mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:37:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lažna prijava - ukrepi?  (Prebrano 42672 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #90 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:22:26 »

Ne še it...Smiley

Glej, govoriti o dobrih odnosih tu je nesmisel. Smo probali, pa ni ratalo. Je foter popuščal pri sodniku, pa ni hotla vzet, ker hoče vso zemljo.

Z desno sosedo pa smo se čisto lepo sporazumeli, da bo tam pesjak. Še rekla mi je, ne bom pozabil: "Anže, ti samo glej, da boš šel en meter stran, mene drugače kužki nič ne motijo. Če jih ne pokličem, dajo mir, če pa pokličem, me pa pridejo pozdravit."

Že ko je brat delal pesjak, je v luft skakala...Pri meni pa je bil konec. Sam tega ne razumem, res ne. Smo bili takrat vsi čisto šokirani. Zmerjala me je z vandalom, kriminalcem, en teden nazaj pa je bilo vse ok...

Ne gre za to, da jaz ne bi hotel poslušat tvojih predlogov, gre za to, da smo probali VSE, pa ne gre...Nimam nič od tega, razen, da vsi skačemo po sodiščih.

Glede muzike sem ti olžan odgovor. Nisem nabijal muzike, dokler ni prišla inšpekcija. Ko pa je prišla in, ko sta se mi obe sosedi smejali v obraz, sem vanil kar je dalo. In v tem trenutku je meni vseeno, ali ji bo prekipelo, ali ne. Je pa treba včasih prej mislit na to. Na žalost to zame ni odnos, da se kliče policijo in inšpekcijo, ter da se napada z berglami (čeprav je smešno). Pri takih ljudeh se ne da gradit na človeških odnosih, verjemi. ko pa imaš pol leta mir, pokliče v soboto ob 22:02, češ, da imamo piknik. Pridejo policaji in ne opazijo nobenih nepravilnosti.

To pa je, klovn, jebanje v glavo. In jaz ne maram, da me nekdo jebe za brez veze. Se dosti ukvarjamo po sodišču, rešili itak ne bomo NIČ, jaz to predobro vem...

Smao pustijo naj mi pse pri miru...
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #91 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:24:02 »

Ni nov zakon (že kakšno leto) odpravil soglasja za manjše objekte (ute ipd.)? Če soseda moti (senca ali ne vem kaj še drugega), mora to dokazat.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #92 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:43:29 »

Ja vidim, imaš jebo, ki očitno izvira iz nekih drugih časov, tole s pesjakom je pa samo še dodatno ven usekalo.

Samo prej si pisal še o podpisu trideset drugih ljudi - torej je nekdo zbiral peticijo. Veš, ljudi sploh ni težko pripraviti k temu, da kaj podpišejo. Prideš na vrata, lepo pozdraviš, pa rečeš - veste kaj, tisti tip ima pse, ki so zelo zelo hudi, saj veste - strgajo otroka takole za zajtrk. Se vam zdi prav? Pa še normalen ni, zdaj koplje pesjak pa na ves glas posluša muzko - hja, pa imaš podpise.

Ja. tistih 28 si pozabil. Evo, si si namesto dveh bedastih sosed očitno na glavo nakopal še celo ulico. (saj jaz sem si jo v bistvu tudi, ko so prišli policaji k nam - pri pošteni familiji policaji nimajo kaj delati). Ampak času čas in sosedje so kmalu ugotovili kdo je kdo in kaj kdo hoče.  Evo, teh dveh ne boš umiril, pri ostalih pa si le skušaj ustvariti malce imidža. Se splača, čeprav je treba marsikdaj kaj požreti in prešteti do sto.


Ne modrujem, na pametujem, samo razmišljam, kako iz dreka. Na silo? Ne vem, preveč je tega medsosedskega sranja. Tudi zato, ker se vsak kot pijanec plota drži svojega prav.

Ja, takole je hudo živeti. Nisem niti za trenutek rekel, da moraš karkoli požreti, rekel sem samo, da diplomacija včasih zaleže bolj, kot vsi topovi tega sveta. Saj nenazadnje se tudi vse vojne končajo z dogovorom, samo da je takrat število mrtvih....
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #93 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:48:55 »

Tisto, kar si napisal o načinu podpisovanja, mi je rekel tudi policaj. Ampak isto, ne moreš verjet Smiley Ravno iz tega razloga bi jaz rad ujel tistega, ki se je to spomnil. Sem prepričan, da ostalih 28 sploh ne ve kaj je podpisalo, samo fajn se jim je zdelo...

Res je težko takole, vsaj potem, ko se ti spravijo na pse. Idej kako rešit, nimam, sem tudi prepričan, da ne bomo rešili. Zemljo mogoče, za odnose pa noben niti interesa nima.

Ne počnem nič takega, kar bi lahko rešilo sodišče, ali policija, res ne...Si pa mislim: zakaj bi se jaz sekiratl, ti pa se mi smejala v obraz...Dejmo mal kontra.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #94 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:56:14 »

Hja, malce sem šel še na spletno stran, ki jo urejaš, pa vidim, da nisi tako zelo nemogoč. vem, da imaš rad svoje pse in da si z vsemi šestimi not.

Ne vem, mogoče se ti zdim moralist in malce pocukran, samo pri svojih letih sem dal že veliko takega sranja skoz, da vem kaj se splača in kaj ne.

Kupi dve flaše viskija ali šerija, stare gospe imajo to rade, pozvoni, jim ga podari, pa boš videl - lahko se zgodi, da bo rezultat da tale Anže  sploh ni tako slab. Njegovi stari, ja, ti so od hudiča, samo Anže....

K vragu, morda lahko to požreš, stane te par jurčkov in če ne rata, greš lahko še vedno na plan B.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #95 : ponedeljek, 05.09.2005 : 14:58:18 »

Sem razmišljal o kaki taki potezi, samo si kar ne znam predstaljat mene v tej fazi. Sej priznam, tu je krivda na moji strani, ker dejanko nimam najbolj pošlihtano v glavi...

Samo po drugistrani...Če to naredim, kaj bom od tega imel? Mir? Sigurno ne...Ko se bo v naslednje začela dret na mojo mami, mi bo spet film počil. Res ne viim izhoda...

LP
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #96 : ponedeljek, 05.09.2005 : 15:05:44 »

Ja, sem omenjal plan B, samo kaj ko bi poskusil s planom A z globoko zajeto sapo. Ljudje imajo radi darila. Lahko pa se zgodi, da te bosta obe vrgle ven ali nagnale od vrat takoj ko boš pozvonil in oddal darilo z opravičilom. V tem primeru lahko spiješ obe flaše, častiš kolege ali pa... no, rekel sem, da razen kančka ponosa ne moreš zgubiti nič. OK, par jurjev, če darilo sprejmejo, in kako pijano uro, če ga zavrnejo.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #97 : ponedeljek, 05.09.2005 : 15:39:03 »

No to moram andariellu pritrdit, za objekt kot je pesjak ne potrebujes dovoljenja za delo, niti soglasja sosedov...tako kot je napisal ne rabis za kaksno uto ali recimo kar smo mi pred kaksnim letom postavljali manjso nadstresnico za avto. Edino kar bi lahko kdo od tebe zahteval je dokument o priglasitvi del, to je potrdilo ki ga dobis na obcini, ki pa nima zveze z dovoljenjem da lahko kaj delas. Ali potrebujes za pesjak taksno priglasitev del pa ne vem tocno, to se je potrebno pozanimat.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #98 : ponedeljek, 05.09.2005 : 15:50:27 »

No to moram andariellu pritrdit, za objekt kot je pesjak ne potrebujes dovoljenja za delo, niti soglasja sosedov...tako kot je napisal ne rabis za kaksno uto ali recimo kar smo mi pred kaksnim letom postavljali manjso nadstresnico za avto. Edino kar bi lahko kdo od tebe zahteval je dokument o priglasitvi del, to je potrdilo ki ga dobis na obcini, ki pa nima zveze z dovoljenjem da lahko kaj delas. Ali potrebujes za pesjak taksno priglasitev del pa ne vem tocno, to se je potrebno pozanimat.

Bravo, vsak ima pravico do svojega mnenja, samo bi bilo dobro, če si - preden se oglasi - sploh prebere VSEBINO, ne da se oglaša kar tako, ko smo določene zadeve že razčistili. Zdaj to čaka samo še Anžeta.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #99 : ponedeljek, 05.09.2005 : 16:54:00 »

Malo sem smešen danes, pa pol stvari ne razumem...Kaj me čaka? Smiley Smiley
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #100 : ponedeljek, 05.09.2005 : 18:28:38 »

Ja to, da zadevo rešiš, kaj pa drugega.
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #101 : ponedeljek, 05.09.2005 : 19:32:39 »

Andariell,
Ti ne zavidam. Ne pričakuj rešitve čez noč. Raje se nauči živeti s to tegobo  (da se ne boš kdaj spozabil, pa te bo šla še zaradi kletvic in žalitev tožit...) . Če ženska žali in vpije na tvojo mamo - poskrbi,, da boste zadevo posneli (več dokaznega materiala boš imel - enkrat bo že prilika, da ji vrneš) Zadeve s pesjakom boš rešil šele takrat, ko boste rešili lastniško vprašanje okoli zemljišč - tole pri vas po skici sodeč zgleda vse skup precej zamotano (vse kar je skupna pot in meja je sranje - vem kako zgleda) . Ne vem zakaj se odrekate že vnaprej  tisti zemlji, ki naj bi bila vaša. Ženska je skužila, da vas lahko izsiljuje še prek psov, za še več zemlje.
 Če ti nisi postavil pesjaka, poskrbi, da tudi ona ne bo grebla solate po tisti njivi. Ne odreči se takemu kosu zemlje - prekleto - po sliki zgleda parcela za pol bajte postavit.
PSE IMEJ RAJE V HIŠI - ZUNAJ JIH IMEJ TAKRAT, KO SI TI Z NJIMI (ne izzivaj usode, da komu ne pride na misel, da ti jih zastrupi , če se je zbralo 30 podpisov proti tebi glede psov - imaš kar veliko šanse , da se izmed teh 30 najde kak kreten, ki bo začel metat strup.


Veliko sreče !
lp
vesna

Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #102 : ponedeljek, 05.09.2005 : 19:37:25 »

A zadevo s pesjakom ali prijavo?

Jaz osebno ne bi šla z darilom do nekoga, ki mi je ''nakuhal'' prijavo na glavo. Pred dvanajstimi leti, ko smo se preselili, so nam novi sosedje v bloku pripravili ''lepo dobrodošlico''. Kakojpak, familija s tremi mulci pa mladim psom. Spodnja soseda sta šla v napad sistematično: žena je maltretirala našo mamo, če je na tla padel zvezek ali pa žlica, mož pa je inšpektorju za okolje (še zdaj mi ni jasno, kako se je tega spomnil) prijavil, da naša psica laja in lula skozi naš balkon na njegovega (skozi debelo betonsko ploščo in mimo plastične strehe, da ne omenjam, da je bila že zdavnaj sobno čista). Ni pa vedel, da sta inšpektor in naš ata sodelavca, kar je bila še njegova najmanjša skrb. Mulci in sosedje iz bloka, ki so tudi imeli pse, smo kovali podobna maščevanja kot so opisana v tej temi, tako da je oživel spomin na ''stare dobre čase'' he he. Pa ni bila potrebna njihova izvedba. Mama je ob naslednjem ''obisku'' sosede ''znorela'' nanjo, soseda pa je na stopnicah pričakal ata....zelo slabe volje. Smiley
Čez mesec dni sta bila naša dva že hišnika v bloku, spodnja soseda pa nam še danes vsaj 1-krat na teden nosita svežo in vloženo zelenjavo.
Da ne omenjam soseda, ki mi je grozil, da mi bo z grabljami ubil psico, ker kaka na njegove rože pred blokom (pa ja). Pol leta kasneje jo je dopoldan, ko smo bili zdoma, že  vozil na sprehod Cheesy (čeprav ga jaz še vedno zelo postrani gledam Sad ).

Da ne bo pomote, ne podpiram nobenega verbalnega in fizičnega nasilja Wink Wink Wink , zna pa pomagati:
-povezava s sosedi oz. okoličani, ki imajo pse
-prijatelji v ''občinski upravi''
-občutek, da vas sosedje potrebujejo (pri nas je zelo ''palilo'' to, da ima mama takšno službo, da jo naši vrli blokovski upokojenci večkrat potrebujejo...)
 -ponižala pa se kot že rečeno jaz pred njimi ne bi. Kaj pa če bodo hoteli vedno več daril Wink Wink ?

Brez kakršnihkoli ''cvetk'' tam, kjer je na kupu veliko ljudi, pa tako ali tako ne gre. Glavno, da imate čisto vest in stojite za tem, v kar verjamete.

Upam, da boste stvar ok razrešili.
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #103 : ponedeljek, 05.09.2005 : 19:38:50 »

A zadevo s pesjakom ali prijavo?
...se nanaša na klovnov post.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #104 : torek, 06.09.2005 : 07:54:43 »

Right_Thing, saj se nihče ne odreka zemlji...Nekaj mi je foter razlagal, da se je v izogib nadaljnim razpravam poskušal zmenit nekaj s sosedo, pa ni bilo učinka. Zdaj pa bi rada vse...Sam pesjak jo v bistvu sploh ni motil.

Kaj res nihče nima izkušenj z lažnimi prijavami?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Lažna prijava - ukrepi?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines