mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:52:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lažna prijava - ukrepi?  (Prebrano 42453 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:05:37 »

Na domu sem zaradi slabih medsosedskih odnosov imel veterinarsko inšpekcijo, zahtevo po tej je podpisalo 30 ljudi, stanja pa je po besedah inšpektorja odlično. Glede na to, da so bile v prijavi navedene SAME laži, me zanima, ali ima kdo podobnr izkušnje in kako je reagiral...

Preko odvetnika bom seveda izvedel za vseh 30...

LP
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:11:26 »

Ne se sekirat. Inšpektor je bil ,ugotovil ,da j evse O.K. in to jeto. Tudi pri meni je že bil in ugotovil isto.
Pri znanki pa je bil , ne boš verjel- tržni nšpektor in je ugotovil isto- da ni bilo razloga za prijavo. In kaj zdaj ? NIČ. Vsak lahko da prijavo- to ni nič kaznivega . Na inšpekciji pa je, da ugotovi ,če je bila utemeljena ali neutemeljena.
lahko pa jim recimo vrneš s prijavo na kakšno inšpekcijo (če veš kdo so ), pa naj se še sami zabavajo z obiski.
Popolnoma drugo pa je, če bi te klevetali v medijih.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #2 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:15:51 »

Hm, ne bom se pustil tako zlahka. Glede na to, da bom izvedel kdo ti ljudje so, jim bom poskušal podkurit pod nogami. Za svoje besede naj odgovarjajo.

V bistvu mene ne zanima toliko kaj lahko sedaj naredi inšpektor, ker je ona svoje delo zaključil. Bolj me zanima ali ima kdo izkušnje s posredovanjem odvetnika in odškodninami?

LP
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:23:48 »

andariell, na osnovi česa pa bi jih tožil oz. bi zahteval odškodnino?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #4 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:24:24 »

Pokliči katerega koli odvednika in ga vprašaj , če lahko nekoga tožiš ,ker te je prijavil inšpekciji- mislim ,da bo odgovor "NE".
Podtki o prijavljitelju so tajni, tako da je vprašanje  kako bi sploh dokazal kdo je prijavo dal...
No, če se slučajno motim , bi me zelo veselilo. Zato napiši takoj, ko zveš kaj srokovnega.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:25:55 »

TinaZ, na osnovi mojih uničenih živcev, posledično slabše produktivnosti na delovnem mestu in izgube možnosti sekundarnega posla na drugem področju...
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:27:12 »

Pokliči katerega koli odvednika in ga vprašaj , če lahko nekoga tožiš ,ker te je prijavil inšpekciji- mislim ,da bo odgovor "NE".
Podtki o prijavljitelju so tajni, tako da je vprašanje  kako bi sploh dokazal kdo je prijavo dal...
No, če se slučajno motim , bi me zelo veselilo. Zato napiši takoj, ko zveš kaj srokovnega.

Uf, jaz vem, da se ne da kar tako tožit, hehe. Verjetno bi rabil it do dohtarja zaradi živcev, pa po vsej verjetnosti še do psihologa. Zato pa sprašujem, če je šel kdo skozi to...

LP
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:28:21 »

Aja, še nekaj sem pozabil: NE GRE za anonimno prijavo direktno na VURS, ampak za prijavo na lokalno POLICIJSKO POSTAJO. Če bi šla zadeva direkt na VURS, ne bi mogel NIČ, tu pa ni čisto tako - baje.

LP
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:31:30 »

Lahko gres v civilno tozbo zaradi blatenja dobrega imena itd.
Ti pa ze zdaj povem, da se bo zadeva vlekla in ce bo tozba ugodno resena v tvojo korist, sem skoraj prepricana, da bos moral denar izterjati preko rubeznika. Odvetniki in rubezniki pa niso ravno poceni spas. Ze res, da stroske postopka placa tisti, ki izgubi, a tudi to je potrebno izterjati. Torej, moras imeti kar dobro financno podlago, da bos vse to sfinanciral in pocakal na poplacilo, ce bo do tega sploh prislo. Problem nastane, ce tozena stranka nima premozenja, ki bi ga lahko zasegli in iz njega poplacali obveznost, ki izhaja iz polnomocne tozbe.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #9 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:32:23 »

TinaZ, na osnovi mojih uničenih živcev, posledično slabše produktivnosti na delovnem mestu in izgube možnosti sekundarnega posla na drugem področju...

Se mi je zdelo... Ampak tako bi lahko vsak reagiral, ki ga obišče inšpektor (tudi vse tiste trgovine, kamor radi zahajajo inšpektorji med razprodajami- in verjemi, da imajo lastniki uničene živce). Na žalost (ali pa na srečo) nismo v Ameriki, kjer je ta čustvena prizadetost zelo popularna osnova za tožbe.

V končni fazi te je inpektor le obiskal in preveril, kakšno je dejansko stanje. Ni ti napisal kazni, tako da lahko rečeš samo, da si bil užaljen in ne kaj drugega.
Upam da se motim in da se bo oglasil kakšen odvetnik, ki ima s tem izkušnje...
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:34:33 »

Oj!

Ti jim samm podkuri in upam da ti bo uspelo. Jaz imam podobne probleme, sicer inšpekcije še ni bilo, so mi pa zagrozili večkrat da bojo poklicali policijo. Sedaj želijo, da psa oddam in v primeru , če ga neoddam so mi napovedali da me bodo tožili(zakaj že, nevem). Ampak če me bodo imam tudi jaz zanjih sestavljeno prijavo, ki pa bo veluko hujša.  Andariell NE SE PUSTIT - probaj jih tožit zaradi laži. Res upam da ti bo uspelo in prosim poročaj kaj se bo dogajalo.

Srečno

Jure
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:45:35 »

V bistvu ne gre za to, da bi jih jaz silno rad nekaj stožil in prejel odškodnino, ampak, da bi recimo oni pokrili neke stroške (npr. 5.000 SIT po glavi) kot opomin, da naj si ne drznejo klicati kakršnekoli inšpekcije na podlagi laži...

V prijavi je baje pisalo, da psi nimajo za jest, da živijo v slabih pogojih, omenjeni so bili pasji boji, itd...Teh besed jaz nikakor ne bom pozabil, glede na to, da pa gre za 30 sosedov, za katere bom izvedel kateri so, pa rajši takoj uberem pravno pot, kot da zadeve rešujem sam...

Pač smo z nekaterimi že po 20 let na sodiščih, nekateri so prijatelji od teh, itd...Gre pa večinoma za starejše babnice, mislim pa, da je med njimi tudi gospa, ki se kar resno udejstvuje v kinologiji. Ona bi pa sploh rabila en poduk...

LP
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:07:26 »

Kaj pa če jim vrneš s prijavo? Naj se še oni malo zamislijo... Ker za 5 jurjev se ti res ne splača hodit na sodišče in imet s tem 100-kratne stroške...
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #13 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:09:00 »

Evo, na to sem ciljal, samo sem upal, da bo kdo sam od sebe to povedal. Prijava "lažne prijave", je tako? Mi veš povedat kaj več...

Gre za to, da ti ljudje ne bodo nehali. Zdaj so se spravili na moje pse, potem se bodo na koga drugega in bi jih rad pomiril, dokler imam še živce za to. Ko jih ne bom imel več, bo itak prepozno.

LP
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.09.2005 : 09:12:31 »

Žal ne... Samo upam, da ne boste šli s sosedi tako daleč, da bo nastradal kakšen pes (zlobni sosedi so zmožni marsičesa, na žalost). Kaj pa, če bi se probali dobit na kakšne "pomiritvenem" sestanku? Če tam ne bo šlo, jim pa lahko zagroziš še s čem drugim, če bojo še vztrajali pri takem odnosu. Marsikdo si upa govorit za hrbtom in podajat prijave preko nekoga drugega- ko pa pride do pogovora na 4 oči, pa niso več tako pogumni. Probaj uredit osebno, drugače pa...  Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines