mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:53:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Priden pes
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priden pes  (Prebrano 14291 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« : sobota, 16.03.2013 : 18:43:33 »

Gleda kdo zdaj to oddajo? Imate kakšna mnenja?

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : nedelja, 17.03.2013 : 14:25:03 »

Prvo kot prvo, oddaja je bila skoraj negledljiva zaradi predolgih in prepogostih reklam - razmerje 1:1 je za moje potrpljenje malce preveč.

Drugače pa: učenje odpoklica zunaj ok, prevzgoja v hiši pa...ne vem no, sicer so notranji privezi znana in dosti uporabljena metoda,  a v tem primeru se mi je zdelo celodnevno privezovanje psa na 1m špago streljanje s topovi na vrabce: saj pes ni rabil drugaga, kot da se ga malo umiri. Definitivno pa je delovalo, če je lastnica s končnim izdelkom zadovoljna. Meni se je zdel posnetek psa v stanovanju na koncu žalosten.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 21.03.2013 : 00:12:07 »

Oddaje sicer nisem gledala, tako da ne morem komentirati, prebrala sem nekaj komentarjev v raznih "razpravah" na FB, no tule pa sem naletela na članek, ki je očitno nastal kot posledica različnih odzivov na prvo oddajo. V njem Alfakanova inštruktorja pojasnjujeta še detajle, ki jih v sami oddaji baje ni bilo moč videti.
Morda bo zanimivo za tiste, ki ste oddajo dejansko gledali:
http://www.dominvrt.si/clanek/ljubljencki/tega-v-oddaji-pozor-priden-pes-niste-slisali.html

Moram pa povedati, da sem že v ponedeljek zjutraj zasledila na zidu neke FB "frendice" zapis: "po nasvetu strokovnjakov sem mojega kužka privezala v stanovanju ... zdaj me ves čas v službi skrbi, kaj se dogaja"
Mene je kar zvilo v želodcu, ker mi je ta gospa že pred dvema letoma tožila, da njen pes v njeni odsptnosti uničuje stanovanje, lula iz protesta in podobno (ločitvena tesnoba očitno). Sama sem ji predlagala obisk pasje šole čimprej, magari individualno svetovanje, postopno navajanje na kletko, branje našega foruma in še kup drugih stvari. Za box ni bilo variante "ker se ji smili", za šolo "ni časa" ... skratka, nikamor se očitno ni premaknila. Zdaj pa je pod vplivom te oddaje psa prvič v življenju psa privezala na 5 m fleksi v stanovanje in odšla v službo za 8 ur Shocked - v upanju, da pes štrika ne bo pregriznil, da se ne bo zadavil itd.
Prej se ji je pes smilil, da bi ga poskušala po pet minut na dan navajati na box, zdaj ga je pa lahko od danes do jutri na radiator (ali nevemkam) zvezala butnglavc
Nimam komentarja ...
Žal mi je (ker res ne vem, kako je bilo v oddaji pojasnjen postopek navajanja na hišni privez), če ljudje brez premisleka sprobajo doma čisto vse, kar vidijo na TV.
Pa, kot pravim, ne morem ne soditi ne obtoževati same oddaje, ker je nisem videla in tudi nisem noben strokovnjak ... ampak, če bodo zaradi takih oddaj zdaj ljudje ravnali na lastno pest brezglavo kot kure, kot tale moja "frendica" s FB in si mislili, da ne rabijo za svoj primer iskati sebi prilagojene rešitve oziroma se na 4 oči posvetovati v pasjih šolah in pri raznih strokovnjakih ... potem pa tudi boljše, če takih oddaj sploh ni Lips Sealed

Upam le, da ni vse tako črno, kot se meni zdi in da zadeva vseeno ni tako slaba - da si je le tale gospa vse skupaj po kokošje interpretirala Lips Sealed Upam.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #3 : četrtek, 21.03.2013 : 00:36:05 »

Šit, upam, da je s psom vse ok...

Moja Fru ima npr. konkretno ločitveno tesnobo - pa sva v šoli (10. semester Smiley  )  - pač na splošno piflarski pes. Kletko sem imela, je šlo super, dokler je nisem prvič same pustila več kot 15 min notri (po tem, ko je bila ža povsem domača v kletki, odprti ali zaprti, vse faze prešla z odliko), sem našla pregreto in je hiperventilirala.
Potem sem pa uvedla "destruction box" in to je stvar, ki pa funkcionira toliko, da komaj čaka, da se poberem Cheesy

Privezovanje v stanovanju, sploh brez predhodne priprave...... No comment
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 21.03.2013 : 03:12:29 »

Ja, s tistim psim je na srečo ostalo vse v redu. Na srečo!!! (fizično, za ostalo pa ne vem) Jaz pa sem bejbi nalimala en kup linkov do pregradic, kletk, pasjih šol in "svetovalnic". Saj vem, da šola sama po sebi ne reši težave (imam sama primer doma), ampak v šoli lahko vsaj predebatiraš zadeve z inštruktorji, drugimi tečajniki, pa če ti tam ni všeč, greš še drugam - to sem ji hotela dopovedat. Da enih reči sam z ignoranco do vse pomoči, ki bi ti jo lahko drugje dali, včasih pač ne zmoreš.
Ampak saj vemo, kako je ... če je treba delat in delat, pa če se ti ne da, se išče pa neke instant rešitve, češ "saj onemu drugemu je pa pomagalo" Sad
In zdaj ... ja, lahko upam, do naslednje oddaje, da ne bo spet kakšne "rešitve" zase videla in sprobala naslednjo minuto Lips Sealed

Pa kdo ve, koliko takih "kokošk" je naslednji dan pse privezalo na radiator, ker "so pač na TV tako rekli" ... vprašanje, koliko od tistih jih je vsaj tale "off scene" pojasnila iz tega članka prebralo Undecided
Logiran

Unikatne tablice in portretki
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 21.03.2013 : 06:56:03 »

Saj to, da je pes privezan ko lastnice ni doma še nekako razumem... Ampak še vedno mi ni jasno, zakaj je pa privezan tudi, ko je lastnica doma? Huh Saj takrat bi ga lahko če bi hotel skočiti na posteljo ali kaj drugega neprimernega sama popravila, spravila s postelje... Vsaj meni se zdi, pa čeprav za 1 mesec malo pretirano, da je pes res čisto ves čas, ko ni na sprehodu zavezan...  Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6 : četrtek, 21.03.2013 : 08:28:10 »

Ej, šit, ampak če je to način discipliniranja psa (celodnevno privezovanje, skoraj ketnar), imam bistveno raje eno barabo in sama stisnem zobe ... Čeprav je hvalabogu nimam.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : četrtek, 21.03.2013 : 08:29:49 »

No, ja, čeprav sem se tega sama posluževala že pred leti, ampak ne za več kot pol ure in tako, da je bil pes ves čas ob meni oz. v neposredni bližini. Toliko da se je umiril, ko je bilo to res nujno potrebno.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #8 : četrtek, 04.04.2013 : 18:00:14 »

Lanabela, se strinjam s tvojim odgovorom, povsem enako sem tudi sam razmišljal!

Ste še kaj gledali to oddajo?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : četrtek, 04.04.2013 : 18:37:27 »

Ne. Ali ima kdo link do katere od njih? bi jih z velikim veseljem pogledala, če bi lahko spustila reklame.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 04.04.2013 : 18:39:09 »

So verjetno vse na plačljivem VOYO (5 eur na mesec) na žalost Sad
Logiran

Unikatne tablice in portretki
atilap
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #11 : petek, 05.04.2013 : 06:30:03 »

Uncas, povej več o "destruction box" Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : petek, 05.04.2013 : 11:08:27 »

Škoda. Ne dam nobenga fičnka za ogled.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #13 : nedelja, 07.04.2013 : 11:07:43 »

Uncas, povej več o "destruction box" Smiley

V prisotnosti psa vzameš kartonasto škatlo, notri daš npr. zmečkan papir, kake wc role, .... ter kako žvako, kong, priboljške, ..... in pustiš, ko greš. Nekako takole izgleda:

http://www.youtube.com/watch?v=0Y5qhN_ilDU

Ko se vrneš, v njegovi prisotnosti pospraviš in to je to.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #14 : nedelja, 05.05.2013 : 17:26:05 »

Pa ni to v bistvu spodbujanje destruktivnega vedenja? Da dolgčas preganja na tak način. Se ne spravi potem še na druge stvari?
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Priden pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines