mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:32:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lažna prijava - ukrepi?  (Prebrano 42693 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #135 : sreda, 19.10.2005 : 09:03:25 »

Meri, kako dolgo nazaj se ti je to zgodilo?
Vsekakor se nujno obrni na odvetnika.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #136 : sreda, 19.10.2005 : 09:22:43 »

...
Jest bi mogoče poskusila enako, mogoče je pa to res nov način hitrega zaslužka, pa še nič ne delaš (razen, da doma psa naučiš, da te grize, ko je to potrebno) Roll Eyes-se hecam, da ne bo kdo narobe razumel.

lp Mari

Zakaj bi kdo narobe razumel. Meni je ideja všeč. Že štepam listke, ki jih bom zatikal za brisalce avtomobilov.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #137 : sreda, 19.10.2005 : 10:54:55 »

Vsa zadeva se mi zdi zelo čudna. Najprej, pes je bil v avtomobilu zaprt, nihče nima kaj prstov rinit v avto, razen če je hotel vlomiti seveda. Potem kakšna karantena? psa se pelje k veterinarju trkrat v 10 dneh, tako kot je bilo napisano, in kolikor mi je znano za to ni treba plačati nič (denar naj za te primere naj bi šel iz takse, ki se jo plača ob cepljenju proti steklini) karantena pride v poštev samo za necepljene živali takrat, ko obstaja možnost pobega (za mačke recimo) Po moje tip samo izsiljuje. Jaz bi se na tvojem mestu zelo verjetno pustila tožiti, zelo močno dvomim, da bi tip lahko iztožil karkoli, celo če bi uspel dokazati, da ga je res ugriznila tvoja psica. Ti bi bil v težavah samo, če psice ne bi imel cepljene proti steklini.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #138 : sreda, 19.10.2005 : 11:06:18 »

Ja  seveda  , da je zadeva  več kot jasna Wink...  Vedno so bili  in bodo  zaslužkarji na hitro.
  Včasih  so  čakali  v  križiščih(  takih  kjer je bolj zakomplicirano in  skrit  znak za prednostno cesto)  in potem so se namenoma  zaletavali.... da so  lepo vlekli denarce  od  zavarovalnice.  Sedaj  se je pa  ta varianta  nehala, ker so  zavarovalnice " priprle  pipce".
In  kaj je bolj popularnega  v  zadnjem letu  kot  ugrizi  psov. (  še po  TV  gonijo  zadeve)  In  nek tak  zaslužkar  malo  pobrska po statistiki, katera    pasma  psov  potala  največ  ugrizov( ali pa še to ne)  in    akcija.
Če  pa  še  na kakšnega  malo bolj poštenega  pesjanarja  naleti....  ja  kaj  lepšega,  da  kapne denar v proračun. Angry

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #139 : sreda, 19.10.2005 : 11:09:01 »

Potem kakšna karantena?
Karantene za cepljene pse res ni več.

psa se pelje k veterinarju trkrat v 10 dneh, tako kot je bilo napisano, in kolikor mi je znano za to ni treba plačati nič (denar naj za te primere naj bi šel iz takse, ki se jo plača ob cepljenju proti steklini)

Vsak obisk plačaš posebej.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #140 : sreda, 19.10.2005 : 12:00:42 »

Ja, vsak od treh obiskov stane, ne vem pa, tocno koliko.
Pred leti so me prisli vsi trije pregledi cca. 12.000 SIT. Pa stroski bencina in mojega casa, da sem pesjana vlacila k veterinarju Wink Cheesy
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #141 : sreda, 19.10.2005 : 12:07:59 »

hmm pa ravno včeraj sem se pogovarjala o tem....mislim, da sem si prav zapomnila, da je cena obiska še vedno 4.000,00 SIT.
Logiran
mari
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #142 : sreda, 19.10.2005 : 12:09:39 »

  Oj!

Pes je bil cepljen en mesec pred dogodkom, to pa se je zgodilo v juliju in je mogoče zato morala v karanteno. V bistvu je bilo tko: mojemu fantu so v službo prinesli nalog, da mora psa dat v karanteno za 10 dni. Ko sem jest psa peljala tja je bilo tudi veterinarju čudno, kako da mora ostati. Zato smo se zmenili drugače: psica je bila doma, vendar sem jo vsak dan po dve uri vozila tja, zaračunat so pa mogli celotno bivanje za deset dni, saj je to moj dokaz, da sem upoštevala nalog. Prej tega nisem hotla napisat, ker nisem vedla točno kako je s to stvarjo, ker je pač bilo narejeno na skrivaj. Po nalogu bi pes moral bit 10 dni v karanteni, vendar ni bil. Račun so nama izstavili pri veterinarju in je bil malo manj kot 100.000 SIT.

lp Mari

p.s. Že klicarim naokoli za odvetnika.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #143 : sreda, 19.10.2005 : 12:15:50 »

In kdo je izdal nalog za karanteno?
Logiran

mari
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #144 : sreda, 19.10.2005 : 12:22:01 »

veterinarska inšpekcija na podlagi prijave na policiji (ne pozabt šele naslednji dan)
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #145 : sreda, 19.10.2005 : 13:05:52 »

Uf, kaj so ti pa računali, ali lahko skeniraš račun prosim, ker tole je pa čisto čudno.

Pri Čeferinu je neka odvetnica, ne spomnim se njenega imena, ki ima kar nekaj prakse s podobnimi primeri.
Logiran
mari
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #146 : sreda, 19.10.2005 : 13:17:40 »

Uf, kaj so ti pa računali, ali lahko skeniraš račun prosim, ker tole je pa čisto čudno.


Ja račun mam, nimam pa skenerja. Oziroma mam kopijo računa, ker sem original poslala na inšpektorat.

Ma men je to u bistvu najmanjši problem. Vse ostalo je tako čudno, da sploh ne vem več kam naj se obrnem. Očitno brez odvetnika res ne bo šlo.

Grem pa do konca, pa če bo treba ne vam kam it, da dosežem svoje. Ne more se kr en idiot nekaj zmišljevat.

Tako kot sem že napisala, jest ne trdim, da je nemogoče, da bi ga Gaja ugriznila, trdim pa, da je on naredil precej napak (za mojo logiko).

LP Mari
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #147 : sreda, 19.10.2005 : 13:19:22 »

Lahko vsaj poveš pri katerem veterinarju je bila orpavljena karantena in kaj ti je računal kot 10.000 na dan?
Pokliči k čeferinu in vprašaj za to odvetnico in ja, brez odvetnika ne bo nič.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #148 : sreda, 19.10.2005 : 13:28:26 »

Ojla!

Ne vem, če moj problem spada sem, pa vseeno. Tudi mi smo imeli opravka že s policijo, inšpektorji in veterinarji. Imam zlato prinašalko, ki je zelo prijazna do vseh. Doma imam tudi 4 mačke in dva zajca pa se z vsemi zelo lepo razume. Sosedovi otroci se igrajo z njo pa nikoli ni bilo nobenenga problema.

S fantom sva šla v Kranj in seveda vzela s seboj tudi najino Gajo (kot vedno), saj sva šla samo v neko trgovino nekaj iskat. Ko sva prišla iz trgovine, sva za brisalcem dobila listek, da je nekoga ugriznil pes (odsotna sva bila največ 10 minut, saj sva blago samo prevzela in šla), in telefonska naj pokličeva. Takoj, ko sva s tem človekom navezala stik, je začel povpraševat o zavarovanju psa in če se lahko zmenimo za odškodnino. Okna v avtu so bila odprta 10 cm, in ker se je nama zdelo, da je nemogoče, da bi pes skozi tako špranjo lahko ugriznil, seveda nisva pristala na odškodnino. Po dveh dneh od 'ugriza', je tip šel na policijo in podal prijavo. Psa sva morala za 10 dni dat k veterinarju na opazovanje Cry (si predstavljate 10 dni bit brez psa!?!).
Ugotovil je da s psom ni nič narobe in je prijazen do ljudi. Sedaj naju ta tip toži.
Zanima me, če je kdo bil v podobni situaciji in kakšne so najine možnosti, glede na to, da okno ni bilo odprto več kot 10 cm, da tip ni počakal na naju ali takoj klical policijo, da naju je dobesedno izsiljeval za denar, da je prijavo na policijo podal šele po dveh dneh (po pogovoru s policajem sva ugotovila, da se mu poznajo zobje, to je pa vse) in da je veterinar ugotovil, da pes ni agresiven.

Prosim pomagajte nama, če ima kdo podoben primer!

Kako bo on dokazoval, da se ni stegoval v avto oz. da ga je ugriznil prav najin pes.

lp Mari
Pa to ne morš verjet.. se strinjam, odvetnika.
Zaračunali so ti pa..uf.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #149 : sreda, 19.10.2005 : 13:48:33 »

Jaz imam predlog  Wink
Vsak se en teden pripelje na staro sejmišče, parkira avto in se skrije. Med tem časom pa snemama, če se bo najdu ta deb...l, ki to dela.
Hehe, pa veš da ideja sploh ni slaba Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines