mu da kakšno brco, karkoli... Normalen èlovek ne zaštiha psa, ker hodi po njegovi zemlji... 

A vemo kdo ga je zastihal? A vemo, da je bil sosed oz. nekdo, ki psa pozna? Namrec sama sem imela ves cas obcutek, da storilec ni znan?

Primerjava z tem, da psa zbije avto, ni niti sluèajno na mestu. Sicer pa je takih sosedov, ki sicer ne zaštihajo, paè pa zastrupijo sosedove pse še in še... Pa ne vem niti za en primer, kjer bi policija ukrepala...

Kdo pa primerja? A vemo, da je bil sosed?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #53 : sreda, 07.09.2005 : 13:31:10 »

Mislim, da  se zgodba počasi lahko zaključi. Smo povedali, kar smo imeli, naučili smo se nekaj malega o razlogih, zakaj psi uhajajo, obsodili smo Metko, ker je skrajno neodgovorna, zaploskali tistim, ki imajo svoje pse 110 procentno pod kontrolo, OK, pozabili na tistega idiota, ki si je privoščil vbod in pošinfali policaje, ker ga niso šli iskat.

Še kaj?

Aja, predlagam, da Lessy podelimo diplomo za NAJ SKRBNIKA 2005.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #54 : sreda, 07.09.2005 : 13:33:20 »

Jap, se strinjam, do drugega leta ponovno nasvidenje hehe, saj takih zgodb zal se lep cas ne bo zmanjkalo.Sad
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #55 : sreda, 07.09.2005 : 13:35:54 »

Citat
Ja, seveda imas tudi pse, ki so cisto in oh in sploh prijazni do vsega zivega in to BAJE opravicuje njihovo potepanje. A potem, ko kakega takega povozi avto (ki je cist tko bajdvej fural manj kot pa je omejitev), je pa "ogenj v strehi". Le v napacni, ponavadi (beri: kriv je voznik avtomobila)...


normalno, da je kriv voznik. če bi vozil po predpisih bi lahko ustavil. isto velja za psa in otroka. kot voznik ti voziš morilski stroj in ti bi moral predvideti reakcijo otrok in psa ter se temu ustrezno obnašat. predpisi so zato ,da imaš čas reagirati.

sicer pa to nima veze s psičko. brez veze, da se pričkamo. lahko pa odpreš novo temo.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #56 : sreda, 07.09.2005 : 13:43:12 »

Po vsem tem pisanju sem se odločila, da bom delila tudi jaz svojo izkušnjo s sosedi.
Imela sem psičko NO, zelo prijazno, ubogljivo skratka vzgojeno  Smiley. Okoli hiše imamo velik ograjen vrt, kjer je uživala čez dan, ponoči je vedno spala v hiši, da ne bi motila sosedov. Nekajkrat se je tudi izmuznila pod ograjo na svobodo vendar smo luknje zadelali in s tem ni bilo več težav. Če je po pomoti ostala zunaj ograje (se zgodi, če za ograjo postavljaš avto pri tem pa pes voha zanimivosti na zunanji strani ograje  Wink), je sedela pred vrati in čakala, da jo je kdo spustil nazaj noter. Skratka živeli smo brez težav s sosedi, nihče se ni nikoli pritoževal čez njo, vsakodnevno je energijo sproščala na sprehodih in ni bila bevskač. Pa se kjub temu zgodilo, da je nekomu šla na živce. Čez ograjo ji je neki večer vrgel nekaj zastrupljenega in psica je to očitno požla. Da ne bom opisovala podrobnosti - skoraj je poginila, dežurnega veterinarja ni bilo nikjer ampak na srečo je preživela. Sosedova psička (kokeršpanjelka) ni imela te sreče, prav tako nista imela sreče dva druga NO-ja (nepotepuška) na katerih so posledice obdukcije pokazale živčni strup za podgane.
Toliko na temo sosedov.  Sad
In mislim, da si že Metka sama dovolj očita, zakaj ni psa iskala dalj časa, zakaj ga ni pregledala, ko je prišel domov..........  in ne potrebuje še našega moraliziranja o tem, kako slab lastnik da je.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #57 : sreda, 07.09.2005 : 13:47:56 »

MORDA PA BI LAHKO ODPRLI NOVO TEMO - RAZOČARANI SOSEDI. (tudi lastnik psa je med njimi)

Kjer živim, je kar nekaj psov. Se prosto gibljejo in seveda prosto kakajo (če ne razumete, serjejo).  

Včasih mi je neprijetno, ko se s svojima dvema, ki sta seveda na vrvici sprehodim ob kakem kakcu ob ograji, pa vidim očitajoč obraz.


Tudi sam sem besen, ker seveda moja ograja ni izvzeta in kaj naj drugega, kot da počistim. Da pa bi zaradi ljubega miru čistil dreke po celem naselju mi seveda ne pade na pamet.

Zdaj so sosedje nad menoj razočarani.

Kaj naj storim.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #58 : sreda, 07.09.2005 : 13:50:47 »


normalno, da je kriv voznik. če bi vozil po predpisih bi lahko ustavil. isto velja za psa in otroka. kot voznik ti voziš morilski stroj in ti bi moral predvideti reakcijo otrok in psa ter se temu ustrezno obnašat. predpisi so zato ,da imaš čas reagirati.

sicer pa to nima veze s psičko. brez veze, da se pričkamo. lahko pa odpreš novo temo.


Citat
Ja, seveda imas tudi pse, ki so cisto in oh in sploh prijazni do vsega zivega in to BAJE opravicuje njihovo potepanje. A potem, ko kakega takega povozi avto (ki je cist tko bajdvej fural manj kot pa je omejitev), je pa "ogenj v strehi". Le v napacni, ponavadi (beri: kriv je voznik avtomobila)...

Torej bi po tvoji logiki tip zagotovo ustavil, ce bi fural po predpisih (50km/h) in ne manj (30-40km/h)? Hm, nas so vedno ucili, da potrebujes pri visji hitrosti vec casa in daljso razdaljo, da ustavis. Pri 50km/h 15m, pri 30 pa 9m, se mi zdi. Kako so pa ostale ucili?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #59 : sreda, 07.09.2005 : 13:59:41 »

Sama obsojam kakršnokoli nasilje nad živalmi, ampak nismo vsi taki. Nekateri jih sovražijo in jih  ne jemljejo za živa bitja s srcem, čustvi.....in taki so sposobni grozovitih dejanj.
Ogromno psov pogine zaradi namerne zastrupitve, fizičnega nasilja,......vboda......

To pa se še naprej dogaja, ker se storilce ne poišče in razkrije in se jih ne primerno kaznuje. Pri tem pa ima po mojem veliko vlogo tudi policija.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: RAZOČARANA NAD SOSEDI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines