mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:33:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lažna prijava - ukrepi?  (Prebrano 42462 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #150 : sreda, 19.10.2005 : 16:04:52 »

Še to bi dodala-saj ti ne more nihče dokazat, da je bila šipa na avtu res odprta.. Mislim haloo, pri toliko krajah da boš puščala? Huh Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #151 : sreda, 19.10.2005 : 18:08:58 »

Sploh čisto nič ne more dokazat. Pa če niti do krvi ni bil ugriznjen, psa še pregledati ne bi bilo treba.
To s karanteno je zelo čudno. Eno mojo znanko je ugriznil maček, ker ni bil cepljen bi moral v karantno ( nalog so izdali na antirabični ambulanti) vendar se je lastnica vseeno lahko zmenila za običajne preglede, samo obljubiti je morala, da mačka ne bo spuščala ven.
Kar se pa plačevanja pregledov tiče - očitno so to spremenili, odkar je dedov kostolomec v pasjih nebesih nisem imela (tok tok) s tem nobenega opravka več. takrat pa nikoli ni bilo treba nič plačati.
Logiran
mari
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #152 : četrtek, 20.10.2005 : 18:15:00 »



  Dober večer!

Dolžna sem vam pojasnilo in opravičilo. 14 dni sem bila pri stricu, ko me je poklicala prijateljica in povedala za ta forum. Spraševala me je, če me lahko prijavi na forum in da bo opisala situacijo z našo Gajo v mojem imenu. Ker sem štela da situacijo pozna sem ji zaupala, da bo stvar speljala do konca tako kot je treba. Danes zjutraj ko sem pa prišla domov, sem šla gledat kaj ste se pogovarjali, pa zagledam, debato o karanteni. Očitno ni vsega pravilno razumela, malo pa je še dodala svojega.
Jaz se vam opravičujem in upam, da mi zaradi tega ne boste nehali dajati nasvetov in pomagali.

Gaja ni bila v karanteni in nismo plačali 100.000 SIT. Peljali smo jo na tri preglede in plačali 15.000 SIT. Smo pa morali počakati na odločitev veterinarske inšpekcije ALI bo Gaja ostala pri veterinarju ALI bo hodila na preglede.

Upam, da mi boste lahko zaupali in verjeli, pač nimam sreče v življenju.

Še enkrat se opravičujem vsem in se zahvaljujem za razumevanje.

Martina

p.s. prijateljice ne spustim več za moj računalnik!!!  Angry Angry Angry Angry
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #153 : četrtek, 20.10.2005 : 18:20:29 »

Mari mi lahko odgovoriš kje so ti računali 100 tistoč in si morala psa tja peljati 10x.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #154 : četrtek, 20.10.2005 : 18:21:43 »

Ok, umikam vprašanje, ker sem preverila i nniti pod razno ne bi bilo to res.
Logiran
mari
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #155 : četrtek, 20.10.2005 : 18:34:51 »

simi...

kot sem že prej napisala mi je zelo žal, da je do tega prišlo.

Prosim brez zamere, moja krivda je samo v tem, da sem pustila drugemu razlagat mojo situacijo, ko sem bila odsotna.

Martina
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #156 : četrtek, 20.10.2005 : 22:43:00 »

Četudi strošek ni bil tako visok in četudi pes ni bil 10 dni v karanteni - vseeno je zgodba šokantna. Kako si morejo ljudje kaj takšnega spomnit?  Shocked

Sedaj sem se spomnila neke zgodbe iz TVja (Preverjeno ali Trenja - se ne spomnim). Zakonca se ločita, moški se ponovno poroči - in umre. 1 teden po njegovi smrti se rodi njegov otrok (pri novi ženi) in le ta sedaj toži moževe otroke iz prvega zakona, ker niso hoteli podpisati potrdila o tem, da je ta moški res oče njenega otroka (ter s tem prevzeti skrb za njenega otroka). In dejansko baje celo obstaja zakon o tem. Sicer off-topic (upam, da ne bo Jana preveč huda - no ja, če je res preveč izven teme, se komot pobriše), ampak samo še en primer v kakšne skrajnosti gredo ljudje. Najbolj šokantno mi je to, da v velikih primerih obstajajo celo zakoni, ki do določene mere podpirajo tovrstne stvari.

Meni osebno je vtikanje roke v tuj avto vdiranje v zasebnost oz. poseg v tujo lastnino. In to v nobenem primeru ni dopustno!! Kam bomo še prišli?  Huh
Logiran
mari
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #157 : sreda, 09.11.2005 : 22:34:42 »

Dober večer!

Pri nas smo sedaj dobili odškodninski zahtevek od tega tipa in hoče 300.000 SIT ( 150.000 za nego in 150.000 za strah, ki ga ima sedaj pred psi)!!!
Je pa poslal tudi slike in ugriz sploh ni podoben pasjemu. Je napisal, da je šel mimo avtomobila, ko je začutil močno bolečino, nakar ga je potegnilo k avtomobilu (20 kg pes potegne 90 kg tipa brez ene praske!?!), na sliki pa tudi kapljice krvi ni; še kože mu ni predrlo.
Sedaj urejava pri zavarovanici, ker ne vemo če je pes vključen, ker je prišel kasneje kot se je urejalo zavarovanje, če nam bodo oni krili, v nasprotnem primeru gremo pa na sodišče Angry Angry Angry Angry Angry Angry

Bomo videli, kako se bo ta kolobocija odvila do konca.

Lp

Martina
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #158 : sreda, 09.11.2005 : 23:40:18 »

a odškodninski zahtevek ste dobili od tipa ali od zavarovalnice ali od njegovega odvetnika..?? Če je on sam napisal je itak brezveze! A ti si že šla k odvetniku na posvet in kaj ti je rekel? Tako me zanima, kako je to odvetnik vzel, ker oni gledajo na to drugače kot mi, ki nam je itak vse logično, ne?!
lp
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #159 : četrtek, 10.11.2005 : 14:39:34 »

Ali ima račune, ali ima potrdilo psihiatra da ga je strah?

Ali ste že šli do odvetnika?Huh

Pasji ugriz je zelo specifičen...je podoben strlni rani, tudi zdravi se ga podobno, tako da.....ne bo šlo.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #160 : četrtek, 10.11.2005 : 14:40:16 »

Pa še to....znesek je čisto prenizek za pasji ugriz...
Logiran
KARMENKA
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #161 : četrtek, 10.11.2005 : 14:57:23 »

ojla!

Mene je pa pred 2 tednoma ugriznila škotska ovčarka, ko je skočila v mojega psa se je snela z ovratnice in mimogrede še mene ugriznila v koleno. Rezultat je bil od zob do krvi popraskano koleno, modrica in pa jasno bolečina. Ker se lastniki ne zavedajo da imajo težave, bi jim malo povedala koliko bi jih lahko stala ta zadevica mogoče bodo bolj resno vzeli njihovo težavo.

LP K
Logiran
mari
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #162 : četrtek, 10.11.2005 : 17:30:53 »

a odškodninski zahtevek ste dobili od tipa ali od zavarovalnice ali od njegovega odvetnika..?? Če je on sam napisal je itak brezveze! A ti si že šla k odvetniku na posvet in kaj ti je rekel? Tako me zanima, kako je to odvetnik vzel, ker oni gledajo na to drugače kot mi, ki nam je itak vse logično, ne?!
lp

Odškodninski zahtevek je prišel od njegovega odvetnika, moj pa pravi, da za tak ugriz naj ne bi dobil več kot 150 tisoč tolarjev (ker je res praska).
Ja dokazovali bomo, da to ni pasji ugriz (ne vem kako to misli da bomo lahko dokazali, a odvetnik bo že vedel Grin).
Zdelo se mu je logično, da bomo brez problema dokazali, da ne gre za pasji ugriz.

Lp

Martina
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #163 : petek, 11.11.2005 : 10:56:24 »

Kako pa bo dokazal, da je to ugriz ravno od tvojega psa? Lahko ga je res ugriznil pes, mogoče ga ima doma sam ali pa kak potepuški....pa ko je imel že rano, mu je prišlo prav scena-pes v avtu, odprto okno. Samo malo razmišljam, ker če je bilo to res, bi verjetno ostal na kraju samem, poklical policaje. Tukaj meni nekako precej "smrdi" po lažni prijavi.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #164 : petek, 11.11.2005 : 12:19:26 »

Odškodninski zahtevek je prišel od njegovega odvetnika, moj pa pravi, da za tak ugriz naj ne bi dobil več kot 150 tisoč tolarjev (ker je res praska).
Ja dokazovali bomo, da to ni pasji ugriz (ne vem kako to misli da bomo lahko dokazali, a odvetnik bo že vedel Grin).
Zdelo se mu je logično, da bomo brez problema dokazali, da ne gre za pasji ugriz.

Lp

Martina

Meni je pa tole vse skupaj malo smešno Roll Eyes.....  sory. Grin(  bebec si zasluži  batine Cool)
Predlagam eno srečanje pasjeljubcev pred Obijem Wink.  Ti pa pokliči  tipa  , " kao" da se  zmeniš  za izvensodno poravnavo. Wink

Pa pridemo  vsi  z svojimi psi  na zbirno mesto  in vsi trdimo , da ga  je  moj pes  obgrizel. Cheesy

Bo dobil  razpravo v stilu " raztresena  Ally" Roll Eyes Grin

p.s.  jaz bi ga pa še  malo nabutala  zraven,  lahko  se mi pa še kdo pridruži Grin.... da bo imel tehten razlog za  tožbo
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines