mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 08:53:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lažna prijava - ukrepi?  (Prebrano 42637 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #45 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:21:14 »

klovn, pri meni je policija enkrat mesečno najmanj. Soseda je pač mnenja, da lahko za vsak miši K kliče, pa ni ravno tako: Že res, da oni pridejo, da popišejo (ali pa tudi ne), to pa je tudi vse...Enkrat sem imel sodnika, pa še takrat ni bilo nič.

Glej, mene je njen mož, ki komaj hodi, vsaj 5X napadel z berglami, pa se mi ga zdi neumno po gobcu udarit...Saj pravim, zadeve grtedo predaleč in temu je treba naredit konec...

Že prav, da se spravlja name, meni itak nič ne more, ampak psi pa tu nimajo nič zraven!
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #46 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:24:17 »


Glej, mene je njen mož, ki komaj hodi, vsaj 5X napadel z berglami, pa se mi ga zdi neumno po gobcu udarit...Saj pravim, zadeve grtedo predaleč in temu je treba naredit konec...

Že prav, da se spravlja name, meni itak nič ne more, ampak psi pa tu nimajo nič zraven!

Ampak, kaj je pravzaprav poglavitni razlog? Da psi lajajo? Jih imaš morda preveč? "Serjejo"  po njenem vrtu?  Ali gre samo za znano slovensko medsosedsko zdraharstvo?
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #47 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:27:50 »

Ja, pa predlogi, ki jih dobivaš se mi zdijo malce smešni in nerealni. Je pa nasplošno tako, da je totalna ignoranca najboljše zdravilo. Vsaka beseda se vrne z novo, huda s hujšo, eni samo čakajo na to. Pač nimajo drugega dela.  Bolj, ko se boš jezil in bolj, ko boš "jezikal" nazaj, več pulfra jim boš dal.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #48 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:38:34 »

Veš kaj, najprej predlagam, da tudi pri sebi poiščeš vzroke za njihovo ravnanje, včasih pomaga. No, pa da ne boš mislil, da ti ne verjamem - samo svetujem ti, si preberi še mojo dogodivščino, ki sem jo objavil 5.7. letos, ko mi je soseda nakopala na vrat policijo.

Klovn ... sem prebrala tvojo zgodbo, ampak ...

Midva z Maticem s sosedi kljub stevilcnosti psov nimava problemov ... okoli hise ni povsod ograja in tudi na cesto ne grejo! Tako da nikoli ne stopijo ne na cesto (pa ceprav gre sosed mimo) na vrt sosedov pa sploh ne!

Ampak ... zjutraj in pozno zvecer jih voziva cez cesto na travnike ... tam dalec stran sta le dve hisi, pri vsaki imajo psa ... eden hodi na nas vrt srat (ampak z njimi nimamo problemov), drugi ima sedaj drugo, strasno prijazno psicko (je se mladicek), prva je napadla Ero, ko je bila se cisto mala. S tem drugim pa so tezave, kljub temu da ima on nevzgojenega psa in da je imel pred tem psa, ki je napadal vse kar je videl, pa je bil kljub temu odvezan!!! Sedaj so se zaceli problemi. Kadarkoli sreca Matica (mene se ni) s psmi in je brez svoje psicke se zacne dret, zmirjat in grozit (pove, da jih bo naslednjic, ko bojo noreli (NE PO NJEGOVI) travi uzel pusko in jih ustrelil)! Kadarkoli je s spicko (seveda je ves cas odvezana) se ne dere nic in se dela kod da nikoli ni bilo nic ... psicka ga seveda ob druzbi prijaznih psov in prijetne igre ne poslusa in se raje igra ... on vzame palico in psa nalomi, da je groza, ker ga ne uboga - Matic mu mirno pove, da bo naslednjic podal prijavo na drustvo proti mucenju zivali! Naj samo pripomnim, da nase niso nikoli spuscene, ko gre kdo mimo, ali pa so vsaj na "sedi" in cakajo da gre mimoidoci mimo! Ali pa se jim ognemo, ampak ON nam pride VEDNO nasproti (ce nas opazi)! Kadar ima on psicko spusceno in pritece k nasim jim da MAtic "prosto"!
PS: Njegova hisa je od nasega "sprehajalisca" dalec za 2 njivi ... psi tudi ob norenju nikoli ne "presezejo" 1 njive!
Sedaj se je zmirjanje in groznje, da bo pse postrelil zacelo stopnjevati .. ko imas enkrat vsega cez glavo poklices policijo! In jo je!
Prisli so policaji ... najprej seveda k nam, ker je Matic takoj, ko je daljni sosed nehal z groznjami, poklical policijo in so mu svetovali naj jih pocaka kar doma ... sprejeli so jih 4 prijazni psi ... policaj je samo povedal, da pes naj bi bil res ves cas na povodcu, ampak da kazni ne pisejo kar tako in da tudi ce bi se oni peljali mimo nas medtem ko bi bile punce spucene, ne bi pisali kazni ... in je ne pisejo (jih velikokrat srecamo na drugem koncu) seveda z odvezanimi psi ... razen, ce pes koga ne ogroza ... in njega prav gotovo ne (pa tudi nobenega drugega ne)!
Ker so bile zraven groznje so sli policaji seveda se k sosedu ... sedaj cakamo ali se bo ponovilo ali ne .... za nazaj ne morejo ukrepati (ko je njegova psica napadla Ero) ... so pa rekli, da naj VSAKIC ko grozi poklicemo policijo ... narediti pa ne moremo nic ... razen civilna tozba, v kar se pa ne mislimo spuscati! Upamo lahko le, da ga bo (oziroma ga je ze) enkraten obisk policije "malo" streznil.

Pesjanaji pac ne drzimo skupaj ... vsaj nekateri ne ... cudno, ampak resnicno! In vedno so pritozbe tistih, ki imajo sami nevzgojene in napadalne pse! Angry Angry Angry Angry Angry

Andariell ... stvari za nazaj ne mores "prijaviti" ... kar je bilo je bilo ... lahko pa ob vsaki groznji klices policijo in upas na najbolje ... ceprav bi se jaz bala zastrupitve! Undecided

Lp, Ursa
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #49 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:50:54 »

Saj zato je tudi moj nasvet tak, kakršen je. Vedel sem, da ne bo nič koristilo, če bom šel s sosedo na nož, saj si je v bistvu prav tega želela.
Spremenil sem pot, spremenil sem sprehajališče in se ji na daleč izogibam. Tako imam mir, ona pa "piha" od jeze. Zdaj so tudi tisti, ki so ji prej pritrjevali ugotovili, da sta Zojka in Ciklon pravzaprav čisto prijazna kužka.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #50 : ponedeljek, 05.09.2005 : 11:57:34 »

Ja, pa predlogi, ki jih dobivaš se mi zdijo malce smešni in nerealni. Je pa nasplošno tako, da je totalna ignoranca najboljše zdravilo. Vsaka beseda se vrne z novo, huda s hujšo, eni samo čakajo na to. Pač nimajo drugega dela. Bolj, ko se boš jezil in bolj, ko boš "jezikal" nazaj, več pulfra jim boš dal.
Če  živiš  v  zelo primitivnem okolju-  zate  je  ignoranca, za njih  pa  smatranje , da imajo oni prav.. in , da si  zato  tiho.  To se slej kot prej izve  , da si ti tiho...  to se pravi  vse  kar oni trdijo je  čista resnica.

Samo  4 leta  ignorance...  vsak malce večji  piknik, ki ga imaš na svojem vrtu.. , da ti  pride policija  in pove,  da  so dobili prijavo  zaradi motenja  JRM-ja..  te  pa kmalu spravi  ob  obiske,  in ob živce.

Potem  ko  jih prijavljaš nazaj  vidiš  , da popolnoma nič ne dosežeš....  v  očeh  policije  izpadeš  isti  " bebec" kot oni.-  Zdrahar-.....

A je  smiselno.  Lahko  ti  ignoriraš nekoga  , ki ima zdravo pamet...  samo  določenih primitivcev  in  "  bebcev"  pa  ne moreš  v nedogled.
Potem pa "  s primitivci- primitivno"..  drugače  ne razumejo.
jaz sem se sprijaznila  , da bodo  vsi moji psi  lepo  z menoj  v hiši...  ko sem jaz na vrtu  so  psi zunaj...  ko gremo na sprehod  so pod kontrolo.
Ja  vem  , da izpadem  totalen  "  naci"...  raje sem  v  očeh nekaterih totalna  tiranka, ki ne  pusti  da bi psi  uživali v pasji svobodi, kot pa da  reskiram njihovo  zdravje.  
Sosed je imel  kraškega ovčarja, ko sem se  priselila....  dve  leti je bil  kuža  star...  ga ni več...  očitno je preveč  lajal  na svojem vrtu...  oz.  je bil  lepši  kot  nek drug in  so  ga malo nahranili.  Meni  se to ne bo  zgodilo.  Jih imam  raje  v hiši.    
Vem pa ,  da  ker  drugače ne morejo nič(  sosed  bo v kratkem  moral  rušiti  hišo-  kar je nazidal  na črno).  ,  bi  se  v  svoji jezi  sigurno spravili na pse....  nič  krive.....  ampak  mene  bi pa zelo  prizadelo.  ravno toliko kot njega to  da je izgubil  tožbo  in  bo imel  bageriste  na dvorišču v bližnji prihodnosti.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #51 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:00:10 »

Ampak, kaj je pravzaprav poglavitni razlog? Da psi lajajo? Jih imaš morda preveč? "Serjejo"  po njenem vrtu?  Ali gre samo za znano slovensko medsosedsko zdraharstvo?

Pojma nima kaj jih moti. Psi serjejo po naši zemlji, so vedno privezani, incidentov ni bilo, so zelo prijazni. Ujel sem, da naj bi prekomerno lajali in, da jih imam za boje, ampak to pa je to. Še sam inšpektor se je smejal...
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #52 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:03:23 »

Ja, pa predlogi, ki jih dobivaš se mi zdijo malce smešni in nerealni. Je pa nasplošno tako, da je totalna ignoranca najboljše zdravilo. Vsaka beseda se vrne z novo, huda s hujšo, eni samo čakajo na to. Pač nimajo drugega dela.  Bolj, ko se boš jezil in bolj, ko boš "jezikal" nazaj, več pulfra jim boš dal.

Glej, jaz ignorirat celo življenje ne mislim. Smo probali vse živo, da se reši zemlja in, da nas pusti pri miru, pa ne...Še celo tako je bilo, da smo se do pred enega meseca kar dobro razumeli z desno sosedo, kateri pa zdaj niti približno ni prav, da imamo zunaj dva pesjaka, saj pravi, da psi lulajo, to pa gre pod zemljo na njen vrt in sčasoma bodo poginile njene zelenjavice...

Jaz pač hočem v bajti mir in dosegel ga bom 100%, samo vprašanje na kak način. Sit sem jih, tako kot jih je policija...Pa še kar kličejo. Ti rečem, da hujše skoraj ne more bit.

LP
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #53 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:08:53 »

Pojma nima kaj jih moti. Psi serjejo po naši zemlji, so vedno privezani, incidentov ni bilo, so zelo prijazni. Ujel sem, da naj bi prekomerno lajali in, da jih imam za boje, ampak to pa je to. Še sam inšpektor se je smejal...

Mogoce imajo pa ta sitne sosede macke doma in se bojijo, da bojo sle na vaso parcelo, ki pa jih psi ubijalci prav gotovo ne bojo gledali ... enako je bilo pri nas na morju (!!!) ... sosed je imel macka spuscenega zato smo vsak dan kasirali prijavo (brez razloga, ker nasi psi ne lajajo!!!) ... ampak se nismo zmenili zanj ... nasi psi so bili prijazni, od drugih ni bilo prijave ker so se s psi razumeli, tako da smo imeli pac pse na nasi terasi spuscene in na travniku zraven apartmaja, ko smo sli pa na sprehod so bili pa privezani, kljub vsem ostalim spuscenim psom! Nekateri se pac zelo radi kregajo ... poznam to z blokov ... tam je to stalna praksa! Grin

Andariell! Me prav zanima kako bos resil zadevo, upam da ne z zivljenjem psa!

Lp, Ursa
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #54 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:13:48 »

Oj!

Hvala bogu, da nisem edini, ki se krega s soedi. Neprivoščim kreganaja nikomur, ker ti take stvari kot ste jih opisali strgajo živce. Meni in moji punci jih je čisto. Sem bil že tako daleč, ko je soseda upila da bo poklicala policijo, da sem pograbil telefon ji ga odnesel, jo vprašal če jo butnem enkrat gor na zobe, da bojo imel za kaj pridt - no pa seje pol spametvala, ker je vedla da popravilo zob ni poceni in še lepa ne bo več tako kakor je. Tisit trenutek se sam nisem zavedal posledic, tako da me je druga soseda pomirila.

Uglavnem, sedaj imam še boljše orožje zanjih Grin Grin, svojo spodnjo etažo bom oddal ljubitelju pitbullov Smiley(ima 3 pitbulle in enaga rotta), ki pa ni čisto priseben. Prišel bo na ogled stanovanja in okolice in to na nedeljo, ko bo lepo sonček grel in ti sosedja bodo imeli zunaj piknik. Seveda mu bom razložu sitoacijo in v resnici mu stanovanja nebom prodal.
Aja drgač je ta gospod čisto priseben in ima lepo vzgujene te pit bulle in rotta. Grin Grin Grin Haha, komaj čakam ta dan.

Res je super tale forum, sploh pa tale ideja, saj vem da bo 100% palila Grin Grin Grin Grin.

Pol bo pa soseda sam u Cry pa  Shocked Shocked :okva. Hehe Grin Grin Grin

Čau Grin Grin Grin
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #55 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:16:31 »

Ne, nimajo mačk...

Življenje psa...Naj ti rečem po domače: sem 90%, da si tega ne upa naredit nobeden od mojih sosedov. Me preveč poznajo v situacijah, ko je nekdo poskušal ogrožate koga iz moje familije. Isto je s psom...
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #56 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:22:25 »

Nekateri se pac zelo radi kregajo ... poznam to z blokov ... tam je to stalna praksa

Lp, Ursa


Kakor kje, mi kar precej časa preživimo v bloku pa v skoraj štirih letih ni bilo nobenih problemov,se je pa treba prilagoditi in vedeti, da otroško igrišče ni pasje stranišče, pa da velika večina ljudi psov ne mara, simpatizerjev je sicer precej, se pa miselnost o psih in njihovih gospodarjih vsaj pri nas kar precej popravlja na bolje.
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #57 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:25:04 »

No jaz imam eno vprašanje glede mačk. Te moji sosedje imajo mačke, ki pa velikokrat prenočijo pred našimi vrati ali na avtu(so mi ga že dobro opraskali pa se nisem jaz nič razburjal). No in dones zjutraj so pravtako prespali pod avtom. Jaz dam Schvarcu jest in takrat ga spustim iz povodca. Ravno takrat pa maček priteče mimo in pes zanjim, sevada jaz takoj odreagiram in odpokličem psa in pride nazaj ves pobožen(kako me lohka pokličeš lih zdej, ko bi se začela zbava Grin) in gre jest. Moje vprašanje pa je sledeče- če moj pes na mojem ozemlju poje sosedovega mačka(sicer bog nedaj), kaj mi sledi?

Pa da nebo kdo mislil, da bom sedaj psa naščuval proti mačkam, saj se znjimi dobro zastopi, razen takrat ko tečejo pred njim in jih lovi zato da bi se igral.

Čau

 
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #58 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:26:32 »

Ne, nimajo mačk...

Življenje psa...Naj ti rečem po domače: sem 90%, da si tega ne upa naredit nobeden od mojih sosedov. Me preveč poznajo v situacijah, ko je nekdo poskušal ogrožate koga iz moje familije. Isto je s psom...

Ravno  to je to.  Ker te poznajo...  in vejo  , da te bo  najbolj prizadelo, to  , da se ti spravijo na psa.

Uglavnem :  Ti  povej  kdaj,  gresta  tvoja starša na dopust...  se  nas  nekaj  forumašev  malo  bolj čudno  obleče,  popoka  vsak  svoje pse  in  bomo  hodili  na ogled  hiše Grin Grin Grin Grin...  Spotoma  bomo pa še  pri  tem  sosedu  za naslov  vprašali...  da bo  za  ziher  prava  hiša Wink Grin Grin(  kavo in piškote prinesemo  s seboj Wink....  lahko pa  tudi  "  daj glas"  treniramo na vrtu Wink Smiley)
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #59 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:31:52 »

Kakor kje, mi kar precej časa preživimo v bloku pa v skoraj štirih letih ni bilo nobenih problemov,se je pa treba prilagoditi in vedeti, da otroško igrišče ni pasje stranišče, pa da velika večina ljudi psov ne mara, simpatizerjev je sicer precej, se pa miselnost o psih in njihovih gospodarjih vsaj pri nas kar precej popravlja na bolje.

Tam kjer sem zivela svoje case ... tam kjer sem bila doma ... ni bilo NIKOLI nobenih problemov glede psov ... vsi smo se razumeli med sabo (se se vedno) ... tisti, ki so se psov bali so to povedali mi pa smo pazili, da se jim psi niso priblizali (pa tudi ce je kateri ponesreci spregledal, ni bilo problema)! Se danes ko pridemo tja kljub 4-im psom nihce ne tezi, pa so vsi psi v bloku VEDNO odvezani - ne samo moji, ampak tako so ljudje navajeni. Cheesy Je pa tako, da je najvec problemov prav v blokih, ker je veliko razlisnih ljudi zdruzenih na enem mestu!

Schwarc ... po moje ti nihce ne more nic ... nisem pa sigurna, ampak tudi macki naj bi bili pod kontrolo, ne samo psi ... pomoje! Tako kot ti nihce nic ne more, ce povozis macka na cesti pred tvojo hiso! Pa pazimo na vse, ne samo na nase kuze! Cheesy

Damayanti ... Grin Grin Grin Grin Grin ... pridemo tudi mi z vsemi stirimi ... Grin Grin Grin Grin Grin ... mislim, da bosta dve dogi in dva bokserja pomirila sosede, da imajo dosedanji sosedi SAMO 2 psa! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines