mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 12:14:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lažna prijava - ukrepi?  (Prebrano 42649 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #60 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:33:55 »

Citat
Uglavnem :  Ti  povej  kdaj,  gresta  tvoja starša na dopust...  se  nas  nekaj  forumašev  malo  bolj čudno  obleče,  popoka  vsak  svoje pse  in  bomo  hodili  na ogled  hiše    ...  Spotoma  bomo pa še  pri  tem  sosedu  za naslov  vprašali...  da bo  za  ziher  prava  hiša   (  kavo in piškote prinesemo  s seboj ....  lahko pa  tudi  "  daj glas"  treniramo na vrtu  )

Jaz sem za, lohka pa zraven igram enga čist odšteganga tipa, k ma polno problemov že sam s sabo Grin Grin Grin. Pol gremo pa še do mene.

anadariell oprosti, za mogoče malo brezzvezne in neumne komentarje, ki ti jih nekateri pišemo ali pa pišem, ampak resnično moraš biti tudi sam, tako neumo žleht kot so sosedje, saj z odvetniki in ostalimi mrhovinarji bore malo dosežemo.

čau
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #61 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:39:09 »

Bojim se, da se ta stvar ne bo nikoli razčistila. Slovenci smo pač slabi sosedje - sosed sosedu sosed  (namesto  človek človeku volk). Sodišča so polna nerešenih medsosedskih pizdarij, mejnih sporov, bojev za oslovo senco - tudi takih, ki trajajo po dvajset, trideset let.

No, sam se boš moral odločiti, kako boš ravnal, zavidam pa ti ne. Vedno boš našel bolj trmastega osla od trmastega osla. Jaz zdaj tisto sosedo
celo prijazno pozdravljam, pa mi ne odgovarja. Nič hudega, kajti vem, da jo na tak način jezim, pa mi ne more nič. Sosedje, ki so prej držali z njo zdaj opažajo, da je pravzaprav ona tista, ki hoče zdraho. Ja, prijazna beseda ljudi včasih razkuri še bolj, kot psovka, pa še za nič te ne morejo prijeti.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #62 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:41:43 »

Uglavnem :  Ti  povej  kdaj,  gresta  tvoja starša na dopust...  se  nas  nekaj  forumašev  malo  bolj čudno  obleče,  popoka  vsak  svoje pse  in  bomo  hodili  na ogled  hiše    ...  Spotoma  bomo pa še  pri  tem  sosedu  za naslov  vprašali...  da bo  za  ziher  prava  hiša   (  kavo in piškote prinesemo  s seboj ....  lahko pa  tudi  "  daj glas"  treniramo na vrtu  )

Jaz sem za, lohka pa zraven igram enga čist odšteganga tipa, k ma polno problemov že sam s sabo Grin Grin Grin. Pol gremo pa še do mene.

anadariell oprosti, za mogoče malo brezzvezne in neumne komentarje, ki ti jih nekateri pišemo ali pa pišem, ampak resnično moraš biti tudi sam, tako neumo žleht kot so sosedje, saj z odvetniki in ostalimi mrhovinarji bore malo dosežemo.

čau

Pa  broške  si naredimo.... " 6 mesecev sem že  čist  od  drog s pomočjo  pasje terapije" Cool
Psu  pa  transparent okoli  vratu...."  sem popadljiv- božanje  na lastno odgovornost"
 Grin Grin Grin
Ok  Sedaj bom pa nehala....  

p.s. Če pridete k meni tako opremljeni, vam ni treba  ne kave ne piškotov nosit s seboj  vse častim Wink Grin
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #63 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:43:11 »

Hehe, dobre ideje imate, ni kaj...Bom malo razmislil v tej smeri, pa da vidim do kakšnih zaključkov bom prišel...

Pri nas ne gre za to, da sosedje ne bi marali spov, leva soseda jih je celo vsak dan božala, se pogovarjala z njimi in z mano, je sama rekla, da jih nič ne moti, ko pa sem hotel za pesjak luknjo skopat, se je pa začela drte name in, ker sam ne prenašam dretja, sem jo nadrl nazaj, da je bila čist bleda. Zdej pa je tako, kakor pač je.

Leva soseda, s katero se pa tožarimo, pa ima prav tako rada bratovega argentinca, samo preden ga poboža, pogleda, če jo kdo opazuje.

Več kot jasno vam je lahko, da imam opravka s čudnimi osebami. Brez skrbi, jaz jim že vračam, pa bodo sigurno rej popizdile, kakor jaz.

Pridem domov, odprem havbo in vrata, dam sepulturo v cd player in grem k sosedu na pir. Prej dam seveda še akumulator filat. Najprej je izpadlo, kot da je vse to zaman, pa ni bilo tako. Drugi dan, ko sem zadevo ponovil, so že prišli policaji do sosede, češ zakaj spet kličeš. Pa je rekla, da jaz muziko poslušam in da je nevzdržno, pa sem se ji samo v fris smejal. Po eno-urnem obhodu sta prišla policaja do mene brez kap na glavi in rekla, da ji pač ne paše...Miril me pa ni noben, ker sem jim ob prijavi inšpekcije povedal, da naj se ne trudijo. Tudi lovi me nihče od policajev ne, ker vedo koliko je ura. One so tečne, samo znam bit jaz bolj...
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #64 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:46:14 »

Bojim se, da se ta stvar ne bo nikoli razčistila. Slovenci smo pač slabi sosedje - sosed sosedu sosed  (namesto  človek človeku volk). Sodišča so polna nerešenih medsosedskih p****rij, mejnih sporov, bojev za oslovo senco - tudi takih, ki trajajo po dvajset, trideset let.

No, sam se boš moral odločiti, kako boš ravnal, zavidam pa ti ne. Vedno boš našel bolj trmastega osla od trmastega osla. Jaz zdaj tisto sosedo
celo prijazno pozdravljam, pa mi ne odgovarja. Nič hudega, kajti vem, da jo na tak način jezim, pa mi ne more nič. Sosedje, ki so prej držali z njo zdaj opažajo, da je pravzaprav ona tista, ki hoče zdraho. Ja, prijazna beseda ljudi včasih razkuri še bolj, kot psovka, pa še za nič te ne morejo prijeti.


Sploh ne pričakujem, da se zadeva reši, res ne. JAZ samo hočem mir. In ko ga bom mel, ga bojo mele tudi one. Pa verjemi, da ga one bolj potrebujejo, kot jaz. Saj se jaz tudi sejim njim v obraz, pa jih pozdravljem in zajebavam kako lep dan je...Pa kako cvetača in solata, itd...Samo zdaj je šlo tole preko vseh meja in bi najraje enega pa po enega sklofotal. Pa verjemi mi, da bi imel potem mir.

damayanti, če bi prišli, jaz dam za pivo in čevape, pa še pikinik naredimo. Cheesy
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #65 : ponedeljek, 05.09.2005 : 12:54:21 »

Pri nas ne gre za to, da sosedje ne bi marali spov, leva soseda jih je celo vsak dan božala, se pogovarjala z njimi in z mano, je sama rekla, da jih nič ne moti, ko pa sem hotel za pesjak luknjo skopat, se je pa začela drte name in, ker sam ne prenašam dretja, sem jo nadrl nazaj, da je bila čist bleda. Zdej pa je tako, kakor pač je.




Pridem domov, odprem havbo in vrata, dam sepulturo v cd player in grem k sosedu na pir. Prej dam seveda še akumulator filat. Najprej je izpadlo, kot da je vse to zaman, pa ni bilo tako. Drugi dan, ko sem zadevo ponovil, so že prišli policaji do sosede, češ zakaj spet kličeš. Pa je rekla, da jaz muziko poslušam in da je nevzdržno, pa sem se ji samo v fris smejal. Po eno-urnem obhodu sta prišla policaja do mene brez kap na glavi in rekla, da ji pač ne paše...Miril me pa ni noben, ker sem jim ob prijavi inšpekcije povedal, da naj se ne trudijo. Tudi lovi me nihče od policajev ne, ker vedo koliko je ura. One so tečne, samo znam bit jaz bolj...


Zdaj vidim, da res ne bo šlo. Mislim, da bi bilo prav, da bi sosedo, če si kopal luknjo na meji o tem obvestil - bi se spodobilo, pa čeprav koplješ na svoji zemlji. Kar predstavljaj si, da bi ona recimo na tvojo mejo postavila kurnik - ti tudi ne bi bilo prav. Tako pa si iz dobre sosede, ki ni imela nič proti tvojim psom s svojim dretjem povzročil to kar pač si. Kanček pameti je pač treba imeti.

Zdaj boste rekli, da moraliziram, ampak vsi ti vaši predlogi se mi zdijo ne le neumestni, ampak celo butasti.  Se bom jaz pripeljal pred vašo hišo, nabil Sepulturo do nezavesti, pa me zanima koliko časa bo trajalo, da bo kdo od vas pritekel pomerit mojo kožo.

Veliko si si s svojim ravnanjem zakuhal sam. Zdaj pa imej mir. Figo ga boš imel, pa če še tako hočeš.

Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #66 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:01:15 »

Oh, ne bodi pameten tam, kjer ti ni treba...Pesjak je bil na zemlji, ki ni rešena z levo sosedo. Ta se ni niti pritoževala. Desna soseda, ki pa z zemljo nima NIČ, pa je hotla, da pesjak umaknem 4 metre od ograje. Pa kaj si nor? Toliko moraš it stran, če hočeš zidat bajto. Če se človek tako grdo obnaša do mene, pač delam naprej po svoje. Jaz ne mislim nikogra od onih bab spraševat, če ga lahko postavim, ker mi niti ni treba met nobenega soglasja. Sem ga pa premaknil, ker pač zemlja še ni rešena, čeprav je na našem vrtu. Tu ti ne bom razlagal, ker je predolgo. Ona si pač lasti vse, čeprav zemlje ne uporablja...

Citat
bom jaz pripeljal pred vašo hišo, nabil Sepulturo do nezavesti, pa me zanima koliko časa bo trajalo, da bo kdo od vas pritekel pomerit mojo kožo.

Vidim, da sploh nočeš brat in razumet kaj pišem...Sem kje napisal, da sem jaz nabijal Sepulturo PREDEN JE PRIŠLA INŠPEKCIJA??! Sem se mogoče jaz prekomerno vtikat v njihove zadeve?

Pomisli malo.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #67 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:09:20 »


Zdaj vidim, da res ne bo šlo. Mislim, da bi bilo prav, da bi sosedo, če si kopal luknjo na meji o tem obvestil - bi se spodobilo, pa čeprav koplješ na svoji zemlji. Kar predstavljaj si, da bi ona recimo na tvojo mejo postavila kurnik - ti tudi ne bi bilo prav. Tako pa si iz dobre sosede, ki ni imela nič proti tvojim psom s svojim dretjem povzročil to kar pač si. Kanček pameti je pač treba imeti.

Zdaj boste rekli, da moraliziram, ampak vsi ti vaši predlogi se mi zdijo ne le neumestni, ampak celo butasti.  Se bom jaz pripeljal pred vašo hišo, nabil Sepulturo do nezavesti, pa me zanima koliko časa bo trajalo, da bo kdo od vas pritekel pomerit mojo kožo.

Veliko si si s svojim ravnanjem zakuhal sam. Zdaj pa imej mir. Figo ga boš imel, pa če še tako hočeš.



Meni se ne zdi  , da moraliziraš.....  niti najmanj.
Moraš pa  vedeti,  različno okolje - različni ljudje.Mene ne moti, kaj sosed počne na svoji zemlji, pa naj ima  kure, koze... makar  marsovce.  Dokler  da mir  in se  ne vtika  vame  naj  ima kar hoče.  Ampak na svojem.
Moji psi se ne derejo...  in ga ne motijo, sem pa  99%  , da če  bi  naredil  kakšno  pi*****jo  bi  jo  tam kjer bi vedel , da me bo najbolj bolelo.
In to mene  moti.

damayanti, če bi prišli, jaz dam za pivo in čevape, pa še pikinik naredimo. Cheesy

Ti  samo povej.  Jaz    ji bom pa spotoma, še stražni stolp  v  roke  " poturila"  in  ji obrazložila  kako sem našla boga. Wink Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:12:23 »

Kaksna pa so pravila? Nam je bilo receno, da se lahko postavi ograjo pol metra od meje, ce se sosed ne strinja (z ograjo) in mislim da meter od ceste (odvisno od obcine?). Ostale zadeve menda tudi pol metra od meje, pa sosed ne more nic.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #69 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:13:39 »

Še to sem pozabil...Stvari niso tako preproste, kot se zdijo tebi, klovn. Z desno sosedo smo bili v konfliktih, nakar se je ona skregala z levo sosedo in dve leti je bil mir...Zdaj pa se spet komplicira tam, kjer ni potrebe. Ne razumem zakaj bi moral človeka, ki mi ni lepo povedal, da se ne strinja s pesjakom (še celo podpirala ga je), spraševat ali ga lahko postavim. Kaj se ji plete po glavi, ne vem. Vem samo, da je hinavka, da je prav tako napadla brat takrat, ko je on postavljal svojega. Hinavsko...

Če bi pes lajal in bi nekdo hotel, da se to popravi, ne i klical inšpekcije, ampak bi prišel do mene in bi mi to povedal. Sem bil na tem, da zaradi gonitve psice kupim ovratnico proti lajanju, pa je ne bom iz principa. Kaj misliš, da sem nor? Če jih tako moti in so lahko zbrali 30 podpisov, bojo pa še po jurja...

In nisem prišel na ta forum za namenom razlagat celotne situacije, ker je nemogoče. Moral bi prit ka nam na par piknikov, pa kakšno nedeljo, pa bi videl kaj vse si je ona dovolila. AMpak to ni važno...mene je zanimalo ali ima kdo izkušnje, ali ne.

Zdaj je situacija kakršna je, če ne bom rešil po pravni poti, bom vsekakor poskušal rešit. Policija zaradi muzike ne bo večno hodila, ker mi nič ne more...Pa naj se on aživcira, če se hoče. Mene tudi ni noben vprašal, če se bom sekiral zaradi lažnih obtožb.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #70 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:16:38 »

Kaksna pa so pravila? Nam je bilo receno, da se lahko postavi ograjo pol metra od meje, ce se sosed ne strinja (z ograjo) in mislim da meter od ceste (odvisno od obcine?). Ostale zadeve menda tudi pol metra od meje, pa sosed ne more nic.

Pa saj je tako....Pol metra stran, pa do 4m višine ne rabiš nobenega dovoljenja...Ona je pa hotla, da grem 4 metre stran, toliko rabiš it, če zidaš...

Seveda sem rekel ne, ko se je drla name. Najprej sva se čisto lepo in po človeško zmenila za en meter stran, potem o tem nisva več govorila. Saj pravim, da je pesjak podpirala....Se je vsaj s psi pogovarjala preko meje. Potem pa kar naenkrat ne...

Aja, pozabil povedat. Takoj naslednji dan, ko sem prestavljal pesjak, sta bili sosedi skupaj na kavici pri levi...Po parih letih. Še policaji vejo, da jo je leva našuntala. In jaz naj sprašujem?
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #71 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:18:24 »

Oj

Citat
ker mi niti ni treba met nobenega soglasja

Nevem, kako imate rešeno z zemljiščem in koliko je pesjak odmaknjen od meje. Definitivno pa rabiš zaprositi "Zahtevek za izdajo lokacijske informacije za gradnjo objektov in izvajanje drugih del". Lahko te sosed prijavi inšpekciji, in če ti neboš imel dovoljenja od občine pripravi denarce. Seveda to velja za objekte ki se gradijo oz. katere obnavljaš in spreminjaš namembnost do 30 m2.

Pišem ti samo v vednost, da me neboš narobe razumel.

Pozdrav, Jure
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #72 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:21:21 »

Ti govoriš za objekte, ki se GRADIJO, se pravi imajo betonažo...Jaz pa ti pravim za objekte, ki se postavijo, npr. pesjak, uta, garaža, itd...Za to pa ne rabiš nič. Ne skrbi, sem se pozanimal na občini.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #73 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:22:32 »

Aha, hvala.

Ok, sam da vidim, ce stekam. Pesjak si postavljal na LEVI strani, pritozevala se je pa DESNA soseda?!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #74 : ponedeljek, 05.09.2005 : 13:25:07 »

Ne, pesjak sem postavil na naši zemlji...Na zemlji, kamor nobena od sosed ne stopi. Ampak to zemljo si lasti leva soseda, čeprav samo pravno, razumeš? Se pravi, tisti del je kao skupen, čeprav ni. Mi naj bi pa si lastili njen travnik, čeprav si ga ne. Niti stopimo ne gor. Zaradi mene, če koplje tam na unem travniku, dokler nam pusti tega, ki je pred bajto...
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines