mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:38:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bernardinec x nemški ovčar
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec x nemški ovčar  (Prebrano 28183 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« : torek, 26.03.2013 : 19:12:25 »

Pozdravljeni!

Naj se pohvalim, da sem ponosen novopečeni lastnik spodnjih dveh kepic. Prišli sta dokaj nepričakovano, ampak v pravem času in prinesli k hiši veliko sreče. To temo bom iskoristil za kakšen update, novo slikico ali vas prosil za kakšen nasvet.

Gre za ženski mladički bernardinca in nemške ovčarke. Pri hiši sta tretji dan in določene značajske lastnosti se že opažajo - belkasta deluje bolj dominantna, zadržana, samosvoja (na sliki drži rep pokončno v zrak), druga pa je bolj živa, se raje drži ljudi, manj grize in se raje carta. Toliko nahitro. Smiley

Grizeta obe ZELO (čisto nič manj kot prejšnji beauceron), opazil sem pa (tule se obračam na vas, ker teh pasem ne poznam toliko) pogosto uporabo šap. Obe imata zelo močne šape in se zelo rade z njimi povzpenjata, skačeta druga po drugi, teptata pred sabo .. skratka delujeta kot kakšen medo. Smiley Je to mogoče značilnost bernardincev? 

Toliko zaenkrat.


starost: 7 tednov
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : sreda, 27.03.2013 : 15:31:08 »

In kaj točno delata pri tebi psički stari 7 tednov?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : sreda, 27.03.2013 : 16:04:07 »

resno, 2 mladiča naenkrat??
huh, precej neposrečen izbor, če se mene vpraša :/
se znata precej manj navezat nate, kot če bi bila samo ena. grizeta upam da ne tvojih rok Tongue
a beaucerona nimaš več?
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #3 : četrtek, 28.03.2013 : 16:17:24 »

Teja, ne, pokojen.

Zakaj je neposrečen izbor 2 hkrati? Mi lahko to prosim strokovno utemeljiš? Zavedam se, da bi znali biti problemi (sploh ker sta obe psici) in temu primerno mislim ukrepati takoj. Tega, da bi se premalo navezali na družino, se ne bojim, bolj se bojim ljubosumja.

Yo, hmmm, najbrž sem ju ugrabil in ju bom uporabil za delanje krzna. :/ FYI, tele dve imata že veliko premočne zobe, da bi sesali. Pse se lahko nekje od 45. dneva vzame od matere. Poglej sliko in oceni, če se ti zdita premajhni.

Punci sta že konkretni, prej smo dve uri noreli po snegu in neznansko uživata. Smiley

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #4 : četrtek, 28.03.2013 : 16:24:32 »

......

Yo, hmmm, najbrž sem ju ugrabil in ju bom uporabil za delanje krzna. :/ FYI, tele dve imata že veliko premočne zobe, da bi sesali. Pse se lahko nekje od 45. dneva vzame od matere. Poglej sliko in oceni, če se ti zdita premajhni.

....


vsem deliš nasvete, pa si jih najbolj potreben sam. predvsem pa si preberi kakšen zakon.  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #5 : četrtek, 28.03.2013 : 16:25:07 »

Zakaj je neposrečen izbor 2 hkrati? Mi lahko to prosim strokovno utemeljiš?

Lahko ti jaz utemeljim laično, nikakor ne strokovno.

Najprej imaš ogromno dela z vzgojo dveh mladičev istočasno - veliko lažje je, če je eden že malo "pri pameti", mlajši pa ga z veseljem posnema.
Meni osebno je veliko huje to, ko se oba mladiča hkrati postarata in imaš istočasno doma dva starčka, ki ju nihče ne motivira, da bi še malo norela naokrog (razen seveda, če imaš več kot dva psa; potem se zmeraj najde prava kombinacija). Tudi posloviti se je treba precej hkrati....to so zelo boleče stvari in zame recimo dobra šola, da tega ne bom nikoli več ponovila.
Iz tega razloga  - pa še enkrat ponavljam, da res povsem laično - se zdi meni bolj pametno, da imamo doma različno stare pse.  Wink

Yo je pa mislila na starost "7 tednov" - kar je prezgodaj za ločitev mladiča od mame in tudi protizakonito.  Lips Sealed
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : četrtek, 28.03.2013 : 16:33:11 »

No po zakonu bi morali biti mladiči stari 8 tednov, a za večino psov z normalnim razvojem je starost 7 tednov idealna, boljša kot 8 tednov.. Dva mladiča hkrati sta problem zato, ker je treba socialitžzirati in vzgajati tako vsakega posebej kot oba skupaj - torej ti vzame vsaj trikrat toliko časa kot en sam pes. Če imaš odraslega že dobro vzgojenega psa, se mladič od njega lhko tudi kaj koristnega nauči, če imaš dva mladiča se en od drugega učita samo neumnosti. Če ne delaš dovolj individualno z vsakim posebej, se pretirano navežeta drug na drugega, kar ne pomeni, da bosta manj navezana na ljudi, ampak da bosta dobro funkcionirala samo skupaj, vsak posamezno pa bo nesamozavesten in nesiguren. Poleg tega boš skoraj zanesljivo imel zelo težko obdobj med odraščanjem in dozorevanjem, ko se bosta rangirali.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #7 : četrtek, 28.03.2013 : 16:50:46 »

natis, raje kot zakon si preberem kakšno strokovno literaturo in ta pravi, da so mladiči po 6 tednih zreli za odvzem. Če me misli kdo haklati na te tedne, bo moral najprej dokazati, da psički nista stari dovolj, kar pa je nemogoče. In ker že omenjaš zakone - sprejemajo jih ljudje, ki niso ravno strokovnjaki, pa tudi njihovi sodelavci so nemalokrat bolj "strokovnjaki" kot pa dejanski poznavalci. Najbrž se vsak od nas strinja, da pravni status živali ni dobro urejen in da nam na tem področju manjka še kar nekaj.

Pepsi&Lanabela, se povsem strinjam in se tega tudi zavedam. Potrebno bo veliko dela in ukvarjanja z njima. Sicer ju ne bi vzel. To, da sta prišli v paru, je bilo bolj po naključju, ampak med njima se ni dalo izbirati in bog ve, kako bi končala tista, ki je ne bi vzel. Zavedam se izziva in se veselim novih izkušenj!
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #8 : četrtek, 28.03.2013 : 17:05:17 »

natis, raje kot zakon si preberem kakšno strokovno literaturo in ta pravi, da so mladiči po 6 tednih zreli za odvzem. Če me misli kdo haklati na te tedne, bo moral najprej dokazati, da psički nista stari dovolj, kar pa je nemogoče. In ker že omenjaš zakone - sprejemajo jih ljudje, ki niso ravno strokovnjaki, pa tudi njihovi sodelavci so nemalokrat bolj "strokovnjaki" kot pa dejanski poznavalci. Najbrž se vsak od nas strinja, da pravni status živali ni dobro urejen in da nam na tem področju manjka še kar nekaj.

...

kaj pravi tvoja strokovna literatura ME NE ZANIMA. moja praksa meni pravi, da moji mladiči niso sposobni življenja brez mame pri 6 tednih. dvomim, da bo zanimalo tudi VURS  (oz. kakorkolisetemuzdajrečepravilno) kaj pravi tvoja strokovna literatura, njih bolj zanima zakon.

sama osebno NE DAM mladiča pred dopolnjenim 9 tednom starosti, se je pa že zgodilo da so šli od mene tudi kasneje. pa ne zato, ker jih nisem mogla prodati temveč zato, ker sem ocenila (JAZ kot vzreditelj ...  zato ne potrebujem nobene strokovne literature), da še niso sposobni živeti sami.

ojej  Lips Sealed Lips Sealed
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #9 : četrtek, 28.03.2013 : 17:20:24 »

Pač odvisno od pasme. Pri psih z hitrim razvojem (malinovci recimo) je 6 tednov ravno prav (pri hitrih pasmah 8 tednov že pade v obdobje strahu), pri polarcih je 7 tednov idealno, 6 tednov je malce zgodaj, ampak še OK, 8 tednov je že pozno in če vzreditelj z mladiči ni individualno intenzivno delal na odpoklicu, je res zanesljiv odpoklic že zamujeno. Za bernardinec/NO mixa bi rekla, da je 6 tednov nekoliko zgodaj. Pasme s počasnim razvojem potrebujejo 9, včasih celo 12 tednov. Za moje pasme lahko rečem, da psica pri 6 tednu ne doji več, v leglu pa se kaj dosti drugega kot rangiranje od 6 tedna dalje ne dogaja.
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #10 : četrtek, 28.03.2013 : 17:56:11 »

Je odvisno tudi od pasme. Kakšne pse ti vzrejaš? Sama oceni, ali se ti zdita že primerni na življenje brez matere. Na posnetku sta 5. dan ločeni.
http://tinypic.com/r/hu0zuo/6 (malo prehitro ga prikazuje, ne vem, zakaj)
Ponoči ni nobenega jokanja, celo noč prespita ko top. Dopuščam možnost, da sta mogoče malce starejši, ker tile ljudje niso vzreditelji, tedni se hitro obračajo in človek izgubi orientacijo.

VURS glede tega ne bo naredil nič, sicer pa lepo prosim, da se njih ne omenja v temi, kjer sodelujemo ljubitelji živali. Smiley)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : petek, 29.03.2013 : 13:45:27 »

Ampak lušni pa sta, pa pika  Cool ljubezen
Logiran
pzorko
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 267


« Odgovor #12 : četrtek, 04.04.2013 : 15:49:26 »

Popravek glede pasme.  Grin

Mati: bernardinec x no Oče: posavski gonič

Zanimiva kombinacija, ane? Kar malo veliko genov skupaj zmešanih. Očitno tako velike, ko smo sprva mislili, ne bodo. Cheesy



Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #13 : četrtek, 04.04.2013 : 20:23:22 »

To res ne. Znate pa imeti bistveno vec tezav.  Cheesy
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #14 : četrtek, 04.04.2013 : 20:45:37 »

Vseeno se zanju ne bi ravno stepli na bolhi, čeprav sta ful luštni.. Smiley Val spomladančkov pa tudi že prihaja.. Če vse res, kar si napisal, si se glede izbire itak odločil pravilno, ne glede na zakon - roke, ki so ju imele prve, ga itak ne bi upoštevale, torej?

Itak nikoli ne moreš vedeti, kako se bosta psa razumela čez nekaj let, nihče nima kristalne krogle, ampak očitno si se izobražuješ, volje imaš veliko, vseh posledic se zavedaš in si pripravljen na izzive. Da bi/bo let tako ostalo! Srečno! Smiley   
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Mešanci  |  Tema: Bernardinec x nemški ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines