mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:09:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?  (Prebrano 19217 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Srna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #45 : petek, 17.01.2014 : 21:33:02 »

torej vsi, ki lani nis(m)o cepili psov, dobimo še globe za to? mah no... a je to zanesljiv podatek, in v kakšni višini? ne najdem na strani vursa.

naš pes je bil cepljen zadnjič proti koncu leta 2012 s kombiniranim, in ker je imel reakcijo, letos ni bil cepljen, ko se je začelo govoriti o novem zakonu, češ saj bo itak nov režim v 2014. prej pa vsako leto po redu ... očitno jako nespametna odločitev, ker pes ni najmlajši.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #46 : petek, 17.01.2014 : 21:53:21 »

 
torej vsi, ki lani nis(m)o cepili psov, dobimo še globe za to? mah no... a je to zanesljiv podatek, in v kakšni višini? ne najdem na strani vursa.


Saj je logično, da se dobi globa, če se lani ni cepilo, če je cepljenje po zakonu obvezno. A ni?
Mislim, da je kar zanesljiv podatek, sem slišala po radiu (se mi zdi, da bi naj bila globa od 200 do 400 EUR, nisem pa 100%, vem, da je krepko višja kot cepljenje).
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #47 : petek, 17.01.2014 : 23:00:38 »

torej vsi, ki lani nis(m)o cepili psov, dobimo še globe za to? mah no... a je to zanesljiv podatek, in v kakšni višini? ne najdem na strani vursa.

naš pes je bil cepljen zadnjič proti koncu leta 2012 s kombiniranim, in ker je imel reakcijo, letos ni bil cepljen, ko se je začelo govoriti o novem zakonu, češ saj bo itak nov režim v 2014. prej pa vsako leto po redu ... očitno jako nespametna odločitev, ker pes ni najmlajši.
Srna, glede na to, da je šlo pri vas za medicinske razloge, da pes ni bil cepljen, mislim, da se lahko z njegovim veterinarjem dogovoriš za tovrstno potrdilo ali kaj takega. Saj verjetno tudi psov, ki so v postopku kakšne kemoterapije in podobno, ne cepijo, dokler zdravljenje ni končano. Bi rekla, da če veterinarske kartoteke jasno kažejo na vzrok necepljenja, to ne bi smel biti problem ...

Je pa vsekakor žalostno, da smo tule "na udaru" spet odgovorni lastniki, ki imamo pse zavedene v CRP in redno cepljene, ker nas pač lahko sledijo, vsi tisti desettisoči, ki pa za javnost "ne obstajajo", ker niti registrirani niso, pa se bodo še naprej sprehajali okoli brez vseh posledic Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #48 : petek, 17.01.2014 : 23:14:36 »

Kakor sem jaz slisala se bo najprej opozarjalo, da se naj psa cepi oziroma uredi status (npr. javi pogin), sele nato pa se bo talalo kazni. Ne me pa vprasat kje je to pisalo, ker se ne spomnim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Srna
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 18.01.2014 : 00:06:38 »

Tudi sama sem v par medijskih zapisih (kolikor so pač ti zanesljivi) vmes prebrala, da se najprej pošiljajo opomini.

Ja, je logično, da dobiš globo za prekršek, samo prej ti je niso ravno pošiljali na dom, če psa nisi cepil po preteku 12 mesecev od zadnjega. In tudi nekateri odgovorni lastniki psov že prej niso cepili prav vsako leto iz različnih razlogov. Pač tokrat zelo očitno napačna odločitev - zakon nikoli ne velja za nazaj. Škoda, saj je bil pes prej vsa leta redno cepljen. Hvala MamaF, se bom posvetovala z veterinarko, čeprav pisnega dokazila za reakcijo nimamo, ker ga takrat nismo peljali nazaj, samo po telefonu smo preverjali.
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #50 : sobota, 18.01.2014 : 08:35:14 »

"Kazen za neprijavljenega psa se giblje od 200 do 400 evrov, za necepljenega pa od 125 - 400 evrov"

Vir: http://www.siol.net/novice/slovenija/2014/01/ceplenje_psov.aspx

Kolikor sem jaz razumela iz večih objav v medijih, bodo pošiljali opomine lastnikom, ki psa lani niso cepili. Če status mrtvega psa ni zaveden v registru ali je necepljen pes živ, bo lastnik lahko oglobljen.

http://www.rtvslo.si/okolje/cepljenje-psov-ne-bo-vec-obvezno-vsako-leto/327419


V Žurnalu in Dnevniku je napisano malo drugače: http://www.zurnal24.si/ce-ga-ne-cepite-do-400-evrov-kazni-clanek-219572

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospredju/dokler-ne-izkoreninimo-stekline-bo-cepljenje-psov-se-obvezno

Glede zdravstvenih razlogov sem poleti slišala, da vetrinarjevo potrdilo ni dovolj, ampak mi tudi na kliniki ni znal o tem nihče več povedati. Sem klicala na Uvhvvr, pa razen centrale, ki me je vezala na več koncev, nisem uspela priklicati nikogar. Moja interpretacija (če je informacija resnična) je bila, da taka potrdila sedaj mogoče izdaja/potrjuje Uvhvvr. Ve kdo kaj več o tem?
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #51 : sobota, 18.01.2014 : 09:18:54 »

Glede zdravstvenih razlogov sem poleti slišala, da vetrinarjevo potrdilo ni dovolj, ampak mi tudi na kliniki ni znal o tem nihče več povedati. Sem klicala na Uvhvvr, pa razen centrale, ki me je vezala na več koncev, nisem uspela priklicati nikogar. Moja interpretacija (če je informacija resnična) je bila, da taka potrdila sedaj mogoče izdaja/potrjuje Uvhvvr. Ve kdo kaj več o tem?

Meni so predlani na veterini rekli, da je potrebno uradno potrdilo/odločba (takrat Vursa), da je pes iz zdravstvenih razlogov oproščen cepljenja. Izdajo ga na podlagi priporočila lečečega veterinarja, ki pa samo ne zadostuje. Ne vem pa točno kako ta postopek teče naprej.  Undecided
Logiran
Aponi
rad pišem
****
Sporočil: 316


« Odgovor #52 : sobota, 18.01.2014 : 16:22:33 »

Hvala, Žužka. Sem se ponovno pozanimala na kliniki in so potrdili, da je potrebno uradno potrdilo s strani Uvhvvr (prej Vursa). Do tega pa je po njihovih izkušnjah težko priti.

Predvidevajo (!), da glob ne bodo pošiljali takoj, ampak bodo v tej rundi bolj pucali CRPsi.

Za naprej velja, da če pes iz objektivnih razlogov ne more biti pravočasno cepljen (bolezen, brejost itd.), je potrebno pred potekom roka za cepljenje na območni urad podati vlogo s potrdilom veterinarja zakaj pes ne more biti pravočasno cepljen in kdaj naj bi bil potem cepljen. Vloga se bo preučila in če ji bo ugodeno, se bo v register vneslo razlog in predviden datum cepljenja.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #53 : petek, 24.01.2014 : 16:20:56 »

Da ne bo kakšnih dilem, je tule odgovor UVHVVR:

"Z namenom obveščanja in osveščanja lastnikov psov je Uprava pripravila letake ki bodo dostopni lastnikom psov v veterinarskih ambulantah, zavetiščih in društvih. Uprava bo letos po pošti pošiljala lastnikom redno cepljenih psov obvestila o datumu naslednjega cepljenja v mesecu pred potekom veljavnosti cepljenja. Vsi lastniki psov (po podatkih iz CRPsi) pa bodo pozvani, da preverijo in po potrebi uredijo podatke v registru pri svojem veterinarju. Obveščanje bo potekalo konec januarja in februarja. V pripravi je tudi spletna stran z dodatnimi informacijami in spletna aplikacija, preko katere bodo lastniki lahko vpogledali v podatke svojega psa.

Cepljenje je edina učinkovita zaščita pred steklino in prenosom te izredno nevarne zoonoze na ljudi, zato ostaja cepljenje psov še naprej obvezno. Tudi nov Pravilnik ne predvideva nobenih odstopanj od predpisanega sistema cepljenja. V primeru objektivnih razlogov, zaradi katerih pes ne more biti cepljen v predvidenem roku, se lahko lastniki posvetujejo z lečečim veterinarjem."


Vse je na KLIK
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #54 : sreda, 26.02.2014 : 11:43:08 »

Edino pravilno je, da najprej pošljejo opomin. Namreč, bojim se, da evidence še vedno niso urejene. Mene je enkrat veterinarka, ko sem peljala cepit psa, vprašala, kaj je s prejšnjim psom, ki je bil že leta nazaj uspavan (na veterinarski kliniki, torej je bila evtanazija prijavljena).
Da ne govorim o tem, da so me pri cepljenju psov vsakič znova spraševali za EMŠO. Ki je potem, ko so jo vnesli, naslednjič spet ni bilo v evidenci.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #55 : nedelja, 06.04.2014 : 15:42:03 »

Letos so z obveščanjem o (ne)cepljenju psa oz psov res ažurni. Naši nemški ovčarki so opomin poslali par dni po iztečenem 12 mesečnem roku. Primer: lani je bila cepljena 5.2., letos je par dni za tem datumom prišlo obvestilo, da psice niso cepili. Ker jim pač ni bilo jasno, da od letos velja cepljenje do enega leta od datuma prejšnjega (vkolikor se motim, me popravite), niso niti pomislili, da je potrebno ob oz pred iztekom datuma letet na veterino.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: cepljenje steklina ali kombinirano?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines